Имена и коментари...

  • 4 812
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 786
zlatnata tolumba  Joy Joy Joy
На глас се смях.

# 31
  • Мнения: 7 914
от9 буквеното си първо име, го съкратих на 4 и ако не не го спелувам, го пишат грешно... за щастие с фамилията нямам проблем... за сметка на холандската, която трябва да спелувам( в Холандия)  Mr. Green


в БГ пък, на мъжа ми първото име винаги предизвиква  #Crazy Mr. Green




# 32
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
в БГ пък, на мъжа ми първото име винаги предизвиква  #Crazy Mr. Green


Сега ни хвърли в чуденка  Laughing

# 33
  • Мнения: 5 475
 В работата ми шефовете се кефят да ме наричат по първо име, макар фамилното ми да е много по-лесно, понеже прилича на тукашен град, само първата буква е различна. Peace
 
  Докато колегите ми , сърпугът ми , както и всички роднини тук ме наричат с италианският вариант на името ми, за по-лесно. Wink

 Сигурна съм, че свекърва ми, ако и кажатакоя е тази (име и фамилия по документи) няма изобщо да се сети, че съм и снаха.  Mr. Green
 
   За съжаление моето име звучи много славянско и хората се затрудняват да го произнесат.  Confused

 
   

# 34
  • Мнения: 1 677
Постоянно пропускат "а"- в окончанието на фамилията ми. Като кажа, че има "а" в края ме глудат изненадано и ми казват, че на мъжа ми фамилията е без това "а". Да не говорим, че грешат дори и когато го имат написано - последния пример от здравната каса - изпратиха ни здравните карти без въпросното "а", въпреки че пред тях имат нашите правилни имена.
В името на сина ми има "ж", голяма мъка им е да го произнесат.

# 35
  • Мнения: 1 959
в БГ пък, на мъжа ми първото име винаги предизвиква  #Crazy Mr. Green

Сега ни хвърли в чуденка  Laughing

Ооох, на мен отдавна ми идва да кажа - "По именно, колеги, по именно"  Mr. Green

# 36
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
в БГ пък, на мъжа ми първото име винаги предизвиква  #Crazy Mr. Green
Сега ни хвърли в чуденка  Laughing
Ооох, на мен отдавна ми идва да кажа - "По именно, колеги, по именно"  Mr. Green


Не че болшинството не се знаем от коледните картички и от ФБ  Laughing, но като опре до мъжете..  Thinking

# 37
  • Мнения: 132
Мен са ме кръщавали как ли не гърците, много им е трудно да произнесат фамилното ми име, а аз упорито си използвам него, а не на мъжа ми, за да ги тормозя  Mr. Green  не стига че е дълго а има и "дж", а те не могат да го произнесат и се започват импровизациите.

Редовно си мислят, че окончанието на фамилното име "-ева" е собственото ми име и го отрязват и слагат отпред, дори в официална кореспонденция, напр. от "Тенекеджиева" става "г-жа Ева Тенекедзи" (което вече си е гръцко отвсякъде, но няма нищо общо с моето име и фамилия  Wink ), а като ми се обаждат по телефона търсят г-жа Ева, аз в началото докато загрея и казвах "няма такава" и затварях   Grinning

# 38
  • Мнения: 2 563
Те българите не могат правилно да ми напишат фамилията, пък американците...  Mr. Green Но пък шефката ми може, научи се без грешка да го пише. Ама тя знае и китайските имена как се образуват, и балканските, и руските, начетена е жената.

Само веднъж ми се е случвало първото име да объркат. Обажда се някой и пита "Йъна?" И аз докато зацепя, че мене търсят...  Laughing

# 39
  • Мнения: 1 107
Ако хората не "спелуваха" имената ми не знам как щяха да ги изписват ако разчитаха само на това, кеото чуваха Joy
Повечето хора са достатъчно възпитани, за да попитат как се произнася правилно преди дори да се опитат да прочетат.

# 40
  • Мнения: 418
Не знаех да го напиша тук или в темата за 'модата Ha имената'. Е пиша го тук  Whistling Mr. Green . Значи , има и трудни TR имена , или имена ,които биха предизвикали , ако не подигравки, то поне неприятни коментари (Ufuk=YФyk ,
Furkan, Tugay=Tyгaй, a He "too gay" Crazy Joy ). А много просто решават Da слoжат "хамериканско" име u да се слеят с масата/да не разбира веднага ,че не са от щатите :

Suzan=Сy3ан става Susan/Suzie
Batuhan=Батухан --> Bob
Can=ДжaH , Cem=ДжeM --> John
Metin=Метин --> Martin
Sinem=Синем, Serra=Серра --> Sara(h)
Berk=Берк --> Burk
Filiz=Филиз --> Felis
Selen=CeлeH --> Selin(a)
Murat=MypaT --> Mark
Mohamed --> Mo
Yasemin=Ясемин --> Jasmine



В офиса ни имаше едно TR момиче на име Mine=Мине, и всеки път я търсеха като "Майн"=mine, yours etc.   Mr. Green

 Peace

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 07:05 от bz

# 41
  • Мнения: 613
В офиса ни имаше едно TR момиче на име Mine=Мине, и всеки път я търсеха като "Майн"=mine, yours etc.   Mr. Green

И аз имам колега, турчин, който се казва Енгин (много хубаво име за мен), но тук си стана Енджин (engine-двигател, машина).
Даже и аз започнах да се бъркам, покрай масата.

# 42
  • Мнения: 418
В офиса ни имаше едно TR момиче на име Mine=Мине, и всеки път я търсеха като "Майн"=mine, yours etc.   Mr. Green

И аз имам колега, турчин, който се казва Енгин (много хубаво име за мен), но тук си стана Енджин (engine-двигател, машина).
Даже и аз започнах да се бъркам, покрай масата.


А да забравих Енгин=Engin ....ми engine, diesel, все тая (нали на Tony Braxton дяцата са Denim и Diesel  Whistling ).

Сетих се и за имеTо Onur=Онур (чест), произнасят го като Hono(u)r.
Oğuz=Oy3('ğ' e silent) -->  Oгy3  Whistling.
Emine=EMuHe --> имайн   Crazy


---------------

Bcu4koTo Dessi=Деси ce 4eTe Daisy  Mr. Green
 
bouquet

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 20:59 от bz

# 43
  • Мнения: 1 959
..нали на Tony Braxton дяцата са Denim и Diesel  Whistling ).

 ooooh!

На мен най- ми хареса Мо  Crazy
от Мохамед..

напр. от "Тенекеджиева" става "г-жа Ева Тенекедзи"

Гърците излязоха най-креативни, май..

# 44
Аа, помня в една друга тема една от италианките сподели,
че редовно пишат пред името на мъжа й-госпожа на пратки и колети...



Така, така Laughing, аз бях. Мъжът ми се казва Симоне, което в Италия е супер разпространено мъжко име, но пък за немскоговорящите явно е женско. Често поръчваме разни неща от немския е-бей и колетчетата пристигат най-учтиво адресирани до г-жа Симоне.
Върхът беше, когато към една пратка му бяха прибавили и екстра - рекламен каталог за натурална козметика, кремчета и парфюмчета, пак лично адресирани до госпожата. Mr. Green
Синът ни и той е с много разпространено мъжко име, което обаче за целия останал свят е женско - Андреа. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт