Спасов ден

  • 3 962
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
От къде идва израза  " Те ти булка  Спасов ден"
Има ли нещо общо с утрушната задушница"Спасов ден"
Задушницата е на 6.06. - съботата преди Петдесетница. Лошото е, че сега се сещам, че тогава съм канена на кръщене на едно малко детенце...Дали е редно?  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 371
значи, ако днес забременея извънтаточно - мъжът ми ще ми прости  Laughing .
ей, един ден в годината да има опция за легална изневяра и аз трябва да го пропусна, мъка, мъка  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 11 114
На календара ми пише - 28 май - Спасов ден, Възнесение господне. Ден на автомобилистите и т.н.  Wink

# 18
  • Мнения: 2 448
Да, днес е, явно се брои и самия Великден а не 40 дни след него, а и щом задължително е в четвъртък.
Добре, че проверих навреме , че току виж съм изтървала позволения ден за кръшкане тази година.  Mr. Green

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
хммм затова ли днес засичам доста жени с едни раници на гърба и усмихнати поели в посока Аязмото ....

# 20
  • Мнения: 1 192
От къде идва израза  " Те ти булка  Спасов ден"
Има ли нещо общо с утрушната задушница"Спасов ден"
Задушницата е на 6.06. - съботата преди Петдесетница. Лошото е, че сега се сещам, че тогава съм канена на кръщене на едно малко детенце...Дали е редно?  newsm78
Да не е на нашето  ThinkingНе било хубаво,трябвало да е светъл християнски празник.Но пък на мен 6.06. е най щастливата дата в живота ми,следователно и най-светлата... sun

# 21
  • Мнения: 78
Честито момичета, празника звучи супер и аз сега разбрах значението на израза.
Питането ми е само с цел зачеване ли се забърсва чужд мъж днес или може
и просто така...празнично  newsm78  Joy

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 10:14 от Стринка Ягодинка

# 22
  • Мнения: 3 675
Само с цел зачеване е, чудя се да се възползвам ли от тази опция. Mr. Green

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а има ли опасност от претенции за бащинство след това?

# 24
  • Мнения: 78
а има ли опасност от претенции за бащинство след това?
Неееееее, то точно това е готиното  Laughing

# 25
  • Мнения: 577
`Спасовден винаги е в четвъртък .
Срещу Спасовден болни хора и бездетни жени отиват в гори и ливади да берат лековитата билка росен - полско лековито цвете, високо около метър, с червен цвят и листа като на акация.
Променливата дата на празникът (или обичаят ходене на росен) е свръзана и с популярния израз - "Те ти булка, Спасовден!" - идеята е, че нещо се случва ненадейно и изненадващо, когато човек най малко очаква.

 Този ден се свързва с култа към мъртвите - прибират се душите на всички покойници, които са на свобода от Велики четвъртък.
На Спасовден жените отиват рано на гробищата, раздават варено жито и хляб за мъртвите си близки .`

"Те ти булка, Спасовден!" -идеята е да ми се случи нещо изненадващо  Mr. Green Знам ли?Ще ходя днес до данъчното  Rolling Eyes

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ъъъъъъ ... как да ви кажа, изпуснали сте момента момичета. Снощи трябваше да .... разнообразявате живота си. Нощта срещу Спасовден - точно в полунощ и т.н. Не стават току така тия работи как си я мислите вие  Wink. Ама нищо не се отчайвайте, подгответе се добре за догодина. И да не забравите сряда срещу четвъртък е позволената нощ, иначе ... бой.

# 27
  • Мнения: 1 192
а има ли опасност от претенции за бащинство след това?
Що ти да не предлагаш чужди мъже,че ако сам се подлагаш нИ тЪ виждам с тоя наплив за 24 часа дЪл_  Ш'сЪ справиш  newsm78
  bouquet

# 28
  • Мнения: 12 662
Аман от похотливи булки. Спасовден идва от спасение, а не от комшията Спас с работния гащиризон.
Жената си закрива лицето и не вижда кой какво прави с нея.  В такъв случай защо пък да не го направи и друг ден.

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а има ли опасност от претенции за бащинство след това?
Що ти да не предлагаш чужди мъже,че ако сам се подлагаш нИ тЪ виждам с тоя наплив за 24 часа дЪл_  Ш'сЪ справиш  newsm78
  bouquet

интересува ме чисто юридическата страна на въпроса, след като моралната я избистрихме.

Общи условия

Активация на акаунт