Слагахте ли тази ваксина?

  • 8 789
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 274
.....се съдържа и по-важното - е налично в животозастрашаващи норми!....  

Ами, честно казано точно това ми прозвуча много неясно.
Ако пък си искала да кажеш, че не мислиш, че еди каква си доза живак (по твоите думи незначителна) може да застраши живота на детето ти, то това ми звучи меко казано несериозно.

П.С. Да уточня - не ти казвам какво да правиш с детенцето си.
Твое си е детето, и преценката дали ще ваксинираш или не също е твоя.
Питам за друго нещо, с което мисля, че заблуждаваш тези, които нямат понятие от съставките на ваксините, следователно опасността от тях.
 Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 462
.....се съдържа и по-важното - е налично в животозастрашаващи норми!....  

Ами, честно казано точно това ми прозвуча много неясно.
Ако пък си искала да кажеш, че не мислиш, че еди каква си доза живак (по твоите думи незначителна) може да застраши живота на детето ти, то това ми звучи меко казано несериозно.

П.С. Да уточня - не ти казвам какво да правиш с детенцето си.
Твое си е детето, и преценката дали ще ваксинираш или не също е твоя.
Питам за друго нещо, с което мисля, че заблуждаваш тези, които нямат понятие от съставките на ваксините, следователно опасността от тях.
 Rolling Eyes

Гледа ли вчера На кафе по НТВ? Що Гълъбов не си разясни Световната конспирация пред зрителите? Сори, търсих запис, но не открих, уви Sad 

Цитат
Но не мога да открия НИКАКВО, ама НИКАКВО доказателство, че в тези, които АЗ съм избрала като допълнителни се съдържа и по-важното - е налично в животозастрашаващи норми
1. Детето ми почти НЕ се ваксинира с ваксини по ЗК - аз решавам кога и с кои! Изключение прави Хеп Б, например, тъй като е сред най-добрите в Европа.
2. НЕ ВЯРВАМ на твърдения на непрофесионалисти, копирани, цитирани и прочее от стари източници или такива със съмнителна репутация!
3. За да не разводнявам повече темата, пред себе си имам въпросният трети брой от Практическа педиатрия - списание издавано и разпространявано от БПА! Посветено е на пневмококовите инфекции и профилактика на заболяванията, свързани с тях! Ако те интересува нещо конкретно от там, питай, да цитирам. Статиите са подписани от доц. Л. Сечанова, доц. Е. Генев, проф. Т. Карчев и др. Източниците, които са ползвали са от целия свят ... ако кажете и тях ще опиша. Все пак, не бива да забравяме за какво е темата!
4. Знам, че не ми казваш какво да правя с детенцето си - така, както аз не ти казвам какво да правиш с твоите. Wink Всяка майка сама преценява (според нуждите на собственото си дете/ деца) дали и с какво да ваксинира. Повтарям и ще потретя, ако трябва - информирам се преди да сложа ваксина и не следвам на сляпо Имунизационния календар! Зная за вашия случай с реакция от ваксина и наистина много съжалявам ...

В заключение - наистина съм разочарована, че това е поредната тема, която можеше да бъде полезна за нас-родителите, но започва отново да се опорочава ...

# 122
  • Мнения: 6 274
Напротив, темата не се опорочава, дори мисля, че има доста полезни неща.
Пак не ме разбра какво питам, както и да е, не ми се пише повече, честно казано.
А и наистина би било спам.
Все пак ти благодаря за отговорите, които ми даде, нищо, че не това питах.   bouquet
Бъдете здрави.
 Peace

П.С. Не, не успях да гледам предаването, но и нямам особено желание.
Най- малко пък тази противна мутра имам желание да виждам.  Sick
Не говоря за д-р Гълъбов, разбира се.
  Wink

# 123
  • Мнения: 462
Офф-топик, спирам да спамя - да, на мен и Мангъров ( а и Инфекциозна като цяло) не ми е любимец ... 

# 124
  • Мнения: 14 654
В заключение - наистина съм разочарована, че това е поредната тема, която можеше да бъде полезна за нас-родителите, но започва отново да се опорочава ...

Прави ли ти впечатление колко са твоите мнения на последната страница и то не по темата? Никой тук не е споменавал за вредните вещества във ваксините, за Гълъбов и конспирацията, и никой не е обяснявал колко е лошо да си бодеш детето  Wink Само ти подскочи, все едно са ти взели ваксината от ръката.
Всички, които са писали в темата, са отговорили на въпроса и са се обасновали.

# 125
  • Мнения: 1 167
В заключение - наистина съм разочарована, че това е поредната тема, която можеше да бъде полезна за нас-родителите, но започва отново да се опорочава ...

Прави ли ти впечатление колко са твоите мнения на последната страница и то не по темата? Никой тук не е споменавал за вредните вещества във ваксините, за Гълъбов и конспирацията, и никой не е обяснявал колко е лошо да си бодеш детето  Wink Само ти подскочи, все едно са ти взели ваксината от ръката.
Всички, които са писали в темата, са отговорили на въпроса и са се обасновали.

Може би е усетила накъде отиват нещата. На мен лично много ми помогна този диалог.
Мишолина Simple Smile от къде мога да си взема това списание?

# 126
  • Мнения: 462
В заключение - наистина съм разочарована, че това е поредната тема, която можеше да бъде полезна за нас-родителите, но започва отново да се опорочава ...

Прави ли ти впечатление колко са твоите мнения на последната страница и то не по темата? Никой тук не е споменавал за вредните вещества във ваксините, за Гълъбов и конспирацията, и никой не е обяснявал колко е лошо да си бодеш детето  Wink Само ти подскочи, все едно са ти взели ваксината от ръката.
Всички, които са писали в темата, са отговорили на въпроса и са се обасновали.
Всъщност не ми направи. Simple Smile Щото като видя определени потребители да пишат по определени теми, ми е ясно на къде отива разговора. Simple Smile Това, че съм с малко мнения, не значи, че не чета и не се интересувам ...

Цитат
Мишолина, от къде мога да си взема това списание?

Ами, аз го взех от нашата педиатърка. Предполагам и вашата го има. Simple Smile Нямам скенер, иначе бих ти го пратила на лични с удоволствие. Sad Пробвах да го снимам с фотоапарата, но нищо не стана. Sad

# 127
  • Мнения: 438
 Момичета, от 2010г в имунизационния календар се включват ваксините Пентаксим и Превенар.
http://svejo.net/home/link_summary/303569-ZA-PURVI-PUT-SE-VKLIuC … RODITELI-I-LEKARI

# 128
  • Мнения: 462
Т.е., за дечицата родени тогава ... Боже, дано само следващото управление не реши да не ги въвежда!!!!

# 129
  • Мнения: 438
 Тайничко се надявах и децата до 5-годишна възраст да се възползват от промените в новия имунизационен календар, но току-що разбрах, че тези промени се отнасят само за бебчетата, родени през 2010 г.
Важното е, че все пак ще се спестят средства на бъдещите мами  Grinning

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 16:29 от sonya83

# 130
  • Мнения: 340
Аз тайничко се надявам ваксините да станат по избор. Лесно е да кажат, че смърт в 4-5 месец(когато има много ваксини) е от заразен менингит. Но ако е така, къде са останалите случаи. Според мен всичко е тръгнало от странична реакция от ваксина. Но си направиха рекламата. Дали се чувстват удовлетворени? Ще имат повече пари.


# 131
  • Мнения: 438
bgbabba, има много майки, които са отказали да поставят ваксини от имунизационния календар на децата си. Ако детето не е "освободено" от задължителните ваксини по лекарска препоръка, ти пак можеш да откажеш да му бъдат поставени тези ваксини.Мисля, че в такъв случай ще те санкционират, но щом ти или някоя друга майка е решила, че няма да направи ваксина, нито санкция ще я спре, нито каквото и да било друго. Все пак детето си е твое и ти си човекът, който ще прецени кое според теб е по-добро за него.
В сайта си един педиатър (д-р Марио Янакиев) беше публикувал една статия, която беше озаглавена така : "Ваксините - необходимото зло"
Заглавието само по себе си говори за дилемата, пред която се изправя всеки информиран родител. Така или иначе рискът си го има - и ако ваксинираш детето си, и ако не го направиш.
За себе си съм взела решението да поставям ваксините от имунизационния календар (плюс две, които все още не са задължителни, но от другата година ще станат). Според моето виждане рискът за детето ми  ще е по-голям ако предпочета да не му се поставят тези ваксини, в сравнение с риска да направи странична реакция към някоя от тях. Но това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него. Всеки сам трябва да си прецени.

# 132
  • Мнения: 1
Мами слагахте ли на децата Ви тази ваксина PREVENAR. Днес говорих с педиатърката ми и тя ми каза, че е хубаво да я сложиме. Ще имаме само един прием, защото дъщеря ми е на 2.3 г. Тази ваксина не била задължителна в имунизационния календар.

# 133
  • Мнения: 2 746
Тайничко се надявах и децата до 5-годишна възраст да се възползват от промените в новия имунизационен календар, но току-що разбрах, че тези промени се отнасят само за бебчетата, родени през 2010 г.

Аз пък се радвам, че дъщеря ми няма да бъде натоварена с тези две допълнителни ваксини! Simple Smile
Дори бях почнала да се притеснявам, че ще ни накарат да ги слагаме. А аз изрично сложих на дъщеря ми Инфанрикс, вместо Пентаксим, с цел да не е наблъскано детето с всевъзможни неща  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт