Как опазвате децата си от "набезите" на случайни хора?

  • 2 566
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 753
Аз нещо не разбирам, вие срещу това, че го е целувала ли се възмущавате, че го е пипала или че му се е радвала? КОе точно ви дразни момичета?

Ами ти на какво би се издразнила? Аз се двазня като го пипат моето бебе, а ако вземат и целувки да раздават... не знам как бих реагирала. Ще гледам на кръв и определено няма да си замълча.
А иначе нека се радват...ама ако може по-отдалече  Twisted Evil

# 46
  • Мнения: 843
Еййй, днес за малко да ми се случи това!!!  Бясна съм! меко казано

    И то къде, мислите? В Медицинския Център , където бяхме на консултация!/ съпругът ми работи там/.... Че като ни накачолиха сестри и докторици "да се порадват" на чедото на колегата.... Издърпах кошчето с бебета на 1 м. и ги оставих да погледат отстрани...
 И това са медици.. От сутринта са им минали по 40 човека през ръцете и хич не ме интересува дали са ги измили или не. Няма да ми пипат бебето #Cussing out.

Таткото реагира адекватно и рече, че реакцията ми е инстинктивна и най-  добрата за детето и точка .. Да се цупи който ще... #2gunfire

# 47
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз нещо не разбирам, вие срещу това, че го е целувала ли се възмущавате, че го е пипала или че му се е радвала? КОе точно ви дразни момичета?
Ами аз мисля,че добре съм обяснила по-горе Wink.Не вярвам да има майка,на която да не и става приятно да се зарадват на детето й,но все пак всичко си има граници. Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 5 577
Не понасям да ми се врат у детето  #Cussing out
Отка4ам, но не го казвам директно, след около 20-30 секунди си измислям при4ина да си го взема - да отидем да играем, или да походим малко и така...

# 49
  • Мнения: 857
моите съученички като видят Ицо и пощръкляват:Дай да го взема,да ги цункам.Казвам им моля ви само не го целувайте много и не го мачкайте защото ше се разплаче.Понякога им давам,но ИЦОсе дърпа

# 50
  • Мнения: 2 784
В интерес на истината мислех че само аз съм ку-ку!
Абе все се чудех аз ли си фантазирам или наистина повечето хора, що се отнася до малки деца, не са никак съобразителни.
Най-мразя някой да ми се метне на количката и да почне да пипа беба по ръцете без да се светне че преди да пипне беба е пипал хиляди глупости (дръжки, пари - едни от най мръсните неща) и че после беба я лапа тая ръчичка.... Ама и аз съм си виновна - толкова съм тиха че незнам какво трябва да стане че да се развикам или да се тросна на някого. Мирно и тихо вадя мокрите кърпички от чантата и почиствам ръчичките след това. Иначе има такива дето виждат че беба спи и почват да я ръчкат .... или пък да викат, пляскат или крештят около количката ...абе луди хора. И аз ли съм била такава преди да родя?!  newsm78
Точно това щях да кажа. Днес един бегъл познат ме среща с количката и като взе да хваща Калина по ръцете. Радва и се, ама човека е пенсионер по болест и си докарва над пенсията като събира кашони. Знам ли в коя кофа е бръкнал преди това... Sick Аз изръмжах и подви опашка, ама много гадно ми стана. Съжалявам го, затова не се развиках, но после 2 кърпички използвах, сто пъти я избърсах и и измих ръчичките в къщи. Толкова ли не се усещат. Не е единствения случай, една позната на майка ми редовно напира да целува беба по устата, въпреки, че хиляда пъти и е правена забележка.  #Cussing out

# 51
  • Мнения: 287
Пред блока ни има много деца, и когато излизаме на разходка спират да играят и всички са при нас, пипат го, целуват го взимат му играчките да ги разгледат и т.н. Това започна още когато беше на 3 месеца, но деца са веднъж ги предупредя, втори път пак, но ефект няма. А вчера в парка две (майка и дъщеря) предполагам умствено болни #Crazy, започнаха да го подвикват и той нали някой му е обънал повече от внимание тръгна към тях, гушнах го и го оставих по - далече. Въпросните две "дами" дори ми прекръстиха детето, започнаха да му викат "Гошко ела при мен и при кака", при което той пак се запъти към тях. Много нервирана го сложих в количката и той се разплака, жал ми стана за детенце, заради някакви психарки да плаче... newsm45 smile3513 smile3518

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 790
 Не мисля, че си реагирала чак толкова остро. Мен от дете са ме учили, че "Бебе не се пипа!!!". И не пипам чуждите деца. Иначе всичките са толкова сладки, как да не ги нацелуваш. Аз самата се улавям понякога, че ми идва да си играя с всяко срещнато дете, но се въздържам.
 По темата-аз лично тактично бих обяснила, че бебето ми не трябва да се пипа, щото хапе  Laughing. Или пък мога да кажа да внимават, щото ей сега ще ревне. Абе правила съм го това и действа засега. И на мен не ми е приярно някой да ми пипа бебето.

# 53
  • Мнения: 4 629
В такава ситуация бих реагирала като теб. Не бих позволила на съседи да ми целуват детето  smile3513 В такава ситуация за мен е напълно допустимо човек да реагира остро  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 1 735
Ще ме извинявате,но като се замисля за тази комшийка,къде може да са й били устата преди това,няма да викам ли??? Ах ,Господи! И шамар бих забърсала дори smile3515

# 55
  • Мнения: 305
Ей, пощтръклявам, когато започнат да мачкотят Яна, да й пипат ръцете (при все, че обяснявам, че непрекъснато ги лапа!)! И особено ме дразнят раждали жени, които подхождат с "че, какво толкова де, нищо й няма, не преигравай..." Скоро чух, че пак плъзнал хепатит А, а при тази хигиена на българина... Иде ми да стрелям на месо, аман от нахални лелки ( и прочее) Close!

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз съм облагодетелствана, защото от момента в който Дариа се роди, мъжът ми не дава на никой да я пипа. Сега вече може за малко /на 15 мес. е/, но преди изключено.

Върха беше, когато измъкна 6 месечната Дариа от ръцете на приятеля си, който просто я държеше /преди това чинно се беше измил/ с думите: "Дай си ми бебето." Не разрешава и количката някой да бута - даже на майка си.

Та общо взето е взел страха на всички и те дори не пипат Дари без разрешение, а за целуване  Naughty абсурд. Аз смятам, че е нехигиенистично да се целува дете, особено по лицето и дори аз не си позволявам целувки по лицето с повод и без повод.

# 57
  • Мнения: 3 491
Олеле, не знам какво е да са непознати, за радост не ми се е случвало, тук много ми се радваха на бебетата, но отдалече, и ми доставяше удоволствие. Но свекърва ми като дойде за малко и като започна да го шкури с физиономията си и да го мляска, и да го "мачка" ... се чудех накъде да си обръщам главата, гнус си ме беше, и това си е. Дори и майка ми ми беше неприятно като ги целува, колкото и да ми е драга. Имаше нещо нечистoплътно във всичко това, може и аз да съм сбъркана.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз бих реагирала по същия начин. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 59
  • Мнения: 698
Дърпам го настрани и гледам страшно. Мразя да ми пипат детето, а малкото диване се хили дружелюбно на всеки срещнат.  Rolling Eyes  Предпочитам да изглеждам невъзпитана и асоциална, отколкото някоя беззъба бабичка да ми плюе в лицето на детето. И по ръцете не позволявам да го стискат - откъде да знам къде си е завирала преди това нейните ръце съответната "тактична" особа? Ама някои хора хич не се усещат.  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт