Клизмата ?

  • 8 355
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Боли ли когато ти правят клизма... и задължително ли е при нормалното раждане по принцип ?Какво е усещането (ако може да се обесни) newsm78
Обезкосмяват ли те там ? Ясно ми е че ще е много неприятно но ...  Rolling Eyes
Кой ги прави тези неща акушерката ли ?


Благодаря за отговорите !  Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
1. Клизмата не боли;
2. Не, не е задължително при нормално раждане да ти направят такава. Ако отидеш с 7-8 см. разкритие често няма време;
3. Усещането при едни е неприятно, други ще ти кажат, че нищо неприятно няма /аз съм от вторите/;
4. Ами и за обезкосмяването не е задължително да го направят в болницата. Спокойно можеш да го направиш и ти сама у дома.
5. Да, акушерката ги прави тези неща.

# 2
  • Мнения: 805
НЕ, клизмата не боли!
И НЕ, не е задължителна, но факт е, че в повечето случаи я правят.
С маркуче се вкарва малко топла вода в ануса и така...чак пък мноого неприятно не е!
Ако се обезкосмиш в къщи, в болницата няма да те пипат.
Обслужващия персонал ги прави тези неща.

# 3
  • Мнения: 1 155
Клизмата не боли, но не е приятна. Принципно се прави, на раждащите секцио, също им правят клизма. Прави ти я акушерката и после отиваш до тоалетната. За обезкосмяването... тоалета, пак ти го прави акушерката, но те съветвам, да си го направиш сама в къщи. Аз поне така направих.  Peace

# 4
  • Мнения: 485
да не ме орежат Simple Smile

винаги съм си задавала този въпрос за това с клизмата и чесно мен маи това ми е наи ... деда знам неодобната ситуация .... аз каквато съм срамежлива хаха ама като няма как

# 5
  • Мнения: 485
добре а какво е горе доло усещането ... ?  newsm78

# 6
  • Мнения: 7 723
Клизмата не боли.
Не е задължително, но е желателно...по обясними причини.  Wink
Усещането е, че ти вкарват нещо в ануса (тънко),
после усещаш как се пълниш с вода,
веднага след това усещаш позиви на чревна музика,
но не смееш да им дадеш гласност, щото....щото така...  Crazy
После се учудваш сама на себе си колко бързо
намираш най- прекия път до вецето, дори и без инструкции и компас.
Олеква ти. Сравнително бързо ти олеква.
Не смееш, обаче да станеш, да не би да следва и втори куплет.
....слес 40 минути вече се чустваш нов човек  Wink
Да, обезкосмяват те.
Теглят ти една бърза контра със самобръсначка за еднократна употреба.
С едно ножче.
(дори и да си си направила процедурата в къщи и да протестираш,
идва момент, в който ти е все тая, че ще я повторят).
Бързо става.
Всичко това го прави санитарка с бързи и резки отработени движения.
Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 485
Руска   Grinning Grinning Grinning много ти благодаря за полезната информация Simple Smile
дано наблизко да е вецето че ти както ми го обесняваш   Grinning Grinning Grinning
 

# 8
  • Sf
  • Мнения: 978
Без клизма ще си в много по-неудобна ситуация, като дойде време за напъните. Обезкосмяването - вкъщи.

# 9
  • Мнения: 485
добре а .. кога то я правят  преди да ти дойде разкритие или примерно на 5 разкритие ти я правят? ( примерно казвам на 5 !)  newsm78

# 10
  • Мнения: 6 365
Мда, това е най-неприятното и унизително усещане на земята, след това няма да си същата и ще трябва да си заделиш пари за психоаналитик.

Споко, усещането е по-малко неприятно от преяждане с некачествена пикантна китайска храна.

Ако пък си срамежлива, замисли се върху следното: аз имах късмета да опикая акушерката при първия ми опит за напъване. Не бих искала да направя и други неща...

Честно казано и аз се бях начела на хипарски сайтове, в които клизмата и бръсненето се изкарваха едва ли не огромно зло. Спри да четеш на момента такива глупости. Като приключиш с раждането, живот и здраве, ще си излекувана от всякаква срамежливост:)

Освен това позволих на акушерката да ме обръсне. Е, разминах се само с един 15-сантиметров белег и насинено око Laughing

# 11
  • Мнения: 7 723
Руска   Grinning Grinning Grinning много ти благодаря за полезната информация Simple Smile
дано наблизко да е вецето че ти както ми го обесняваш   Grinning Grinning Grinning
 
Зависи къде ще раждаш.
Има болници, в които и подлога могат да ти подложат  Laughing
Ама ти за всеки случай проучи къде е санитарния възел преди това  Peace
 

# 12
  • Мнения: 7 723
добре а .. кога то я правят  преди да ти дойде разкритие или примерно на 5 разкритие ти я правят? ( примерно казвам на 5 !)  newsm78
Ако раждането ти е планирано, приготвят те още преди да те качат в предродилна зала.

# 13
  • Мнения: 236
добре а .. кога то я правят  преди да ти дойде разкритие или примерно на 5 разкритие ти я правят? ( примерно казвам на 5 !)  newsm78

Абе те тия дето ти я правят не ги интересува с колко см разкритие си Laughing
Клизмата се прави, когато лекарят/ката кажат, т.е. те дават инструкции, че влизаш за раждане и така...
Успех Hug

# 14
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Спокойно, няма нищо страшно! Grinning
Нито боли,нито хапе - преживява се. А и когато дойде момента за клизмата, ще имаш  други грижи на главата си. Успех!   bouquet

# 15
  • Мнения: 485
Mamacita Bandida   newsm78  права си колкото повече чета и както всеки различно пише а аз попивам ест. най- лошите работи ! ама така пък сигурно е очаквам да е мн болезнено много гадно а в действителност да е нищо  работа Simple Smile

по добре да спра да чета каквото ми е писано това ще става !

