КАК ДА ПОМОГНА

  • 2 979
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Здравейте, незнам дали темата е точно за тук защото не се отнася за мен,но става въпрос за семеиство. .Става въпрос за следната ситуация:свидетел съм на домашно насилие на мои братовчед и децата му.Жена му е наистина ужасна /но това си е мое мнение/.В момента момченцето е на почти 6 години а момиченцето  малко по малко.Всяка майка се кара или потупва детето си по дупето ,но нямате представа за какъв бой става на въпрос ooooh!.Какви удари, с каква злоба ги бие,не им се кара а изпада в истерия, нещо ужасно е,и това не е от сега .Момченцето започна да има проблем с говора /Чудя се дали е възможно от това/.Когато види маика си нервна или неспокойна започва да трепери,още по гадно е че майката настроива децата против баща им,ако чуете как 6 год.дете убижда баща си ooooh!За бащата мога да кажа със сигурност че и той е потупван и определено му се отразява на психиката.Не сме е да си признае.Страх го е че ако каже нещо и се скарат тя ще си тръгне и ще вземе децата.Не искам да се меся,но виждам как на децата се отразява,незнам как да помогна.ДАЙТЕ СЪВЕТ!!!! БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
За бащата мога да кажа със сигурност че и той е потупван и определено му се отразява на психиката.Не сме е да си признае.Страх го е

Време беше да се напише нещо и за ступан татко... Laughing (съжалявам, но наистина ми е смешно)

Сериозно погледнато, нищо не можеш да предприемеш относно възпитанието на чужди деца, па макар и чрез проявена комплексарщина (изтъркано определение, но...) от страна на родител.
Има проблем. Явно.
Ако не се притесняваш за взаимоотношенията ви, направи въпросната госпожа равна със земята, но в присъствието на доста хора. Може  newsm78 и да се засрами, или да мирне за миг и да размисли що за терминатор е. Рискуваш, естествено. В противен случай, махаш с ръка и отминаваш.

# 2
  • Мнения: 171
Оххх..отвратителна ситуация наистина...По принцип ти нямаш никакво право да им се месиш в семейството...и моят съвет е да не го правиш...защото накрая ти ще си виновната. Според мен..ще е нак-добре да седнеш и да поговориш с братовчед си..и то когато жена му го няма...и му кажи да не се държи като някакъв си "мухльо"..и честно казано..не го знам какъв мъж е той, щом се оставя да бъде поотупван от време на време..За мен това е пълна простотия...така, че му кажи да се вземе в ръце и да се държи като мъж...По-добре да се разведе с нея, и да ти кажа, че в този случай...в съда..никой няма да остави децата да отидат при майка им...при това положение с побоищата и т.н.
А другият вариант е...братовчед ти да ступа жена си...ама наистина да и хвърли един хубав бой...може пък нещата да се оправят...знае ли човек...  Thinking

# 3
  • Мнения: 126
да се засрами #Crazyмоля, незнам да ли знае какво е значението на тази дума.Тя няма контак с никой в района и околностите ,а дали е извела децата си някъде на разходка newsm78 те са толкова ограничени милите не ги пуска с други деца да играят а те гледат през прозореца Cry.За първи път тази година им купи торти за рожденните дни/не че няма възможност/.МЪКА МИ ТА НАЛИ СА ДЕЧИЦА!!!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 126
Лошото е че той е мноооооогооооооооооо добър ама ужасно добър и цялото му семейство.Те живеят в неговата къща,но не сами майка и присигна   с тях живее и спи в тяхтата спалня,знам защото той отивал да си легне една вечер /бил до по късно на работа/и хоп кой мислите в неговото легло??/,баба й от време на време идва но остава за по 2 месеца.Той си чувства като на гости.Не исам да се меся ,знам ли да подскажа на него,на майка му да поискат помощ от някъде .ЗНАМ ЛИ
ЯДМЕ Е и не защото ми са близки,за всеки в такава ситуация би ми било жал

# 5
  • Мнения: 171
Лошото е че той е мноооооогооооооооооо добър ама ужасно добър и цялото му семейство.Те живеят в неговата къща,но не сами майка и присигна   с тях живее и спи в тяхтата спалня,знам защото той отивал да си легне една вечер /бил до по късно на работа/и хоп кой мислите в неговото легло??/,баба й от време на време идва но остава за по 2 месеца.Той си чувства като на гости.Не исам да се меся ,знам ли да подскажа на него,на майка му да поискат помощ от някъде .ЗНАМ ЛИ

Колкото и да е добър...не знам и не мога да проумея..как така оставя жена си да бие децата(разбирам примерно от време на време на ги удря, ама когато си заслужават наистина...), но ти казваш, че това става постоянно...и особено пък да посяга и на него...Не знам какво да те посъветвам точно, но аз ако бях на неговото място..щях веднага да подам документите за развод..щях след подобен побой над децата...да им извадя по едно медицинско (за побой)..и със сигурност щях да ги махна от нея....

# 6
  • Мнения: 194
 JoyНе се меси бе жена, не ти е работа.

А как разбра , че жената ступва таткото?

Интересно ми стана просто Crazy

А за малтретиране на деца си има Агенция за закрила на детето.

# 7
  • Мнения: 126
ОХХХХХХ те скандалите им се чуват и до луната ,все той и бил виновен,защо се срещал с приятели ,защо с колеги на по бира.Ами как днес решила да си ходи и да взима децата а той и казал тръгваш както си допла -без нищо.И тя викнала полиция,естествено нещата  са били така поставени тоест в нейна полза.Тя била изтормозената -аз се питам как тя,тя има разход само за храна /ама и не готви/Сметките и се плащат от свекървай в една къща живеят.Искам да я питам знае ли как се купуват памперси,пюрета ,дрешки,защота аз много добре знам ама при нея всичко е на готово.Както и да е полицаите ги викнали на страни и ги питали некви неща и свекървай като и кипне и като започна да казва всички гадни неща на които е била свидетел,и тогава каза на полицая да му вдигне блузата и да види.Но ченгето каза че въпреки това той не се оплакъл и нищо неможе да направи,а и беше пил бира /2/ та казаха ако майката реши да си тръгне децата тръгват с нея.Странно защо полицаите не попитаха къде ще заведе децата да даде адрес,не трябвали да се провери дали те ще бъдат там.........незнам дразня се на такива хора и ми била майка-ама друг път

# 8
  • Мнения: 487
Сметките и се плащат от свекърва й в една къща живеят.Искам да я питам знае ли как се купуват памперси,пюрета ,дрешки,защота аз много добре знам ама при нея всичко е на готово.Както и да е полицаите ги викнали на страни и ги питали некви неща и свекървай като и кипне и като започна да казва всички гадни неща на които е била свидетел,и тогава каза на полицая да му вдигне блузата и да види.Но ченгето каза че въпреки това той не се оплакъл и нищо неможе да направи,а и беше пил бира /2/ та казаха ако майката реши да си тръгне децата тръгват с нея.Странно защо полицаите не попитаха къде ще заведе децата да даде адрес,не трябвали да се провери дали те ще бъдат там.........незнам дразня се на такива хора и ми била майка-ама друг път


Какъв е този мъж които не може да си плати сметките newsm78, да не би жена му да го бие всеки път като получава заплата и да си купува дрога с парите отредени за памперси, пюрета и т.н. Почвам да си мисля, че и мъжът й чака на готово вслучаят от мама и тате, това не е много по мъжки да не можеш си изхраниш семейството. Познавам такива хора които мислят, че вечено някои им е длъжен, кога мама и татко, кога баба и дядо , кога порасналите вече деца, тъжно но реалност. Ако наистина жена му го малтретира системно, в което се съмнявам ,защо човекът не отиде да си извади медицинско или може би се страхува от нещо или пък прилага психически тормоз, което също е доста гадничко. Та в общи линии не смятам, че става дума за някои страделец, които го е страх да кихне за да не ядоса жена си и тя да го набие. Що се отнася до децата, мисля, че са вече достатъчно голями за да не придружат майка си, никои още по малко дете няма да тръгне с някои които го бие, освен ако не е мазохист. Аз мисля, че ако тази жена наистина малтретира децата то това нещо трябва да се докаже(ако трябва и със скрита камера) и да и се отнемат родителските права. Няма нещо по лошо от това да се малтретират деца, нямам предвид някои и друг шамар за "авторитет". а системен бой и страх от родителят. Та това е мнението ми, дано в крайна сметка нещата се развият в положителна светлина за невинните малки създания, които нямат вина , че са на този свят.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 06:11 от kofa

# 9
  • Мнения: 126
да той взима заплата и с парите гледа да копува дрешки на дечицата,гледа като ги изведе някъде да им купи сок,или каквото поискат.А останалите пари ...........незнам,ако бяха в него надали щеше от колегите си по време на работа да иска на заем за ядене??????????? Децата да може и да са големички,но нямате представа какъв страх и имат,нали видях вчера не смеят да кажат нищо пред нея.ОХ незнам тежко е да гледаш такива неща.Свекърваи плаща не защото те не могат както казах живеят в една къща и тя гледа да им помага максимално за да нямат разходи по къщата и да си живеят добре.Та докато някои няма какво да яде по време на работа други си ходят на почивки в чужбина.Оставя децата ......няма я по седмица........и после претенции #2gunfire.Не искам да им се бъркам и няма защото не е моя работа,но подяволите защо децата да страдат

# 10
  • Мнения: 126
Тя и майка и непрекъснато го нападат,психически е изморен и думите му бяха:Е..си нямам желание да се прибера в къщата в която съм израснал.Какво да ви кажа тя е така и с околните спомням си преди 2-3 години момиченцето и беше в количка и отиваме в кафене в което се събират повечето майки/то е пригодено и направено точно за нас,да има къде децата да играят и т .н/сядаме и до нас естествено майки с бебета ,попитахая на колко е нейното, с какво се хранят и т.н ,неща за който си говорят майките,нещо нормално според мен,както и да е отговори през зъби че е на 1 годинка и това.Като си тръгнахме каза какви са тея че ще ме разпитват,ех че нахални хора-това и беше първата и последна разходка.Е ВЯРВАЙТЕ НЕ ГО РАЗБИРАМ!!ДРАЗНЯ СЕ като е решила да се ограничи и да има контакт само с ''мама''поне да не ограничава децата.ЕХ какви хора има #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 401
Анелия, мога да се хвана на бос, че нещата не са такива, каквито ги разиграва главата ти. Не се прави на загрижена, видно е, че не си, остави семейството на мира.   

# 12
  • Мнения: 107
Да,има такива "семейства". Истерични и обсебващи  точно хващат "слаби" хора и ги манипулират до дупка. Но в България си заравяме главата в пясъка.

Ако искаш, поговори със свекървата, без снахата да разбере. Намекни й за Агенцията за закрила на детето. Да се обади и те да преценят ситуацията с децата. Техните напътствия ще са неутрални и надявам се правилни.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ако действително децата са малтретирани по начина по който описваш, без изобщо да се замисля ще отида в агенцията "Закрила на детето". И изобщо няма да намеквам. Та тези деца ще са или вече са "повредени" за цял живот. Как така няма да се бъркаш, при положение, че става въпрос за невинни дечица.

# 14
  • Мнения: 148
Първо се научи да пишеш грамотно и смислено, защото пък аз се "дразня" на такива драсканици Laughing

Общи условия

Активация на акаунт