При баба

  • 4 238
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, водим го, често.
Колкото по-често, толкова по-добре е и за трите страни - за него, за бабите, и за нас Mr. Green (това е шегичка, да не скочите).

Синът ми постоянно "мрънка", че иска да е "при баба". Няма значение коя от двете. Едната е в Сф, другата - на 130 км.
И при двете се чувства прекрасно, затова не мисля и да прекъсвам тази връзка "баба-внуче".

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Не, моите родители нямат нужните условия, за да го оставя за по-дълго от час - два.
А и малкият никога не е бил без мен повече от 4 часа, той може и да поиздържи без мен, но аз без него не мога (аз съм се впила в него като кърлеж  Mr. Green)
Майка ми идва да го види, идва за вечеря или обяд или заедно излизаме на разходка.

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Какво значи "нямат нужните условия"?

# 33
  • Мнения: 1 763
Моите родители живеят близо, вижда ги почти всеки ден и е много привързан към тях, но не иска да остава да спи там. Оставяла съм го да го гледат за по няколко часа, за да отида на изпит, зъболекар и други такива неотложни неща. По едно време ми се наложи да вляза в болница, мъжът ми работи до късно и майка ми идваше да спи в нас при детето. Свекърите живеят на село, но ги е страх да го гледат, а и аз още не смея да им го оставям.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Какво значи "нямат нужните условия"?

Примерно при моите има един стар злобен котарак (който си обича само майка ми), пускащ косми навсякъде,
Дребни малки предмети по секциите, които са много интересни за малкият, но са чупливи,
Баща ми пуши като комин в кухнята, прозореца там винаги е отворен и ме е страх малкият да не падне,
Няма легло на което дори да подремне следобед,
Зимата пестят от ток и в дома им е доста хладно,
И т.н....

# 35
  • Мнения: 467
За 4 години и половина бабата изяви желание да го вземе само веднъж, за един ден и една нощ. На него много му хареса, но тя май се е изтощила от постоянното му плещене  Laughing Едва ли скоро ще повтори. Иначе идва веднъж седмично у дома, за да си вижда внуците, но като гостенка.

# 36
  • Мнения: 8 999
Нито на баба им /свекърва ми/ й харесва, нито на тях. Чувствата са взаимни.
Въпреки, че живеем през няколко пресечки, не се виждаме често. Само на празници ходим при нея и децата се радват, защото тя готви вкусно, а и понякога им дава по някоя паричка.

# 37
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Голямата ходи при майка ми всяка ваканция и и харесва.Майка ми и тя още преди ваканциите започва да звъни , кога ще иде детето.Малката без мен не мърда на никъде.

# 38
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 358
Ходят и двамата, но предимно през деня - у майка ми / баба свеки живее с нас  Crazy /. Големия от миналото лято остава с преспиване. Харесва му, а баба му не протестира. Не го спирам. Да ходи, докато му е приятно. Малкият още не го искат с преспиване - той си е залепен за мен, като пиявичка  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Умират си да са при бабите, може би защото ги виждат сравнително рядко. При баба винаги е най-хубаво!

# 40
  • Мнения: 8 221
Големият почти всяка събота и неделя е при някоя от бабите. Много му харесва, а и те си го търсят. И двете баби живеят в нашия град. Малкият засега по-рядко гостува.

# 41
  • Мнения: 2 005
Едната баба(майка ми) живее на 300км от нас,но и тук да беше - все тая,не е от бабите,които ще седнат да си гледат внучетата с дни.Все ми повтаря : "Който има деца,да си ги гледа"  Rolling Eyes
Другата баба(свеки) 1год6мес. се сърди,че детето не е кръстено на нея  Twisted Evil , след което го преглътна най-после, и сега всеки ден звъни да взема малката да я гледа,аз я давам,не съм злопаметна,но с преспиване още - не.  Naughty

# 42
  • Мнения: 1 111
 Моите деца прекарват 80% от времето с баба си.И добре че е тя, да е жива и здрава, иначе щеше да ни е доста по-сложно.Тя се занимава изцяло с първокласника и малкия, който не ходи на ДГ.От понеделник до петък е при нас, после ги взима у тях.Сега през ваканцията са там, мисля, че се чувстват доста добре. Simple Smile
 п.п. За моята мама става въпрос, другата баба има здравословни проблеми и не искам да я ангажираме.

# 43
  • Мнения: 579
Такова чудо няма да допусна!Това са си моите деца и аз ще си ги гледам,а на гости при баба само с придружител(аз или баща им)

# 44
  • Мнения: 2 556
Аз съм допуснала напълно "това чудо", децата са почти всеки уикенд при свекърва ми, голяма къща с двор и всички удобства, много деца наоколо, свобода голяма. И ваканцията са повечето време там, освен когато не пътуваме някъде. Баба и дядо им ги обичат безкрайно, децата тях - също.

Изобщо не съм кандидатка да си гледам сам - сама децата и да не ги пускам никъде без родител (особено пък при родните им баба и дядо). За мен да имаш свястна баба е супер късмет.

Общи условия

Активация на акаунт