# 16
  • Мнения: 7 723
Има и вариант, в който можеш да минеш и без клизма.
(като мене при второто ми раждане.)
Когато започне раждането, контракциите действат диоритично.
Имам предвид, че усещането на първите контракции
не е толкова болезнено, колкото е като че ти се ака.
Като почне да ти се ака на всеки 6- 7 минути,
вече няма смисъл от клизма...пропускат процедурата тогава  Wink

# 17
  • Мнения: 5 026
Ако не си се обезкосмила предварително-там го правят.
Акушерката го прави.
Не е болка за умиране.

# 18
  • Мнения: 485
Еее ето го Август месец наближава ... ще разбера кое какво е ...  Simple Smile
"Мечка страх мен не страх " хаха ще си повтарям и това е Simple Smile
Всички саминали по този път че аз ли сега ще се правя на 5 и половина айде... да се стягам малко ...  smile3513

# 19
  • Мнения: 1 085
При мен започнаха клизмата в последния момент, когато контракциите бяха на една минута и беше неприятно, заради болката от контракциите. Правила съм си клизма и преди раждането, не е нищо особено. Напъва те към WC-то и това е.

# 20
  • Мнения: 240
Клизмата не е болезнена, а само неприятна- на мен ми беше неприятно, но е желателна и за предпочитане пред това, което може да се случи ако не ти я направят. Общо взето процудурата трае 1-2 минути и не е въобще страшно - докато мигнеш и вече ще си в тоалетната  Joy  Joy  Joy Иначе, ако се обезкосмиш сама в болницата няма да те пипат- аз мисля, че е по- добре у дома, стига да можеш от корема разбира се. Самата клизма мисля, че не е задължителна, но пак казвам, че според мен ще дойде момент по време на напъни и контракции, в който ще съжалиш, че не са ти я направили. На мен ми я направи акушерка. Ама наистина може да е неприятно, но страшно не е в никакъв случай!!!

# 21
  • Мнения: 8 999
Да, неприятно е, но не боли.

# 22
  • Мнения: 485
е да определено по одбре с клизмата отколкото  да ... Embarassed   че тогава става много ама много кофти ситуация хем смешна хем неудобна  Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 5 393
Клизмата не боли, спокойно. Обезкосмяването също(бръснене)

# 24
  • Мнения: 666
И аз се притеснявах за клизмата...малко преди да родя.Вярвай ми въобще няма да мислиш за нея,когато влезеш в родилното.Иначе не е особено приятно наистина,важното е да си максимално спокойна.И ще се съглася с
е да определено по одбре с клизмата отколкото  да ... Embarassed   че тогава става много ама много кофти ситуация хем смешна хем неудобна  Joy Joy Joy

....стават много гафове Mr. GreenА за обезкосмяването,аз си бях направила тази процедура в нас и в родилното само ме похвалиха.Не са искали да ми удрят още една контра LaughingЛеко раждане  bouquet

# 25
  • Мнения: 485
е да по добре ти да се обезкосмиш отколкото ....
ох аз сега ми е трудно а по нататък как ще се  обезкосмявам незнам .... с огледалото отдолу  smile3508 хахах

# 26
  • Мнения: 1 085
е да по добре ти да се обезкосмиш отколкото ....
ох аз сега ми е трудно а по нататък как ще се  обезкосмявам незнам .... с огледалото отдолу  smile3508 хахах

За родилното съпругът ми помогна. Много ме беше страх да не ми лепнат някоя инфекция.

# 27
  • Мнения: 485


За родилното съпругът ми помогна. Много ме беше страх да не ми лепнат някоя инфекция.
[/quote]

тои те обезкосмява ли?
ооо това с моя муж няма как да стане като го знам какъв е.... леле мале  #2gunfire

# 28
  • Мнения: 1 085


За родилното съпругът ми помогна. Много ме беше страх да не ми лепнат някоя инфекция.

тои те обезкосмява ли?
ооо това с моя муж няма как да стане като го знам какъв е.... леле мале  #2gunfire
[/quote]

Тогава занеси самобръсначка, но не еднодневка, защото с тях става бавно, а акушерките ги мързи и ще те подкарат с общата.

# 29
  • Мнения: 485
те само да смеят да ме подкарат с обща ! аз че ще си взема една две там за всеки случей е ясно ама... това наистина е гадно  я си представи че лепнеш нещо .... после ще са чудя от къде ми е дошло ....  #2gunfire #2gunfire

# 30
  • Мнения: 1 085
те само да смеят да ме подкарат с обща ! аз че ще си взема една две там за всеки случей е ясно ама... това наистина е гадно  я си представи че лепнеш нещо .... после ще са чудя от къде ми е дошло ....  #2gunfire #2gunfire

Общата е много гадна, в Шейново в предродилна я видях - киснеше в една пластмасова чашка с мътна вода  Sick

# 31
  • Мнения: 485
 Stop о неискам и да си я представям чесни да ти кажа.
то не че тука в бургаската болница няма да е по различна ...

# 32
  • Мнения: 1 354
Клизмата не боли, по скоро на мен не ми стана много приятно, а за обезкосмяването можеш и в къщи да го направиш, а ако не акушерката ще го направи.

