Подсечено дупе

  • 20 041
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте мили мами,

На два месеца сме и дупето е подсечено. ПРобвах да мажа с Weleda, Sudocream i SebaMed, но няма подобрение. Мястото му е зачервено и има нещо подобно на обрив. Не съм го водила при педито засега. Ако някоя мама е имала или има подобен проблем, моля за съвет. Имало някакво кремче, което го правели по рецепта в аптеките, някой да знае как се казва? Мерси.

# 1
  • Мнения: 1 085
Акъде точно е обривът? Около ануса или по - навън?

# 2
  • Мнения: 118
На нас ни помагаше едно кремче на Мустела от лечебната серия. Също така и потапях дупето във вода, в която съм направила разтвор от тетра и при всяка смяна на памперса миех дупето и не го обтривах с влажните кърпички Peace

# 3
  • Мнения: 186
Миличка вземи си Бочко.Аз с дъщеря ми само  това съм ползвала и съм страшно доволна.Струва около 2 лв.Няма да съжаляваш.Само дано не е гъбична инфекция от някакъв антибиотик.

# 4
  • Мнения: 377
Случвало ми се е няколко пъти да има зачервено дупе , и даже със ситни пъпчици .Аз го приписвах на честото акане , и мисля че с миене след всяко акане ще се подобрят малко нещата .Не го трии , а можеш да го мажеш с кремче ( аз ползвах Судокрем  и на Бочко )за подсичане , но е хубаво и да го пооставяш малко да подиша това дупе , тъй като е доста топличко и може и от това да не минава . А също , замисляла ли си се за памперсите ?????????? Може и от тях да е .

# 5
  • Мнения: 998
От Бочко съм най-доволна ,макар лятото да имахме случай ,в който и той не помогна.
Питах в една аптека и ми дадоха специален медицински крем за подсичане.Изхвърлила
съм кутийката ,но беше много ефикасен и не много скъп-около 5 лв.

# 6
  • Мнения: 2 228
Не всяко зачервяване по дупето е подсичане!.Щом не минава с разни кремчета може да е памперс дерматит - това е запарване от памперса.Виж тази снимка - http://www.adhb.govt.nz/newborn/TeachingResources/Dermatology/Na … ash/NappyRash.JPG
Ако изглежда подобно на това е запарване.Оставяй дупето по 30 мин на въздух при всяко сменяне на памперса и може и да не мажеш с нищо дори.Аз като забележа нещо подобно и я оставям така по голо дупе и на другия ден всичко й е минало. Peace

# 7
  • Мнения: 170
Мерси за бързите отговори. Не може да е реакция от лекарства, защото не е пил нищо. Ползвам Pampers i Huggies, но като получи тези обриви минах само на Pampers. А тези ситни пъпчици са около анусчето. Откакто се появиха (забелязах ги преди два дена) спрях мокрите кърпички и го мия на мивката при всяко преобуване. Ще пробвам с Бочко. Миличкото, сигурпно го боли и сърби....

# 8
  • Мнения: 170
dareland,

При него мястото е само около ануса, не прилича много на снимката, но ще пробвам да го оставя да "подиша" по голо дупе.

Бaмбина, явно за това кремче става въпрос. Ще ида сега до няколко аптеки да проверя, а и да си вэема Бочко.

# 9
  • София
  • Мнения: 30 107
Kita,

след като изпробвах знайни и незнайни кремове, реших да опитам с преварен зехтин. След 2 намазвания вече сме с бяло,пухкаво дупе Simple Smile

Просто има деца с много капризна кожа.

Опитай да превариш зехтин на водна баня около час и го мажи при всяка смяна на памперса. Ще видиш ефекта сама.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние имахме ситни пъпчици , излязоха на от памперси Памперс.След смяната сме нямали проблеми.Не използвам по принцип кърпички освен навън.Мажа с Бочко , Судокрем и отскоро Рачев ако е необходимо.

# 11
  • Мнения: 7 723
Бочко със смрадлика. Върши чудеса
 Peace

# 12
  • Мнения: 25
Не всяко зачервяване по дупето е подсичане!.Щом не минава с разни кремчета може да е памперс дерматит - това е запарване от памперса.Виж тази снимка - http://www.adhb.govt.nz/newborn/TeachingResources/Dermatology/Na … ash/NappyRash.JPG
Ако изглежда подобно на това е запарване.Оставяй дупето по 30 мин на въздух при всяко сменяне на памперса и може и да не мажеш с нищо дори.Аз като забележа нещо подобно и я оставям така по голо дупе и на другия ден всичко й е минало. Peace
Моита дъщеря беше същата като на снмката и се оправяше само с антибиотик/крем/

# 13
  • Мнения: 1 354
И моето бебе е с подсечено дупе( около ануса има пъпки или по точно като малки ранички)- със сигурност махни мокрите кърпички, само го мий на мивката, иначе кремове Бочко, Дефламол и от този правеният крем я  мажа.Смея да твърдя,че ни минава, но при нас проблема е ,че тя яде много и много ака(на всяко ядене) от там били и пъпките.Дано се оправите бързо.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 613
Кита, когато малката беше на два месеца се появи и при нея същото, за което казваш ти- при нея стана след смяната на памперсите, при нея помогна това, че наистина я оставях при всяка смяна на памперса на въздух, като я миех, във водата слагах отвара от смрадлика и я мажех с това кремче на Мустела, което е за подсеченото, оправи се накрая, но при нея бяха нужни около 7-8 дни.
Дано бързо се орави бебока Hug

# 15
  • Мнения: 1 085
...А тези ситни пъпчици са около анусчето....

Това е нещо от храната. Помисли какво е приемало детето, въвела ли си нов продукт или ако кърмиш, ти какво си яла и го отстрани от менюто.

# 16
  • Мнения: 2 013
И дъщеря ми имаше такъв проблем.Сменихме и памперсите,но не беше в тях причината.
Оправи се с Имазол,а след това продължихме с Памперс и Судокрем.
а,и сменихме кърпичките на памперс с тези на Нивеа.
От тогава не сме имали проблеми.

# 17
  • Мнения: 162
Има едно кремче, казва се Универтан . Купува се от аптека. С дъщеря ми ходихме на море и лежахме в заразно отделение в Бургас с гастроентерит. Там също ни даваха универтан, аз го знаех и преди това. Иначе има и едн арабски крем - Бейби Тан и Бочко, също помагат. За да нямаме обриви аз използвах всеки път различен вид кърпички, слагах и пудра.
   Защо всички майки са луднали по Памперс? По-скапан памперс не съм ползвала, стига сте вярвали на реклами. Хъджис са хубави, но са доста скъпи и не са по джоба на всеки. Но защо не пробвате Мамия или някои други памперси на заводите фипи? Произвеждат се в Италия, на много по-ниски цени са и са доста хубави. В момента и Вибеле са добри. Има един склад за памперси на едро и дребно на улица Чаталджа, близо до моста Чавдар и радио Дарик. Оттам може да си купите всякакви памперси, включетелно и Памперс и Хъджис, при това ще ви посъветват кои памперси се купуват най-често и кои са предимствата им. Но козметика нямат. Продават кърпички и детски храни също.

# 18
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Първо да го погледне педиатър.
Ние имахме проблем с подсичане по дупето, включително и по гушката ,беше много червена и направо по едно време почна да се мокри, но не пот.
Две неща ни спасиха - за дупето едно кремче vitamerfen ,което ни го препоръча добър неонатолог .Значи може и без рецепта да се купи и е едновременно с антимикотично и антибактериално действие. Слагаш го не постоянно,а когато се появи зачервяване, до отшумяването.
И другото, което много помага е (това по гушката) мазане с фина хума всяка вечер, когато я къпя ,тя гушката е над водата и после изплаквам. Много добър ефект има.Освн това наливаме по една паничка със запарена лайка в самата вода - в това няма нищо вредно,а успокоява.
Иначе и аз имам судокрем,но витамефрен-а е по-добър.
И още нещо - когато отидохме при доктора за този проблем, той каза да не ползваме мокри кърпички и да оставям бебка по голо дупе за по 20-на минути всеки ден, може и повече, за да диша кожата.
Не купувам ароматизирани памперси. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 805
Всякакви зачервявания и пъпчици мажа с Бочко и изчезват веднага!

