Паднал глас

  • 20 452
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 264
Бижу, Глухарче, правилно е обяснила защо давам Ериус. Винаги, когато синът ми има ларингит, му изписват това лекарство, защото може да е на алергична основа. И вероятно е. Но дори да не е на алергична основа, пак трябва да пие Ериус, защото е антихистамин и облекчава дишането. При ларингит нощем положението е тежко. Дори през деня да се чувства добре детето, вечер не може да си поеме въздух. Буди се от задух и плаче. Почти всеки път се налага да му правят и инхалация първата вечер (или нощ). Лекарите са ме предупредили, че е добре да имам винаги Ериус вкъщи, освен това въздухат в стаята трабва да е влажен. Първият път когато направи такъв пристъп (нямаше годинка), ме предупредиха, че ако лед инхалацията пак не може да спи и да диша добре, директно да го карам в спешна помощ.

# 16
  • Мнения: 17 546
Разбрах! Peace Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Какво давате на дечицата си, когато има пада гласа и имат ларингит?
Аз давам едни хомеопатични таблетчици- хомеожен.
И какви чайчета са подходящи?
когато му беше паднал гласа му давах 2 пъти на ден по една доза за възрастта му хранителна добавка калциев глюконат лактат сироп. педиатъра беше препоръчал ериус ако се "утежни падането" Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Относно чая от лайка са ми казали да не го давам при ларингит, защото алергизира още повече.
Другото, което пък съм чувала, че лайката има противовъзпаителен ефект.
Ако детето ти е алергично към лайка няма да го даваш разбира се, но ако не е си има точно противовъзпалителен ефект особенно в комбинация с мед е много добър за ларингит и червено гърло.

# 19
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Ериус и калциев глюконат. Ако е по-тежко - правят му инхалация.
Миналата година малката беше с пресипнал глас и ми изписа педиаатърката тази комбинация. Калциевият глюконат го пихме 3 дена , а ериуса докато свърши.

# 20
  • Мнения: 1 650
Още в деня, в който й падна гласа й почнах ударна доза цитросепт и хомеожен и на другия ден беше- ок. А инче кара така по 1 седмица и повече.

# 21
  • Мнения: 11 312
За това писах,че не давам това което ми изписва педиатърката.

Би ли споделила какво ви изписват?

Общи условия

Активация на акаунт