Отговори
# 15
  • Мнения: 2 331
Чудя се този тип музикални гърнета дали ще е интересен или много задълбавам Thinking
Недей.Вземи и съвсем обикновено гърне.От музикалните се стряскат.Поне моите познати деца, де.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми по същия начин не искаше да сяда на гърне.
Купихме детска дъска за тоалетна и направо там се научи, без проблеми. Обяснявах й, че така правят големите и тя само и само да е като големите, свикна за отрицателно време  Laughing Беше на 1, 11 м.
А е и много по-удобно - не се налага да миеш гърнета и т.н. Само помагаш на детето да седне на тоалетната чиния.

# 17
  • Мнения: 3 929
Спри да я караш. Дори не я подканяй. Изчакай да порасне малко, може сама да прояви интерес. Ако смяташ да я подканиш след известно време - няколко месеца, по-добре й предложи директно на тоалетната чиния с адаптор.

# 18
  • София
  • Мнения: 593
Ами аз и седалка за тоалетната и купих но и там не стана. Първия успех беше на гърнето.

# 19
  • Мнения: 801
Мразеше гърнето, пробвахме и с шоколадови яйца като награда, но без успех. Вземайте я в тоалетната, когато ходите вие. Нашето отроче, явно искаше да е като мама и тате и си седна сам на приставката за тоалетната чиния.
Друго което може да помогне е сега да използвате сезона и да махнете памперса. Научава се че мокри и си казва, но за родителя е неприятно да преобува през час. Другото на което се радва синът ми е "да полива" жадните дръвчета и цветенца. От 3 седмици сме без памперс, на 2г и 10м. Няма човек, който да не е проходил на тоалетна, и с твоето дете ще стане, дай време и алтернативи, които й харесват.

# 20
  • Мнения: 5 026
Спри,не насилвай детето, ще му дойде времето.Моя син след 3-та година съзнателно започна да го ползва и да си казва.А колко опити съм правила...

# 21
  • Мнения: 31
Първото гърне не му хареса- изобщо не искаше да седи там, после взех едно с някаква въртяща се топка отпред - пак не искаше да седи на него. На дъската на тоалетната в интерес на истината стои, понеже в началото се забавляваше с тоалетната хартия и кранчето на водата.  Първия път като се изпишка в гърнето получи такива овации от мен, че после дълго си казваше "Бравоо!" след като се изпишка  Mr. Green Вече не пропуска да каже кога му се пишка и надлежно опикава всичко зелено около блока. С "голямата работа" все още имаме проблем, обаче ...

# 22
  • София
  • Мнения: 593
Купихме си ново гърне вчера по ирония на съдбата тя си избра точно пеещо гърне Rolling Eyes Ама още не сме го чули как пее Joy Сиреч девойката не е проявила желание да го пробва не я и карам.И тази нощ нямаше кошмари.

# 23
  • Мнения: 24 467
Дано го чуете скоро!  Laughing Просто го дръж на лесно и достъпно място тогава, когато почнете да го ползвате, след като сте се спрели на варианта гърне и не й говори нищо засега. Ще спре да му се плаши.

# 24
  • Мнения: 10 982
Не е точно по темата, но дъщеря ми се страхува от гърнето като предмет. ooooh! Става дума за съвсем обикновенно, немузикално гърне. Щом го види, започва да реве, да пищи и да бяга.
Затова започнах да я слагам направо на седалка върху тоалетната чиния и там няма никакъв проблем - макар че нищо не прави и няма напредък, сяда със желание и го възприема съвсем нормално.

# 25
  • София
  • Мнения: 545
Ами дано имаш успех с новото гърне, но аз не бих настоявала известно време поне

# 26
  • София
  • Мнения: 12 545
Купихме си ново гърне вчера по ирония на съдбата тя си избра точно пеещо гърне Rolling Eyes Ама още не сме го чули как пее Joy Сиреч девойката не е проявила желание да го пробва не я и карам.И тази нощ нямаше кошмари.

Отложи Лала. Ще направиш по-голяма беля, ако настояваш. Синът ми - на 2 години и 10 месеца е сега - си беше с памперс до края на април тази година. Изобщо не съм го карала даже да сяда на гърне.
И сега сам поиска - махнахме памперса за 12 часа. Оттогава през деня дори като спи няма памперс. Оставила съм само нощния, ама и с него става сух.
Така че всичко си е до дете. Но лично за мен приучването е насилие спрямо него. Докато се усети какво и защо се прави там си ходеше с памперс. Няма нищо срамно. А в състезания между идеални майки във форОма не участвам.  Wink

# 27
  • Мнения: 2 767
Купихме си ново гърне вчера по ирония на съдбата тя си избра точно пеещо гърне Rolling Eyes
Ние сме с такова.....от една седмица се е разпяло в банята,няма спиране ти казвам  Joy,преди малко ми играх един шамар ,та взе че млъкна,намокрих го ....притесних се че малкия когато се върне от градината ще се разстрои ,че гърнето му не пее.......е пее си ,цяла седмица- как се свършиха тези батерии не знам  ooooh!
По темата- и аз не бих насилвала нещата ,още повече с тези кошмари ,милото явно не му допада идеята.
Съвет не бих могла да дам- ще ти кажа при нас как се развиха нещата.....
Ние едва миналата седмица махнахме памперса ,оставих го по гащи и къси панталонки .Първия ден се напиша сигурно 10 пъти  Rolling Eyes ,всеки път когато беше прав,а не седнал и пишаното се стечеше по краката му ,малко се плашеше.....на втория ден,се напиша 2 пъти,казваше си че има ако/и за пиш и за ако,все е ако при нас Rolling Eyes/ .....,на 3-тия ме водеше до банята и ми показваше гърнето .
Вече 8 дни е без пампи - не се е напишвал от 4 дни ,само веднъж вчера в градината,но му беше първи ден и не познава учителките ,та го отдавам на това.
Нашия се плашеше така от тоалетната,аз исках направо на нея да го свикна-естествено с детска седалка,но не му допадна.

# 28
  • Мнения: 27 524
Остави детето и не го мисли  Hug Всяко си има различен период на адаптация, приемане и изобщо на пренастройка.
Синът ми е почти на 4г. и едва от 4 дни тръгна на гърне. Преди това какви ли не магарии не правех, не говорех, не показвах, не изисквах... не става. Не е бил готов и това е. От 4 дни стана изведнъж - каза - искам на гърне, не искам памперс и от първия ден си ходи без проблем. Само нощен слагам.  Peace
Малка е дъщеричката ти да я насилваш, остави я. Поне това се научих на Запада - да не робувам на предразсъдъци и да се притеснявам от маловажни неща  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 593
Благодаря вече го чухме как пее тя сама си пожела не съм я карала.Обаче момичета едно нещо ме притеснява хич не и прави впечатление че се е напишкала.Ако не и кажа аз айде мамо да те преоблечем хич няма да се сети.
А памперса искам да го махна защото е с много чувствителна кожа и много се подсича особено лятото е страшно Cry

Общи условия

Активация на акаунт