Познавате ли скръндзи?

  • 12 247
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 182
При някои е диагноза.
Имам едни познати в САЩ, на добро ниво са, мъжът е учен и все пак е с поне 60 000 USD годишно.
За сметка на това ходи с гуменки за 3 долара, а жена му прекарва цели дни в рязане на купони за намаления от вестниците. Понеже и тя ходи мизерничко облечена, веднъж като връчила купончето в магазина, я бяха взели за крайно бедна и направо и бяха подарили въпросната паста за зъби за 58 цента примерно. Пък тя беше на седмото небе от щастие.  Thinking

# 46
  • Мнения: 562
Големите екрани са вредни за очите особено ако прекарваш свободното си време в зяпане на филми в стая 4 на 4
На това мога само да се посмея от сърце Laughing С добри чувства Peace

Ааа - новите плазми и т. н. не са вредни колкото старите "боклуци". Именно подобрените екрани, които са далеч по-малко вредни за очите, са по-скъпи. Wink

Пък и наистина е според нуждите на всеки - някой ще предпочете телефон за 26 лв и кола за 70 бона, а друг - телефон за 1000 лв и кола за 5000 лв - всеки според интересите си. И кой е по-голям прахосник в случая според вас??? Wink

Всеки взема според интереса и средствата си, като това няма общо със скръндзите и прахосниците, защото те са на двете крайности, а не всеки купил нещо според интереса си е на крайната вълна.  Peace

# 47
  • Мнения: 2 448
В никакъв случай не е беден , познавам човека от близо ..... за мен си остава  странна скръндза , която  дори вреди на околните ( семейството му)

Написах го, защото има хора, които са със скромни доходи, но наистина имат цели да пестят за нещо, което няма как да придобият , ако не се лишат страшно много за определен период от време. Отделно не винаги можем да знаем какво е положението на другите, хората имат някаква гордост все пак. Лично аз съм имала периоди, в които съм била крайно бедна, но така съм се държала, че никой от познатите ми не би могъл да го предположи, макар, че хладилника в къщи е бил перманентно празен и дори съм стояла на тъмно без ток.
Може този човек да е скръндза, наистина, но не винаги това, което се вижда е истината.

# 48
  • Мнения: 183
Аз.
Макар,че аз не съм толкова скръндзава,колкото имам някакво много силно чувство за собственост и нещата си рядко давам.
Иначе не съм от скръндзите,даже понякога за глупости си харча парите,но познавам такива хора и е грозно,хубави пари взимат,нямат никакви  разходи и едвам отделят 2лв. за нещо за ядене Tired .

# 49
  • Мнения: 6 856
Имаше един период, в който възрастните хора масово пазаруваха храни за кучета и котки от зоомагазините. Сега май не е така, или пенсиите са се вдигнали или храните за животни са поскъпнали.

# 50
  • Мнения: 22
   Да, познавам, при това патологични слуачаи.  ooooh! Аз също се числя към пестеливите, правя си добре сметката за всичко, което купувам. Не съм скръндза, но се научих да ценя парите.  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 1 735
Не. Обаче познавам доста мрънкала от типа "ох, къде ми изчезна заплатата", а получават прилични доходи.
Е,точно тези преди ме дразнеха и мен.Даже бях пуснала тема.Вече приказките им си ги пускам покрай ушите и се правя,че не ги чувам.
Скръндзите и въобще такива случки,като на авторката биха ме  развеселили,но такива персони едва ли биха ми станали приятели.

# 52
  • Мнения: 4 388
Не мисля че е етично да се прави сметка на чужди доходи и харчове-не е моя работа кой колко взима и къде ги харчи.
НО МНОГО МЕ ДРАЗНЯТ една особена порода особняци-МУФТИ.
Покрай децата ни се запознах с някои майки:вечно нямат резервен памперс,мокри кърпички,кутийка със сокче,буталка,лосион срещу слънце....
И изобщо не се свенят да муфтят за всичко,като че ли си им длъжен #Cussing out.Мотаят се с една малка чантичка с децата си а ние мъкнем големите раници с всичко необходимо и като се лепнат :дай това дай онова Shocked.Гледам да ги отбягвам,но нали съм си овца като им пуснах аванта отначало и сега имам чувството че направо ме дебнат ooooh!.
Другата порода особняци които са ми особено неприятни са тези дето все мрънкат/без да ги питаш/ как нямат пари,а пък се засичаме по едни и същи заведенийца дето не са особено евтини  newsm78.
ЕХ ,откачалки всек'ви.

# 53
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Познавам такива хора . И аз искам да съм като тях ...ама пусто като немога , добре , че съпружеското тяло е с по-големи задръжки от мен в тази насока , че иначеее...хммм...не ми се мисли  Laughing

# 54
  • Мнения: 52
 Ами на мене за тия ми беше повече мисълта-дето се опитват все да измуфтят нещо от някого.
Иначе нямам нищо против пестеливите хора даже напротив-уважавам ги много повече от другите, дето пилеят с широка ръка.
 
Ама извинете пестеливост ли е всеки път да питаш може ли да дойда у вас, на обяд да казваш а кога ще обядваме Shocked, подарявала съм и мои играчки, но тя на мен никога и само веднъж съм и била нагости за всички тия години на прословутия обяд. Според мен това си е чиста проба муфтене.

# 55
  • Мнения: 4 388
За мен е по странно като си се усетила че те муфтят и ти е било неприятно защо си продължила да контактуваш точно с тази ти ''приятелка''?

# 56
  • Мнения: 248
Ох, не мога да се въздържа.

Ами на мене за тия ми беше повече мисълта-дето се опитват все да измуфтят нещо от някого.
Иначе нямам нищо против пестеливите хора даже напротив-уважавам ги много повече от другите, дето пилеят с широка ръка.
 
Ама извинете пестеливост ли е всеки път да питаш може ли да дойда у вас, на обяд да казваш а кога ще обядваме Shocked, подарявала съм и мои играчки, но тя на мен никога и само веднъж съм и била нагости за всички тия години на прословутия обяд. Според мен това си е чиста проба муфтене.

За много добрата приятелка от детството ти ли става дума? .... с която сте били неразделни?
И колко години вече подред ти помниш като слон за пилето със зелена салата?
По темата: етикет "скръндза" на никой не съм лепнала, щото .... дълго е за обяснение
... и не толкова по темата: щастлива съм, че не познавам "добри и неразделни приятелки" като теб.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 18:30 от suncholina

# 57
  • Мнения: 7 914
не се сещам да познавам Thinking
 повечето хора около мен спестяват от една, за да си позволят друго-  въпрос на лично усещане Peace

# 58
  • Мнения: 7 914

И колко години вече подред ти помниш като слон за пилето със зелена салата?

ееее децата са много по впечатлителни от възрастните, кажи сега, че всичките ти спомени от детството са силно положителни, без никакви отенъци на присмех Crazy

# 59
  • Мнения: 431
Sunshine84, много си дребнава, а и ужасна приятелка. Хайде изпей си цялата болка на използвана душа. Rolling Eyes Явно темата е за неразделната ти муфта, интересно с какво те е подразнила така, да не е посегнала на мъжлето?!

Общи условия

Активация на акаунт