# 33
  • Мнения: 252
Stop о неискам и да си я представям чесни да ти кажа.
то не че тука в бургаската болница няма да е по различна ...
Мила,в бургаската болница не правят клизма.Много рядко!Има свещички на принципа на клизмата,които да си направиш в къщи.За тоалета също не ти препоръчвам.Оправи се в къщи,защото в болницата или  няма да ти направят или ще те осакатят.Казвам го от опит.Наложи се да родя по спешност тука.Бях с кола маска от преди 2 дена и не са ме пипали.Обаче станах свидетел на бръсненето на едно момиче и не е за разказване.
Леко раждане!

# 34
  • Мнения: 873
Не боли. Аз съм ужасно притеснителна и много ме плашеше тази манипулация, но в този момент изобщо не сетих да се срамувам! А и в последствие разбрах, че е по-добре да не се спестява - едва ли бих могла да отида до тоалетна следващите ден-два заради шевовете и болката при най-слабия напън. Да не говорим, че се застраховаш срещу евентуален гаф по време на раждането...

# 35
  • Мнения: 46 508
Ти решаваш, няма нищо задължително. Аз бях решила да откажа, но така и никой не повдигна въпроса.
И не е застраховка от нищо, %-тно изпусканията са еднакви със или без клизма.

# 36
  • Мнения: 6 365
по-добре да не се спестява - едва ли бих могла да отида до тоалетна следващите ден-два заради шевовете и болката при най-слабия напън.

Ето една наистина добра причина. Дори да нямаш шевове, ще ти е понатъртено дупето и няма да ти се напъва наново.

# 37
  • Мнения: 11 607
Клизма и обезкосмяване не боли, но за мен това са крайно неприятни процедури....

# 38
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз бях пускала такава тема преди да родя, от раждането не се страхувах, но клизмата много ме притесняваше. Аз въобще не усетих кога ми я направиха-нито ме заболя, нито имах неприятно усещане. Не ми се е налагало и да припкам към тоалетната Simple Smile-стигнах съвсем спокойно, с нормален ход. Може би съм имала късмета да попадна на внимателна акушерка, пожелавам ти същото!

# 39
  • Мнения: 386
    Клизмата не ми беше никак неприятна. Нито пък ми дойде на ума да ме е срам (макр, че бях сигурна че така ще стане Mr. Green)...Даже топлата водичка ми подейства добре за болезнените контракции...
   Виж обаче това рециново масло след раждането е ужасия голяма Crazy А и на мен май ми бяха сипали повечко Crazy Joy При клизмата поне имаш време да намериш тоалетната, докато при второто ако не я знаеш ти е спукана работата.... Tired hahaha

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен не ми правиха, аз попитах , но те казаха , че няма нужда  Tired и нямаше наистина.

# 41
  • Мнения: 1 053
Мен не ме боля,а и ми правиха 2 пъти  Mr. Green.Олеква ти.Мен много ме беше страх,но няма нищо страшно.Не е задължителна.Не те бръснат там.Акушерката я прави.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 581
а за секцио защо се налага клизма  newsm78

# 43
  • Мнения: 219
Клизмата не боли, по скоро на мен не ми стана много приятно, а за обезкосмяването можеш и в къщи да го направиш, а ако не акушерката ще го направи.
абсолютно  Peace аз отидох със 7 см и пак ми я направиха, така че см нямат голямо значение, но определено в онзи момент клизмата беше последното нещо, което ме е притеснявало  Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 1 335
Нищо страшно няма в клизмата - усещането приблизително е като поставяне на свещичка в ануса (добре де, малко по-голяма свещичка Sunglasses ). Добрата новина за мразещите клизмите е че: преди да тръгнете за болницата може да си сложите у вас сами свещичка Eva Q - в рамките на 5 минути изчиства червата пер-фект-но. Като кажете на акушерките че сте си спретнали тая процедура няма да ви направят клизма. Изпитано е Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 44 089
Акушерка го прави.
Не боли....
Ако не си се обезкосмила обикновенно го правят, даже ако си пак по някога.
Внимателни и бързи са.
Има места на които клизма не правят или дават свещички, но е рядкост.
ако искаш да се разминеш с тези екстри - чакаш си в къщи да стигнеш 8 см поне разкритие Simple Smile))
Няма нищо страшно, срамно или болезнено.

# 46
  • Временно
  • Мнения: 788
Няма нищо страшно, срамно или болезнено.
Абсолютно.

# 47
  • Мнения: 485
 
   Виж обаче това рециново масло след раждането е ужасия голяма Crazy А и на мен май ми бяха сипали повечко Crazy Joy При клизмата поне имаш време да намериш тоалетната, докато при второто ако не я знаеш ти е спукана работата.... Tired hahaha


 за какво е това рециново масло ?

# 48
  • Мнения: 7 723

   Виж обаче това рециново масло след раждането е ужасия голяма Crazy А и на мен май ми бяха сипали повечко Crazy Joy При клизмата поне имаш време да намериш тоалетната, докато при второто ако не я знаеш ти е спукана работата.... Tired hahaha


 за какво е това рециново масло ?
За пречистване. Действа бързо, неконтролируемо  и безотказно  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 485
добре де ама това после ли ти го слагат  Embarassed и къде ... отзаде пак  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 7 723
добре де ама това после ли ти го слагат  Embarassed и къде ... отзаде пак  Simple Smile
Не. Пие се. През устата.
  Grinning

# 51
  • Мнения: 485
 newsm78 сериозно ли или се базикате хахахах

и за какво е то , какво трябва да пречисти ? лелеее сигурно много ви изнервям с тези въпросчета който задавам ама... 

