За грижата, за съня, за кърменето

  • 3 926
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дъщеря ми спря да се буди през ноща за хранене още в началото на втори месец.Случвало ми се е да се унасям , но притеснението и стреса като млада и неопитна майка много не ми даваха мъзможност да съм спокойна и да се унеса.Като не кърмих постояно бях нащрек , будих се проверявах я и не съм спала много и дълбоко през първите месеци.

# 16
  • Мнения: 820
Първите 6 месеца кърмех винаги седнала - по-5-6 пъти на нощ ставах взимах бебето кърмех и го връщах обратно в леглото му, съответно постоянно се чувствах недоспала и уморена. После поумнях, взех си бебчо при мен в леглото и проблемът с безсънието изчезна. Никога не съм го затискала насън, нито пък той е падал от леглото.

# 17
  • Мнения: 6 713
Естествено, че ми се е случвало да се унеса, бебка цокаше 3-4-5 пъти през нощта и особено кърменето в 5.00 сутринта едвам гледах и се е случвало да се унеса. Винаги я вземах от креватчето, после седнала на спалнята я кърмех и пак обратно в креватчето.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Докъм втория месец на дъщеря ми кърмех седнала. Тя се будеше през 2 часа, аз я взимах от креватчето, отивах в хола, сядах на фотьойла и я кърмех. После обратно в креватчето, аз си лягам и след 2 часа същата процедура.  Tired В началото бях ок, но към края на втория месец на няколко пъти ми се случи да заспя на фотьойла докато тя яде и да се събудя чак за следващото кърмене.  Crazy
Оттогава тя спи при мен и я кърмя, дремейки. Спя много леко, събуждам се дори когато тя се обръща. Явно по инстинкт докато тя суче, аз не помръдвам, дори и да заспя. Когато приключи с яденето, аз се дърпам максимално далече и така заспивам. Тя естествено се присламчва до мен веднага, аз пак се местя и така... hahaha
Обикновено спя на ръба на леглото, сутрин съм яко схваната, но няма как. Така със сигурност се наспивам повече, отколкото ако ставам по 10 пъти.
В началото много се страхувах да не я затисна и внимавах да не заспя, но явно с времето съм си изработила механизъм за много лек сън, който да ми е достатъчен за почивка. Peace

# 19
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 При мен само първата седмица беше кошмар с недоспиването. Бебето се будеше през 2ч., аз ставам, взимам го от кошарата, сядам и го кърмя, после го връщам и пак лягам, но докато заспя и той пак иска да яде. Докато една нощ се събудих и видях, че съм взела бебето на ръце съм се нагласила да кърмя, но не съм извадила гърдата. Тогава си казах край. Взех Мирко да спи при мен в леглото и до сега си спим двамата .

# 20
  • София
  • Мнения: 39 758
Алекс се роди недоносен. Хранеше се на час, час и половина. В родилното не знаех на кой свят съм. Една нощ чух една от майките да казва "тази майка дали държи здраво бебето". Явно съм била задрямала през нощта, а Алекс е бил на гърдата ми Simple Smile Отворих едно око и казах, че го държа Simple Smile
А туй, че съм заспала седнала в леглото... Simple Smile

Изписаха ни на 9тия ден. Режимът на хранене си беше същият. Преместих се да спя в детската стая. Дияна отиде да спи в хола.
Спях известно време в детската, може би около месец. След това мъж ми ставаше през нощта и ми носеше бебето с думите "ето ти един гладник".

Постепенно всичко се нормализира. Наместих си режима по режима на бебето. И двамата останахме доволни Simple Smile

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
В началото кърмех седнала, пусках си тв посред нощите, само за да не заспивам. За моя радост, бебето се отказа много рано от нощното кърмене.

# 22
  • Мнения: 4 292
Едно от най-хубавите неща при кърменето е точно това, че нощем мога да се наспивам. Това при синът ми, който е отгледан с АМ, го нямаше. Когато никнаха зъбките, два месеца забравих какво е това сън. Сега, с дъщеря ми това просто няма как да се случи - когото се събуди през нощта си я вземам при мен. Тя е доволна, а аз успявам да си почина. Риск от задушаване няма никакъв, кърмя я легнала на една страна, освен това спя много леко, да не кажа, че по-скоро съм в просъница. Ок, режимът отива по дяволите, но пък това съм склонна да го преглътна.  Laughing
Седнала през нощта НЕ мога да кърмя. Има огромна вероятност дори само за миг да се унеса, което ще е достатъчно да се случи нещо много лошо.

# 23
  • Мнения: 108
Никога досега / а до момента кърмя през нощта по няколко пъти/ не ми се е случвало да спя или да задремя, докато кърмя. Когато дъщеря ми се събуди, за да суче, я гушвам, сядам си на леглото и я кърмя. Докато суче си заспива и пак я оставям в кошарката. Чела съм постове как майки оставят децата си да спят при тях и да сучат на самообслужване, но аз не мога да си го представя - как детето ще суче, а аз ще спя  newsm78. Не мога да я кърмя легнала, защото тя суче и от двете гърди, а и не ми е толкова комфортно.

# 24
  • Мнения: 4 292
................. как детето ще суче, а аз ще спя  newsm78. Не мога да я кърмя легнала, защото тя суче и от двете гърди, а и не ми е толкова комфортно.
Ами именно за комфората става въпрос. На теб не ти е комфортно, не го правиш. На мен пък твоят начин не ми понася, за това кърмя легнала.
Дъщеря ми не се самообслужва, аз я обслужвам. Но го правя по такъв начин, че да мога и аз да си почивам. Хубавото е, че много често успявам да я върна в кошарата, стига да не съм заспала. Тя не е от бебетата, които сучат през нощта постоянно.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Нямах този проблем, макар че много се страхувах да не стане нещо подобно. Съня не ми е проблем, а и бебето сучеше около 5-10 мин.  Да не дава господ това ,което си мисли майката.

# 26
  • Мнения: 805
Ясмина е вече на АМ и въпреки че ставам да го приготвям т.е. би трябвало да се разсъня, и въпреки че това се случва в 6 или 7 сутринта аз все не съм се наспала  ooooh! и пак отнасям докато я храня... ама аз съм си така - само да помириша възглавницата и съм готова. Няма как обаче да я смачкам или задуша защото оставям достатъчно разстояние м/у нас....обичам да спя на широко!

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
И конкретно за кърменето през нощта, тъй като при изкуствено хранените бебенца предполагам, че проблемът не стои.

Унасянето не е свързано с кърменето на гърда, а с удобната поза, която всеки, който храни бебе се опитва да намери (независимо дали е мама, тати, баба, дядо...).

По въпроса - на ... хм, 2 пъти ми се е случвало да усетя, че аааа.... и ще се унеса, веднага съм сменяла позата с нещо по- неудобно. И предварително бях предупредила татито... не че той би помислил, че е безопасно да се унесе.
Впрочем, и двамата не можем да спим с бебе до нас. На 2 пъти се е случвало да остане в нашето легло или да го пренесем там - когато е бил с Т и просто сме се страхували да го оставим "безнадзорен", само че... ние не можахме да спим.  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 1 139
До 5 месец кърмех седнала,така бях по-спокойна и съответно свикнала вече.
След това и до днес кърмя легнала,случва се да се унеса,но бебчо е доста големичък и не се притеснявам,че мога да му направя нещо в просъница.А и спя доста леко по принцип Peace

# 29
  • Мнения: 559
Винаги съм кърмела легнала. Още в родилното бебето спеше до мен! Мислила съм за задушаване, но не смятам, че е възможно....поне при мен. Даже съм си правила експеримент как ще реагира ако му запуша и носа с гърдата и той просто си извъртя главата на другата страна. Това си беше моя преценка и мое решение и не съжалявам. И с второто живот и здраве ще процедирам по същият начин.

Общи условия

Активация на акаунт