Един тъп проблем ,който ще разруши семейството ми!

  • 16 886
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 998
Кръсти си детето както на теб ти харесва:
С първото се поддадох на провокациите ,но само защото името ми харесва.
Повярвай-нищо добро не видях от този жест.Напротив.
За мен е адски грозно и дребнаво да се изнудва по този начин.Никога не бих постъпила така с децата си.
Сега за второто дете съм непреклонна и вероятно ще получат удар като му чуят името.
Държа ги в неведение дори за полът на бебето ,за да няма претенции-имам тежка бременност и не ми е до простотии.
И аз бях мека Мара месеци наред- не ме оставяха да взема каквото и да е било решение.Не станах по-добра от това.Даже мъжът ми съжали,че е уважил баща си.В изблик на гняв ми го е казвал.Съжалявам ,че постоянно чета такива теми-само показват колко е ограничено мисленето на баби и дядовци.

# 166
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076

В семейството на кръстника ми (македонец) така буквално се спазва традицията, че през поколение името на детето се повтаря до фамилия и презиме-като кажеш : Иван Стоянов ..семейната фамилия и се чудиш за кой точно става дума. Особено, като се има предвид, че всяко младо семейство има по 3 деца и всички са кръстени дословно на бабите и дядовците.
Телевизорчо го кръстете, та да знаят всички за кого иде рече. Мчи тъй де, нали държите на уникалността, повече от на народопринадлежността си Wink

# 167
  • Мнения: 230
Провокации имаше само от страна на моята баба. Всички останали, дори и да имаха нещо предвид, нищо не казаха. Детето е кръстено на себе си. За да прекъсна всякакви спорове, още в началото казах - ако ще се сърдите за име, ето пиша го на едно листче и на листчето купувайте подаръци и му се радвайте.

# 168
  • София
  • Мнения: 15 452
То бебето вече е родено и кръстено, но авторката е забравила да ни осведоми!

# 169
  • Мнения: 251


  Харесвам традицията децата да се кръщават на баби и дядовци,това е моята позиция. Тази традиция е от хилядолетия,между другото.

Taзи традиция с имената я има май само в нашата държава и според мен е безсмислена. Прави те пълен квадрат, личност без избор и  задължава да спазваш нещо, което може да не се харесва всекиму. Ами тъпо е. Как ще кръстя дъщеря си на свекървата или на бабата ако тя се казва Дунка, а дядото Петкан Георгиев   Outta Joint

# 170
  • Мнения: 522


  Харесвам традицията децата да се кръщават на баби и дядовци,това е моята позиция. Тази традиция е от хилядолетия,между другото.

Taзи традиция с имената я има май само в нашата държава и според мен е безсмислена. Прави те пълен квадрат, личност без избор и  задължава да спазваш нещо, което може да не се харесва всекиму. Ами тъпо е. Как ще кръстя дъщеря си на свекървата или на бабата ако тя се казва Дунка, а дядото Петкан Георгиев   Outta Joint

Дали е безсмислена или не всеки сам решава за себе си, но никой с нищо не те задължава да я спазваш. Аз кръстих дъщеря си на свекървата Панайотка и какво края на света ли дойде като детето ми се казва Паола. Не драматизирай излишно. Кокато човек търси решение намира отговора.

Темата трябва да се заключи. Авторката не влиза в нея вече. Детето е родено и кръстено отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт