Как отказахте детето си да пишка през нощта в гащите?

  • 8 334
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 094
все още спи с памперс нощем и го пълни много(но се и буди да пие вода чат-пат)...нямам намерение да го махам....следобяд също чат-пат се напишква...за доста по-малко време сън...но тогава спи без пампа, върху пелена...често си спи мокар, даже не се буди.....това заради градината спи така....ако си беше в къщи нямаше да го мъча...
та за сега нямам намерение да го тормозя нощем...според мен няма как ти да го научиш...идва си времето просто и спират да се напишкват....

# 31
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И аз не съ правила нищо и двете сами спряха.

# 32
  • Мнения: 2 622
Нищо специално не съм правила,за да ги откажа от нощния памперс.Голямата едновремено спря да се напикава през деня и през ноща.Докато при малката поне 3 месеца след като почна да казва през деня,слагах нощен памперс.И сега се случва да се изпусне ако не съм й припомнила да пишка непосредствено преди да си легне.
Не мисля,че майката може да направи нещо,за да ускори нещата.

# 33
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря сама спря,не съм правила нищо специално.Но докато се изпускаше си спеше с памперс,махнах го едва след като около месец го свалях все сух сутрин.

# 34
  • Мнения: 5
И аз стигнах до извода, че трябва донякъде сама да се осъзнае...Пробвах се първата вечер да я будя - успя да се напишка обаче - и през нощта и по някое време сутринта. На втората вечер (по съвет на педиатърката ни) не я будих и я оставих да се напишка в гащите - резултата беше, че сега й тече носа, понеже доста е поизстинала. В крайна сметка реших, че е най-добре да си е с памперс през нощта, само й обяснявам, че не трябва да се пишка в него, а в гърнето - докато не е заспала ме вика да й дам гърнето, ако й се пишка, но заспи ли....няма будене и си напишква памперса Simple Smile
Ще се надяваме това да отшуми с течение на времето Simple Smile
Благодаря на всички за съветите  Hug

# 35
  • Мнения: 830
Ами просто една вечер и го махнах и и казах, че вече е голяма кака, а не бебе и ще спи без памперс. Сложих и протектор да не мокри дюшека евентуално и така. За сега само веднъж ми се е напишкала и на сутринта беше много смешна, вика "мамо, изпотила съм се" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Около месец ставах да я изпишвам през нощта и след това си започна сама да става ако и се пишка или издържа до сутринта.

# 37
  • Мнения: 8 228
При нас се получи от само себе си. Беше на около 1г и 8м когато нощният му памперс почти винаги беше сух. Дневният го махнахме на 1г и 10м, когато започна сам да търси гърнето. Още около месец го държах нощем с памперс за всеки случай и след това махнах и него. Но на Виктор просто не му се пишка нощем. Сигурно се случва на месеца веднъж да се събуди и да извика, че има пиш. Дори и сутрин като стане се размотава понякога по 1 час преди да се сети за гърнето.  newsm78

# 38
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Сами се научават. Слагах я да спи с памперс, докато не започна да се събужда суха.
Другият вариант, който за мен не е много удачен, е да го будиш през нощта за да пишка. И не давай много течности преди лягане.

подкрепям на 100%.Същото правех и аз.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 476
Изпишква се вечер преди лягане и сутрин веднага като стане.

# 40
  • Мнения: 6 441
Нещо като запис.
И аз съм в същата чуденка.
Искаше ми се вече да няма и нощния памперс,но уви.

Може ли да се добави анкета горе-долу за средната възраст на отказване на нощния памперес?Ясно ми е,че при всяко дете е различно,но все пак.

# 41
  • София
  • Мнения: 377
При Рая махнахме дневния памперс малко преди на навърши 2 годинки и все си мислех, че ще дойде време, когато ставайки от сън, нощния памперс ще е сух, т.е. нещата ще станат от самосебе си. Обаче детето взе, че стана на 3г.и половина и продължаваше да си пишка в памперса през нощта и решихме с татко й, че се маха памперса и това е. Естествено в началото се напишкваше почти всяка нощ, но после свикна да стиска и сега, от около три седмици, я будим, за да се изпишка, което обаче не мисля да продължава още дълго и мисля да пробвам да я оставим една нощ без да я будим, пък да видим.  Praynig
Та, според мен си е до дете, някои дечица много по-рано се научават да стискат и без помощта на родителите, други, имат нужда от малко намеса Simple Smile

# 42
  • Мнения: 660
От една седмица сме изцяло без памперс,на гърне се научихме д аходим още като бяхме на 1 годинка.През ноща си спи по едни гащички-боксерки памучни,за тая седмица ни веднъж не ми е изпуснал,нито се буди пък да иска да пишка.Сутрин като станем обаче първо  бягаме в тоалената и го качвам отгоре прав,като го държа и той си се изпишква,после иска да пуснем водата Mr. Green Според мен си е до дете,някой по-бавно се научават да не се изпускат нощем,други от раз,всички деца са различни... Naughty

# 43
  • В мечтите
  • Мнения: 639
При Рая махнахме дневния памперс малко преди на навърши 2 годинки и все си мислех, че ще дойде време, когато ставайки от сън, нощния памперс ще е сух, т.е. нещата ще станат от самосебе си. Обаче детето взе, че стана на 3г.и половина и продължаваше да си пишка в памперса през нощта и решихме с татко й, че се маха памперса и това е. Естествено в началото се напишкваше почти всяка нощ, но после свикна да стиска и сега, от около три седмици, я будим, за да се изпишка, което обаче не мисля да продължава още дълго и мисля да пробвам да я оставим една нощ без да я будим, пък да видим.  Praynig
Та, според мен си е до дете, някои дечица много по-рано се научават да стискат и без помощта на родителите, други, имат нужда от малко намеса Simple Smile
имаме същия проблем, ако мога така да го нарека.Ставам всяка вечер да му създам някакъв режим,да се сеща че и вечер може да се става и да си пишка.Отначало беше много трудно,ревеше като го вдигах, но сега свикна.Има вечери сам се събужда ,ноо има и вечери да се изпуска преди да го вдигна Tired.  Ако го оставя без памперс ще наводним матрака...и не знам Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 377
При Рая махнахме дневния памперс малко преди на навърши 2 годинки и все си мислех, че ще дойде време, когато ставайки от сън, нощния памперс ще е сух, т.е. нещата ще станат от самосебе си. Обаче детето взе, че стана на 3г.и половина и продължаваше да си пишка в памперса през нощта и решихме с татко й, че се маха памперса и това е. Естествено в началото се напишкваше почти всяка нощ, но после свикна да стиска и сега, от около три седмици, я будим, за да се изпишка, което обаче не мисля да продължава още дълго и мисля да пробвам да я оставим една нощ без да я будим, пък да видим.  Praynig
Та, според мен си е до дете, някои дечица много по-рано се научават да стискат и без помощта на родителите, други, имат нужда от малко намеса Simple Smile
имаме същия проблем, ако мога така да го нарека.Ставам всяка вечер да му създам някакъв режим,да се сеща че и вечер може да се става и да си пишка.Отначало беше много трудно,ревеше като го вдигах, но сега свикна.Има вечери сам се събужда ,ноо има и вечери да се изпуска преди да го вдигна Tired.  Ако го оставя без памперс ще наводним матрака...и не знам Thinking
Търпение, ще го израстнат и това  Hug

Мисля тази нощ да пробвам да не будя малката, пък ще видим....

Общи условия

Активация на акаунт