КАК ДА ПОМОГНА

  • 2 982
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 317
Бих отишла в Агенцията за закрила на детето и не бих се намесила повече от това.
Децата е напълно възможно да имат проблеми не само в говора, а и в психиката от този тормоз.
Моят мъж заеква в следствие на бой от лелка в детската градина.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
Мисля, че в описаната ситуация човекът, който трябва да предприеме нещо, е бащата. Може да е безкрайно добър, но надали слабоумен, за да не вижда какво се случва в къщата му.

# 17
  • Мнения: 171
Абе това мъж ли е..или лукова глава (извинявам се за израза..ама не можах да се сдържа). Да вземе пък той да предприеме някакви мерки...за да защити децата си...,а не да седи на едно място и да се чуди какво да прави и да седи пред жена си и да мълчи, като.... (няма да казвам като какво...).
До сега, честно да си кажа...чувала съм за какви ли не случаи...ама за такова чудо..жена да бие мъжа си и децата си...и съответно, той да не прави нищо и да си мълчи....е за такова чудо до сега не бях чувала.... newsm78

# 18
  • sofia
  • Мнения: 176
bambi82, честно, не знам каква ти е представата за мъжете, но не намирам за лошо, че не отговаря с насилие. Айде сега, като се изпотрепят, ще се оправят...
Ще помогнеш, като се обадиш в агенцията за закрила на детето. Оттам правят разследване, внезапни проверки и реагират. Това им е работата. Разбираема е реакцията на полицията, защото са се нагледали на домашно насилие и особено пък с участието на пийнали мъже...

# 19
  • Мнения: X
до авторката:
какво чакаш, а не сигнализираш в Агенцията за закрила на детето. Да убие децата ли чакаш?
Защото така, както го разказваш, в истериите, в които изпада майката, тя си е директно опасна за живота на децата.
Аз бих сигнализирала веднага, ако не предприемат мерки, пак сигнал.

Другият проблем с мъжа да си го решават сами, но за доброто на децата НЯМАш ПРАВО ДА МЪЛчИш.

Наскоро при нас имаше дело срещу втори баша, убил доведеният си син. Всички са виждали видимите белези от насили по детето, но никой не е сигнализирал.
По добре един сигнал без основание в повече, отколкото 2 разбити деца.

# 20
  • Мнения: X
http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article3040295.ece


Виждаш ли това ангелче? То е било предадено от всички: майка, баба, училище, съседи, роднини...
Всчки са виждали, че нещо не е наред, но никой не е направил нищо.
Това е най страшното.

Ти питаш как да помогнеш. На кого искаш да помогнеш? Ако е на децата, вече ти казаха какво да направиш. ВЕДНАГА.
Башата сам да си помага.

# 21
  • Мнения: 171
bambi82, честно, не знам каква ти е представата за мъжете, но не намирам за лошо, че не отговаря с насилие. Айде сега, като се изпотрепят, ще се оправят...
Ще помогнеш, като се обадиш в агенцията за закрила на детето. Оттам правят разследване, внезапни проверки и реагират. Това им е работата. Разбираема е реакцията на полицията, защото са се нагледали на домашно насилие и особено пък с участието на пийнали мъже...

Добре де...какъв е този мъж, който седи и гледа как съпругата му пребива собствените му деца...и съответно той не прави нищо по въпроса...защо другите хора трябва да сигнализират където е необходими...а той да седи с кръстени ръце и да не прави нищо, за да промени това...Е със сигурност...представата ми за мъжете не е такава (да седи и да гледа как пребиват децата му...да се оставя жена му да го бие и т.н.)...Или аз не съм добре...и за мен това е откачено...или не знам... newsm78

# 22
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Събудете се бе хора! Докога съвети от сорта на "остави ги сами да се оправят".
Веднага информирай Агенция за закрила на детото. След като майката малтретира децата си. Бъди сигурна че ще реагират веднага.
За мъжа няма какво да кажа. Ако наистина е малтретиран и той да си извади медицинско и да си пусне жалба.
Друго ме притеснява при него - как така седи и гледа как жена му пребива децата му. Бившият ми мъж ако разбере, че пребивам детето ни веднага ще напуска хиляди жалби, а после сигурно ще дойде лично да ме пребие....
Действай не се помайвай.
Друг е въпроса каква е ситуацията. Я си представете обратното, мъжът прилага психически тормоз на жената, която в безсилието си го изкарва на децата и изчезва от вкъщи за по седмица, за да се спаси от него.... (ама като се замисля как пък чак толкова грубо да си го изкарва на децата....)  
Хора и съдби най-различни......

# 23
  • Мнения: 4 380
Истината е че често се говори за домашното насилие когато е от мъж към жена и много рядко когато е от жена към мъж. А това е също много често срещано. Rolling Eyes Съществуват ред психологически причини да не бъде говорено за него и да не бъде търсена помощ, срам от страна на мъжа да се признае за жертва и т.н., затова положението е доста трагично.

Каналния ред е същия анелия, както при насилие от страна на съпруг- да потърси помощ и съдействие от институции, със сигурност ще му помогнат. Това е начина. Трябва да го убедиш да потърси помощ.

И друга жена.

# 24
  • Мнения: 194
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

# 25
  • Мнения: 627
На твое място незабавно бих подала сигнал в полицията за тормоза над детето, както и в агенцията за закрила на детето. Ако много се притесняваш, направи го анонимно. Има и специални телефони, на които можеш да се обадиш. Всяко дете има право на защита. Другото са празни приказки

# 26
  • Мнения: 2 401
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

И преди всичко твърде едностранчиво е представена ситуацията. От всичко изписано виждам само неприязън към жената на братовчеда. Когато се търси начин да се помогне се търси и друга гледна точка, тука виждаме само един единствен виновник..
Това за пребиването на децата мисля, че е силно преувеличено.
Но, ако все пак е убедена в това, няма да седне да пише тук, а щеше да сигнализира, където трябва.

# 27
  • Мнения: X
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

Това, че момичето е неграмотно (или е допуснало неволна грешка), не означава, че  е и сляпо.
Защо иначе да пуска такава тема?

# 28
  • Мнения: X
Аз пък не приемам на 100 процента разказите на човек, който пише свекърваЙ Thinking

И преди всичко твърде едностранчиво е представена ситуацията. От всичко изписано виждам само неприязън към жената на братовчеда. Когато се търси начин да се помогне се търси и друга гледна точка, тука виждаме само един единствен виновник..
Това за пребиването на децата мисля, че е силно преувеличено.
Но, ако все пак е убедена в това, няма да седне да пише тук, а щеше да сигнализира, където трябва.


Хахах, силно било преувеличено?????????
Ми ти как разбра? То от много мислене една патка взела, че умряла #Crazy

Няма какво да мислиш ти. Има си органи за тая работа.

# 29
  • Мнения: 2 401
Изглежда имаш повече информация по въпроса..?
Гледам, и с мисленето на патките си наясно..

Общи условия

Активация на акаунт