как да се откажа да съм касиер на входа

  • 3 354
  • 9
  •   1
Отговори
От декември 2004 г. събирам таксите за стълбище , асансьор и чистачка.Накрая на 2005г. ,когато ми изтече мандата и исках друг да вземе касовата книга съседите ми заявиха ,че касите са до фирмата ми в която работя и най добре ще е аз да плащам всичко.  За да плащам всичко решиха да ми плащат таксите на апартамента.Не бях съгласна , но накрая склоних нали ми беще всичко до фирмата.До  септември 2008 нямах никакви проблеми с плащането.През въпросният септември почнах работа в фирма която се намира на другият край на града и проблемите започнаха.Поисках друг да събира таксите , но всеки се опъва.Няма на кого да дам касовата книга.Почнах да пращам децата си да плащат всичко защото аз нямам физическото време да ги плащам.Когато реша да направя събрание никой не идва или слизат двама трима души.Този месец съседа от другия вход сложи улична лампа, но понеже осветява както техният вхот така и нашия ме помоли да си делим тока.Платих му с мои средства като не съм начислявала и една стотинка от тези пари върху сметките на обитателите във входа.Когато почнах да събирам таксите питах всеки наред ИСКАТ ЛИ ДА ПЛАЩАТ ЗА ЛАМПАТА.Никой не съм принуждавала насила да плаща.Някои бяха съгласни, други не.Проблема почна от две съседки ИНТРИГАНТКИ.Когато им поисках таксата едната ми заяви че иска да си плати само това което е използвала.При обяснението ми че въпросните пари не са начислени към таксите им ми заявиха че небили сигурнии точно тогава ми прикипя.Донесох им фактурите и ги помолих да се съберът двете и да проверят сметките ми до сега , но те отказаха.Тогава написъх бележка в два екземпляра че повече няма да събирам парите и няма да платя таксите за месец 05.В бележката опоменах че ако някой има желание може да направи събрание на входа и да решат кой да събира парите и кай да плаша всичко.Какъв беше отговора от едната ИНТРИГАНТКА - залепила на вратата на асансьора бележка с червен маркер ,че ако се прекъсне тока и асансьора по моя вина щяла съм да заплатя таксата за включване с мои средства.СЕГА СТОКРАТНО СЪЖЕЛЯВАМ ЧЕ ПРИЗ 2005Г.СЕ СЪГЛАСИХ ДА СЪБИРАМ ПАРИТЕ.

# 1
  • Мнения: 4 916
Дай си пас. Престани да събираш таксите и не отстъпвай каквото и да става.

# 2
Сложи друга бележка, че поради отказ на досегашния касиер да бъде такъв, се свиква общо събрание на блока със следния дневен ред:
1. Отчет на касиера за събраните и изразходвани до момента средства
2. Избор на нов касиер и/или домоуправител
Присъствието на представител на всяко семейство е задължително. За нов касиер може да бъде избран и неприсъстващ на събранието човек. ( Mr. Green)


Направи си труда да намериш и прочетеш  новия закон за етажната собственост и се обоснови със съответните членове.
Успех!

# 3
# 4
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ама са те хванали за канарче.Само не знам как ще ми каже,че за ще платя с мои пари.Разбрали са,че си отговорена ,но и наивно глупава.

Извинявай ,ама я да се стегнеш и да не позволяваш да постъпват така с теб.Не стига ,че толкова години си касиер, пък ще си позволяват и да те разиграват.

Какво си тръгнала да ги питаш една по една, искат ли или не искат?Това да не е концерт по желание?


# 5
  • Мнения: 96
От 2002 до 2007 бях и домоуправител и касиер на входа.Събирах пари от някои лесно от други трудно,във всеки вход си има по някой ,който живее за да трови живота на другите.Когато разбрах,че съм бременна заявих,че не мога повече да изпълнявам тези функции и трябва да се направи събрание да се избере някой друг на моето място.Въпреки всичко събранието не се състоя,макар ,че поканих живущите и официално ,и с устна покана от врата на врата.Накрая спрях да събирам пари,спряха асансьора и стълбищното осветление и да видиш как за 24 часа се избра нов домоуправител.Успех и на теб

# 6
  • Мнения: 239
Хаха..ами точно така се прави! Като не искаш мира,на ти секира Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 474
Сложи, бележка на входа, че спираш да събираш парите и предстои спиране на тока и асансьора. Ще се намери кой. При нас се редуват апартаментите за по година.

# 8
  • Мнения: X
При нас отначало имаше касиер,който получаваше за труда си минимално заплащане-съвсем символично.След като жената се отказа по сем. причини,решихме,че ще се редуваме през 3 месеца,който не желае да е касиер заплаща нещо като глоба към бюджета на входа в размер на 45 лв. и предава бумагите на следващия.
Как да се откажеш ли-много лесно,спираш и толкова.Мъж ми беше домоуправител/пряко воля/,в един момент му писна и обяви,че повече не желае да е домоуправител .Сега сме без такъв във входа,пък и не виждам за какво ни е.

# 9
  • Мнения: 25 562
Как как?
Казваш "Не ща!" и толкова. Да видим кой и как ще те задължи.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт