Как отказахте детето си да пишка през нощта в гащите?

  • 8 333
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 861
С търпение и ограничавайки до минимум течностите след определен час вечер. И задължително изпишкване преди сън.

# 16
  • Мнения: 1 650
При нас още не се получава. Срам ме е вече, защото вече е на 3г. и 4м. Rolling Eyes

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз още не съм махнала нощният памперс.
Уж цяла нощ не се буди и спи спокойно, но сутрин памперса е мокър.
Иначе от година е с гащички през деня и не се е изпускал никога, дори на разходки издържа доста дълго без да пишка.
Ще чакам сам да "узрее" и да не пишка през ноща.

# 18
  • Мнения: 4 433
И на нас ни предстои,някой път се буди и казва ''пикай'',но някой път си спи и не казва.

# 19
  • Мнения: 417
При нас още не се получава. Срам ме е вече, защото вече е на 3г. и 4м. Rolling Eyes


Всяко детенце е различно и по различно време спират да се напишкват. Изобщо не трябва да те е срам. И не се притеснявай, всичко с  времето си.

Към авторката:
Аз изобщо не съм настоявала и знаех че един ден ще започне да остава сух, без да натяквам, да го будя , да ограничавам течностите, без да го пробвам да спи по гащички напикан, за да му е мокро  и т.н. Не съм го учила и не съм се притеснявала.
Дневния памперс махнахме на 2,5м. Не ми беше фикс идея не съм го държала на гърне, сам започна да си казва. Следобедния за сън му махнаха на 3,г и4-5 месеца. в детската градина.
От 2-3 седмици моят син(вижте на колко е) започна да се събужда сутрин напълно сух при положение,че не съм сприрала вечер да му давам течностите които си пие(пие мляко и вода вечер,както винаги преди банятята и съня). Не му махам все още памперса, за всеки случай, но изведнъж престана да се напишква и е много доволен от това, както и аз.Понякога сам се събужда да пишка, друг път не и остава сух, а чак сутрин го прави още щом се събуди.
Питах преди време нашата лекарка и тя  ми каза, че не е добре да се буди детето през ноща  да пишка , ако има здрав сън и така само може да свикне да се буди и му се разбива съня.
Ни ме е притеснявало никога това,че ползваме памперс до късно.
Всяко детенце е различно не се притеснявай. Имай търпение.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 14:18 от boboblina

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не съм я приучвала, слагах си памперс през нощта дълго след като махнахме дневния, на около 2 и половина вече издържаше по цяла нощ суха и тогава го свалихме.

# 21
  • Мнения: 679
Мойта щерка (2 г, 9 м) се беше научила да пишка в гърнето, когато ходеше на ясла /не е ходила няколко месеца/, защото искаше да е като другите деца. Обаче като отиде при едната си баба, /с която сме съседи,/ почти винаги ми я връщат напишкана. Може би наистина има нещо на психическа основа, не зная. По някой път се изпуска и вкъщи, но рядко. Иначе нощно време още спи с памперс, но от доста време време остава сух. Миналата седмица вечер пиеше по чаша вода преди лягане и въпреки, че се изпишкваше в гърнето, сутрин беше напишкала памперса...

Мен пишкането нощем не ме притеснява толкова, защото е рядко, повече ме притеснява акането, защото още не можем да се справим с него. Първо върши работата, после казва, а последните три дни това става сутрин рано, когато е още в леглото и понеже й е неприятно, си сваля памперса сама и става едно малко мазало...  Confused

Иначе проблемът с мокрия дюшек се решава лесно - има непромокаеми чаршафи, (който ги е измислил, да е жив и здрав,) така че, мами, които сте се справили вече с акането, сваляйте памперса през нощта и не се притеснявайте.  Grinning

# 22
  • Мнения: 21
 Ние сами се отказахме на около 2 години и 6 месеца.Известно време преди това нощния памперс оставаше сух и просто го махнахме.Не сме имали проблеми.А и сега просто го изпишквам преди сън и така.

# 23
  • Мнения: 3 929
Нищо специално не съм правила. Когато тони започна да се изхожда в гърнето, го оставих през нощта с памперс 1 седмица, след което му го свалих на свой риск. Напикавал се е 3-4 пъти само, защото е пил повече течности преди лягане. Просто го махнах отведнъж. Имаше случаи да се събужда посред нощ и да ми казва, че му се пишка, но отдавна вече не се буди за това.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 823
Сам свикна да не се напишква. Преди 3 - я РД спря да пишка нощем, и в началото на Новата година (роден е декември) спря да спи с памперс. Оттогава до сега е имало 3 - 4 фала.

# 25
  • Мнения: 547
Малко преди 3 г. махнахме памперса за следобедния сън.
В началото не се получаваше докато не приложих следния трик. Разграфих един лист по дни и обясних, че ще рисуваме усмихнати слънчица винаги, когато се събужда сух и тъжни облачета, когато е мокър. В началото му дадох едно-две слънчица от мен, за да се радва и има стимул и след около седмица спря да пишка, а след още една започна да се буди през нощта и да си казва. Сега вече издържа дори цяла нощ без да става.
Никога не съм вярвала, че този номер действа, но явно измества проблема, детето не се фокусира върху напишкването, това не го стресира и нещата се получават. Разбира се ако физиологично е готово. Но според мен около 3 г. повечето деца са готови просто им трябва съвсем малко стимул и помощ.

# 26
  • Мнения: 8 999
От навършването на 1 г. и двете ми деца се будеха абсолютно сухи след сън. Няма значение дали е следобеден или нощен. Може би се дължи на ранното им приучване към гърне, като по този начин им създадох навици за ходене до тоалетна - веднага след сън, веднага след ядене и непосредствено преди сън. От 7-месечни са на гърне. Не казвам, че съм махнала памперса на тази възраст, имало е доста случаи да се изпускат в памперса, затова минаха на гащи чак като навършиха 2 г.

# 27
  • Мнения: 2 331
Никак.Въпрос на физиология е, а не на учене, според мен.

# 28
  • Мнения: 625
И аз не смятам,че някой изобщо го може това.Детето само ще се научи Peace

# 29
  • Мнения: 46 508
Не се бъркам в природни неща, сама каза, че не го иска вече на 4г. и 5 м. (около година след като спря да пишка нощем в него).

Общи условия

Активация на акаунт