Познавате ли скръндзи?

  • 12 250
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 156
при мен една случка доведе до това, че станах анти-скръндза и затова чета тези теми. търся вдъхновение да взема да попестя.

# 31
  • Мнения: 24
Кокетке....може пък човека да спонсорира къща в SOS Kinderdoft, или да пести пари за да си финансира изкачване на Еверест...всеки човек си има мечти и тайни.
Дори и да си ги къта в банка, може би смята, че е по-добре сега жена му да си купува евтини превръзки, но като му секне дохода, да продължава да си ги купува още много години, вместо да се чуди откъде да проси пари или да се гръмне.
И маниакалната стиснатост и циганското "живей за мига, яж и пий до дупка, пък утре - квото стане" са две крайности, въпросът е човек да намери баланс помежду тях и да си намери своето място!  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 7 990
Познавам хора, с различни от моите навици за харчене. Признавам правото на всеки да харчи собствените си пари, както и ако намери за добре.
Мога да си позволя нова кола, но карам 17-годишна или пътувам с градския транспорт, скръндза ли съм? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 33
  • Мнения: 15 619
Скръндза съм си открай време. Flutter

# 34
  • Мнения: 130
Скръндза съм си открай време. Flutter
И аз така...допада ми.Не ми вреди.

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам една скръндза в свое лице!
Поне минавам пред околните за такъв и нееднократно съм го чувал за себе си - и в лице и в гръб. Не, естествено не купувам сокчета за по 10 ст., напротив - държа на качеството на живота си и на прекарване на свободното си време. Но мразя да робувам на вещи, опитвам се да водя спартански и здравословен живот. Въпреки, че имам кола за 70 бона, не се свеня да пътувам с градския транспорт. Цървулските мечти за големи плазми и скъпа битова техника само ме забавляват. Телефона ми струва 26 лв и когато секретарката ми, дето взема 650 кинта заплата гордо си извади нокията за хиляда лева...еми не се чувствам скръндза, ами само ми става едно такова весело....Така че внимавайте с епитетите, защото понякога лепвайки на някого етикета "скръндза" само можете да станете смешни.  Peace
Това ако не е прахосничество!... Laughing
Ние пък имаме големи плазми и лсд-та, но едва ли бихме направили други разходи, които правиш ти. Големите екрани осигуряват добро прекарване на голяма част от свободното време. Така че всеки според нуждите си Wink

# 36
  • Мнения: 130
Големите екрани са вредни за очите особено ако прекарваш свободното си време в зяпане на филми в стая 4 на 4

# 37
  • Мнения: 6 872
Имам приятел, който спокойно може да мине за скръндза, но пък има да храни 3 гърла. В същото време познавам муфти и прахосници, те са ми доста по-неприятни.

# 38
  • Мнения: 107
Скръндза съм. Днес не пуснах на един мъж Joy
А сега по темата. Познавам и скръндзи, и пестеливи. Не правя сметка на парите им, а се старая да открия причината за това. И все намирам да ги оправдая.
Като Пасинет съм-харча разумно, но за любими хора и добри приятели се раздавам. Особено за деца. Днес похарчих 1/3 от заплатата си за подарък за новородено бебе на приятелка. Ако децата са по-големи,още повече искам да ги зарадвам-това са най-хубавите години от живота. Май излезнах прахосница. Но си признавам, че мразя, когато някой гледа да се възползва от тази моя слабост, (ако е такава).

# 39
  • Мнения: 107
Имам приятел, който спокойно може да мине за скръндза, но пък има да храни 3 гърла. В същото време познавам муфти и прахосници, те са ми доста по-неприятни.

 Peace

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Големите екрани са вредни за очите особено ако прекарваш свободното си време в зяпане на филми в стая 4 на 4
На това мога само да се посмея от сърце Laughing С добри чувства Peace

# 41
  • Мнения: 34
Познавам, познавам....имам една позната от дълги години, която всеки път когато искаше да ми се обади по телефона, ми звънеше и затваряше, за да я набера аз...Ожени се тя за заможен мъж и...продължава да ми звъни и затваря, когато ми се обажда, за да не се набута. Laughing

 това честно казано мен много ме дразни. Ако звъни защото нещо и трябва или за услуга , не може да очаква ти да я набираш newsm78
Мен пък ме дразни обратното. Имам познати, които никога не ми отварят, а ме набират по-късно - търсила си ме. Знам, че го правят, за да не се набутам, но се засягам.  Laughing

# 42
  • Мнения: 2 011
Аз съм скръндза само за някои  неща. Ами ...свиди ми се да дам пари за нещо , което мога да  намеря и  по -евтино. newsm78
Но познавам и страхотни скръндзи : Познавам човек , който си купува кучешка храна, яде храни  с изтекъл срок, стои на тъмно в къщи - само и само да пести пари ... Не правя сметка на парите му , защото никак не е моя работа ....ама чак пък толкова стискане - че да стоя на тъмно  - е, няма да го направя! А пък за кучешката  храна  Sick

# 43
  • Мнения: 2 448
Познавам човек , който си купува кучешка храна, яде храни  с изтекъл срок, стои на тъмно в къщи - само и само да пести пари ... Не правя сметка на парите му , защото никак не е моя работа ....ама чак пък толкова стискане - че да стоя на тъмно  - е, няма да го направя! А пък за кучешката  храна  Sick

Може да е крайно беден. Това нормален човек доброволно няма да си го причини, но от бедност е възможно.

# 44
  • Мнения: 2 011
Познавам човек , който си купува кучешка храна, яде храни  с изтекъл срок, стои на тъмно в къщи - само и само да пести пари ... Не правя сметка на парите му , защото никак не е моя работа ....ама чак пък толкова стискане - че да стоя на тъмно  - е, няма да го направя! А пък за кучешката  храна  Sick

Може да е крайно беден. Това нормален човек доброволно няма да си го причини, но от бедност е възможно.
В никакъв случай не е беден , познавам човека от близо ..... за мен си остава  странна скръндза , която  дори вреди на околните ( семейството му)

Общи условия

Активация на акаунт