Дозата на Л- Троксина при кърмене

  • 6 750
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 092
Здравейте !
Въпросът ми е малко специфичен ,  но тъй като не намирам отговор моля за съдействие .
Става дума за количеството на Л- Тироксина , което  може да се приема по време на кърмене . Имам хипотиреоидизъм   и  приемам в  момента 120мкг. Л - Тироксин .Не знам  дали  ще мога и този път да кърмя успешно и  каква е дозата  от този хормон , над която кърменето е  забранено , има ли такава  Thinking
Питам , защото имам две противоположни мнения от ендокринолози .Първото е че няма проблем , а второто е че с доза нас 75 мкг. има такъв .
И аз съм в чуденка .
Дъщеря ми си я кърмих  с 75 мкг. , но  сега ...
ето това намерих в нета : Бременност  и кърмене

Тиреоидните хормони преминават през плацентата в много малка степен. След инжектиране на ниска доза (до 24 mg) левотироксин в пилешки ембриони честотата на строфосомия е повишена. Натрупан е голям опит от лечението с левотироксин във всички фази на бременността при хора.

Няма данни за наличие на токсичен ефект върху плода или индуциране на малформации.

Лечението с тиреоидни хормони трябва да се провежда последователно, особено по време на бременност и кърмене. Въпреки широката употреба по време на бременност все още опасностите за плода не са известни. Количеството на щитовидните хормони, секретирано в кърмата по време на кърмене, дори при лечение с високи дози левотироксин не е достатъчно за развитие на хипертиреоидизъм или потискане на секрецията на TSH  в новороденото. Употребата на левотироксин като придружаващо лечение към лечението на хипертиреоидизъм с тиреостатици е противопоказано по време на бременност. Тъй като тиреостатиците за разлика от левотироксина могат да преминат през плацентната бариера в ефективни дози, придружаващото лечение с левотироксин непременно води до по-висока дозировка на тиреостатичното лекарство. Това може да причини хипотиреоидизъм във фетуса. Поради тази причина, ако хипертиреоидизъм съществува по време на бременност трябва да се прилага монотерапия с тиреостатично активна субстанция само с ниска доза.


Прочетох и противоречиви мнения .
Моля ви , ако има запознати  нека ми помогнат с информация .
Чувствам се доста объркана .
Благодаря на всички  , който  ще се включат .
     

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Здравей Simple Smile

Д-р Хайл, автор на "Medications and Mother's Milk" и авторитет в областта на медикаментите и преминаването и отражението им в кърмата, в книгата си дава доза 75-125mcg на ден. Същевременно на въпрос за доза 2*125 на ден по време на кърмене казва, че не е опасно за бебето първо понеже левотироксина, ако изобщо го прави, преминава в минимални количества в кърмата и второ защото дозата, ако е правилна, реално коригира нивата на Т4 в твоята плазма.

След раждане поради възможно разбъркване на нивата на тия хормони е хубаво често да се проследяват и също да следиш отблизо наддаването на малкото.

Поздрави Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 15:23 от Iva_D

# 2
# 3
  • Мнения: 1 906
Аз пия по половинка от 50 "Л тироксин". Преди да родя доки каза да започна и 3х10 капки "Лимфомиозот" - това е хомеопатично средство. Тя каза, че при тази комбинация мога спокойно да си кърма и като стане бебо на 3 месеца да отида пак.  Другия месец съм на консултация.

# 4
  • Мнения: 3 092
Много благодаря !  bouquet
Ива , да аз също попадах на информация , подобна  на тази  , която ти си посочила , но се обърках от категоричността на втория ендокринолог , който отсече - не може . Rolling Eyes
 Incognito  и аз съм кърмила с тази доза , наистина няма никакъв проблем .Пожелавам ви дълго и успешно кърмене .
А има ли някой връзка с ендокринолози , подкрепящи кърменето  ( май ще сменям моята , а Катя Тодорова ще ми излезе по скъпо , защото не работи със ЗК , макар че ако трябва разбира се е и при нея ще се отнеса за помощ -  все пак впечатленията ми от нея са положителни    Simple Smile)

# 5
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз съм при Катя Тодорова. Беше ми казала, че до 100мкг не е проблем.
Обаче и аз се рових из нета и се наплаших от други мнения, та реших на своя глава да пия само 50мкг. Всеки месец обаче пускам хормони, засега са наред, даже след раждането  бяха добре.
На 30.06. съм на консултация при Тодорова и да видим и ехографа какво ще покаже.
Здраво бебче и успешно кърмене ти пожелавам!

# 6
  • Мнения: 2 111
И на мен д-р Катя Тодорова ми каза,че може да се пие до 100 мкг л-тироксин по време на кърмене.
Аз пиех по 25 мкг на ден.

# 7
  • Мнения: 1 906
И аз съм при д-р Тодорова  Peace

# 8
  • Мнения: 3 092
Аз веднага след раждане ще изследвам антителата  и  ще разбера каква доза ще ми препоръчат , защото знам от преди че по време на бременност е завишена леко . Simple Smile
Знам обаче че правилното дозиране на хормона е от съществено значение за лактацията , така че не бива да се пренебрегва и това .
Благодаря момичета !  Hug
Успешно кърмене и на  вас ! 

Общи условия

Активация на акаунт