Осветена икона за автомобил

  • 20 232
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
В нашата кола иконата е на Света Богородица,залепена е в средата на таблото отпред.Свети Мина също е добре,но негови икони са за дома,защото той е покровител на християнското семейство.Такава икона имаме над външната врата,отвътрешната страна,разбира се.На свети Мина още не е осветена,но и това ще стане.

# 16
  • софия
  • Мнения: 757
Аз си купих от рилския манастир. На момента я освети попа, заедно с ключовете.
за съжаление е вярно, че загиналите по пътя са в повечето случаи невинни

# 17
  • Мнения: 231
Днес е Спасов ден -ден на шофиращите-пожелавам безаварийно шофиране и свети Спас да ни закриля

Малко офф:- Свети Спас няма - Спасовден идва от спасение - един свещенник ме светна и мен миналата неделя Laughing

# 18
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Никога не съм имала до сега.
Но преди 2 седмици бяхме в една катедрала,купих си нещо от рода на броеница на светицата Фатима.Тук/в Португалия/ всички имат в колите си или това или иконки.Но пък и са по-вярващи май  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 677
Ако са разумни водачите на колата, не им трябват икони.
Това че аз карам разумно - не значи, че тези около мен са разумни, за съжаление.
Ние също имаме икона в колата, но не е осветена.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 074
Имах предвид всички водачи на автомобили.

# 21
  • Мнения: 63
Иконата, която си купих е на Богородица Троеручица /т. е. с три ръце/, свещеника ми я освети и дотук всичко е добре. Сега обаче се чудя защо избрах Богородица с три ръце и всъщност какво символизира тя? По принцип харесвам нетрадиционните неща и затова я взех, но..... Споделете,  дали според вас не сгреших в избора си!

# 22
  • Мнения: 1 677
Имах предвид всички водачи на автомобили.

Хули, много ще се радвам да дойде моментът, в който всички шофьор да карат разумно Simple Smile

Споделете,  дали според вас не сгреших в избора си!
Веднъж когато си купувах икона от манастира Св. Мина, потърсих съвет от продавачката каква икона да си купя, тя ми каза - купи си иконата, която те грабне от пръв поглед, послушай първото си усещане.

# 23
  • Мнения: 63
Веднъж когато си купувах икона от манастира Св. Мина, потърсих съвет от продавачката каква икона да си купя, тя ми каза - купи си иконата, която те грабне от пръв поглед, послушай първото си усещане.
[/quote]
Бубе, и аз така си мисля -  щом нея харесах от началото, значи тя е моята икона. Винаги, когато съм пренебрегвала първоначалния си избор или усещания, впоследствие съм разбирала, че е трябвало да им се доверя. Спирам да се терзая! Дано да ме пази и закриля както от неразумни шофьори, така и от самата мен /по-точно от неразумни постъпки/!

# 24
  • Мнения: 1 849
danuss , извинявай за офа, но едно парче дърво дори и нарисувано не може да те пази от нищо. Твоя живот пази Бог и то ако наистина вярваш в Него. Суеверията не помагат. Безаварийно каране ви пожелавам!

# 25
  • Мнения: 20
икона на свети Христофор е специално за предпазване от катастрофи и злополуки по пътищата,покровител на шофьорите.Но каквато и друга икона да сложиш в колата пак ще е някаква закрила свише.Макар,че ако ти е писано,ккто казват старите да стане нещо,то ще стане,силата не в иконата а във вярата и тя ще направи така,че последиците да са минимални

# 26
  • Мнения: 1 835
danuss , извинявай за офа, но едно парче дърво дори и нарисувано не може да те пази от нищо. Твоя живот пази Бог и то ако наистина вярваш в Него. Суеверията не помагат. Безаварийно каране ви пожелавам!

Миги, извинявай и ти за оффа, но ние не разчитаме на парчето дърво, а на Този, Който е изобразен на това парче дърво - разликата е огромна и тук не става въпрос за суеверие.

Ние също си осветихме колата и обикновено си слагаме осветена икона в колата. Най-често си избираме иконата на Светата Троица.

# 27
  • Мнения: 3 675
Нашите кумове имат икона в колата, но ние не.Аз лично бих сложила на ангел хранител или на Богородица с младенеца.

# 28
  • Мнения: 134
В манастирите продават осветени икони.
В нашата кола имаме иконка на Христос и иконка на Богородица.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята кола си я купих с икони (една залепена и една подвижна). Предложих на бившия собственик, да си ги вземе (или поне 2-рата), но той отсече: тези икони са си за тоз автомобил. Остават си там.
И аз се съгласих. И 2-те са на Богородица с младенеца.

А в другата ни кола съм си купила и сложила Св. Георги. Но не е специално освещавана, само от манастир е купувана.
Понеже не намерихме време да я залепим, се подвизава на предното табло и доста поизбеля.

Но съм много ЗА иконки в автомобилите. Дори колкото са по-скришни, толкоз по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт