Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • в средата на мъглата

117

Добре дошли на всички приятели на
арабската култура

Заповядайте в светa на арабските приказки,
летящите килимчета и вълшебните лампи

Предишните ни теми:

Запознайте се с нас

Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи

Можете да ни видите в нашия албум.
На тайно местенце. Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми.
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си.
Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на потребителката Мързел,
ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!

Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :

снимки от Мароко
Египет
Сирия,Ливан
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
арабска кухня
снимки от Алжир
снимки Сирия
снимки Ливан
снимки Йордания

Образователни и полезни линкове

Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофанов

Арабски за начинаещи

Настанете се удобно и се потопете в арабската магия:

# 1
  • Усмивка скоро ще ти се даде. Трамвай Желание ще дойде :)
Ехооооооооооо май съм първа Simple Smile

Пържолките изгоряха девойки......................   bouquet  chef  bouquet  chef

# 2
  • В пустинята
запис

тюх, без малко да съм първа... Наде изпревари ме  Grinning

# 3
  • по пътеката
 Stop-една хамса да пази от уроки!

# 4
  • Varna
Oпааааа и танци-манци има smile3503 и хорца- това по мойта част.
ЧИНГИЗ- гледам и моите отоманки на снимката. Кога успя да ги  ги вземеш беееее newsm78 Joy Ама си бърза,  като совалката сииии newsm10

# 5
  • Пловдив
ето ме и мен! Simple Smile
ДЕЛТА, как си? утре не съм на работа,за това може ли да си поръчам нещо за закуска. по едно време само ти готвеше сутрин. Wink

# 6
  • Пазарджик/Бирмингам/Пакистан
ехее кога успяхте нова тема да направите? ама нищо ДА НИ Е ЧЕСТИТА
С тез пържоли  на Надя се сетих за food street в Лахоре и Изламабад.Аз лично обожавам тази в Изламабад -Значи представете си един голям площад със около 300-400 места за сядане.Наоколо са малките кухнички със кухня от различни региони.На масата има меню със всички ястия.Така че с едно ходене там може да опитате кухня от различни части на Пакистан.Всичката храна се готви пред очите ви на газ и открит огън.Edin on metodite za gotvene e izvesten s imeto takatak-predstavete si goliama metalna plocha zdravo sgoreshtena.Слага се месото и с едни ножове които приличат на ножовете за сирене но са по тежки се ТРАКА и се накъсва месото с тях,После се добавят подправките и зеленчуците.Името идва от тракането с ножовете по плочата -много е мелодично особенно когато има няколко готвача едновременно.Та намерих в интернет 2 линка -единият е от food street в Лахоре другият от Изламабад.И на двата клипа се вижда Такатак готвач.Аз им викам такатак
http://vidpk.com/view_video.php?vid=7257
http://vidpk.com/view_video.php?vid=2376

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 21:09 от PandaKhan

# 7
  • Сан Хосе
Нещо сладичко за лека нощ? Предлагам паннакотта с аромат на шафран, розова вода и кардамон.

Между другото, да знаете дали по арабските магазини може да се намери някакъв заместител на желатина? Нещо, което да не е от прасешки (и изобщо от животински) произход? Какво ползвате по вашите места?

# 8
  • Varna
ПАУЛИНКА- да взема да метна утре нещо за закуска  newsm78
Ама Пандичката какви снимки пратила със това-такакак.
Очите ми станаха ей така #Crazy
Пък Делфинчето каква сладостия пуснала, сякаш знае как съм по сладичкото. Делфинче да вземе да напишеш рецептата като за Жуже кебеб. Аз си я записааааах. Ще я направя като се оправи детенце на мама, че сега само крем супи му правя-това  може да хапва.  И колко красиво жълтичкоооооо Simple Smile

# 9
  • Пловдив
ПАУЛИНКА- да взема да метна утре нещо за закуска  newsm78
Ама Пандичката какви снимки пратила със това-такакак.
Очите ми станаха ей така #Crazy
Пък Делфинчето каква сладостия пуснала, сякаш знае как съм по сладичкото. Делфинче да вземе да напишеш рецептата като за Жуже кебеб. Аз си я записааааах. Ще я направя като се оправи детенце на мама, че сега само крем супи му правя-това  може да хапва.  И колко красиво жълтичкоооооо Simple Smile

о,направи,направи! че от понеделник като започна диетата, само да сте пуснали нещо изкушаващо! ще ви убивам! Simple Smile вече сте ме видяли на снимките,как съм се заформила... преди не бях чак такава сочничка,но от много угаждане и качих 20 кила ей така. и точно когато мислих,че няма повече накъде, айде още 20. сега съм свалила само последните,но първите 20 си ми седят. щях да се пръсна по едно време. 

# 10
  • София
Айде и аз на трапезата.
Моля заповядайте боб с наденица приготвен в TEFAL ACTIFRY.
Снимката е лоша защото е правена с GSM.

# 11
ми хайде и аз да се тропна тук.Сега излапах 1/2 диничка юмюм

# 12
  • Пловдив
 САМО АЗ ЛИ НЕ МОГА ДА СЕ НАУЧА ДА КАЧВАМ СНИМКИ ТУК?  newsm78

# 13
  • в капчица роса
запИс  Simple Smile

# 14
Като заговорихме за ядене се сетих.Когато заминах за Пакистан първият път мойта приятелка Шаз ме предупреди-вземи си такива и онакива хапове че ще береш ядове.Послушах я аз и накупих хаповете.Пристигаме в Пакистан и се започна едно мъркане -аз тва не го ям,искам това и онова-баща и в чудо се видя.Девойката Шаз която е 2 поколение пакистанка хапваше само Мацдоналдс  КФЦ  и пизза хут.Аз като невидяло-всичко да опитам.По улиците готвят -не ми пречи гладна ли съм ям.Само вода пиех от бутилка.Като пристигнахме в Изламабад ходихме на пазар и да си сменя билета в Blue Ареа.Там намерих едно френско ресторанче с машина за експресо кафе.Пощурях от кеф.Та там ходехме най редовно-кафенце с Тирамису -красота.До хаповете така и не се стигна.Донесох си ги опаковани.Явно стомаха ми е здрав български

# 15
Ей така се готви-на улицата.Но пък това е част от красотата на страната.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 23:19 от PandaKhan

# 16
  • в средата на мъглата

Катенце може ли да си толкова стисната-кво е тва запис-я пусни някой и друг ред  Grinning

панда с тази диня обра вси1чки точки-м/у другото днес видях цяла сергия с дини . Панда не може да пускаш толкова изображения,ще се карат модовете-дай ги като линк-т.е без таговете  Peace

Момичета качих малко снимки-който иска да погледне.

# 17
  • София
Доколкото разбирам в тази тема ще играем народни танци щото май това арабско дъбке ще да е нещо такова май.

Та...ако някой знае някакъв линк да пусне тука да го видя кво е, че после като почнат нали танците да не гледам умно като крава теменужка.

# 18
  • в средата на мъглата
дъбке

http://en.wikipedia.org/wiki/Dabke

http://www.youtube.com/watch?v=TYHXRBlpaKs

ди гони ме склерозата  Mr. Green,от миналата тема да ти отговоря-Сами има математика,Муфи -арабски.

# 19
[b]soryyyyyyyyyyyyyyyyyyy.сега ще ги поизтря.Съжалявам [/b]

# 20
  • София

Ооооо ама аз това съм го играл бееее. Само дето не знаех какво му викате на тоя танц. Преди години на една арабска сватба. Мдааа - малко ми трябваше обаче в началото да му хвана цаката ама мисля че го улучих.

# 21
дядко ето ти да видиш и традиционен ПАЩО танц от Пешавар.Такъв играеха мъжете на мойта сватба защото мъж ми е пащун

http://www.youtube.com/watch?v=Q2HSqPVaIA4&feature=related

# 22
  • В пустинята
е щом темата ни е танцувална нека представим и другите арабски танци...да не е само дабкето  Laughing

моите любими са египетските фолклорни танци. Саидито  Heart Eyes танца с бастун. Ето няколко клипчета за не знаещите какво представлява:

http://www.youtube.com/watch?v=jMBmbYMgFrw&feature=PlayList& … 3584E&index=6 - Мъжки египетски танц "Tahteeb" с бамбукова пръчка, която се е използвала като бойно оръжие, а и самия танц по-скоро имитирва бойния момент.

а това е женския вариант "ракс ал асая" - танц с бастун  Heart Eyes май фейвърит
http://www.youtube.com/watch?v=T2Ht2Hcz9_s
http://www.youtube.com/watch?v=1QOgK-H9j9A&NR=1

П.С. А някой знае ли какъв е тоя танц такъв?  Rolling Eyes Thinking Embarassed
18+
Не го пускайте при децата

http://www.youtube.com/watch?v=KA8g8_hiwMw&feature=channel_page

# 23
Много скокливи тез ливански чичковци бееееееее.

Мерси за новата уютна темичка, Деси.

Панда, такова съвпадение стана, направо телепатия. Та значи чета те най-старателно и се образовам за метода такатак (аз нали не си падам по готвенето не бях чувала този термин), а мъжа ми нещо майстори на котлона. Изведнъж нещо замирисва, ама точно като на Food Street в Лахор. Викам му ти как я докара тая миризма, а той: ами готвя наденички по един нов начин, казва се такатак. Ха, ха, ха, ха

По всичко личи, че пак ще ме ядат комарите тази вечер, мъжо най-изпълнително донесе нов пълнител за уредчето, но не можем да намерим поставката за контакта...какъвто съм заплес като нищо съм я метнала в боклука.

# 24
леле това ми разби погледа  #Crazy #Crazy...Това движение няма да си правя труда да го уча.Какви са тези каки брее.За тоз танц май трябва яки мускули на краката

# 25
Много скокливи тез ливански чичковци бееееееее.
Панда, такова съвпадение стана, направо телепатия. Та значи чета те най-старателно и се образовам за метода такатак (аз нали не си падам по готвенето не бях чувала този термин), а мъжа ми нещо майстори на котлона. Изведнъж нещо замирисва, ама точно като на Food Street в Лахор. Викам му ти как я докара тая миризма, а той: ами готвя наденички по един нов начин, казва се такатак. Ха, ха, ха, ха
Видеото не е много ясно.Аз в Лахоре като залепена висях около 1 час пред един такъв такатак готвач.Танвир се хилеше до мен -може би на изумения ми вид.
Моят Танвирчо готви пържени яйца и МУСАКА хахаха.За него такатак е ехеееееееееееееееее мечта.Поздравления на твоя готвач.Метни една снимка на наденичките

# 26
  • София

Изгледах аз едни клипчета за някаква улица май в Пакистан да е било та се запитах туй чудо дето го готвят тия готвачи (а те бяха няколко само на една улица) кой го изяжда.

# 27
Панда, бяха ометени на момента, съжалявам....меша ги с някакви масали...неговите подправки обиколиха света, донесе си ги от пакистан цяла торба, през България, Италия, Швейцария, и сега Испания

А аз напоследък поглъщам такива количества плодове и зеленчуци, че трябва да ме коронясате мис балансирана диета...само дето на външен вид хич не приличам на някой, който се храни здравословно....

п'с. и ние сме пащуни

дядо хаджи, в пакистан по улиците има хора денонощно...не просто хора ми направо тълпи от хора...през нощта има милиони строителни работници прииждащи в големите градове от околните селца и градчета, , на тях им готвят такива готвачи по улиците...цяла нощ горят огньове и миришр на въглен...липсва ми, да не повярваш

Панда, ами плодовете сокове дето ги изстискват пред теб - ягоди, нар, манго, ми оня кърваво червен портокал...ох ще се побъркам

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 00:45 от Monsoon_rain

# 28
И на мен ми липсва Пакистан.С мойто мъж обаче решихме че ще ходим пак там другото лято.Сега на дневен ред е БГ.След всичките премеждия които имахме с т.н български консул там ..........направо страшно беше.Мисля че го смениха ама не съм сигурна.Грънчаров май се казваше -чешит от класа.Представя страната ни,,ЧУДЕСНО,,.Отказал да приеме документите на Танвир с думите-ами жена ти като те обича толкова много да те вземе в Лондон защо ще те води в БГ. И в същото време дава виза на пакистански гражданин поканен да отиде на гости в БГ от ПАКИСТАНСКИЯТ си брат Rolling Eyes #Crazy.Щуро нали? Мойта покана не се зачита Айде да не разказвам повече че като си помисля и още треска ме тресе

# 29
  • София
...
дядо хаджи, в пакистан по улиците има хора денонощно...не просто хора ми направо тълпи от хора...през нощта има милиони строителни работници прииждащи в големите градове от околните селца и градчета, , на тях им готвят такива готвачи по улиците...цяла нощ горят огньове и миришр на въглен...липсва ми, да не повярваш
...

Забравих да попитам какво точно му е специалното на тоя метод на готвене.

# 30
То не е точно ястие-това е звука които се чува от ножовете на горещата плоча.Прави се от бъбреци,сърца,мозък,подправки и домати.

# 31
  • в капчица роса

за ядене ЛИ говорИте  Mr. Green  

събота посреднощ Мч е любИмото време ,моткам се до зорИ ,/
Досега 4ИстИх , търках , мИх вратИ, шкафове, прах на ръка,  моткам се до зорИ, сега сИ пробвам НовИте о4Илца  Grinning

Тука такъв дъжд се Изля, прчве4ер се пооправИ,  мИсля да пообИколя за някоя И друга Гъбка,  ама не знам около СФ къде да намеря лИвадкИ   Rolling Eyes   Някой да Има Идея ?

Като гледам няма да спИте И вИе   Mr. Green

# 32
Аз изядох и другата половина от динята ,дърпам филми и гледах Britain got  talent по ТВ Joy Laughing

# 33
Ти, пък! На това ли му викаш любимо време....чистене, пране на ръка...

И аз имам диня, ама ще я хапвам утре.

# 34
  • в капчица роса
 Embarassed Embarassed Embarassed   налИ сИ ме знаете  Wink  

народа спИ  Mr. Green

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 03:23 от Шилан & Шиар

# 35
Кой спи?

цъкнете да видите хубавицата

# 36
  • Varna
ДобЮтруууууууууууууууууууууу Hug
Обещах закуска заради Паулинчето и трябва да спазя обещание. Но и другите могат да си оплакнат очото Wink

Ха сИгЪ да сЪ върна назад да ви чета, че снощи бая сте творили  bouquet
Ама танци сте пусналиииии-бравооос. Сутринта ме събудихте със голям кеф.Ама едни от тях ми сбраха погледа Crazy Crazy Crazy Принцескеее, че то и други подобни видах като свършиха танците 18+ Тез женуря яки бъбреци имат бе Shocked И аз като тебе се учудих newsm78 какво ли искат да кажат ама може да сЪ кЪт онеЗ древни жрици дето танцуват за плодовитост-демек за дъжд бе Wink Като няма дъждец и са го ударили на танци и песни thumbsup
И манджи посред нощите, вие срама нямате.  А пък разказите на Пандичката как няма да ни накарат да пожелаем до отскочим и до Пущунско- само да можеше де, че то там няма пътувания със туристически фирми
Пък Монсунчика със тези сокове направо ми увеличи донезнам къде слюнооделието Laughing
Шиланчик- как са новите очилца? Ей дано накрая намериш мир, дано са улучили доФтУрите накрая thumbsup И явно само по това време на денонощието на воля може да чистиш и переш newsm10
Водна Лилийке- наистина хубавица на картинката. Красота- и коня и дамата-симфония newsm10
И аз пак един риторичен въпрос да задам-що ги пращат таквиЗ консули като само вместо да ни помагат ни стъжняват живота, че и Българийката я представят по такъв "подобаващ"начин. И защо го правят, какво целят със това newsm78 Sad

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 07:46 от DELTA_DELTA

# 37
  • в средата на мъглата
Добро утро и от мен вече сме във  ВАКАНЦИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ  newsm44 newsm44 newsm44,остава след месец да получим оценките,снежна честито и на вас   bouquet

# 38
Почти до сутринта декорирах кексчета със цветенца,морковчета и грозденца от захар за партито на Кари,харесали са ги децата,нали е шаренко Grinning

И ние сме във ваканция,ама мен не ми е весело:

Ваканция=Чистене повече,Готвене повече,Викане повече...

Делта-има такава закономерност при консулите.Не им е достатъна заплатата и гледат някой рушвет да докопат.Пък и правомощията им дават самочувствие...не си заслужава да говорим за това..
Виж,че с абая даже може да се язди.
Освен да се плува,играе тенис и кара колело  Laughing

В забранения клип на Дезърт на мен ми приличат на наши хора:емирци.А това с бялото не е ли мъж?Искам да кажа ориентиран в ляво?
То и танц не е ,на животинско ухажване ми напомня.

Сутринта докато четох за сладостите по пакистанските улици,кафето ми изстина,забравих го Crossing Arms Crazy
Такава мешауиа има и в Ег..
Абе пакистанските гостби не ви ли идват маааалко лютиви newsm78 Ние обичаме много,но пот се лее и сополи от люто Laughing

Шилан-дай малко гъби Praynig Аз си купувам сушени китайски,друго тука не мяза на гъба,няма мирис,нито вкус Sad

Отивам в готварския,тука уикенда никой не пише май,Олди ти преяде снощи явно Crossing Arms

# 39
  • в капчица роса
ЛИлИö стИга да намеря  лИвадка край СФ  ще Има о гъБкИ   
КИтайскИте  не мога да гИ понасям не е гъба това   Sick

Люто ям пове4е от мъжете  събраха Им се о4оте като мИ вИдяха споспбностИте за пръв път   Mr. Green  аз не се потя  само малко сополКо може да пусна   но ахмо става вИр вода

Мога да ям само хляб И лютИ 4у6кИ  ИкономИ4на съм

Айде 4е ще ме озпреварят за гЪбИте 

# 40
Лиле, преядох друг път - сменили са готвача явно след сезона и спагетите така си ги оставих Sick Снощи тук беше адски студ и като се прибрахме, се паркирах веднага...барабар с чорапите. Сега пиша по бедуинския въпрос, но първо на компа, после тук - да е по-систематизирано. Чат-пат пращам и по някой служебен мейл..за цвят  Mr. Green

Кате, все забравям да ти кажа - горе до бутона Изход можеш да сменяш езика на клавиатурата - много е лесно, пробвай  Peace

# 41
Добро утро от мен, и запис в новата тема, която по заглавието обещава да бъде много  интересна. Аз  обожавам фолклорните танци. Нашето хоро редовно си го потропвам вкъщи като ми стане мъчно за БГ. Това е най–добрата терапия против носталгия  newsm10.
Един семестър се записах в Уни–то на курс по Ориенталски танци, като очаквах да ни учат на разли4ни  фолклорни танци от Ориента...но останах разочарована, защото учехме някаква глупава хореография с чупки в кръста, завъртания, вдигане на ръцете, и т.н.
Ех, дано сега се науча на истиснките традиционни танци от тези земи.

НСИ, как стана Сахана? Нашият беше мммм...вкусен  Mr. Green

В ДЕ студентите имаме 4 дневен–уикенд тази седмица, времето е най–накрая слънчево и топло...Само дето аз трябва да уча днес. Cry Но поне за Вторник плануваме да направим пътешествие с колело с моето момче. Избрахме маршрут по поречието на Реин, гледаката е невероятно красива – реката, хълмчета, малки китни селца, където може да правим почивки.
И така 30 км в едната, и 30 км в обратната посока. Heart Eyes
Нямам търпение вече да идва вторник  Hug

# 42
  • Varna
Беба Момо Hug
Без предварителни уроци няма как да се научиш на тези танци бе мила. Дори във Ориента да си и там хората ще ти показват движенията със ръцете и със ханша, завъртанията и другите тънкости. Иначе какъв танц ще е.
Успех ти пожелавам и да знаеш не е е лесно и не се отказвай щом ти харесват. newsm10

# 43
  • София
Та значи по случай утрешния ден на детето всички деца от нашето семейство отиваме на луна парк в Люлин.

Сега ги броих нали 5 деца сме. Аз, жената, щерката, сина и внучката. Направо не ми се мисли като се съберат пет щури глави какво ще става там.

# 44
Делта, май не си ме разбрала... ясно е, че се почва от простите движения, и след това се обединяват в танц. Но не ми хареса, че танцът не беше дъбке, например, а 10 – минутна хореофрафия на моммичето, което дори беше немкиня. Всеки час учехме по малка часто от хореографията и след това я упражнявахме. Но беше само едно движение  6о мин, някак си ми беше скучно, нямахме право на импровизация, на въобръжение.

Дядо, приемате ли и шесто дете в Луна парка.  Mr. Green
Аз съм голям фен на всякакви екстремни влакчета и люлки, но мислех че София ленд (който отдаван затвориха) е единствен, или този в Люлин е нов?

# 45
Здравейтеееее,направо ми напълнихте душата с таз нова темичка,от кога чакам аз за танци да се заговори,това ми е в сърцето на мен.... Heart EyesАйде някой да ме покани на арабска сватба дееееее...Simple Smile
Андиииииии Hug,добре дошла,аз съм изпуснала толкова много,че вече не знам къде съм...(добро изречение)....както и да е,липсваше ми....да разказваш как беше..Simple Smile
Всички едни вкусотии пускате,направо срам ме хваща,че не съм пробвала нещо да направя и аз....ама май аз към танците се ориентирам повече... Flutter
Отивам да гледам снимки... Hug

# 46
  • в капчица роса
Олд  то4но оттам сменявам езИка  ама това мИ се полу4ава  Confused

Още не сме тръгнаЛИ  за гъбкИте  4акаме другарИте кюрдИ да се наспят И да дойдат да ходИм заедно  Tired

# 47
Абе пакистанските гостби не ви ли идват маааалко лютиви newsm78 Ние обичаме много,но пот се лее и сополи от люто Laughing
Да ти кажа честно от  всичко  което съм опитала в Пакистан нищо не е лютиво.В региона Пешавар кухнята не е луюта.Семейството на съпруга ми не готви лютиви неща.И той не обича много spicy food.Някои от индийските ястия обаче са ....олеле .Като Мадрас ястията или Виндалоо-тва не се яде.Начина по които готвят в Пакистан много напомня българската кухня-запържени ястия с домати лук и .т.н.Да не споменавам че има толкова много думи които са същите като в БГ-чай кайма/кеема/, курбан,лъщик,барут-за тези се сещам сега

# 48
яхни също  (яхния).

# 49
  • В пустинята
Ха добър ден!   bouquet

Шилан да внимавате с тези гъби. Мен винаги ме е било страх, не че много ги обичам ама...

Найра вчера случайно те видях из града.  Simple Smile

Делта  Joy то майтап няма....бая здрав бъбрек трябва за това нещо  ooooh!

Лили и според мен този дето е с бялата роба е момче, но е с дълга коса... мъж е 100%
Като ги видях в чудо останах.... колко е извратено само...тука нашите моми дето се въртят по пилоните в дискотеките ряпа да ядат при тез изпълнения.  Sick Да пази Господ!

Лили снощи те сънувах.  Simple Smile Бяхте у нас на гости с принцеските ти и бяхме седнали аз, мама, сестра ми, ти и щерките ти и си приказвахме ...много хубав сън беше. Кхейр иншалла!
Как са кукличките?  Hug малката кой знае колко много е порастнала.  Hug Да ги нацелуваш от мен.  Heart Eyes

Дуа  Hug ще ходите ли пак в Ливан скоро?

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 14:32 от Sahraweya

# 50
Moonsoonche при вас продават ли манго jam? тук в UK няма а това е любимото сладко на мъж ми.Обърнах интернет наопаки-не мога да намеря да му купя в UK.

# 51
Панда, с манго чътни не става ли  Laughing
Кате, ясно - не знаех, че си го открила..но предполагам,че все пак е улеснение. Успех в гъбарството! Peace
Лили, Деси - радвайте се на ваканцията. Поне не трябва да проверявате домашни и да изпитвате  Peace
НСЕ, къде остана тортата, с която щеше да ни черпиш  newsm78
Дезърт, тоя танц с тягата съм го играла и аз - ама не с бастунчето, а с тоягата. Веднъж забавлявахме гостите и го играхме - с дама колеги - те с тояги, а аз се кълчех грациозно; обаче втория път единият колега не можеше да се включи и се наложи да го заместя -доста тежичка е тая тояга.И за капак на финала ми се закачи за ръкава на галабеята, та едва довърших танца...как не се филмирах тогава...да ви го пусна сега, да се забавлявате   Crazy
За сметка на това поприключих писанието си за бедуините - бая труд се получи, дано да имате търпение да го изчетете. Сериозен е въпросът и аз сериозно подходих, а това е само накратко  ooooh! На който не му е интересно - да прескача. Ще го разделя в няколко поста  Thinking
Само да уточня, че мисълта ми е за бедуините на Синайския полуостров.

Ето карта:

Исторически Синай е земята на bedu, хората на пустинята. Племената, населили полуострова, идват от Арабския полуостров и Bilad ash-Sham(Levant). Днес около 15 различни племена населяват Синай и управляват териториите си според обичайното племенно право и по-малко според установеното право в държавата. Едно от племената – Al Azazma населява територии в Йордания, Палестина и Египет. В южната част на полуострова основната група е Tuwara, представляваща конфедерация на няколко племена, населяващи района на Шарм ел Шейх, околните планини и най-вече района около Дахаб (друг курорт, по-малко лъскав, по-„народен”). Друго важно племе е Tarabin – обитаващо района на Nuwaiba (също превърнат в курорт) и най-вече териториите на север, вкл. и онези размирни земи(хайде да не им споменавам имената,да не бликне пак някой скандал).

Като цяло става дума за истинска мозайка от хора, традиции, начин на препитание и дори езици. Племето Jibaliyya например даже не е с арабски корени, а с македонски – навремето са изпратени там от Османската Империя да охраняват района. Там те приемат Исляма и днес се идентифицират като бедуини, но съхраняват своята уникалност до голяма степен благодарение на свързаността си с туристическите маршрути в околността и най-вече с манастира Св. Катерина (основна забележителност на Синайския полустров; един от най-старите христянски манастири, построен по времето на Царица Елена и синът и Константин и укрепен и разширен по времето на Юстиниян; разположен е в подножието на Mount Sinai – там, където се вярва, че Моисей е получил Десетте Божи Заповеди).

Една част от бедуините са палестинци. Има и такива, преселили се от Нубия – територията, обхващаща земите след Асуан и част от Судан.

Значителна част от бедуините по тези земи са без гражданство или в най-добрият случай имат синайски лични карти. Кашата в това отношение е голяма. А нерегистрираният като гражданин на държавата бедуин няма право на образование. В някои места неграмотността сред бедуините достига 90%...

Точният брой на бедуините е неизвестен. Предполага са, че са над 300 600 за целия полуостров.
Макар земите им да са арена на множество политически (и не само) битки, а бедуините - трън в окото на не един и двама управляващи, те разполагат с ценни знания и умения, култивирани през вековете. Познаването на пустинните пътища и уменията им на водачи през пустинята са изпозлвани както от някогашните търговци за техните  кервани, така и днес – ООН например ангажира едно бедуинско племе да транспортира от Бенгази помощите за бедстващите судански бежанци в Източен Чад. 
Бедуините имат славата и на добри воини. Когато става дума за гарантиране на териториална сигурност, те често са предпочитани – първият крал на Саудитска Арабия Абдул Азиз се жени за бедуинка от могъщото племе Shammar, за да осгури спокойствие на северната си граница.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 14:29 от Old Sport

# 52
  • BG/MA - там, където оставих сърцето си
Смея да кажа, че не ми се е случвало да се напивам. За 35 години живот съм пила веднъж бяло вино – за рождения ден на приятел – с едни спагети, по чаша шампанско за Нова Година – не ми хареса и бири. Но твърд алкохол – не. Не ми се е налагало да пия, за да разпусна, да ме „приемат” в компанията или за какъвто и да е било повод, за да си кажат, че съм готина. И в онези години, в барчето на секцията имаше уискита – баща ми работеше зад граница, но не са се опасявали, че ще пия примерно. А водка не знам какъв вкус има. Затова ми е много необяснимо да се набутам, макар и служебно в следната ситуация: тези дни не сме в Босна. Дойдоха нови, чисто нови колеги, някои много млади и ще ги обучим на първоначален инструктаж и ще ги пратим – кой в Украйна, кой в Босна, кой в Еритрея, кой в България, кой в Румъния. 68 човека са.
Ние трябваше да се приберем в нашата си пуста и отдалечена база на 06.06.
Вчера беше събота, нали. През деня имаше занятия едната група. Всички сме в хотел. Семейните – в апартаменти с кухня. От доста време насам разказваме на хората, които обучаваме, че можем да ги върнем административно – на секундата да ги отстраним, при определени случаи, някои от които: нерегламентиран прием на лекарства; дори и слух, че някой взима наркотици или пуши трева, пиене като под „без мярка” се счита всичко над чаша вино или чаша бира.
Както обикновено, около нас са не само краткосрочно наетите – НИЕ, а и програмният екип.
Знаем, че е събота. Млади хора са. Те знаят също, че ги гледаме под лупа. Отстранят ли те административно – после няма работа в хубава организация, години наред, а в тази организация – никога повече.
По-буйничките, на които им се услажда нощния живот и знаят, че не могат да се контролират, идват в „апартаментите”, питат „Има ли някой да готви?” и хапнат на 2 на 3, поговорят си с нас, макар и да не им се говори, проверят си пощата – под надзор става това – на 10 минути се сваля отчета на сървъра, поплаче си някой за вкъщи, приберат се. Излезлите трябва да са в хотела в 22 часа и се подписват, а стане ли нещо с тях след този час, извън хотела, ги отстраняват административно.
Медицинско лице е дежурно и има и други 2 служебни телефона винаги. Единият е у нас, понеже сме правили това и друг път. Ако стане бой, има проблем със замесени наши хора, ние отиваме.
Мдаааа. Легнахме си. В 10 часа. По едно време се събуждам от звън. Мъжът ми казва „Ти говори, че ако имат акцент или са пийнали не мога да ги разбера!” Междувременно се облича и той. Едни хорица на дискотека в 12 часа. Казват ми, че са се загубили. Лошо ми стана. Около града са планини. Как да ги търсим и къде. Звънили и на другите служебни телефони, хахахахха, загубили се в центъра на града, пред дискотека, нека я наречем „Амброзия”. Казвам им, че ще дойдем да ги вземем, нищо да не пипат и да не участват в бой, но те казаха, че вече са се сбили, понеже се скарали за .... извинявам се, но се скарали за Израел. Сбили се. Някои от тях се бият добре, ако може да се похвали някой с такова умение.
Отидохме 4 човека. Прибрахме си ги. За да е по-весело единият каза „Никъде няма да ходя! Аз тези /нас/ не ги познавам, искам в Америка!” Милият, едва ли подозира колко бързо ще му се изпълни желанието. В суматохата една от участничките – и момиче имаше пияно, иначе предишните дни се представи като ревностна протестантка от The Church of Christ /не съм ги чувала/, каза, че са й откраднали пари – и не знаем дали е така. Тази същата мома неколкократно каза, че е възпитана като добра християнка, не искаше да я пращаме в муслим страна, или в муслим общност, понеже не знае дали ще са враждебно настроени към религията й и страдаше на интервюто, че не може да ходи на църква, гледай ти. Сега пияна- не знам от колко, но не беше адекватна.   
Да се носят пари така те знаят, че е забранено. Този номер „Откраднаха ми милиони те” го чуваме поне по 10 пъти всяка година със всяка нова група.
Поприбрахме ги. Понеже се сбили де, имаше и полиция. Подписваха се протоколи. Имаше хора, които говорят официалния език на страната, в която сме.
Обратно в хотела един момък от филипински произход внесъл бира. Не само внесъл бира ами и изпуснал шишето на крака на една друга /какво са правили не знам/ и я порязъл. По закона на Мърфи, текнала кръв, една от старите тренерки видяла и се обадила на доктора.
Мога да кажа, че филипинецът се записал да работи в тази правителствена програма, за да подпомогне семейството си – нови имигранти. Сега и той, и дискотекаджиите, и The Church of Christ и още 3-ма човека си отиват още утре сутринта. А момчето с филипинското семейство така се насади на пачи яйца.
Много бясна група, а ние си отиваме в ”нашата база” още в сряда. В патакламата, не пропусна мъжът ми да ми каже „Като сме само ние как не стават глупости!”
Новото попълнение – нашият любимец и той е тук. Но за 7 години в армията, той е колегата-мечта. Много стабилен. Снощи и той тръгна с групата за прибиране на пиянки, макар че не му беше дежурство, не знам защо реши, че ще е полезен, понеже не се знае на какво ще попаднем. Но може би за негово съжаление, не се наложи да се бият мъжете. Вече си бяха разменили шамари вражеските лагери.           

# 53
Охо, Кате, голям екшън е било снощи, разнообразили сте си живота  Party Щом няма серизоно пострадали, значи всичко е в рамките на нормалното. Който не става за тази работа - да си се прибира вкъщи и да си вади поука (ако може).

От мен продължението за бедуините  Mr. Green

Всяка държава в Близкия Изток с бедуинско население се е опитвала да го накара да води уседнал живот, да ги „укроти” (грубо казано), така както Европейските държави – ромите. За съжаление  начинът, по който египетските власти се опитват да прекроят живота на бедуините  е доста брутален...Няма да влизам във водите на политиката, че са дълбоки (но мога да се мотивирам в случай на нужда, не говоря наизуст).

Разрастването на туристическата индустрия и промяната в климата водят до загубата на препитание за много бедуини и семействата им, занимаващи се с отглеждане на камили.Има случаи, при които племето губи цялото си стадо. Същевременно бедуините са изключени от участие в туристическия „бум” от последните 15 години. Строителството на курорти по крайбрежието изтласква бедуините все по-навътре в пустинята. Безработицата сред тях е огромна, но независимо от това им се отказва достъп до образование и придобиване на знания и умения, които биха им позволили да започнат малък бизнес в услуга на туристите примерно. Само през 2002г. 110 хотела създават между 10 и 30 хиляди работни места, които обаче се заемат почти изцяло от египтяни от други краища на страната – държавата насърчава преместването на Синайския полуостров на работници от Кайро и градовете поркай Делтата с цел намаляване на безработицата и пренаселеността в тези градове. В момента на бедуините дори е забранено да работят като туристически гидове в пустинята. Аз лично не съм се натъквала на нито един служител-бедуин в трите големи хотела, в които съм работила в Шарм.

За бедуините, които се препитават с риболов, нещата също не са по-добри. Развитието на еко-туризма в Южен Синай е за сметка на изолирането на бедуините от крайбрежието и изтласкването им във вътрешността на полуострова, която е пустинна.
Някои по-млади бедуини се опитват да се приспособяват към новите реалности(като отглеждат и търгуват с марихуана примерно...), но по-възрастните с право се безпокоят, че освен да носи пари, това приспособяване води и до обезличаване на традициите и ценностите на бедуинските племена.

Всяко разумно политическо и икономическо решение би се опитало да интегрира ловящия риба бедуин (примерно) в туристическия продукт, най-малкото заради приходите, които би донесла екзотиката и живописната гледка.

В Южен Синай действително начинът, по който част от бедуините изкарват някакви пари, е превръщайки себе си в туристическа атракция. Официалните туристически брошури са пълни с пъстроцветни снимки на бедуини...Но в Северен Синай туризмът почти не съществува. Вместо да бъде обогатен съществувалия бедуински музей в Ел Ариш например, се открива нов, посветен на фараонското наследство (независимо от това, че по тези земи точно има минимум открити артефакти). Децата на бедуини, които ходят на училище, не биват запознавани със собственото си културно наследство и уникалност, а ако родителите направят това, биват привиквани в училището и мъмрени. И в тази част на полуострова, както често се случва в Египет – грандиозни планове за развите се пишат на книга, но нищо не се случва на практика...

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 17:39 от Old Sport

# 54
Панда, при нас пакистанците се броят на пръсти,нито индийци се забелязват, съответно сме принудени да се обслужваме от марокански магазини...Но в Барселона има цял пакистански квартал. За манго мармалада в нашата махала в Лондон има един индийски магазин, продават манго чътни. То е точно като мармалад с някакви съвсем леко лютички елементи, мога да изям няколко бурканчета едно след друго...сестра ми като ни идва на гости и тя така го хареса, че замъкна няколко бурканчета към БГ. Към есента трябва да ходим в Лондон, ако искаш ще ти пратя. Знам, че в британията чътнито едва ли не е станало национално ястие, но имам предвид, че точно на това място е наистина мнооого вкусно. фирмата май се казваше Раджа.

Да те питам знаеш ли как се превежда джаму, на български или английски няма значение. Това е един черен плод, с леко стипчив вкус, но такава вкусотия, като вкусих за първи път му осетих въздействието чак до крайниците си. Расте по едни високи дървета, берат го със стълби направени от огромен бамбук. В Англия го продават ужасно скъпо, та в пакистан като дойде сезона познай как се тъпках на корем.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 15:53 от Monsoon_rain

# 55
  • أرض
прибрах се в русе  Hug Hug Hug нагушках си детенце не съм ви чела вечерта повече Hug

# 56
  • София
Здравейте,
Нне съм чела няколко странички назад, така че отивам да го сторя... Wink
Междинно обаче видях, че Шехи е питала за тортата. Сега основният корпус се стяга в хладилника, чак утре сутрин ще правя трансфера на фигурката и останалите украси...Както по-назад писах, отказах се от фотодекорацията.Утре ще снимам и ще ви черпя Mr. Green
Отивам да чета.... Peace
След това отивам на родителска среща в курса, в който каката ходи.Ама ще трябва да влача и ремаркетата Mr. Green, че няма на кого да ги завещая у дома.Майка ми духна  по семейни дела към Видин и аз увиснах сама  като прани гащи, а не съм свикнала така  Sad Оттам пък трябва да ида към 7 часа и до автогарата да получа  поредния куфар от нашия тати...После само като си представя ровичкането и разглеждането на подаръци, свят ми се завива от перспективата.Вместо да седне да учи за класното по математика и викторината утре, каката също ще се присламчи.. Crossing ArmsДа ви се жална аз от тази викторина.Тя включва 4 предмета - история, биология, география и български..Провежда се между 3-те  шести класа, по 3 представителя от всеки. Ще се провежда на принципа на "Стани богат", само наградата няма да е парична, а само потупване по рамото. Laughing Лошото е обаче, че за помощ от приятел момата дала моя телефон.Ужас...Като се окаже че не зная  отговора /което е силно вероятно/, цялото й даскало ще научи за сеира ми... Mr. Green Дано не ми звъни въобще! Mr. Green
Бягам....че пак се отнесох. Heart Eyes Hug

# 57
  • Varna
Олдич Hug
Мактубче Hug
Аз притварям очи и ви слушам........отново ме пренесохте във приказките newsm51 newsm51
Момичета, Благодаря ви Hug

беба момо-права си за това, че немкинчето ви е мандахерцало цели 60 мин само за едно движение и просто си представям колко ви е било досадно smile3512

нсе-късмет за викторината, дано не се налага да те търси малката. А ако се наложи дай Боже да знаеш за каквото те е помолила за помощ. Направо си е за изтръпване ако не знаеш отговора newsm78

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 15:34 от DELTA_DELTA

# 58
 newsm61 smile3511 smile3512newsm61 smile3511 smile3512

най-ядосаните и бесни човечета не могат да изразят фрустрацията ми

не съм такваз перфикционистка като Катето, ама тез течове, вече ми идват в повечеко. Понеже не мога през нощта да ставам на всеки час да пресушавам езерцето познайте в какъв потоп се събуждаме, после всичко влачно, кални стъпки по пода, малкия както си шляпа във водата така мигом се мята на леглото с обувките, ужас, ужас, ужас

ако утре не дойде водопроводчика  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

после ще ви чета, сега съм  Twisted Evil

# 59
  • Varna
МОНСУНЧИК-
тоз водопроводчик до кога ще се мотка бе? Вие нали се обадихте за повредата, дойде, провери, видя, че не се майтапите. Или и те като кубинците като обещаят нещо и после-маняна.
Ми то ваща маняна май стана повече от седмица newsm09

# 60
Рейн, съчуствам ти...да бяхте по-близо, да ти пратя нашия  newsm78 То е ясно, че в неделя едва ли някой ще дойде, но поне утре! Няма ли някой бг майстор наоколо? Питай в испанската! Peace

Делтич  Peace

От мен финалът, че дойде време да си ходя, да чистя и аз вкъщи  Crazy

И така естествено стигаме до няколкокото атентата от последните години и продължаващите периодично протести на бедуините от Синай, които официалната патриотична египетска преса с лека ръка (но с много добре предвидени последици) характеризира като желание за отделяне в автономна територия, присъединяване към съседната страна и т.н вместо да признае съществуването на сериозен проблем по тези земи, за чието създаване управляващите имат заслуги и чието съществуване системно се игнорира, а междувременно положението на бедуините се влошава и безизходицата им се задълбочава.

Атентатите са щекотлива тема...и все пак фактите: Октомври 2004, Таба – (лъскав курорт, но с далеч по-малки мащаби от Шарм, посещаван от европейски туристи и състоятелни евреи), атакуван е х-л Таба Хилтън, 34 убити (повечето от тях евреи); Юли 2005, Шарм ел Шейх (няма нужда от представяне),няколкото екзплозии оставят след себе си 80 убити и много ранени в разгара на високия сезон; Април 2006г., Дахаб (споменатия вече хипи-курорт), три бомби убиват 19 египтянина.

Реакцията на Кайро и в трите случая е еднаква – масови арести (хиляди бедуини са прибрани и голяма част от тях подложени на мъчения), намесването на една известна и една не толкова известна терористическа групировка, музика за ушите на определени международни кръгове.... Но докато в първия случай най-вероятно наистина става дума за палестинска връзка (предвид националността на жертвите), във втория и третия случай обективния анализ на обстоятелствата показва, че са по-скоро изпратено послание към управляващите ...

И последно: Европейската Комисия отпуска 55,5 милиона евро по програма за развитие на Южен Синай. Първият транш ще бъде използван за инфраструктурни проекти (доставяне на питейна вода, канализация) и опазване на природните ресурси. Вторият транш на стойност 20,5 милиона евро е предназначен за борба с бедността и за проекти на различни международни и египетски неправителствени организации, свързани със социалното развитие на тези територии. В този случай местните хора са благодарни – но отново не на собствената си  държава...

Така или иначе Синай остава своебразен врящ казан и зад блясъка на класните курорти крие много нерешени проблеми и най-вече безброй нерадостни човешки съдби...