# 52
  • Мнения: 7 723
newsm78 сериозно ли или се базикате хахахах

и за какво е то , какво трябва да пречисти ? лелеее сигурно много ви изнервям с тези въпросчета който задавам ама... 
Да, наистина.
Ако си забравила да присъстваш в час на тоя урок,
питай чичо Гугъл. Той всичко знае Peace

# 53
  • Мнения: 485
май май да си призная съм пропуснала... ама верно че чичо гугъл знае всичко ...  newsm78

# 54
  • Мнения: 25
Абе, всички с тази клизма. Те ще раждат, а от клизма някаква се плашат!
Ми нищо няма. Нито боли, нито сърби, нито кеф ти става.
Понапълват те с малко топла водица (сапунена най-често) и стискаш докато можеш.
После акаш, поолеква ти и толкоз. Вземаш душ (ако има време  Laughing ) И  след малко си baby (е, понякога не толкова след малко)
Обезкосмяването можеш и вкъщи да си го направиш, можеш и в болницата ако предпочиташ. Ако не ти, то те ще го направят в болницата със самобръсначка Simple Smile
Тази и процедурата с клизмата я прави акушерката.

Айде по-спокойно и успех!

# 55
  • Мнения: 386
newsm78 сериозно ли или се базикате хахахах

и за какво е то , какво трябва да пречисти ? лелеее сигурно много ви изнервям с тези въпросчета който задавам ама... 

 Joy По принцип след като родиш, няма да имаш смелост много да се напъваш в тоалетната колкото и да ти се ходи Mr. Green Рециновото масло те лишава от тази грижа с напъването...Но гледай да си стош в стаята (близо до тоалетната) и не пий всичкото което ти дадът ooooh!

П.П. дано не съм оставила впечатлене че това е нещо ужасно, на мен по скоро ми беше смешно и странно #Crazy, особено като се има в предвид, че въобще не знаех за какво го пия това рециново масло... hahaha

# 56
  • Мнения: 485
да де ама тука в тази тема бяха споменали че в нашата болница (в бургас) не били давали рициново масло .... и кво праим...? ще си го искам ... или то аз трябва да си го купя преди това ?

# 57
  • Мнения: 755
Не, не боли , клизмата , малко е тъпа цялата ситуация , но е част от подготовката преди раждането , ако има време за това.
При първото си раждане хич и не мислех за раждането , а само за тази клизма Mr. Green Whistling, така се притеснявах от нея , че в болницата разсмях всички , защото само за клизмата питах... накрая една акушерка през смях ми каза"... де да бяха всички такива като теб да ги е страх само едната клизма..."  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Иначе , да ситуацията не е от най-комфортните , но не боли , а по-скоро е някак скунфузно.. е знам , предстои ми пак раждане и пак тази клизма я мисля... но всеки с мислите си де. Laughing Mr. Green Laughing Споко преживява се , ако се наложи да ти правят! Whistling

# 58
  • Мнения: 386
да де ама тука в тази тема бяха споменали че в нашата болница (в бургас) не били давали рициново масло .... и кво праим...? ще си го искам ... или то аз трябва да си го купя преди това ?

Ако искаш наистина можеш да си купиш (или пробвай с искане, но може и да не те огрее), ще ти е от полза със сигурност...но го използвай при нужда и с мярка (пробвай първо  с една супена лъжица Mr. Green - до колкото си спомням резултата е на лице след половин-един час) Grinning

# 59
  • BG
  • Мнения: 1 900
На мен не са ми правили нито веднъж.

# 60
  • Мнения: 485
леле ако знаете колко смешно ми звучи тва не е истина  ....
абе аз за всеки случей ще си купя и викате да не прекалявам ... гадно ли е на вкус че аз ... несъм по лекарствата и повръщам от гадни работи .. особенно от тези прахчета ...

# 61
  • София
  • Мнения: 39 758
Рициновото масло е гадно на вкус. На вид може би прилича на олио, но е по-гъсто.
Ако се разтвори в сок (или нещо друго) може и да се преглътне Simple Smile
В някои от родилните домове го дават задължително след 3тия ден (ако майката преди това не е посетила 00).

# 62
  • Мнения: 386
леле ако знаете колко смешно ми звучи тва не е истина  ....
абе аз за всеки случей ще си купя и викате да не прекалявам ... гадно ли е на вкус че аз ... несъм по лекарствата и повръщам от гадни работи .. особенно от тези прахчета ...

Ами да ти кажа то си е смешно... Joy
А на вкус е като олио или нещо подобно, не мога да преценя, защото аз си го смесих със сок...и почти не усетих ,а и беше 6ч. сутринта...
А ти ако искаш и можеш да чакаш при нужда да поръчаш на благоверния ти да ти донесе.

# 63
  • Мнения: 485
лелее аз като му разказвах че нали клизма се прави ала бала сичко и тои се хвана за главата вика добре че нерАждам аз ... хахах и сега кат му кажа и за тва Simple Smile ще падне от смях вече Simple Smile

# 64
  • Мнения: 386
лелее аз като му разказвах че нали клизма се прави ала бала сичко и тои се хвана за главата вика добре че нерАждам аз ... хахах и сега кат му кажа и за тва Simple Smile ще падне от смях вече Simple Smile

Няма страшно, ако успееш да обърнеш нещата от добрата или смешната им страна всичко минава по-леко!

