Бял ламиниран паркет в хола и трапезарията -ще се цапа ли много?

  • 27 757
  • 75
  •   1
Отговори
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Ще ми се да сложим бял паркет и то не само в хола и трапезарията, а в целия апартамент - мезонет. Как мислите, дали ще стана роб на къщата си? Ако някой има вече такъв или може да ме посъветва ще му бъда много благодарна!

# 1
  • софия
  • Мнения: 9 590
в къщи сме с почти бял, много светло бежов със сиви нишки, най- светлия който намерих миналото лято. търсих го специално, защото тъмния се цапа много повече. имам светло куче лабрадор, дори и като изчиста, след половин час кучето се изтръсква и винаги има косми. не се виждат чак толкова. капки вода и други мръсотии, също. сега, като е сухо, влизаме доста често обути и не се цапа толкова. единствения минус е, че ако се нарани отдолу е по-тъмен и се вижда много. нашия е скъп, около 42 лева беше, уж за обществени помещения, но си се надупчи вече на 8 места. само за първата дупка си спомням, защото аз си я направих, изпуснах едно остро желязо. за съжаление, няма гаранция какъв е преди да го наредиш и ползваш. едни майстори ми казаха, че в момента най-здравия паркет е китайски.

# 2
  • Мнения: 1 085
Имам паркет избелен дъб. Цапа си се доста. Като ми падне косъм от косата, го виждам от 3 метра. Много тъмните също се цапат. Някакви по - междинни цветове са по - практични.

# 3
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Thinking  Блатодаря Ви момичета, продължавам да събирам мнения и да мисля! Иначе пък видях в една къща и много красиво стои!

# 4
  • Мнения: 1 085
   Thinking  Блатодаря Ви момичета, продължавам да събирам мнения и да мисля! Иначе пък видях в една къща и много красиво стои!

Няма спор - белият под е най - красивото нещо на света.

# 5
  • Мнения: 1 149
И аз съм твърдо зад белия под,моят също ще бъде такъв Wink

# 6
  • Мнения: 1 305
Белия под много хубаво изглежда, но иска по голяма поддръжка не че другите не искат. Където и да съм видяла бял ламинат много ми харесва, но като се вгледаш както е написала corset и косъм да има си личи.

# 7
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че на белия под ще му личи повече мръсното. На вилата подът ми е тъмно сив, до черно. Е, няма такава робия, а уж сме на чист въздух, далеч от градската гадост. Вярно, че космите не се виждат, но всяка прашинка ми чегърта окото! На светлия под поне прахолякът няма да личи. Обаче пък ще се виждат космите.
С една дума - оправия няма. Просто трябва да се чисти редовно.
Вкъщи е шарен - античен дъб или нещо подобно. Много трябва да е занемарено, за да се види мръсотия. Дори след двумесечно отсъствие, на пръв поглед изглеждаше чистичко. Чак като започнах да чистя се видя, че е адски прашно и мърляво.

# 8
  • Мнения: 1 085
...Просто трябва да се чисти редовно.

 Mr. Green Mr. Green

Аз съм за античния дъб!

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Има някои цветове, които носят хем на прахоляк, хем на косъм, в сивкавата гама са . Но спор няма редовното чистене е най-доброто, особено за мезонет, най-добре с чистачка.
Още нещо, на избеленият дъб рус косъм не си личи  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 085
Още нещо, на избеленият дъб рус косъм не си личи  Mr. Green

Вместо да чистя, ще взема да се изруся. Как не съм се сетила до сега  newsm78

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
има 2 вида боклуци - черни на бяла повърхност и бели на черна повърхност ...
каквото и да сложиш все ще си личи, но пък ще е светло с белия ламинат

# 12
  • Мнения: 13
Вчрно е че едноцветния иска по-сериозна поддръвка, аз в кухнята имам “тъмна трева“- стои като рогозка, дори понякога си мисля че виждам боклуче, а като се вгледам, то било шарка, много съм доволна как се държи Laughing. В спалнята е светъл, личат и косъмчета и светлия прахоляк ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 922
Имам паркет избелен дъб. Цапа си се доста. Като ми падне косъм от косата, го виждам от 3 метра. Много тъмните също се цапат. Някакви по - междинни цветове са по - практични.
И аз съм за някакви по-междинни цветове. За много тъмните и много светлите трябва по-редовно чистене, защото и най-малката прашинка си личи, особено на тъмния под.

# 14
  • Мнения: 463
Сложи си такъв, какъвто ти харесва, така или иначе все ще си роб на къщата, светъл или тъмен еднакво ми вижда окото.

Общи условия

Активация на акаунт