# 61
  • на уютно място
                            Привет арабелки! Аз малко ви поизоставих тези дни Embarassed,моля за прошка Praynig Първо да си кажа радостната новина-моят син утре сигурно ще го изпишат от болницата.Вече е доста по-добре,сигурно ще има допълнително домашно лечение.Само дето от "вкусна" болнична  храна ,е заприличал на вейка. SadВъпреки че абсолютно всеки ден,когато ходя му нося нещо за хапване.Е,поне след този престой там,оцени готварските ми умения,и тържествено обеща че вече ще хапва само моите гозби. Mr. GreenДвамата малки беладжии вече са ваканция,и си представете какво е вече у дома. WinkНякой от вас го беше написал,ама сега не мога да се сетя-повече чистене,готвене, и пилене на нерви.Особенно с този дъжд,дето вали вече два дена-няма възможност за излизане навън,и хвърлят цялата си енергия да вършат щуротии  у дома.Още няколко дни в същия дух , и ще изглеждам така  #Crazy.Като прибавим и това,че  влязох в един безмислен спор с едни "психолози",от една друга тема. ooooh!Но...,повечето от хората обичат да обсъждат до най-малките детайли чуждото бельо,вместо да търсят подходящо решение за истинският проблем,който трябва да е обществен.Както и да е,прецених че няма нужда да отварям очите на "слепите".Видях ,че и други хора мислят като мен,но щом се "престрашат",да напишат своето мнение, биват охрачвани от "психолозите".         Дядо Хаджи-виждам че и ти си се отказал да се бориш с "праведните" в темата,за която говоря.Може би по-рано от мен си схванал нейното безмислие като цяло. Sunglasses   И аз искам на лунапарк.Дано утре е хубаво времето, и да не ни задържат много в болницата.Щот съм обещала на децата да си направим голяма разходка.А също и ден за щуротии. Grinning   Момичета ,много вкусотийки се мъдрят тук бе  Grinning Моля за вашата пощада,че като ги гледам, така ми се пълни устата,а съм на диетка.             Аз ще се връщам да дочета края на старата тема, а и съм любопитна да видя този готварски форум,за който споменавате. Коя от вас ще бъде така любезна ,да ми пусне инфо,къде точно да го намеря,че нямам много време за търсене.  bouquet    Чувам че и албума е попълнен,та и до там мисля да отскоча-да задоволя любопитството си Mr. Green По -късно пак ще се включа при вас.              На всички ви  Hug Hug Hug

# 62
арабски блясък, ти с тоз издайнически ник къде се буташ на коня в краката? За един истински психолог е достатъчен бегъл поглед върху ника ти да прецени що за човек си, същността на мненията ти не е от значение. Събра ми се погледа колко страници са изпивани за един единствен случай, как да не завиждаш на хора с толкова свободно време. Много се радвам за детето ти.

панда, за консулствата, аз съм останала с впечатление, че смисълът на съществуването им е именно да затрудняват гражданите си в странство, а не да ги улесняват и помагат. Ти реди ли се за пакистанска виза в оная ПАЛАТКА, или вече имаш РОС карта?

# 63
Олди, поздравления за труда bouquet! Много хубаво и синтезирано си представила информацията. newsm10

Лека вечер на всички.
 Hug

# 64
Елип, мерси!   Blush Вярно, посветих си деня на бедуините, да са живи и здрави  Peace
Блясък, радвам се и аз за сина ти. Имат нужда понякога от малко изпитания, за да оценят по-добре мама. Нали, ДелтаPeace
Рейн, има и свястни консули, но са по-скоро изключения. Няма да споменавам държави, че да не ги урочасам  Twisted Evil

# 65
  • по пътеката
олди, мерси за разказа! това не го знаех ,4е техни дела са атентатите! а принципно като народност какво ги отли4ава от коренните египтяни? традиции, език, поведение, култура, писменост?това  ония бедуини ли са ,които са в емирствата, от какъв произход са като корен?ако знаеш де!!освен друзите,за които преди е ставало дума, има ли  общности,които са запазили генети4ния си фонд 4ист,като наследници на еди кои си пришълци от миналото? както тукашните бербери, кабили и евреи!
ей, голям проблем стана около децата от асеновград! как не можа да стане такава олелия около бг деца в холандия ,иззети от родителите им и лишени от бг поглед и роднински връзки! Thinking

# 66
  • в дядовата ръкавичка
Привет!

Снежна  и вие много сте пораснали  Hug беше питала за лятната ваканция, ще бъдем пак при родителите ми  Simple Smile до края на септември , скоро тръгваме  travel правим планове и за моренце, а също и за почивка във Велинград ( поне ни е близо )  Simple Smile
Спорти решили сме да отскочим и до Банско  Simple Smile приемате ли гости  Party мисля че е крайно време малките да се запознаят с хубавата женка  Flutter с камилата  Mr. Green
Дуа  кажи нещо за Амал , как са те ? чувате ли се ?  Heart Eyes
Теди нямам търпение да видя тортичката   chef
Дезърт гледах ти новите снимки в албума  Flutter и Йоанка гледа с мен , каза че си истинска принцеса   bouquet
Беше ми много интересно да прочета за бедуините Спорти, мерси   bouquet

# 67
  • на уютно място
                  Монсунче-за ника ми по принцип си права,но той не ме прави човек -второ качество.Не мисля ,че за да дам някъде своята позиция на майка и гражданин,трябва непременно да го променя.А и да ти кажа честно "Арабски блясък",направи впечатление единствено на хората,търсещи някаква махленска сензация и поле за  "дълбоко-анализаторска" изява.За да докажат своето "умствено" превъзходство над другите.Всяко едно мнение в този форум,което е съвпадало с моето/а те са доста/,винаги е било игнорирано.Тези хора изобщо не ги е грижа за децата,както твърдят.Те само им съчустват дълбоко. Rolling Eyes Няколко пъти давах мнение,че трябва да помислим какво можем да променим в законите.Можем ли да дадем някакви идеи,които ще спомогнат в такива трагични случаи,децата да бъдат защитени от безумието на собствените си родители.А не да живеят цял живот с нанесени травми в душите си.Защото не се знае после, тези травми каква роля могат да изиграят  в тяхното бъдеще-положителна ,или отрицателна.Другото в този случай,не е толкова важно.                    Ето, от това мое мнение,"психоложките" ми поставиха диагнозата от която страдам в моя живот-           ограничена и невъзпитана. Mr. Green     В последният си постинг ги уведомих,че ще ги лиша от своето присъствие.    Grinning                    Но не защото съм извършила престъпление,и защото съм се опитала да покажа,кое в случая трябва да бъде граждански приоритет/поне според моята  "ограничена" личност/.А защото осъзнах,че темата  е  създадена, за да  се следи единствено развоя и изхода на: двубоя между родителите,и институциите. А междувременно ,за да не изпитват остър сърбеж езиците им,ще ги чешат направят разследване до девето коляно :-Като          -колко лоша или права е майката,какъв грубиян -побойник-лъжец и престъпник е бащата.И за кого  от двамата ще бъде победата ,на финала.     Съжалявам за гостуването си там. Надявам се че мнението ти за моята особа,не съвпада с тяхното.  Но пък,не можем да бъдем обичани от всички.                  За детенцето ми-благодаря ти. Peace           Марси-писали сме заедно.И аз мислех да задам същият въпрос,в темата за асеновградските деца,но прецених че е безмислено.Нали и двамата родители са българи? Атехният случай не придоби такъв медиен,политически и обществен коментар.После те сами си казаха,че ако се случи с чисти българи,дискусия няма да се получи.           Спирам вече да ги коментирам,че  Монсунчето наистина е права. Щом прочетоха ника ми,веднага намесиха страните от Азия.   bouquet

# 68
Близнаците, много ще се радвам!Заповядайте, само пиши на лични кога,че да съм тук  Peace Снимката в подписа ти е много сладка  Hug
Марси, ще ти отговоря малко по-късно,че още не съм започнала с чистенето  ooooh!

# 69
  • Varna
Олдич-благодарско още въднъж newsm51

# 70
  • Пловдив
още не съм прочела всичко докрай,но исках да кажа на,че женския танц с бастунчето съм гледала да го танцува МИС БОНИ (гримьора). беше невероятен. имам клипове в телефона си. представете си висока,много добре гримирана жена,с лъскави дрехи, на 20 см токчета,как го играе... това беше той! толкова хубаво го направи,че едва ли тези момичета-арабки ли са,какви са, едва ли те могат да го танцуват по-добре. Simple Smile

# 71
Е, хайде сега...има и не токкова добри арабки,ама каквито съм гледала, Бончо изобщо не се класира.Пък и в крайна сметка говорим за жени, нали  Wink Една румънка навремето танцуваше в ливанския ресторант на Риц в Шарм....и тя беше много добра с бастунчето  Party

# 72
  • В пустинята
Олди много забавно...направо си те представих  Heart Eyes голям кеф ще да е било. Аз само като чуя саиди ритъма с мизмара и душичката ми припва. А костюмите с които ги танцуват  мммм...  Heart Eyes

Имам си и аз вкъщи 2 тояги и си ги връткам като не издържа като си пусна саиди музика  Laughing

Мерси за интересната информация за бадауиите  Heart Eyes  

Близнаците  Hug ах  чаровницата тя Heart Eyes целуни и  гушни близначетата сладки от мен  Hug
Ако идвате насам лятото звънкайте  Wink Hug

Паулинка кой е мис Бони.... спомням си един травестит май беше танцуваше кючеци в една дискотека тука във Варна.  Thinking

# 73
  • Пловдив
Олди много забавно...направо си те представих  Heart Eyes голям кеф ще да е било. Аз само като чуя саиди ритъма с мизмара и душичката ми припва. А костюмите с които ги танцуват  мммм...  Heart Eyes

Паулинка кой е мис Бони.... спомням си един травестит май беше танцуваше кючеци в една дискотека тука във Варна.  Thinking

първо да благодаря на Делта за закуската,че докато прочета,то стана вечер Simple Smile

а за Бони,да той е бил. ако изключим това,че е бисексуален или травестит... искам да ви кажа,че е доста интересен като човек. личния му сексуален избори си е негова работа. забавен е. гледала съм го да танцува и като мъж (когато си е в мъжките дрехи) и като жена,когато е с женските. но не знам кой,какви негови снимки е виждал примерно,обаче на живо такава усмивка има, с бели подредени зъби, естествено гримирал се е сам (той всички певици гримира,та себе си ли няма)... по принцип не харесвам много такива гей заведения,но съм ходила 2-3 пъти на конкурс за мис (травестит) и все заради него съм била,че го канят да води той конкурсите. много е забавен и танцува божествено!!!

# 74
Дезърт, баш той е. И аз съм го гледала във Варна, в една дискотека на плажа..и неглиже съм го виждала. Чак като божествен не бих го определила, но че правеше шоу, спор няма.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 20:41 от Old Sport

# 75
  • Пловдив
искам да питам тези от вас,които не са постоянно с половинките си, и вие ли сте непрекъснато в депресия,като мен?  Weary smile3518

# 76
  • Варна
paulina , аз не съм,свиква се !  Hug
Дезърт , къде ме видя джанъммм?  Hug
Имах молко проблеми тези дни, но Алхамдулилааа отмина ,за което благодаря ти Лили  Hug   bouquet
Наде, имам новини ,една моя приятелка,Елито я познава,бях с нея когато се видяхме лятото! и така де ,тя нали има мечта да стане стюардеса, и тук преди няколко дена имаше обява ,че набират и търсят като обучението е от фирмата.
Отиди тя и вчера беше на първия изпит по английски и разясняване коя е компанията и тн... и за наша изненада се оказа че е .... Кувейт Еър! Идва в България и от сега има трябват доста стюардеси ,някой ще бъдат разпръснати из държави а други
ще си останат в Бг  Simple Smile

# 77
  • на уютно място
     Паулинка-мисля,че когато се съберете да живеете като семейство,депресията  ще те напусне   bouquet Пожелавам ти този лек,да настъпи възможно най-бързо в живота ти. Grinning newsm51        А сега искам да видите това,заради което влязох в спор със съседна тема/може и да сте го гледали/ Предварително моля всички ви ,за извинение,за това на което ще ви подложа.Ще ви помоля да наблюдавате /ако ви е възможно/, единствено кадрите с децата -от самото начало на репортажа,до края.Не искам да ви вкарвам в някакви конфликти,или заемане на страна. Просто искам да чуя вашата гледна точка ,като жени ,майки и всичко останало.Вашият живот също е бил наситен с недотам приятни емоции/без да ви четкам/.За това считам ,че вашето мнение ще е много по-обективно,от това което прочетох в другият форум .Незнам до колко съм била права в изказаното си мнение/в по-горният ми пост/,но смятам също така ,че виртуалното ни общуване не ни пречи по никакъв начин ,да си изградим оценка     за човекът с когото общуваме в него.   Няма да се обидя ако разкритикувате моята позиция.        Благодаря ви        http://vbox7.com/play:92b999a6

# 78
  • Varna
ПАУЛИНКА-
споко бе Душата. Нали поне си е тука във България. Що така  ще тъгуваш, че и на депресия ще отива чак. Я бързо да се вземеш във ръчички и ми дай една усмивчица Hug

# 79
Паулинка не е лесно но както са ти казали момичетата поне сте в БГ.Аз заминах 3 седмици след сватбата и ни отне 1 година докато се съберем и видим отново.Не му даваха БГ виза имаше проблем с UK визата но накрая успяхме.Само аз и той си знаем как сме изкарали това време.Като пристигна тук бяхме като залепени с дъвка за 3 седмици:).Така че търпение му е майката.Помня ноща в която му беше интервюто.Гледах филм-Война на световете с Том круз даваха.Та гледам аз и чакам той да се обади след интервюто.По едно време леглото се затресе-земетресение.Скочих като ужилена грабнах си якето цигарите телефона ПАСПОРТА  и по джапанки навън.Той се обади след 30 мин че са му дали виза и аз му разказах за земетръса.Той ми вика -разбирам за тел и цигарите ама не разбирам защо паспорта си си взела  Joy Joy Joy.И аз отговарям -ми ако стане нещо да ме знаят коя съм и откъде съм хахахахах.Сега още се смеен на тази история

# 80
  • В пустинята
Найра  на червения те видях като пресичаше на кръстовището до младежкия дом...аз бях в автобуса и беше спрял на червно и те видях през това време.  Simple Smile

Паулинка нормално е.  Simple Smile Както е казала Найра като мине време по- се свиква.

Олди и аз го бях гледала в дискотека на плажа...ама беше много отдавна.  Grinning Бая здрав кючек удари.  Mr. Green

http://vbox7.com/play:c6efa0fc ето намерих негово клипче...даже тук танцува с бастун към края. Не мога да кажа, че владее ориенталските танци, иначе в никакъв случай нямаше да използва бастун в такава музика...няма нищо общо, явно защото не познава стиловете и си играе както му падне...но иначе за шоуто го бива.  Simple Smile

# 81
  • Пловдив
какво време? ние сме заедно от година и половина. в началото си правехме планове той да се премести в пловдив да завърши,но се оказа,че не може да стане това прехвърляне. после си правихме планове,че може да се премести в пловдив да живее,защото има само изпити да взима и няма какво да учи,но щеше да пшътува за софия,когато има дати. обаче и това не стана.  и така си останах аз пантелей-пътник. в началото се виждахме всяка седмица,от доста време насам се виждаме през 2-3 седмици и уж всичко е нормално... ама не е нормлно,защото аз вече се чувствам ужасно самотна. аз не бях такава затворена,но от мъка,че не мога да си го виждам и да сме заедно,все вкъщи си седя,не ми се виждас  никой,дори и с приятелки. добре,че е скайпа,за да знаят,че съм жива все пак. преди не се прибирах,дето се вика,а сега само в тези форуми,интернети и скайпове живея.

БЛАГОДАРЯ ВИ,ЧЕ СЕ ОПИТВАТЕ ДА МЕ УСПОКОИТЕ! МНОГО СТЕ МИЛИ!!!   bouquet

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 21:28 от PAULA_PAULINA

# 82
Виж сега Паулинка то за форуми и skype винаги има време.Ама все пак е лято -не се затваряй в къщи.То ясно че любимият ти липсва но мисли и за себе си все пак.Ще дойде време когато ще сте все заедно и няма да ти остава време за приятелчетата.Да ти кажа иска ми се да си дойда в БГ -от Пазарджик ще дойда в Пловдив да се помоткъме да ми покажеш Пловдив Simple SmileОбещавам.
Аз каквото обещая го правя -така че имай едно на ум.Стига да не ти пука че ще се разходяш с закръглена  лелка на средна възраст  хехеех Laughing Hug

# 83
  • В пустинята
Паулинка, депресирваш се защото си стоиш вкъщи. Аз също съм имала такъв период. Бях се затворила в себе си и никъде не ми се излизаше близо 2 години. Станах асоциална. Намери си някакво занимание..или поне излизай да се поразходиш поне за няколко часа или отиди  и си купи нещо. Аз така лекувам депресията си.  Grinning Може и при теб да действа.
Дано в най-скоро време намерите начин и да се чувстваш добре.   bouquet

Латея четеш ли ни?  Hug Как си? Дай знак.   bouquet

# 84
  • София
Ади почерпете се:
Кликнете върху снимката за да я видите в по-голям формат.

За огромно съжаление само тия останаха, другите бяха оползотворени направо за нула време. Плънката от сирене, топено сирене и ким на зърна се оказа нещо направо сполучливо.

Сега ядем "плодов гювеч"  Laughing от карамелизирани банани, ябълки, банани, кайсии и ягоди. То това направо ви казвам е нещо неописуемо бе. Евала на тая машина.

Хайде вие си хапнете па аз отивам да ви чета.

# 85
Паулинче, момичетата вече са ти казали, аз само мога да добавя, че колкото повече време прекаарваш в скайп, или форумите, толкова повече ще мислиш за твоят Господин и няма как да победиш депресията.

Аз бях така април, когато  бях далеч от моят възлюбен за 3 седмици – само проверявах пощата, следях скайпа, не спирах да мисля за него, а колкото повече мислех, по–мъчно ми ставаше. Ама така живее ли се? Не! Naughty

Моето решение беше спорт – тичане в парка и прекарване възможно повече време с приятели (макар и повечето време да им говорех за него, на тях сигурно по някое време им идваше да  Sick  #2gunfire). Общо взето излизай навън с приятели, отдай се на твоето хоби(спорт, рисуване, готвене, четене,запиши се на курс по танци или чужди езици). Прочетох, че имаш нова количка, е, не я оставяй да скучае в гаража... И не на последно място, шопинга също е много добра терапия  Mr. Green 

# 86
олди, мерси за разказа! това не го знаех ,4е техни дела са атентатите! а принципно като народност какво ги отли4ава от коренните египтяни? традиции, език, поведение, култура, писменост?това  ония бедуини ли са ,които са в емирствата, от какъв произход са като корен?ако знаеш де!!освен друзите,за които преди е ставало дума, има ли  общности,които са запазили генети4ния си фонд 4ист,като наследници на еди кои си пришълци от миналото? както тукашните бербери, кабили и евреи!

Отличава ги това, че са наследници на номадските племена, които към края на 19. век започват да водят уседнал живот. Имат своя йерархия, на която се крепи редът в племето – най-малката клетка е семейството, следва кръгът от братовчеди, а начело на племето е шейхът – той правораздава, решава проблеми, взема решения. Ръководят се от обичайно право –съвкупност от правила, норми на поведение и наказания при нарушаването им (такова е имало и по нашите земи в далечното минало). Отделните племена живеят в определени териториални граници. Имат своите особености, език, традиции и ценности: опростен живот, задружност, уважение към племенната организация, собствен ритъм на живот.

За това,че бедуините принадлежат към различни племена и идват от различни страни и области и не е редно да се възприемат като хомогенен народ, вече писах. Само да добавя,че по диалектите, които говорят, може да се каже откъде са дошли – т.е. запазили са самобитността и разликите помежду си.

„ това  ония бедуини ли са ,които са в емирствата, от какъв произход са като корен” – да повечето от тях са дошли от Арабския полуостров. Al Rashida примерно са дошли от Катар. Други са дошли от Леванта, трети – от Нубия, четвърти – от нашия край - Балканите...Има отвсякъде.

В огромното си болшинство са сунити.

Езиците, коит говорят – различни диалекти на арабския, Beja или Bedawi – афро-азиатски език, който се говори от бедуини в Египет, Судан и Еритрея.

Повечето са уседнали, но има и такива, които продължават да живеят като номади и да се движат в търсене на пасища за своите стада от камили и кози.
Движейки се сред пустинята, бедуините се ориентират по звездите, по различни природни забележителности, по камъни, маркиращи пътя им. Оставят в пясъка знаци, даващи информация кога са били там, откъде са дошли, накъде са поели...Пътуват с малко багаж, като оставят закачени в клоните на дърветата торби с храна, вода, оръжие. Изключително наблюдателни са и могат да разберат кога последно е валяло, колко, къде могат д анамершт вода, годна ли е за пиене и т.н.

Има модерни бедуини – с мобилни телефони, сателитна телевизия, коли...Това са последиците от досега им със съвременния свят най-вече в районите с развит туризъм. Има и такива, живеещи така, както прадедите им са живяли.
Обличат се така, яе дрехите им да ги предпазват от палещите лъчи на слънцето, но същевременно да позволяват на бриза да влиза между отделните пластове дрехи и да охлажда телата им. Жените се обличат в черно, покриват лицата си, но често и мъжете омотават шал около главата и лицето си, за да се предпазят от слънцето и пясъка. Децата по-често са облечени с модерни (в смисъл не традиционни) дрехи. Традиционно бедуините се обличат много скромно.

Живеят обикновено в палатки, изтъкани от камилски и кози косми.Задължение на жената е да се грижи за палатката, която позволява „стените” и да се навиват и вдигат, така че да се проветрява от вятъра или пък да се прикрепят плътно към земята в случай на пясъчна буря. Палатките обикновено се състоят от две стаи – едната за гости, другата само за жени.

В някои племена шейхът се избира, в други – се предава по наследство от бащата на най-големият син. Мъжете имат обикновено една съпруга, но им аи такива с повече. Възмоьен е дори вариантът, при който едната съпруга живее в града, а другата – в пустинята. Но малко бедуини могат да си позволят това. Бедуините (и от дват апола) се женят в ранните си тинейджърски години. Традиционен сватбен подарък в днешно време е сателитната чиния.

Разводът е възможен както за мъжа, така и за жената. В по-стари времена за жената е оставала палатката, а мъжът е задържал животните. Днес често съпрузите решават с помощта на шейха при кой да останат децата и как да се разпредели имуществото.
Гостоприемството на бедуините е пословично. Посрещането на гости е и начин да се получи информация за случващото се, да се научат новините.

Бедуините са интересна част от културното богатство на Египет и е наистина жалко, че държавата се интерсува от земите, които те обитават, но не и от самите хора. Въпреки всичко те казват: „Ние сме Египтяни и независимо от негативното отношение към нас от страна на правителството, ние сме патриоти”...

# 87
  • Пловдив
ПАНДА, как може да ме притеснява такова нещо? аз ако имах чак такива скрупули, щях да съм манекенка. от утре започвам диета и още от сега ми писна да я спазвам  Joy

Сахрауея, Беба, Делта, Арабски блясък, Найра много ви благодаря за съветите! Знам,че сте прави и аз така съветвам моите притялки,но за себе си не го правя. само вкъщи вече година и половина и живея само за почивните дни,когато ще се виждаме... но да видим! правим си планове да прекараме 2 месеца заедно и дано всичко да се нареди,защото ставам все по-ужасна и само се разправяме... Simple Smile оправихте ми настроението! Simple Smile

# 88
  • в средата на мъглата
олди тук също има много бедуини,до колкото знам,повечето си имат къщи,но предпочитат да си запазят старият на1ин на живот,обикновенно се заселват с палатките си близо до някое село за да могат децата да посещават училище.

# 89
  • В пустинята
паулина , а така   bouquet  Party

а в арабските страни цигани има ли? Тъй като ги има по цял свят.  newsm78

# 90
Паулина, а той също ли се затваря така вкъщи и самотее...едва ли. Гледай си живота и се радвай и когато сте заедно, и когато си сама и имаш време за приятелки и за себе си. Пловдив е прекрасен през пролетта и лятото!  Peace

На всички, на които има беше интересно да ме изчетат днес, благодаря! Peace
Спокойна нощ!  bouquet

Мързи, те вашите са от по-модерните. Но може би имат и повече възможности за развитие. Трябва да ги преслушам и тях, Май на място, ако дойда, най-добре ще е  Laughing

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 09:36 от Old Sport

# 91
  • София
Здравейте малки, големи още по-големи и най-големи момичета и момчета !

Аз съм Жасмин, внучката на дядо хаджия !

Много ми е приятно да се запозная с вас.
Днес е денят на детето и дядо каза, че като наш празник е редно да отстъпи компютъра на мен, та и аз да ви напиша няколко реда.

Ама да ви кажа аз много много не мога да пиша (иначе обичам да тракам по клавиатурата на компютъра) та затова сега съм се настанила в скута на дядо и той пише вместо мен.

Първо да поздравя всички мои приятелчета с празника. Да не забравите да им предадете хей, че ще пораснем, ще седнем и ние пред компютрите и аз ще разбера после.

А иначе какво да Ви кажа за мен.
Аз съм просто едно дете.
Като всички деца по различните краища на света.

Обичам много да играя. И то много обичам да играя.
Обичам да пътувам.
Обичам и да лудувам.
Обичам да ходя при прабаба и прадядо и да седя в тяхната градинка.
Обичам и да четааа (о дааа много обичам да чета).
Обичам да помагам в къщи и да готвя.

И може би защото много работи обичам и мога, затова съм и на голяма почит сред мъжете. Я ме вижте тук съм с вуйчо и дядо на разходка.

А това ... Това е мама. Моята най-обичана, най-добричка, най-красива най- най- най- ... МАМА.

Много неща бих искала да ви напиша, но дядо каза, че сега за мен е най-важното да играя и да се радвам на всичко около мен.

А да ... ето това Пиньо. Пингвин – кукла, сама си го изтеглих в луна парка. Нали знаете има там един чичко дето е навързал едни кукли на въженца и ти си изтегляш едно въженце и хоп пада ти се една плюшена играчка. Всъщност показвам ви го, защото искам да ви помоля за нещо – ако знаете за някое детенце дето няма да си има подарък за празника, вземете Пиньо и му го подарете. Аз няма да плача – обещавам. Нека и то да се радва като мен на празника.

Е хайде със здраве. И да доведете всички деца от целия свят да си играем. Ще бъде щур купон – обещавам ви, аз умея да правя шури купони (питайте дядо ако не вярвате, косата му настръхва, като намисля някоя дивотия).

А вие малки, големи, още по-големи и най-големи момичета и момчета  - нали и вие все още сте деца ? Прабаба така казва, че дядо и бил още дете. Така е нали ? Искате още да бъдете дете ? Ами ако това е така, тогава какво чакате -  усмихнете се и приемете една хубава усмивка и  целувка от мен Жасмин, внучката на дядо хаджия и елате да си играем.

И моля Ви поне днес дайте на нас децата да попишем малко и във вашите форуми.

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 00:21 от дядо хаджия

# 92
  • أرض
paula paulina   виж това надявам се да те разведри

http://www.youtube.com/watch?v=YamDoDK71Ds
отивам да чета Hug

# 93
  • на уютно място
                    newsm62 Дядо Хаджи- Браво ,оправи ми настроението. Между другото, внучката ти е страхотна сладурана, майката също . bowuu newsm10Да са ти живи и здрави и внучката,и децата , и родителите. Утре и аз смятам  да водя децата на разходка.Дано слънцето и хубавото време да не решат баш тогава да почиват.Приятно прекарване на детския празник,и ви пожелавам да сътворите безброй щуротии.                                                                                                                                     Делтичка- wavey Hug                                                                  Момичета- newsm51 newsm51 newsm51

# 94
  • В пустинята
Ихааа.... че сладуранка  Heart Eyes

Дядо Хаджи, предай й на тази сладуранка, че и форумните й каки я поздравяват най-сърдечно за празника и й пожелават много щастливо детство и винаги да запази чаровната си невинна детска усмивка.  Hug

А ти си голям щастливец, че имаш такава сладка внучка и хубава дъщеря. Да сте живи и здрави!  Simple Smile

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА! Heart Eyes Hug

# 95
Само да кажа благодарско на Олд спорт, Сафар и Дядо Хаджи за интересните разкази. Много обичам дълги постинги, но признавам, че малко се поозорих поради липса на време, трябваше да ги прескоча и отложа за късно вечерта.

Олд, определено симпатизирам на бедуините.

Сафар, при вас голям купон, продължавай с разказите!

Дядо хаджи, много сладуреста внучка имаш, а дъщеря ти е толкова миловидна и младолика. да са ти живи и здрави! А и теб те има, ама много дискретно си се обърнал с гръб.

Лека нощ!

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 01:51 от Monsoon_rain

# 96
  • в средата на мъглата

честит 1ви юни на всички деца

дядко внучката ти е кукла  Heart Eyes,а майка  и-все едно ,че и е кака . bowuu

сахрауия имаме си и цигани-по наталитет не се различават много от нашите-но,не крадът-превзели за музикалната индустрия.

Лек ден на всички   bouquet

# 97
  • по пътеката
4естит празник на детето за вси4ки деца! малки и големи! като кажа дете, винаги си представям едно лъ4езарно дете като вну4ката на дядко, обградено от любов и всеотдайност, разбиране и свобода да си палува!
обръщението към децата на жасмин ме разплака! напомни ми ония деца,които не знаят  или не познават това състояние на детство и оби4 и окриляне в идеите  и разбиране в белите!за тези деца, един миг да помислим ,да им предадем мисловно капка от нашата оби4 към нашите, да направим жест и да сме толерантни към такива деца,когато можем да правим така,4е да се усмихват!
 4акам да узрее линда за един дарителски жест в нашата градина,заради малките,които нямат игра4ки и ску4аят, пла4ат, мрънкат от липсата на мама, на тата, която да се раздава на 30 и тн! но жестът трябва да е от сърце и 4акам!
 Crossing Arms
при нас няма развле4ения много,но да видим как ще го организираме!най-великото нещо е манежът, после една дузина сладоледи, ако може, игра4ки нови и да намерим деца за игра на двора! малко като в ме4тите!а аз добавям,дай боже разрешение на проблемите ни с докуменитте и отиване в бг за да си прекара добре с бг деца! Party
 много ти е хубава вну4ката, не разбрах двама сина ли имаш, дедко или син и щерка?ония сладури в кухнята синовете ти ли са? много яка снимка!  bouquet  chef bowuu

# 98
  • в кораба на спасението...
Здравей Жасмин Hug Hug Hug Hug
Аз съм Рабаб-бялото облаче на мама,татко и моите батковци Мохамед и Али Hug
и понеже,моята мама днес е много заета -не я оставям на мира LaughingCrazy-ти пращам една силна детска прегръдка ,пълна само с нежности обич Heart Eyes
ще се радвам да ти покажа и моите играчки и да си поиграем и полудуваме на воля
-пък дано и остане време да напише още нещо...
Пожелавам на всички деца по света само мир и любов
мама каза да ти предам,че имаш прекрасни хора край себе си-можеш спокойно да им се качиш на главата Laughing

# 99
  • Here,doing nothing is doing something,and it's a good feeling.Ум се с пари не купува,а най-много пари струва.Красотата не е симетрия, красотата е хармония.U must immerse urself in an unfamiliar world,in order to truly understand,ur own."The univ
ЧЕСТИТ ДЕН НА ДЕТЕТО и от Истанбул !
Да са ви живи и здрави, и СРЕДНО ПОСЛУШНИ малките и големите бонбончета и сладкишчета   Heart Eyes Mr. Green Laughing Hug  Wink !!!

ps: Дедко, стрaхотно 'лапе-- пу пу пу да не са му уроки .. "41 kere mashallah" както се казва по тези земи, a и един nazar boncuk за всеки случай   Mr. Green Laughing Wink Hug Peace --

ps2: Marsy -  Hug Praynig Hug Peace

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 10:59 от bz

# 100
  • в дядовата ръкавичка

Честит Празник на всички дечица !
Нека бъдат живи и здрави !

Много усмивки и весело настроение !

http://www.youtube.com/watch?v=a-AZwY-0lvo&feature=PlayList& … =0&playnext=1  Simple Smile Heart Eyes

Party newsm68  ura dance  bigdance2  costumed034 1swing newsm19  party006 sohappy dancing Kissing Heart

Дядо Хаджия- много ме развълнува поста ти  Hug
Жасмин е голяма сладурана  Heart Eyes Да ви е жива и здрава !   bouquet

# 101
Честит празник на всички деца и на родителите им!  bouquet
Снимката, с която ви поздравявам е в първия постинг на тази страница  Peace

Рейн   Peace

Hug за Жасмин!

# 102
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
Задравейте от мен!
Честит празник на дечицата по света, да са ни живи и здрави и все така да ни радват!

Дядо Хаджия, много са ти хубави децата, а малката Жасмин е просто неотразима!Просто си чувствам как ти вади душата с памук и разбира се ти си най-добрия дядо на света. Аз си имам в къщи едно такова ангелче, малко по-голямо -на 7 годинки и от една седмица ми обяснява че " в понеделник е ден на детето и трябва да се подаряват подаръци и то играчки". Та ще има само подаръци, че днес всички сме на работа.
Хубав ден ви желая!

# 103
  • Varna
Честит Празник на Всички дечица. Честит Празник и на всички вас момичета и момче които не са загубили детското във себе си като кака ви Делта
Жасминка Hug би било прекрасно всички деца по света да можете да се събирате и празнувате заедно!
Аз това си го мечтая отдавна- да няма граници и пречки и всички хора да се обичаме.........

# 104
Честит Празник на всички дечица
 малки и големи.Да са ви живи и здрави и мнoгoооо послушни

Детство мое, реално и вълшебно,
детство мое, така си ми потребно.
Все се мъча света да обърна,
яхнал пръчка, при теб да се върна.

Пак в юмручето ръждив петак да скрия,
пак със кучето да вдигна олелия,
пак с пипер да поръся филия
от хляба чер.

Детство мое, на ръст едноетажно,
детство мое, за мен така е важно
щом студено ми стане да мога
да си взема от детския огън.

Пак в юмручето ръждив петак да скрия,
пак със кучето да вдигна олелия,
всеки ден по една дяволия
да е от мен.

http://www.youtube.com/watch?v=38PxLD5kVFI&feature=related

# 105
  • Сан Хосе
Добро утро и щастлив празник на всички слънчеви дечица и гордите им мами (и дядковци)!

Жасмин е голям бонбон, а какво красиво име има само! Да ти е жива и здрава, Дядко, и много да те радва.

Аз тази сутрин си изпратих порасналото дете (което, обаче, не забрави да си поиска поздравлението) да работи на морето, после седнах и се наревах. Уж не е далече, а се чувствам, като че ли са ми отрязали някаква част. Довечера ще намина към готварската тема да дам пълен отчет за вчерашния гуляй, а после ще се потопя в арабските танци.

# 106
Олдиbouquet искам да поживея с бедуините поне една седмица.Сигурна съм,че след това ще гледам на живота по друг начин.
Жалко е,че са чужди в собствената си държава..освен това богатите египтяни купуват земите им и ги оставят необработваеми нарочно,за да печелят пари от вдигащите се цени.. Sad И забраната за работене в хотелите е шокораща Confused .....
Много ти благодаря за разказите и снимките(това синеокото го искам за зет Wink !
Иджипт Таймс ако ги публикуват ще получат бан обаче Mr. Green

Панда-с тая песничка ме върна в 80-тте Thinking

Дядо Хаджия-голяма сладурка е г-ца Жасмин,машаАлла!
Много обичам малки момиченца-куклички,да ви е жива и здава и много да ви радва,искам и аз поне 4 такива внучки Heart Eyes!
Дъщеря ти е също много красива и естетствена.Естествената хубост вече е рядкост..

Дезърт-иншаАлла сънят да се сбъдне Grinning
Найра и Дезърт-кажете има ли някакви исл.лекции във Варна-имам приятелка ,която се интересува!

Делфина-замислих се:ами като имам две момиченца и се омъжат какво ще правя??
 Cry Cry Cry
нероден Петко ли беше приказката  Simple Smile

Мона-твоето дете къде е не разбрах?

Новите момичета се представиха и изчезнаха newsm78

# 107
  • Сан Хосе
[
Делфина-замислих се:ами като имам две момиченца и се омъжат какво ще правя??
 Cry Cry Cry
нероден Петко ли беше приказката  Simple Smile
Water Lily, хич не е "нероден Петко", да знаеш само колко бързо растат. Все едно вчера я изпратих в 1 клас, а ето я сега! Радвай им се докато можеш, пък като се заженят - дано по-скоро ги заместят внуците!
Ейййй, пак паднах в дупката! Спирам, че не искам да депресирам хората около мен.

# 108

ЧЕСТИТ ПРАЗНИКна всички дечица.Да са ви живи и здрави и много да ви радват.
За съжаление бебока цяла нощ беше с температура и кашляше.Няма да мога да празнуваме. Sad

# 109
Лили, радвам се, че си доволна. То и аз внимавам какво пиша, да не получа някой банан...пък и искам пак да мога да ходя в масриландия. Ти там ли ще ходиш след 14 дни???
Делфина, споделям тъгата ти. Намери си някаква занимавка, да ти отвлече малко мислите  Peace

# 110
  • София
...
Аз тази сутрин си изпратих порасналото дете (което, обаче, не забрави да си поиска поздравлението) да работи на морето, после седнах и се наревах. Уж не е далече, а се чувствам, като че ли са ми отрязали някаква част. Довечера ще намина към готварската тема да дам пълен отчет за вчерашния гуляй, а после ще се потопя в арабските танци.

Растат тия деца, толкова бързо раста, че просто не е истина. На абитуриентската на синът ми имах чувството, че вчера беше деня в който го бяха изтупанчили на 15-ти септември да казва стихотворение от името на първокласниците.

Ама то това си е живота. Колкото и да искаме да си останат само наши деца, толкова пък и те порастват и тръгват по своя път.

Ей го ... през зимата два месеца трябваше да бъда в Бургас. Купих си един лаптоп с камера за да мога всяка вечер по скайпето да се виждам със семейството си. И онова малкото щурче като застане пред камерата и като каже едно "Дядооооуууууу" и аз вече ... Та такива ми ти работи.

# 111
  • Ruse/Hatfield
Честит празник на всички малки и големи деца.Да са живи и здрави, че от това по важно няма.
Ние бяхме болни комплект цялото семейство,но вече сме по добре.
Надя какво стана за среща, ще има ли?

# 112
  • Varna
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЦА А СЪЩО И НА ТЕЗИ КОИТО СА ЗАПАЗИЛИ ДЕТСКОТО В СЕБЕ СИ
 То докато стана да ви прочета и да напиша и аз нещо стана следобяд а пък и темата сте преполовили но какво да направя - работа.
Паулинка за депресията какво да ти кажа като и аз съм така през повечето време, а пък вие имате и шанса да сте заедно макар и рядко.   bouquet
 Пожелавам лек ден на всички  Hug

# 113
Момичета СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ.Отивам на срещата си-имам изслушване по въпроса дали да ме върнат на работа или не.Малко ми е нервничко но мисля че ще се справя.Така че имам нужда от много късмет.Хайде до после.

# 114
  • София и...пустинята
4ЕСТИТ ПРАЗНИК НА НА ВСИ4КИ ДЕЦА newsm44 balloon  bigdance2

колко сте изписали. smile3555 smile3555..отивам да 4ета smile3507

# 115
  • Varna
Пандичка стискам палци!!!
Напълно те разбирам с теб явно сме колежки и някои пациенти са просто непоносими. Успех ти желая от все сърце.

# 116
Пандичка,
Успех, докажи истината и не се давай на разни разглезени пациентки!!!

# 117
  • по пътеката
вклю4вам се да ви поздравя от свеар и невена! невена  каза да рпедам за рейн,
джаму е 4ерна слива на английски-Black plum
http://en.wikipedia.org/wiki/Jambul
благодари на олди за разказа за бедуините и казва,4е попива вси4ко интересно от темата! тоест пиш?те!
за вси4ки лека ве4ер!

# 118
  • София
Моля, синът ми черпи с карамелизирани панирани банани по случай деня на детето. Рецептата е специално компилирана от него.

[Кликнете върху снимките за да ги видите в по-голям формат]

# 119
  • Варна
лили,мисля че няма във варна, в събота бях до джамията и имаше плакати реклами само за религиозното училище в Шумен,пък и сега имаме е друг,по -възрастен ,който не говори много добре български... ако чуя нещо ще ти кажа!
Доядеми се от тези бананчета  Twisted Evil

# 120
Невена, ми поздрави от мен тогава!  bouquet
Марси, и на теб  Mr. Green
Всички май си играят днес...доста е тихо тук  newsm78

# 121
  • София
...
Всички май си играят днес...доста е тихо тук  newsm78

Ох ако знаеш колко си права. От тоя патешки танц нече въздух не мога да си поема. Добре, че бабата най накрая привика внучката да си ляга, че да мирна и аз.  Laughing

# 122
  • на уютно място
               Честит празник на детето!                                                      Пожелавам на всички деца много здраве,радост,повече усмивки, и по-малки бели.                                                                                                                  Панда-какво стана с теб,върнаха ли те на работа? Стискам палци ,да са те върнали  Praynig                                                                                             Дядко-много вкусни ми изглеждат тези банани,никога не съм ги опитвала по такъв начин,лесно ли се правят ,дай моля инфо. Да не би в мъжката част на родът ти да е имало майстор-готвач?Като гледам как черпака се предава по наследство,няма да се учудя.     Много прегръдки на малката Жасмин  Hug.Как изкарахте деня? Имаше ли лудории?                 Нашият ден не премина според очакванията ни. Синът ми не го изписаха, точно днес ме викаха да подписвам разни документи.Малкият си залял дрешките с някакъв червен сок докато ме чакали,трябваше да отскоча и до болницата.Та ходихме във 18,00ч. да му търся костюмче,за да отидем в парка.Е,отидохме ,ама там толкова народ-сигурно целия град се беше изсипал. И всичко на всичко имаше две люлки,едно влакче,един батут с пързалка/аз на такова нещо никога вече не бих я пуснала,след миналогодишния инцидент/,и много деца чакащи ред.       Общо взето ,провали се празника им,но..........обещах да наваксаме в близките дни.                                                                                                              Мързелче-днес оправдаваш името си.Никакъвп запис,хайде  чакаме те.                     Наде-Как си,как се чувстваш?Вести от момичето ти?  bouquet                                                                      Делтичка- Hug Hug Hug                           Прави ми впечатление ,че доста момичета вече не са писали отдавна. Thinking          Латейка,Либра, имаше и още. newsm78

# 123
  • В пустинята
Деси те по цял свят май са музикални  Simple Smile единствено тази черта ми харесва в тях...че винаги са весели и ведри чуят ли музика..... край  Laughing

Лили иншаАллах! Ще ми бъде много приятно.  Hug Аз все си мечтая някой ден да можем поне веднъж да се видим и да си поговорим на живо.  Simple Smile
А за курсове тука във Варна не съм чувала. За съжаление религията тука е толкова много на заден план и ми е мн тъжно за което, а  някои са тръгнали да се притесняват от ислямизация на България.  Confused

Днес из града видях рекламата на Перла (Нур, Гюмюш) по спирките на малки блбордове. Голяма реклама му ударили.  Grinning

# 124
  • София
....                                                                                          Дядко-много вкусни ми изглеждат тези банани,никога не съм ги опитвала по такъв начин,лесно ли се правят ,дай моля инфо. Да не би в мъжката част на родът ти да е имало майстор-готвач?Като гледам как черпака се предава по наследство,няма да се учудя.     Много прегръдки на малката Жасмин  Hug.Как изкарахте деня? Имаше ли лудории?                 Нашият ден не премина според очакванията ни. Синът ми не го изписаха, точно днес ме викаха да подписвам разни документи.Малкият си залял дрешките с някакъв червен сок докато ме чакали,трябваше да отскоча и до болницата.Та ходихме във 18,00ч. да му търся костюмче,за да отидем в парка.Е,отидохме ,ама там толкова народ-сигурно целия град се беше изсипал. И всичко на всичко имаше две люлки,едно влакче,един батут с пързалка/аз на такова нещо никога вече не бих я пуснала,след миналогодишния инцидент/,и много деца чакащи ред.       Общо взето ,провали се празника им,но..........обещах да наваксаме в близките дни.
...

Ами то наистина от като се помня в рода на баща ми всичките мъже готвят (впрочем няма ли да споделите дали в арабско мъжете обичат да готвят в къщи). Иначе той ги прави в тая новата тенджера дето е, само дето трябваше да правим експерименти с поредността на поставяне на продуктите и т.н. та разгеле ги разучихме (при този уред готвенето е специфично и има специален ред за прибавяне на продукти например или пък да речем изваждане на бъркалката). Аз не ги спирам нито щерката нито синът ми. Казал съм им ако няма да направите пожар правете всякакви кулинарни опити, продукти лесно се купуват. Само съм ги запознал с някои задължителни неща, а понякога си позволявам да ги дебна и като видя, че се увличат само ги предупреждавам, че след това туй дето си го сготвят ще ги накарам и да си го изядат.

Рецептата ще я публикуваме в темата за TEFAL ACTIFRY щото сме ги правили там, но утре ще има втори опит (позволих си да му дам някои идеи, които той прие - ще опитаме да направим и целувки с банан) и ако стане ще я качим.

А иначе ние 1-ви юни винаги го честваме в някоя от неделите около него. Миналата година беше в неделя и водихме внучката на зоологическата градина и направо подивяхме от народ и блъсканица. Та затова тази година вчера си го чествахме. Тази вечер си поиграхме на танци и мама ни донесе една нова кукла Вики дето вече я разсъблякохме, изкъпахме на чешмата и даже я приспахме. Та такива ми ти роботи и децата си имат своите си ангажименти и проблеми.

# 125
  • в средата на мъглата

Днес из града видях рекламата на Перла (Нур, Гюмюш) по спирките на малки блбордове. Голяма реклама му ударили.  Grinning

То поне да си заслужаваше ,аз ако бях на мястото на главният герой,щях да я зарежа още 4тата  истерия  Mr. Green-то,не стига ,че на най грозната актриса са дали ролята,ами и по истрична от това вече няма на къде. Mr. Green

Мързелче-днес оправдаваш името си.Никакъвп запис,хайде  чакаме те.                     

Ааааа моля моля-още рано сутрин се разписах  bowuu,пък и превеждах в една друга тема. Laughing

дядко тук рядко се правят сватби в ресторанти-та за всяка сватба се вика готвач който трябва да готви поне за 500 човека-той си пристига с вси1ки такъми за започва да готви-за един ден изкарва около 100$

# 126
  • София
...
дядко тук рядко се правят сватби в ресторанти-та за всяка сватба се вика готвач който трябва да готви поне за 500 човека-той си пристига с вси1ки такъми за започва да готви-за един ден изкарва около 100$

Мързелче, ти душа да не ми намекваш за сватба нещо. Laughing
Аз попитах дали мъжете по арабско обичат да готвят в къщи, по семейно му, а не за сватби. 

# 127
  • в средата на мъглата
Не,просто ако решиш да си смениш занаята гладен и беден няма да останеш  Laughing
Свекъра понякога има вдъхновения в кунята-дори и свеки да е сготвила,а на него му се е прияло нещо става и си го прави сам.  chef

# 128
Панда, какво стана на изслушването? дано това мълчание не е лош знак, искрено се надявам утре да ни зарадваш с добри новини.

Наде, как мина неделята, наминавай тук да се разсейваш с нас на раздумка, не се отдавай на тъгата.

Шиланско Кате, и ти много подозрително мълчиш. Да не се отровихте с гъбите?

Дядо Хаджи, как правиш номера със снимката? Имам предвид да се вижда малка, а като кликнеш на нея да се показва в нормален размер.

Марси, благодаря че си поела ролята на месинджър.

Невена, благодаря ти, че ми отговори на въпроса, аз наистина от 2 години се опитвах да разбера малко повече за този вълшебен плод. В Лондон съм виждала да го продават само на едно място, в един индийски магазин, и то за 10 пенса на бройка...това е ужасно висока цена, но като се има предвид колко малка е трайността му и чак откъде се внася...Аз много се заглеждах по тези дъъълги бамбукови пръти, от които правят стълби, а напречните пръчки са просто завързани с въжета за вертикалните. Да ви почерпя с малко джамун, нищо че вкуса ще трябва да остане на вашата фантазия, прилагам и една моя авторска снимка на бране на джамун (в линка на Невена пише, че дърветата достигат до 30м височина). Презнавам, че на вид не е нещо особено, прилича на миниатюрни патладжанчета.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 04:05 от Monsoon_rain

# 129
Запис и кафенце за събуждане

Панда, как мина вчера, надявам на добри новини.
Надя, Дуа и всички останали   bouquet

# 130
  • в капчица роса
ДИ,  не сме се отровили, щото гъби нямаше  Rolling Eyes  то в 7 вечерта трудно ще има, пенсионерите рано=рано са ги оглозгали , нейсе

Няма ме защото сме го ударили на спане  Embarassed  снощи в 9, такова нещо не е било никога, та чак до 8 сутринта, естествено пак закъснях за работа, както винаги  Embarassed  И нито съм готвила,нито чистила, нито  прала. Добре ми дойде съня  Simple Smile

Поздрави на всички

# 131
  • София
...
Дядо Хаджи, как правиш номера със снимката? Имам предвид да се вижда малка, а като кликнеш на нея да се показва в нормален размер.
...

Ето как (кликни върху снимката):

Предупреждавам обаче, че тоя номер не става със снимки взети като линкове от разни сайтове.

# 132
Няма и една станица от вчера...това арабската тема ли е? Thinking
Трябва да се скараме за да дойде народа Twisted Evil

Такааа.

Олди-не отивам в Масрландия ( hahaha името кефи),иншаАлла и до там ще стигнем.

Дезърт- иншаАлла ще се видим ако въобще се навия да си дойда в БГ и аз като Свеър...особено привържениците на една пол.партия ме притесняват..,но пък в Тр може,да ядем ляхмаджун Party

Кажи актрисата Нур(хан) Перла ли се казва или е име от сериал?
На мен ми харесва как изглежда,какво рекламира?

Найра-жалко,моята приятелка знае само бг.

Рейн-какво му е вълшебното  newsm78 Баба знаеш ли какво сладко правеше,мммм.
Мин.седмица си купих зелени джанки-мъж ми не престана да се чуди как в БГ ядем неузрели плодове Joy

Невена-привет,няма те да ни ъпдейтваш за модата в уханията  Sad Сега съм с ,,Грийн три,, но арабина му миришел на лук и чесън  Shocked Crossing Arms Crossing Arms

Арабските мъже обичат да готвят мисля,но поне моя няма време.А и аз не давам да ми цапа из кухнята и да ме ползва да беля лука и мия след него Crossing Arms
Иначе често ,,готви от ресторанта,,-така най-обичам:кухнята чиста и няма съдове за миене Blush

картинката на кафенце на Късметче ми е най-любима  Heart Eyes

оф подсетих се за бананови конуси с шоколад  Whistling

# 133
  • в средата на мъглата

дядко благодаря   bouquet,супер си.ето кафето и от мен  ,цъкнете за голям формат  Grinning

сега да кажа как става и от GOOGLE-първо отваряте снимката и взимате адреса в голям формат и действате както е показал дядко,след това за малка снимка се връщате на началната страница където са всички снимки,там с десен бутон натискате б/у същатата  снимка и от properties копирате адреса и процедирате така както е писал дядко за адреса на малката снимка.

# 134
  • Here,doing nothing is doing something,and it's a good feeling.Ум се с пари не купува,а най-много пари струва.Красотата не е симетрия, красотата е хармония.U must immerse urself in an unfamiliar world,in order to truly understand,ur own."The univ
Добр'утро по комшийски  Mr. Green Wink

Lahmacun=Лахмаджун ли чух  newsm78 Whistling ..ей тогава по един за обяд и айран да преглътвате по-лесно  Joy Hug Peace...

ps: А тази мацка от  Gümüş ('Сребро', как и защо са го превели 'перла;, или пък 'светлина' не знам  newsm78 Crazy ), името и е Сонгюл (Songül Öden - born 17 February 1981 in Diyarbakır) - c MeKo "л" = последна роза  bowuu Peace. http://en.wikipedia.org/wiki/Song%C3%BCl_%C3%96den  

# 135
Дядко и Мързел, мерси за урока!   bouquet
Лили, много си потайна... Thinking Където и да ходите, изкарайте си добре!

Хайде от мен нещо тематично за обяд...да упражня хем и новата техника за постване на снимки:

# 136
  • в средата на мъглата
спорти,бз благодаря за вкусотиите   chef

лили може ли един въпрос-за обща култура в БГ ли отивате  newsm78,и като сте там как ходиш облечена

# 137
Комш бз-защо е пенливо това айрянче?Някакъв пиниз ли има?Не ще да е като нашето Thinking

Шехи-мерси   bouquet

мързел-не виждам как ще ти повлияе на общата култура отговора на въпроса.

# 138
  • в средата на мъглата

мързел-не виждам как ще ти повлияе на общата култура отговора на въпроса.

добре,де не е обща култура-чиста проба любопитство  Embarassed-аз например си ходя както си ходя  и тук,само че слагам шапка,дуа си я виждала как ходи,а има и такива които в старните в които живеят се обличат по един начин заради мъжете си,а като се приберът в БГ сменят облеклото изцяло-та ми е интересно ти как ще си облечена  newsm78

# 139
Комш бз-защо е пенливо това айрянче?Някакъв пиниз ли има?Не ще да е като нашето Thinking

Nilüfer=Нилюфер-чe (Tyй Tu e TR uMe  Mr. Green Wink )Ми тоз айран е пресен, т.е. не е в кутийка, a e пресно бит, като мътеница (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B … D1%82%D0%BA%D0%B0) ).  Сервират го в меден съд с малък черпак и си сипваш колкото искаш. Има пяна и е много вкусен, то си личи  bowuu  chef Peace .
http://www.egitimseti.net/img/urun/22aayrantasi.jpg

# 140
мързел-кажи си де  Grinning няма да си ходя в БГ ,а ако ми се наложи ще ходя с дълга пола и блузка или туника с панталон+хиджаб,както си ходя и в Емирствата и в Египет,не се докарвам заради семейтсвото,(те се носят като мене де)
До сега не съм си ходила с хиджаб в бг.Не е било от лицемерие,а от неразбиране Peace

Бз-че-като дойда в Тр ще има да ме черпиш:то ляхмаджуни,айрянчета,миризливи броеници.. Party

Приятен ден арабиятки   bouquet

# 141
  • на хълма
Който иска да ни види , сложила съм снимки малко.

Лиле оназ на коня на теб ми приличаше..сериозно. Wink Какво правят хубавиците ? И аз обичам ''готвеното'' от ресторанта Party

Олди мила...все забравям да ти кажа. За съжаление докато се намърдам...купили са те  SadТо беше една картичка останала, викам си кой ще те вземе айде сега...да ама харесал те някой Mr. Green
Времето е супер при ''нас/ у вас'' Wink....слънце ...,няма дъжд. Кеф.  

Деси и трите девойки много са порастнали,хубавици. И да и пуснете косата дълга на малката госпожица Simple Smile

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:34 от harriet TJB

# 142
Хари, печете се, че то при вас слънцето е кът. И как изобщо можеш да се съмняваш, че продуктите с моя лик ще се заседяват по рафтовете...няма такова нещо  Naughty Всеки ден ме заливат на лични и по мейла с молба за още  Money Не ми е лесно хич  ooooh!

# 143
  • София
Утре ще готвя специално меню. Ако има мами дето не ядат такива работи нали, да сигнализират навреме, че да променям менюто, а не после да има гладни.

Между другото Олдчето е точно толкова Олд, колкото и внучката ми, ама хайде да не се заяждам. Я как се справя с новите технологии.  smile3521

# 144
С една идея съм по-голяма от внучката ти  Mr. Green Но технологиите ги изучаваме в манастира отрано  Praynig

# 145
  • София
С една идея съм по-голяма от внучката ти  Mr. Green Но технологиите ги изучаваме в манастира отрано  Praynig
newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62
Капийка.

# 146
Здравейте за днес.
Панда,какво се случи? Как сте всички?
Вижте пак каква трагедия
http://news.ibox.bg/news/id_168934368
Всъщност кръвните вражди нали преследват от закона ? Та това ще доведе до отговор от роднините на загиналите и така докато се унищожи единия род ли?

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 15:59 от alvera

# 147
Здравейте момичета и момче.Да ви разкажа за вчера.Срещата беше в 4 часа uk време.Според мен премина добре в смисъл че дадох ясно да се разбере че тази пациентка е измислила цялата случка.Има 200 страници досие-изритана от 8 старчески дома,има арестувани  хора които са се грижили за нея  по обвинения за секс/нищо доказано и хората освободени/ и .т.н.Тя е една млада дама-на 30- на която и света и е крив.Та обясних всичко това на разследващия господин от мойта компания.и така.Сега ще чакам резултат до 7 дни.До тогава съм отсранена от работа с пълно заплащане.Единственото което ме тревожи е че могат да ми сложат името в така наречения POVA лист-protection of vulnerable adults.Ако го направят няма да мога да работя като сестра или carer в болница старчески дом тоест никакъв достъп до пациенти. Та така.Сега ще чакам резултата
Благодаря ви за подкрепата  bouquet

# 148
  • Varna
Панде-късмет ти пожелавам. newsm10
Ей, изтръпнах като прочетох, че сега трябва да чакаш заради оная панделка една седмица и да си във напрежение #2gunfire
Още веднъж много ама много късмет, дано да имат във предвид предишните и изпълнения.
Гледах ти и снимките-много колоритни бееее, много красиви цветове  bouquet
Паулинчееееама и тебе си те бива- Дядо Божко давал, давал, че чак се забравил newsm10

# 149
  • София
Здравейте момичета и момче.Да ви разкажа за вчера.Срещата беше в 4 часа uk време.Според мен премина добре в смисъл че дадох ясно да се разбере че тази пациентка е измислила цялата случка.Има 200 страници досие-изритана от 8 старчески дома,има арестувани  хора които са се грижили за нея  по обвинения за секс/нищо доказано и хората освободени/ и .т.н.Тя е една млада дама-на 30- на която и света и е крив.Та обясних всичко това на разследващия господин от мойта компания.и така.Сега ще чакам резултат до 7 дни.До тогава съм отсранена от работа с пълно заплащане.Единственото което ме тревожи е че могат да ми сложат името в така наречения POVA лист-protection of vulnerable adults.Ако го направят няма да мога да работя като сестра или carer в болница старчески дом тоест никакъв достъп до пациенти. Та така.Сега ще чакам резултата
Благодаря ви за подкрепата  bouquet

Панда, а защо млада 30 годишна жена е в старчески дом. Пишеш, че била изгонена от 8 старчески домове и после след цялото това досие, тя не трябва ли да е в някакво специализирано заведение вече. И като е на 30 що пък ще ти турят ония надпис за защита на уязвимите възрастни (или нещо си такова) като тая па въобще не е възрастна. По-скоро в нейното досие трябва да сложат някакво предупреждение за защита на служителите например.

# 150
  • Сан Хосе
Пандичката, палцестискам усилено. И при нас от време на време някой изпищява заради нечие буйно въображение и чиста злоба (работя в училище), така че много добре те разбирам. Сигурна съм, че Този горе няма да позволи несправедливост.
 Praynig Peace
Дядко, ммммм вкуснятина изглежда това!

# 151
  • In a surreal moment!
Привет мушмороци - как е настроението ?!!  Heart Eyes  Laughing

Пандич - квот стане , пиле , не се ядосвай , дано има честност и справедливост , макар все по - рядко да ги откриваме. Много сте хубави , браво , прекрасна двойка и това е най-важното , другите са подробност, хеле пък такива ненормалници....ще ти пиша нещо на ЛС , мисля си и все отлагам...  Heart Eyes

Другари и другар ,
споделям , че за жалост ин-витро тази година няма да се прави - кака ви отива на операция . Предполагам , че ще е коремна , не знам със сигурност , на 24.06 ще разбера след преглед при онколог. За жалост кистата на левия ми яйчник излезе много упорита и не се помръдна от лекарствата . С нея не желаят да ме стимулират , защото не е ясно образованието като как ще се държи.........и така се стигна до решението за операция. Док каза , че лапароскопията и пункцията не били подходящи , но се моля онколога да измисли нещо , защото възстановяването на сланинките ми ще отнеме около 6м - предупредиха ме.....

Потушавам мъката си със сън и хубава храна , която разбира се не ям , а само гледам  Sad  ...
Ето малко хубави кадри и рецепти , станете съпричастни на моето облизване и надежда , че някой ден ще преям някъде там ...при Дуа , евентуално  Mr. Green  Heart Eyes  - ливанска кухня :

http://www.youtube.com/watch?v=4qYYYjOr00k   - 1част
http://www.youtube.com/watch?v=wU0sR_iaxMU&feature=related   -  2 част
http://www.vbox7.com/play:59512022    - 3 част

постепенно ще премина през всички кухни на арабския свят и дано се разтуша.....

Дес
- чуй , моля те, началото на този клип и ми кажи какъв инструмент свири - много ми прилича на гайда .....ама дали е това ...не сме си говорили май за музикални инструменти....
http://www.youtube.com/watch?v=Dm6MqPXBoVM

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 18:40 от Миг незабравим

# 152
  • Пловдив

Паулинчееееама и тебе си те бива- Дядо Божко давал, давал, че чак се забравил newsm10

Blush е,айде сега! Simple Smile дава,дава,ама и взима! Simple Smile кой ме знае някой ден,как ще изглеждам. аз сега съм си дебеличка,а след време,какво ли ще стане,някой ден, когато родя? хич не ми се мисли. Sad ще стана двойна и тройна... но поне ще е за хубаво. ама и ти не си за изпускане!!! като ти видях набора (не го казвам с лошо), направо не повярвах! снимките ти са много хубави!!! ние сега с любимия си правим планове да ходим към Варна. ще ви пиша и ако си правите среща,дано да ви видя на живо и аз.   bouquet за сега няма никой от Пловдив и май ще си остана само с писането,без личен контакт с никоя от вас,сладуранки! Simple Smile

# 153
  • BG/MA - там, където оставих сърцето си
Добър вечер!
Панда, успех ти желая, макар, че такива потребители ти вгорчават живота. Надявам се, че всичко ще се нареди! Още повече, че тази дама е с "история". Дано не попаднеш в POVA.
Не съм забравила, че питаш какво работя. В момента съм PST - тренер по една американска правителствена програма. Правя това за 6-ти път в живота си и ми е много добре, понеже имаме много ясни задания, минаваме пълен clearance - проверка на здравен и психичен статус, банкови дела, съдебно минало, валидност на сертификати, семейни дела - някой ако е попечител или има да се грижи за човек с интелектуални увреждания, или има 2 паспорта - ако работи във вражески страни, или .... просто каквото се сетиш, че и мейлите ни сега минават clearance. Практически за поне 6 месеца сме бетонирани на работа и законово защитени, а след това пък ни взимат много бързо, ако нямаме нарушения.
За 6 месеца подписахме контракт, а след това ще удължим, макар че няма да съм във вихъра на танца и да съм ангажирана със "светски" неща, ще работя на края на света, но това носи други предимства.
Хубавото е, че докато работя аз знам, че никоя откачалка не може да злослови по адрес нито на мени, нито на колегите.
Лошото е, че изолираността и различното заплащане ме правят социопат, после "масовият" живот ми се струва изчанчен, ама здраве да е. Ще минем семейно на програма за социализация, ако така ни е нужно.
Ето, знаехме, че ще се приберем в "базата" в събота, но ще тръгнем утре.

Днес по едно време се заслушах: когато работя с колегите си - най-вече от охрана и доставки, аз мога да им кажа по име "Джон, Джозеф, Райън", но по протокол, техният отговор е "Yes, Madam".  Мъжът ми се смее, че после много ще недоволствам и дори трудно ще се интегрирам. Днес например говорех след работа със заместник-диретора. От него ми зависи заплатата едва ли не. Така си е. След работа вървим 8 човека - мъже и жени. Офисната клюка донесе, че двамата със заместник директора сме родени на един и същ ден. Исках да му го кажа. Викам го по име, и той ми казва "Yes, Madam!", за да не го упрекна в сексуален тормоз, ако ми каже по име. В моменти е екстремно, но много пък и ми харесва така, защото гърбовете ни са защитени.

На мъжа си на работа казвам по фамилия и той едва чака да се приберем, че да ми каже по име.

С новото попълнение от съседната база нямаме никакви затруднения. Той като глезам и той не се оплаква от нас изобщо. Толкова е надежден и стабилен, че даже и мъжът ми не ревнува, а аз знам всеки момент какво се случва.

Днес се чухме със семействата ни. Дори не успяха да ни разплачат или изнервят, въпреки, че ни е мъчно за тях. Справяме се все по-добре.   

Миг
, стискам ти палци!! И те прегръщам.

БлизначковаHug Hug                 

# 154
  • Пловдив
Сафар, и друг пък съм се зачитала с голям интерес към твоите истории. струва ми се,че живееш много различно и интересно макар че казваш,че сте толкова отдалечени от "цивилизацията", но все пак разказите ти са мног оинтересни и увлекателни.   bouquet

# 155
  • Varna
Паулинче-спок мила ти пък от сега не мисли, че ще напълнееш като родиш. Да взема да те изплаша и да ти пожелая един равлю като тоя лииииии newsm78
Аз тука на момичетата все за това им се оплаквам, че много ревливо бебе съм имала и от безсъние се бях стопила.
Ама хайде от мене да мине няма да ти пожелавам това. smile3503.  
И знам, че не ми споменаваш със лошо набора Душе Wink А и аз си го уважавам Grinning Пък и той Ич не ми пречи да щураея още Laughing
Като идваш към Варна само да  си посмяла да не ми се обадиш. Стига да не съм хванала пътУ за чужбинско винаги може да се обадиш и по всяко време!!!
Мигче Hug
Късмет ама много късмет и доктора ти да може да реши проблема!!!
Мактубче Hug ний със мойтУ БаткУ си казваме на фамилия и не служебно Wink-ей така за майтап Grinning
 Hugза останалите, че днеска съм като пиян морков-много ми падна кръвното.....

# 156
  • в средата на мъглата
мигче не,ми се отваря клипа,но тук също има гайда,рядко се използва.Не се сещам как се казваше на арабски обаче ,и децата питах,за да пусна снимки

ето малко музика и от мен

http://l7en.com/video_watch_1705

http://l7en.com/video_watch_1804

http://l7en.com/video_watch_1824

Успех с операцията  Praynig Praynig Praynig,пък дано после най накрая да се похвалиш с близнаци  Praynig Praynig Praynig

панда дано и при теб да се уредят нещата  Praynig Praynig Praynig

# 157
  • Сан Хосе
Миг, имаш едно сериозно палцестискане и от мен! Hug Дано нещата се оправят по най-лекия и безболезнен начин!

# 158
  • София
Хайде малко разнообразие.

Източник: http://www.zadnovinite.comoj.com/images/June09/3/strestest.html

Според японския психиатър Акиоши Китаока (Akioshi Kitaoka), тази илюзия трябва да бъде неподвижна или съвсем леко да се движи за спокоен, уравновесен и отпочинал човек.

Ако картинката се движи активно- трябва незабавно да си починете!

При мене тая пущина не мърда, а ми се спи та две невиждам.

Лека нощ ! До утре !

# 159
На мен ми се движат само точките вдясно...явно частично съм изморена.

Всъщност влизам да покажа, че научих днешния урок. Ето, вижте кво шъ стане като кликнете на това:

Подарък от мен за арабките и арабина, който иска за лека нощ, който иска за добро утро.

А това за сабахлян за разсъняване, силно е:

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 03:44 от Monsoon_rain

# 160
Сабах ал кхайр!Добро утро!

Много ми харесва тази илюзия,при мен точките в дясно бавно се движат  Simple Smile
И розичката е много красива..

Миг незабравим-успех и бъди смела   bouquet

Панда-ама какво досие има пациентката само  Shocked тя е за псих-я,не за старчески..

Хари-искам и аз да ви видя  Sad

Арабски блясък-изписаха ли ви?

Аз следя новините за изчезналия Боинг в Бразилия  Confused
От статистиката на разбитите самолети ми се отпи кафето..и от арабските страни и региона има големи катастрофи:

Октомври 31,1999 г.Egypt Air Boeing 767 се разбива в Нантукет.
За причина се смятат действията на коопилота.
217 хора загиват.

Февруари 19,2003:Ирански военен самолет се разби в планина.
Имало гъсти облаци и пилотите не видяли високия връх....тогава имах полет
и ми беше гадно...
275 жертви.

Ноември 12,1996 :Саудитския Боинг 747-300 се сблъсква с карго-самолет в Ню Делхи.
228 загинали.

Август 12 1990г:Саудитския Трайстар каца извънредно в Рияд и избухва в пламъци.
301 жертви.

Януари 1,1978:Air India 747 се разбива в океана на път за Мумбай.
213 жертви.

в изчезналия самолет има :

5 ливанци, 2 мароканци...........

Вече казаха,че надеждата за оцелели хора е много много малка.

Praynig

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 09:07 от Water Lily

# 161
  • Varna

Да козирувам и аз, че се научих. Още вчера го разучавахме ама нямах време да се пУФаля newsm47

Гледах днеска по ТВ- толкова се надявах да има оцелели, толкова се надявах.......

# 162
  • Сан Хосе
Според теста на Дядо съм абсолютно спокойна, отпочинала и уравновесена. Ха-ха! И край мене прелитат розови слончета...

Бог да прости загиналите от самолета!

Ейййй, да ви бях казала добро утро все пак...

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 11:36 от Делфина фон Ю

# 163
Я да се отчета.Вчера следобяд ми се обадиха да ми кажат че ме връщат на работа.Давали ми benefit of the doubt.Та обажда ми се шефката след това и ме вика да отида веднага.Отивам аз и Тя ми казва че ме връщат на работа ама ще ме сложат в друго отделение защото въпросната пациентка НЕ СЕ ЧУВСТВАЛА КОМФОРТНО ОКОЛО МЕНЕ.Е ми тва си е неин проблем -като лъже и мъже как ще се чувства комфортно.Та така .От утре съм на работа отново.Аз ще обжалвам решението да ме преместят-имам всички права да го направя.Така че спечелих битката но не войната.Няма да се предам лесно.Тъжно ми е -вчера видях някои от моите пациенти и те са тъжни защото им казали че ме местят.Един от тях е заявил че ще се мести на друго място заради същата пациентка.Е това е -оставят една пациентка да върти целия дом.А отделно нея я викав в съда заради обвиненията и към мен.Хакнах и емейла аз и видях че е писала на нейният социален работник че я УДРЯМ.Ми те утре могат да ме арестуват за това.Много ми е напечено момичета но НЯМА ДА СЕ ПРЕДАМ ЛЕСНО

# 164
  • София
Я да се отчета.Вчера следобяд ми се обадиха да ми кажат че ме връщат на работа.Давали ми benefit of the doubt.Та обажда ми се шефката след това и ме вика да отида веднага.Отивам аз и Тя ми казва че ме връщат на работа ама ще ме сложат в друго отделение защото въпросната пациентка НЕ СЕ ЧУВСТВАЛА КОМФОРТНО ОКОЛО МЕНЕ.Е ми тва си е неин проблем -като лъже и мъже как ще се чувства комфортно.Та така .От утре съм на работа отново.Аз ще обжалвам решението да ме преместят-имам всички права да го направя.Така че спечелих битката но не войната.Няма да се предам лесно.Тъжно ми е -вчера видях някои от моите пациенти и те са тъжни защото им казали че ме местят.Един от тях е заявил че ще се мести на друго място заради същата пациентка.Е това е -оставят една пациентка да върти целия дом.А отделно нея я викав в съда заради обвиненията и към мен.Хакнах и емейла аз и видях че е писала на нейният социален работник че я УДРЯМ.Ми те утре могат да ме арестуват за това.Много ми е напечено момичета но НЯМА ДА СЕ ПРЕДАМ ЛЕСНО

Всичко в съда се доказва с доказателства и свидетели, а не голословни твърдения. Ако тая няма такива просто я съжалявам. Аз пък ако съм на твое място, като се изясни всичко и стане ясно, че нямаш вина - ще я съдя до дупка за клевета, докато не и разкажа фамилията. Така тая ще разбере, че не може да си прави каквото си иска.

# 165
Панда, ако наистина е такава мръхла каквато я описваш няма начин социалния и работник да не я е усетил...каквито и да ги плещи, те си знаят стоката. Превеждала съм в подобни ситуации, по-специално на пациентка, която се преструва и преиграва, веднага я усещаха всички около нея, никой не и се връзваше...друг въпрос е че нямат право да да напишат в официалните бумаги какво усещат, но това че са те върнали на работа е много добър знак, дано всичко да се оправи. Пожелавам ти да те върнат в отделението, което харесваш, а нея да я преместят някъде другаде.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 13:34 от Monsoon_rain

# 166
Ох, не мога да не споделя с вас какви откачени сънища сънувам, да видим някой може ли да се наеме да ги разтълкува.

Тая сутрин сънувам, ама то беше цял филм на ужасите, такъв дълъг сън - на една моя приятелка баща и имал магически способности и разни наши познати само изчезваха, а той ги превръщал в змии...и някакви други гадории правеше с поглед само заключи вратата, и аз дърпам, дърпам, тя не се отваря....ама страшно беше ви казвам. Дъщеря му живееше в пълен ужас, но аз успях да го узаптя, разговарях с него, той се разкая, разтрепери се, и обеща че ще се промени и повече няма да прави такива мизерии. Луда работа.