# 65
  • Мнения: 485
наистина е смешно
а вече в действителност какво е докато не се опита няма как да се разбере

# 66
  • Мнения: 240
Ама ти наистина много си се шашнала- давай го по- спокойно. Знам как се притеснява всяка жена преди раждане, ама недей така. Когато започнат контракциите и ти кажат " Започна се, ще раждаш!" клизмата ще си мине най- незабелязано. А, за рициновото масло- не навсякъде го дават, на мен ми дадоха Дуфалак, аз обаче не го пих и си изчаках-след 3-тия ден всичко беше наред и без слабителни. Много важно е обаче ти как се чувстваш-да не ти е лошо, да не ти се ходи пък да не можеш, защото при задържане организмът се трови с токсини. За обезкосмяването също спокойно- не е страшно, но ако толкова те притеснява-огледалцето и самобръсначката(или каквото ползваш) в къщи, полека-лека... и така  Joy

# 67
  • Мнения: 108
Клизмата принципно е задължителна при постъпване, но при мен изобщо не беше неприятна, дори нищо не усетих, а след нея ходих до тоалетна само веднъж, защото преди това в къщи от контракциите изкарах всичко  Laughing. Аз сама се обезкосмих преди да тръгна за родилното с помощта на едно огледало, защото от големината на корема не си виждах интимните части  Embarassed. Иначе и обезкосмяването се извършва при пиремането.

# 68
  • Мнения: 1 705
можеш да си купиш от аптека и шоколадче "Комфорт" мисля,че се казваше,поне на вкус е по-добро от рициново масло и ефекта е същият,а за обезкосмяването е по-добре мъжът ти да ти помогне,отколкото в родилното да те бръснат

# 69
  • Мнения: 485
 Е не несъм се шашнала ама ми е интересно искам да съм запозната с нещата не като отида там и ... нищо да незнам и там да се шашна.
питам за всичко .... макар че всеки дава различни отговори ( неговоря за тази тема ) като цяло за "раждането"
ето ако бях влизала в часовете по биология ... щях да знам а не да седя в кафето Simple Smile ....
така че ако съм пртеснила някой с въпросите си моля да бъда извинена !

# 70
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Боли ли когато ти правят клизма...  - не знам не са ми правили
Задължително ли е при нормалното раждане по принцип  - явно не щом не са ми правили на мен Thinking
Какво е усещането (ако може да се обесни)  - не знам Rolling Eyes
Обезкосмяват ли те там  - не аз го направих предварително
Ясно ми е че ще е много неприятно но ...  Rolling Eyes -  Rolling Eyes
Кой ги прави тези неща акушерката ли - не знам


# 71
  • Мнения: 793
Аз имам въпрос за обезкосмяването в болниците. В всички болници ли го правят? Защото аз мисля да отида на кола маска 15 дни преди термина (от 5 години само с кола маска се обезкосмявам),а и да се опитам да се обезкосмя сама с бръснене, предполагам че ще е неуспешно защото нищо не виждам вече  Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 44 089
Ами ако е с кола маска надали ще има какво да обезкосмяват...друг е въпроса, че децата не винаги се раждат на термин...Wink

# 73
  • Мнения: 240
така че ако съм пртеснила някой с въпросите си моля да бъда извинена !
Разбира се, че не  Peace Питай каквото искаш, аз просто исках да те поуспокоя. Абсолютно съм съгласна, че е редно да се информираш  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 803
На финиша вече е без значение , но Рициновото масло и Комфорта предизвикват контракции, аз понеже бях със затегнат стомах от Магнерота през цялата бременност съм енциклопедия за опразване на червата. Та по темата най-щадящо е със свещички в дупето Ева Кю, не предизвикват контракции , болки и т.н . , не ти губят времето , защото действат след 15мин. от поставянето , т.е. не стоиш цял ден затворен до тоалетната чиния да чакаш позивни  Laughing Laughing Laughing Най-добро очистване прави рициновото масло, но от него боли , направено както Томич акушерката от 3-тия етаж казваше  във Laughingвид на коктел Молотов , т.е рициново масло 1 суп. л.,  до чертичката на пластмасова чашка сок ябълка или ананас , да е по-кисел и  1 ч.лъж.  сода за хляб се пие та знае ли се , все едно си на бар. После от 1 до 6 часа посещения до заведението.  Laughing Laughing Laughing
 Това е хубаво да стане в деня преди манипулацията, след това нищо освен вода в устата. Относно клизмата , аз си поисках клизма защото е по-сигурно, да не е останало нещо по червата.
Няма нищо унизително, гадно или каквото се сетиш , акушерките са абсолютни професионалистки и при поставянето на накрайника предупреждават , че ще ти сложат сапунче за да не е неприятно , то не боли и те питат кога да спрат да наливат , защото има жени с по-слаба мускулатура , които не могат да стискат. Така че , това отново е за твой комфорт.
Относно обезкосмяването, при операцията която ми правиха за отстраняване на миома , бях предупредена  за датата и успях да отида на козметик да си направя триъгълника, за раждането не успях , но ми удариха една контра и тя се преживява. Иди си на козметик махни си орперението и ще си споко , че всичко е файн, дори и някой като анестезиолога например да дойде да се вторачи в междукрачието ти няма да те притесни  Wink Wink Wink

# 75
  • Мнения: 485
леле вие сте големи мазохистки с тая кола маска ....  ooooh! ooooh! мене мноооого ме боли ( ама не че съм пробвала и знам каква е болката ) хахах вярно че е доста гадничко с бръзнача ама до преди даже с пинсета съм ги махала сама... е докъдето мога... ама сега ... ?
но на кола маска да ида ---- ооо не не нее  Naughty Naughty

# 76
  • Мнения: 793
С кола маска в началото е много гадно...но да ти каза свиква се  Joy  Преди години като започнах да годя винаги когато излизах от салона си виках това беше последния път в който се подлагам и така вече 5 години  Crazy  Но след месец като гледам че не ме боцкат и само 1 път в месеца им обръщам внимание започнах да се примирявам. А сега с този корем...даже не мога да видя колко са пораснали  Joy

# 77
  • София
  • Мнения: 803
Ееееее, кака ти с това трябваше да почнеш  Laughing Laughing Laughing аз се чудя що толкова въпроси  Laughing Laughing Laughing
Сложи си една свещичка , ходи си на една стандартна клизма , остави девойките да ти ударят една самобръсначка и се радвай на живота  Hug Hug Hug

# 78
  • Мнения: 340
Клизмата не е задължителна нито за нормално ито за секцио! На мен не са ми правили.

# 79
  • Мнения: 46 508
лелее аз като му разказвах че нали клизма се прави ала бала сичко и тои се хвана за главата вика добре че нерАждам аз ... хахах и сега кат му кажа и за тва Simple Smile ще падне от смях вече Simple Smile

То като чета и аз се хващам за главата, хем съм раждала, хем такова чудо не съм виждала  #Crazy
Направо не знам как се съгласяват тия жени. Една мацка от Плевен ми разказваше, че била секцио, правили й общо 3 клизми, 1 преди и 2 след раждането, тук пък чета за рициново масло и не знам си какво, ама пък на който каквото му е кеф - негово си е тялото  Laughing

# 80
  • Мнения: 9 436
Цитат
1. Клизмата не боли;
2. Не, не е задължително при нормално раждане да ти направят такава. Ако отидеш с 7-8 см. разкритие често няма време;
3. Усещането при едни е неприятно, други ще ти кажат, че нищо неприятно няма /аз съм от вторите/;
4. Ами и за обезкосмяването не е задължително да го направят в болницата. Спокойно можеш да го направиш и ти сама у дома.
5. Да, акушерката ги прави тези неща.
  smile3501Добре обяснено.

# 81
  • България
  • Мнения: 757
Бях се обезкосмила преди раждането поради простата причина,че бях преносила и трябваше да влизам в болницата и имах време,а със клизмата не се разминах.С болки и на магарето и даааваааййй....ма изобщо не е било това,което си представях.

# 82
  • Мнения: 195
Задължително се прави клизмата освен ако няма време но не мисля че някоя жена ще чака до последния момент.Прави се защото може по време на напъните да се наакаш,когато аз раждах до мен колежката го направи макар,че и бяха правили клизма.Не боли но не е приятно.

# 83
  • Мнения: 195
Забравих да кажа и за бръсненето.По добре в къщи да се обръснеш защото там ще те заколят изобщо не внимават.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Клизмата не боли. принципно е задължителна за да няма изненади, но както са ти казали по горе, ако отидеш прекалено късно може и да ти се размине  Laughing . На мен ми я направиха 2 стажантки (май се учеха на мен)  Crazy . Нищо особено. Е не приятно но ..... ще разбереш като направят и на теб Simple Smile . Обезкосмяват те задължително, но с бръснач на сухо. Аз въпреки, че я бях свършила тази работа, нали не си виждам "това" явно съм си оставила ръцете Simple Smile В болницата една акушерка довърши започнатото и само искам да те предупредя, че клизмата беше в пъти по хубава от бръснача на сухо  Crazy

# 85
  • Мнения: 180
Клизмата не боли и можеш да се обезкосмиш вкъщи ...

# 86
  • Мнения: 11 003
И на мен ми беше притеснено от задължителната клизма. Оказа се, обаче, че изобщо не боли и не е неприятно, трае не повече от минута.
За обезкосмяването - направи го преди да отидеш в болницата!

# 87
  • Мнения: 2 374
Изобщо не боли клизмата,няма нищо страшно,ако не си се обезкосмила най-вероятно ще го направят,но по-добре си свърши тази работа вкъщи.....ако можеш.

# 88
  • Мнения: 485
о определено ще гледам за обезкосмяването да го направя вкъщи ще се мъча ама определено ще е по добре защото като ви слушам... че и на сухо че и незнам си как тея кво си мислят че сме животни ли ? ама грам срама и уважение няма значи ...... #2gunfire

# 89
  • Мнения: 141
добре а какво е горе доло усещането ... ?  newsm78


аз какти си седях там на магарето да гледат дали имам разкритие е изведнъж нещо ме боцна, ма лекичко и питам "какво беше това?" Embarassed Laughing и отговорът беше клизма, тъй че не е кой знае какво... и много се радвам, че случайно точно се бях обръснала...  Whistling

# 90
  • Мнения: 485
е да де ама .. на мен примерно мн бързо ми растат  Embarassed и ако са пораааснали мааалкичко те пак ще ме ...  Sick

# 91
  • Мнения: 1 045
Цялото приготовление е за минути и не е нищо особено.Малко неприятно но не е болезнено.
Самото раждане както и да мине болежките ще траят най-много няколко дни или седмица-две/при секцио/.Така че не го мисли,защото колкото по мислиш толкова по-страшно ще ти изглежда.

# 92
  • Мнения: 1 558
Не се шашкайте, на мен нито клизма, нито бръснене ми се наложи. Бях си махала преди 2-3 дни космите по памет Rolling Eyes. А за клизма не остана време, защото отидох с пълно разкритие в болницата, правейки се на герой ooooh!. Лекарят направо ме вкара в родилна зала (малко по-рано вече с пълно разкритие отидох в частния кабинет, в който ходих на консултации и от там преглеждайки ме се обадиха в болницата да ме чакат) и пукайки ми водите ми се накара, че още 15 минути и съм щяла да си родя вкъщи. Вкъщи можеше и да не родя, ама на светофара докато идем в болницата...да не говорим че и някакъв дядка се запъна за левче, за да сме влезнели с колата #Cussing out
Та няма страшно, на мен като ми се размина клизмата през цялото време си мислех дали няма да се изпусна, защото през цялото време ми казваха да напъвам като при голяма нужда. Confused Не се изпуснах, но с клизма щях да съм по-спокойна.

# 93
  • Мнения: 141
е да де ама .. на мен примерно мн бързо ми растат  Embarassed и ако са пораааснали мааалкичко те пак ще ме ...  Sick
е ако са мааалкичко няма, хаха. Като писах точно се бях обръснала, "точно"-то беше 3-4дена преди това  Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 1 372
Обезкосмих се преди да тръгна за болницата с бръснача. Явно се бях справила добре, защото никой не реши да предприема действия по обезкосмяване. Имах и клизми вкъщи / на курса за бременни ни бяха обяснили какво точно да си купим и как се използват/, но аз така и не посмях да си направя клизмата вкъщи. В болницата сестрата ми я направи, но не беше болезнено и толкова ужасно колкото бях чувала. Ако знаех че ще е това щях и сама да се справя в къщи. А иначе не е е най- предпочитаната процедура, но не е и болка за "умиране"

# 95
  • София
  • Мнения: 30 139
малко е дискомфортно докато водата се "влива" в теб, но след това си нов човек. Обезкосми се вкъщи.

# 96
  • Мнения: 2 334
Клизмата не боли и дори не е чак толкова неприятна колкото казват всички,а според мен си се обезкосми ти във вкъщи  Peace

# 97
  • Мнения: 100
Мила,смело напред.Всичко отминава и се забравя.Желая ти успех.

# 98
  • Мнения: 1 740
Клизмата не боли само е малко неприятна ,а според мен си се обезкосми ти във вкъщи.

# 99
  • Мнения: 142
аз родих 9 дни преди термин и 5 дни бях в болницата ( раждах в друг град и да не ме връщат), за окосмяването нямаше как бяха си поотраснали, но не са ме бръснали  Mr. Green, клизма също не са ми правили, а им бях там на разположение мноооогоо време  Crazy

# 100
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
При първото раждане лежах 2 седмици в болница и не можах да се обезкосмя, но акушерката се справи много добре "на сухо" без порязвания и престъргвания с общата самобръсначка, въпреки че си носех своя. За второто раждане се бях оскубала качествено и спестих работата на акушерката. Клизмата е най-малкият проблем при едно раждане, изтърпях вливането докогато можах и после бегом до 00. Май бягах няколко пъти newsm78.

# 101
  • Мнения: 998
Клизмата е най-малкият проблем ,наистина.Изобщо не я мисли.
И на мен ми се искаше да се размина с тази горчива чаша ,но уви.
Минава и се забравя.И не боли.

# 102
  • Мнения: 9 973
направо се изумявам от подобни глупави теми..........клизма са ми правили и на 6г.-не съм умряла

# 103
  • Мнения: 826
Клизмата не боли. Дори съм чела, че регулира родовата дейност, ако е започнала (прищпорва процеса,така да се каже). Аз лично държах на клизмата и не мога да разбера, какво лошо има човек да иска да се изчисти преди раждането. Хубаво е да се обръснеш вкъщи, така ще избегнеш тази интеревенция в болницата. Аз така направих.
Наистина, ще видиш, че клизмата е най-малкото нещо,от което трябва да се притесняваш и страхуваш. Wink Иначе акушерката се занимава с това, да! Като ти почнат контракциите, ща погледнеш на клизмата като нещо маловажно, повярвай ми. Hug Аз пристигнах с доста болезнени на три-четири минути. Провериха ме за разкритие - 6 см. Изчакахме да мине една контракция (помолих ги) и ми направиха вливането, казах си кога според мен не мога да поема повече и ме пуснаха в тоалетната. Това е... и не боли! Peace
Успех и леко и безпроблемно раждане! fingerscrossed

# 104
  • Мнения: 3 929
е да де ама .. на мен примерно мн бързо ми растат  Embarassed и ако са пораааснали мааалкичко те пак ще ме ...  Sick
Ами, аз се бях обезкосмила идеално вкъщи, преди да тръгна за родилното, но въпреки това акушерката пак мина със самобръсначката на две - на три. Честно да ти кажа, това е последното нещо, което ти прави впечатление, когато те качат на магарето да раждаш.

# 105
  • Мнения: 136
А има ли вариант да не можеш да стигнеш до тоалетната от зор?  Mr. Green

Или ако имаш още няколко повика за изхождане след първия, а тоалетната е заета? Какво правим в такъв случай?  newsm78

# 106
  • София
  • Мнения: 39 758
Акушерката носи подлога.

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
На курса за бъдещи майки, на който ходих акушерката, която го водеше ни каза, че ако не искаме да ни правят клизма в родилното по-добре е като усетим първите контракции да си сложим свещичка и да си свършим това у дома. Така повечето ще се чувстват по-добре, правеки всичко в домашна и приятна обстановка. Естествено след това трябва да се сподели с екипа от болницата, за да не тръгнат да правят и те процедурата  Grinning

# 108
  • Мнения: 185
На мен ми се размина, понеже като почнаха контракциите ходих до тоалетната през 10 минути. Лекарката каза, че няма смисъл при това положение. Мъжът ми присъства на раждането, каза, че не е имало после неудобни ситуации...  Peace
А за обезкосмяването... по-добре сама вкъщи.

# 109
  • Мнения: 626
Усещането от клизмата не е приятно , но се изтърпява. А колкото до бръсненето аз се обръснах в къщи колкото можах, но в болницата явно им се стори достатъчно щото не ме пипаха.

# 110
  • Мнения: 485
направо се изумявам от подобни глупави теми..........клизма са ми правили и на 6г.-не съм умряла

ама никой не карам на сила да чете тази тема камо ли да ми отговаря!!!!
просто задавам въпрос както всички останали тук във форума и все пак съм благодарна че ми отговарят ! ти като незнаеш нещо непиташ ли ? какво толкова глупаво видя в това? ама недей да четеш и непиши!

# 111
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Е, и мен ме беше страх дали ще ме боли, обаче се оказа истинско спасение за мен, т.к. 2 дни не бях ходила до тоалетната.И успях да стигна до нея Simple Smile А иначе усещането не ми беше неприятно.Просто малко странно.

# 112
  • Добрич
  • Мнения: 72
Hrisi,мила, изобщо не се притеснявяй за клизмата,като започнат контракциите ще забравиш за нея и ще мислиш само за бебето. Бързо раждане ти желая Simple Smile

# 113
  • Мнения: 485
Е, и мен ме беше страх дали ще ме боли, обаче се оказа истинско спасение за мен, т.к. 2 дни не бях ходила до тоалетната.И успях да стигна до нея Simple Smile А иначе усещането не ми беше неприятно.Просто малко странно.

значи по добре да го погледна от добрата страна че ако и аз се окажа като тебе да несъм ходила с огромно нетърпение ще я чакам Simple Smile


# 114
  • Мнения: 136
Акушерката носи подлога.

Хмм, все повече стигам до извода, че да си акушерка не е от най-благодатните работи  Sick  Дано не ми се налага в подлога, че не се виждам да върша работата пред всички в родилното  Praynig 

Предполагам, че всъщност най-неприятното от цялата работа е болките от контракциите, съчетани със стомашните болки. Е, така или иначе, скоро ще усетя какво е, няма да ми се размине  Crazy 

# 115
  • София
  • Мнения: 39 758
Хубаво, че се задават въпроси. Отговори също се получават.
Спрете с чата.

Дано не ми се налага в подлога, че не се виждам да върша работата пред всички в родилното  Praynig
Ох, на мен ми се случи. Макар, и след рутинната клизма при приемане в отделението. Не е приятно.

# 116
  • Мнения: 46 508
... Ох, на мен ми се случи. Макар, и след рутинната клизма при приемане в отделението. Не е приятно.

Което за пореден път доказва, че каквото е писано да се случи, ще се случи Peace

# 117
  • Мнения: 429
Чак ме е срам като се сетя  ooooh!

# 118
  • Мнения: 2 172
Еххх,пак тази клизма  Crazy

При второто раждане цял ден ходих до тоалетната и като дойде време за клизмата,нямаше кой знае колко материал  Laughing  Но мааалко преди да родя усетих,че пак ми се ходи..... искаха да ми дадат подлога,но категорично отказах  Naughty Едвам ме пуснаха,отидох до тоалетната,заради някакъв "дребосък" ,но поне беше последният  Embarassed  и замалко да родя там....  едвам се измих и допълзях до предродилната буквално на 4 крака....след 10-тина минути родих  Crazy Незнам как може да раждат жени без да им е направена клизма  newsm78 Моментът,в който бебето започне да излиза....излиза и всичко останало...  Laughing Не бих се посрамила така.

П.П.Ааа,да... и въобще не боли,няма причина да боли.Все пак не ти вкарват прът  Mr. Green

# 119
  • Мнения: 485
олеее олеее това в подлога е гадно .. когато ме оперираха ( не съм раждала )се наложи първия ден да се изхождам там и е адски неприятно ...!
а това наистина с клизмата  хах през маркучето пак ... се вижда какво излиза оле олеее колко ма е гнууус ....

# 120
  • Мнения: 2 172

а това наистина с клизмата  хах през маркучето пак ... се вижда какво излиза оле олеее колко ма е гнууус ....

Какво излиза през маркучето  newsm78

# 121
  • Мнения: 237
не мога да кайа 4е е приято чуство, но пък не е и толкова страшно и болезнено
Докато изтече разтвора имаш усещането как корема ти се пълни, като гогато пиеш на екс.
Аз също се притеснявах дали ще стигна до тоалетната, но даже трябва6е да изчакам малко докато ми се приходи хубаво...

# 122
  • София
  • Мнения: 39 758
а това наистина с клизмата  хах през маркучето пак ... се вижда какво излиза оле олеее колко ма е гнууус ....
Разбирам, че си объркана, не ти е ясно, или може би няма какво да правиш. Но и аз вече се обърках от идеята на темата.
Темата се превърна в махленско надприказване "олеее колко ма е гнууус" и т.н.
Всички майки са минали по този път.

Общи условия

Активация на акаунт