# 20
  • Мнения: 142
крема за който питаш и който се прави в аптеките се казва " майчин дом" ние само с такъв сме се мазали и е страхотен, никога не ми е било подсечено детето или зачервено  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Педито ни изписа Тридерм и Пиоктанин, подсеченото и мина буквално за една нощ. Peace
От Бочкото и Судокрем-а въобще не съм доволна. Naughty

# 22
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Първо изключи гъбички, памперс дерматит и повишена чувствителност
към съставките на влажните кърпи.
За подсечено дупе при дъщеря ми най- добре действаше кашичка от хума и вода
и стоене по голо дупе при всяка смяна на птамперса.

# 23
  • Мнения: 5 026
Колко е голямо детето? След 2-та година съм мазала с Вита-мерфен.

# 24
  • Мнения: 133
 Побвала съм най-различни кремчета за подсичане.Даже вееднъж бяхме на гости далеч в едно затънтенно село и  бях взела на бебо специално за там защото няма магазин -Мустела   при подсичане (към 20лв. струваше) , а ефект никакъв.Аз упорствах и го мажех с нея , но накрая се предадох на съветът на една баба и го намазах с чиста мас и му мина.На нас при подсичане Бочконе е помагал, най съм доволна от едно кремче с лайка и невин- македонско производство, струва 2 лв. ПАВЛОДЕРМ.Ако детето е пило антибиотик може да вземеш и Универтан , но не е хубаво да се използва продължително време.

# 25
  • Мнения: 170
Благодаря за всичките съвети.!!!
Синът ми е на 2 месеца. Купих Бочко и го намазах, а довечера ще е готово и въпросното кремче.  Simple Smile Надявам се да се оправи бързо!  Hug

# 26
  • Мнения: 1 372
По принцип след всяка смяна на памперса мажа със Судокрем. Преди няколко дни дупето на дъщеричката ми беше леко зачервено и след като не се повлия от Судокрем-а, намазах два пъти с преварен зехтин и веднага се оправи.

# 27
  • Мнения: 1 849
И ние имахме такъв проблем... След най-различни скъпи кремове и козметики, установих 2 неща:
Мажа телцето със преварен зехтин, дупето със крем Здраве или ако нямам Бочко със смрадлика. Във вносните има консерванти и разни химии, които допълнително могат да раздразнят. Мии го след всяко акане и да пие повече водичка, може урината от топлото и изпотяването - да е станала по-силна и да дразни.
Смених Памперс със Либеро, по-свободно диша дупето и по-малко запарва. А и в лосиона на Памперс има нещо, което дразни. Също повечко, сега е и жега - с голо дупе, да не се запарва.
Успех! Peace

# 28
  • Мнения: 2 447
Първо изключи гъбички, памперс дерматит и повишена чувствителност
към съставките на влажните кърпи.

Peace Иначе за подсечено дупе,при сина ми Судокрема е чудесен..

# 29
  • Мнения: 1 650
Ползвала си все качествена козметика, но след като не става, иди при педито.

# 30
  • Мнения: 1 053
Аз мажа мойта бебка с Нивеа против подси4ане.Скоро се беше обринала близо до ануса от двете страни,понеже бях спряла да я мажа при всяко преобуване,но с Нивеа се оправи много бързо. Peace

# 31
  • Мнения: 1 650
Лошото е, че кожата се изнежва и като спрем кремчето, често се получава обрив.

# 32
  • Мнения: 801
Педиатъра да ти изпише крем против гъбички. Памперсите се слагат на сухо дупе (никакъв крем или пудра, задържат влага до кожата). Честото къпане също е причина за подсичане. Козметиката прави кожата зависима, колкото по- малко, толкова по- добре. През първата година не позвахме нито шампоан, нито крем, нито сапун.

# 33
  • Мнения: 529
Може да пробваш и с крем "Здраве"

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз също ползвах Sudokrem и Бочко но не бях доволна от тях. Препоръчаха ми Pavloderm и сега съм много доволна от него!

# 35
  • Мнения: 468
Да споделя и моя скорошен опит. Мия беба след всяко акане, мажех я със Судокрем, но се подсече. След проба с различни кремове като Бочко, после Имазол и пак зехтин на нас ни помогна Тридерм, изписа ни го педиатър. В него има три съставки - противоалергична, противогъбична и антибактериална. Но това си е лекарство и се употребява за кратко. Надявам се да не се подсечем отнов, така и не разбрах защо се подсече, причини бол.

# 36
  • Мнения: 180
Вземи си крем Бочко,няма по добър и с по бърз ефект.  Peace

# 37
  • Мнения: 340
По добре спри всякаква козметика. Мий при всяка смяна на памперса и след това оставяш да изсъхне хубаво на въздух. Има едни попивателни чаршафчета, като пелени във форма на малко чаршафче, аз моя герой го оставям върху такова нещо за да пишка и ака на спокойствие и да стои повече време голичък. Сменяй памперсите по често. Ние се научихме да стискаме докато не го съблека върху такова чаршафче и тогава да пишка - така памперса доста често е сух, а сме на 3 месеца.

# 38
  • Мнения: 743
Още един глас за Павлодерма,македонската мас,страхотен е!Винаги купувам от най-голямата кутия,300 гр. 4.80лв.Всичко мажа,и лицето и дупето и никога сме нямали такива проблеми,а преди да започна да го ползвам,сме имали и ние зачервяване.И аз се мажа и мъжа ми ,изобщо за всичко помага.И Бочко със смадлика е хубав,но от Павлодерма съм по-доволна.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ползвам кремчето на Бюбхен, Бочко и Судокрем. Откакто се затопли  оставям поне 30 мин на ден да диша кожата и няма проблем .

# 40
  • София
  • Мнения: 673
Аз малката я мазах с имазол и пиоактин по три пъти на ден. ДМених памперсите и вече изобщо не я мажа против подсичане

# 41
  • Мнения: 789
Признах и аз като най-добър крем "Бочко".Никога синът ни не е имал проблеми с обриви,но винги след при преобуване и измиване го мажех с "Бочко".

# 42
  • Мнения: 3 621
И аз съм много доволна от крема на Бюбхен и от Судокрема, но при малкия обрива изчезна напълно когато смених памперсите. От Памперс на Бейбилоф

# 43
  • Мнения: 6 713
Не всяко зачервяване по дупето е подсичане

Да, точно така. При нас се оказаха гъбички! Най-добре обривът да го види педиатър. Peace Иначе при обиквовено подсичане много добре действа крем Здраве и Weleda.

# 44
  • Мнения: 46 484
Миене веднъж на ден и мазане с "Baby tan", през останалото време мокри кърпи.
При нас това помагаше.

П.П. Нека го види педиатър, от много мокрене е възможно развитието на гъбички.

# 45
  • Мнения: 521
И на нас ни се беше появило зачеряване и го мажа с Бюбхен,вече е ок,но мисля че от Памперс се получи.

# 46
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Задължително трябва педиатър да го види. Може да са много неща от обикновено подсичане, до гъбички или алергия към храната, така че не си прави ескперименти с кремове, а заведи детето да го види лекар. Някои обриви е по-добре да не се мажат с нищо.

# 47
  • Мнения: 70
Най-ефикасното средство срещу подсичане е въздуха и затова когато се обличаме я оставям да потича с голо дупе. Иначе се мажем с Bаbу Tan, ама оригиналния, защото веднъж си бях купила българско (на Арома) призводство на същия крем и има голяма разлика

# 48
  • Мнения: 3 929
Разбира се, всяка от нас ще ти препоръча мазило, от което е била доволна. Но не забравяй това, че кожата на всяко дете е уникална и освен това - зависи какво е провокирало обрива.
Много е важно, при смяна на памперса дупето да е много добре подсушено и ако се маже с някакъв крем, кремът трябва да е добре размазан и попил в кожата.

# 49
  • София
  • Мнения: 725
Има едно кремче, казва се Универтан . Купува се от аптека. С дъщеря ми ходихме на море и лежахме в заразно отделение в Бургас с гастроентерит. Там също ни даваха универтан, аз го знаех и преди това. Иначе има и едн арабски крем - Бейби Тан и Бочко, също помагат. За да нямаме обриви аз използвах всеки път различен вид кърпички, слагах и пудра.
   Защо всички майки са луднали по Памперс? По-скапан памперс не съм ползвала, стига сте вярвали на реклами. Хъджис са хубави, но са доста скъпи и не са по джоба на всеки. Но защо не пробвате Мамия или някои други памперси на заводите фипи? Произвеждат се в Италия, на много по-ниски цени са и са доста хубави. В момента и Вибеле са добри. Има един склад за памперси на едро и дребно на улица Чаталджа, близо до моста Чавдар и радио Дарик. Оттам може да си купите всякакви памперси, включетелно и Памперс и Хъджис, при това ще ви посъветват кои памперси се купуват най-често и кои са предимствата им. Но козметика нямат. Продават кърпички и детски храни също.
Можеш ли да обясниш къде се намира по точно този склад на улица Чаталджа?

# 50
  • София
  • Мнения: 673
Пробвай да смениш памперсите и мокрите кърпички. При нас това беше проблемът. Сега много рядко мажа дупето против подсичане. Аз лично останах супер разочарована от крема против подсичане на Себамед. За сметка на това съм доволна от Бюбхен.

# 51
  • Мнения: 9 429
А,пробва ли с крем Бочко?
както са ти казали вече смени кърпите и памперсите.

# 52
  • Мнения: 1 394
Сега през летните месеци те съветвам да го оставяш отвреме на време голичко да порита и да смениш марката пелени.Мустела е най-подходящо в случая.Може да му миеш дупето и с тетра.Не съм имала такива проблеми нито с едното нито с другото дете,но от приятелки съм чувала,че това е най-ефикасно.  Peace

# 53
  • Мнения: 72
Ползвам това http://si-plus.com/index.php?p=19 от самото начало. Много е ефикасен  Peace

# 54
  • Мнения: 134
 
Най-ефикасното средство срещу подсичане е въздуха и затова когато се обличаме я оставям да потича с голо дупе. Иначе се мажем с Bаbу Tan, ама оригиналния, защото веднъж си бях купила българско (на Арома) призводство на същия крем и има голяма разлика
Този крем за мен е номер едно и на който и да съм препоръчала е доволен.Оставяй бебето по - често по голо дупе и мий с чай от лайка.

# 55
  • Мнения: 2
На нивеа също е добро кремчето

# 56
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Много рядко се случва, но помага крема с цинк на Бюбхен.

# 57
  • Мнения: 367
И ние имахме проблем с упорит обрив - започнах да мия дупето след всяка смяна на памперс, оставях дупето да подиша и мажех с подсушаващо кремче, сега всичко е наред, кърпички изполвам възможно най-рядко, мия възможно повече. Може би пролемът е бил при нас, поради постоянната употреба на мокрите кърпи като почти единствено почистване.

# 58
  • Мнения: 118
Не всяко зачервяване по дупето е подсичане!.Щом не минава с разни кремчета може да е памперс дерматит - това е запарване от памперса.Виж тази снимка - http://www.adhb.govt.nz/newborn/TeachingResources/Dermatology/Na … ash/NappyRash.JPG
Ако изглежда подобно на това е запарване.Оставяй дупето по 30 мин на въздух при всяко сменяне на памперса и може и да не мажеш с нищо дори.Аз като забележа нещо подобно и я оставям така по голо дупе и на другия ден всичко й е минало. Peace
абсолютно съгласна,може и повече време,обаче коремчето и краката да са покрити,отдолу една пелена и под нея подложка за да не изцапа чаршафа.Може поне 2 часа да се държи  и ще се оправи без никакви мазила.Аз мия дупето на всяка смяна. Peace

# 59
  • Мнения: 9 973
здраве,универтан,бадемово масло

# 60
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Добре е да се оставя на открито, както са те посъветвали. Може да се избърше с памуче с лайка или тетра.
При нас много добре действаше и намазване с хума за 10 мин. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 131
При на с помагаше единствено Бочко(зеленото кремче,а не розовото) и Пенатен крем за подсечено дупе.Дупето се мие само с водичка,без мокри кърпички.При много подсечено дупе съм обтривала  със слаба отвара от тетра-помага Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 725
Може ли някой да ми помогне с какво да намажа бебчо, в ингвиналните гънки се обелило малко кожичката му. Като протъркано е. Най-вероятно съм прекарила с кърпичките също. Принципно в гънките трябва ли да се маже с крем против подсичане? На момиченцата между срамните устни с какво трябва да се почиства? От мазането с крем на Бюбхен против подсичане е останало в тези гънки между срамните устни и няма измиване..... Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 39 741
Може да използваш памук напоен с преварена вода. Някои майки използват клечки за уши.
Най-добре е в банята, измиване.

Общи условия

Активация на акаунт