Кофти семейни отношения

  • 3 790
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!
Пускам тази тема с надеждата ,че ще се включите с някои друг съвет.....реших да я пусна с моето име,защото вече 5 пари не давам кой ще се познае и какво ще каже...И така накратко проблема: имам по-голям брат ,които живее с разведена жена ,с дете от предишния си брак.....наще се тръшкаха,мърмориха,но все се надяваха,4е ще е до време....е не бе-сега делят една квартира......никога не съм била против,защото самата аз съм разведена и съм се чудила на тях-на акъла им....но както и да е ....... истинския проблем е ,че тази девойка някак си успя да надъха брат ми против наще,но от това страдам и аз.......очужди се и от мен ,избягва ме....когато звънна по телефона да ги чуя......вдига приятелката му и ми казва,че го няма.....тои не ми вдига мобилния си...а когато се видим слу4айно-казва че на работа и няма как да вдига....ве4е не се събираме,не излизаме заедно ...все едно не е той,опитах да разговарям с двамата -да им кажа ,че тази ситуациа ми тежи.....4е нямам вина задето наще не приемат нещата...аз самата многократно съм разговаряла с тях,но резултат никакъв....истината е ,че и аз започнах да намразвам въпросната жена и не знам как да постъпвам вече....истината е че този човек започва да се от4уждава от мен със скоростта на светлината,а това ме съсипва.....по-близък от него нямам........незнам как ще я караме от тук нататък.........това е накратко проблема,дано не досаждам....но живо ме вълнува....приемам всякакви съвети ,критики и мнения

# 1
  • Мнения: 593
Няма логика.
Ти си я подкрепяла, а тя се е обърнала срещу теб.
Нещо не ми се връзва...
Какви са й мотивите?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 984
Покани ги я у вас, я на пикник, нещо заедно да правите. За да види приятелката на брат ти, че си добронамерена към нея. След като те не правят първата стъпка, направи я ти. Опитай се и да поговориш с брат ти, да споделиш желанието си да запазите семейните отношения каквито са били.

# 3
  • Мнения: 0
Не знам дали съм я подкрепяла,но никога не съм възроптавала срещу връзката им,държала съм се винаги добре......когато предложа да направим нещо заедно,винаги намират предтекст,за да откажат-това е 

# 4
  • Мнения: 473
Разговаряй с нея, покажи й, че отношението на родителите ти към нея нямат нищо общо с твоето отношение. При нас нещата са подобни, само че сестрата на мъжа ми реши да прояви солидарност към майка си, и тъй като със свекърва ми сме скарани, сестра му също не общува нито с мен, нито с брат си. Което е много грозно и просташко!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 984
Ами след като отказват покани, опитай се директно с брат си да се свържеш по мобилния. Ако трябва, и смс му пусни с предложение да се видите. То така е и най-добре, че поне да можеш да разбереш какъв всъщност е проблемът.

# 6
  • Мнения: 63
Ох, много е гадно, направо отвратително и страшно ти съчувствам, че ти тежи. При мен обаче е обратното, аз съм в ситуацията в която е брат ти. Повярвай ми, много е трудно. Адски трудно е да балансираш нещата,, постоянно съм в напрежение. Много е гадно с такива проблеми. А и на човека до мен, въобще не му е лесно. И незнам, дори незнам какво да ти кажа. Единственото което мога да ти пожелая е да си оправите отношенията. Аз понякога си тая надежда, но като гледам, така както сме си подкарали, може да продължи с години. Срташно нещо сме ние хората, всеки иска да е неговото, никой не прави крачката, един ден ще се усетим, как сме си пиляли времето, а е могло да бъдем заедно. Успех, дано да се оправите, повярвай ми съвет не мога да ти дам, ако знаех нямаше да съм на това дередже, но ти го пожелавам от все сърце да се оправите. Знам как аз си изживявам моята драма. По принцип това са съвсем нормални техни реакций, казвам го като човек от другата страна.

# 7
  • Мнения: 7 723
Ревнуваш.

# 8
  • Мнения: 22 407
Отиваш у тях вечер, когато си сигурна, че са си в къщи и разговаряш и с двамата.
Явно по телефона няма да стане номера.
Или отиваш в офиса му и го извеждаш на обяд.

# 9
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580

Подкрепям  Peace

Тихомира, монетата винаги има и друга страна.
.....наще се тръшкаха,мърмориха,но все се надяваха,4е ще е до време....е не бе-сега делят една квартира......никога не съм била против,защото самата аз съм разведена и съм се чудила на тях-на акъла им....

Вашите са се тръшкали и мърморили, ти не си била против (пък що ли трябва да вземаш отношение към живота на брат ти  newsm78), ама си им се чудила на акъла........едва ли жената не без основание постъпва така.
Първо осъзнай какво точно я е накарала да направи това, престани да държиш сметка на брат ти дали ще е с нея или не и после просто ги изненадай и поговори с тях. От честен разговор никой не бяга  Peace

# 10
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
А защо трябва непременно да е виновната тя? newsm78 Аз мисля , че вината е брат ти. Ако той иска да говори с теб винаги ще намери начин. Не мога да си представя , че някой ще ме накара да се откажа от сестра си.

# 11
  • Мнения: 96
Напълно те разбирам.Брат ми има приятелка ,която е разведена и е с две деца от предишният си брак.Семейството ни никога не е било против ,а и на всичкото отгоре избора си е негов с кого ще живее.Да обаче ,нещо майка ми и кандидат снахата не се разбраха.В спора взех страната на снаха ми,и въпреки всичко тя реши ,че няма да говори на майка ми а от там и на мен.При нас е хубавото това,че все пак брат ми остана в къщи и все още се бори да помири двете женки.Тя иска да излязат на квартира,но брат ми иска да си живеят в къщата,защото смята ,че трябва да има компромиси в  този и без това напрегнат живот,а и не биха издържали финансово.Предполагам,че в момента както и при вас ,така и при нас се води война за надмощие от което страдат братята ни.

# 12
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
А защо трябва непременно да е виновната тя? newsm78 Аз мисля , че вината е брат ти. Ако той иска да говори с теб винаги ще намери начин. Не мога да си представя , че някой ще ме накара да се откажа от сестра си.

Ако това е към мен...не казвам изобщо, че виновната е само тя (визирам авторката) Naughty Казвам само, че всяко нещо си има поне две гледни точки. За авторката е виновна жената на брат й, за нея пък ще са виновни семейството му, ако те наистина са били негативно настроени. Ако и двете страни не осъзнаят че имат вина и не проявят желание да се оправят нещата, не виждам как би могло да стане....Брат й....той между чука и наковалнята....какво да направи човека (в някои от другите подфоруми се коментираше състоянието на мъжа при една такава ситуация).
Единственото което мога да кажа на авторката - ако наистина искаш да си върнеш отношенията с брат си, срещни се с тях, когато те не те очакват, но преди това излез от нагласата си че ТЯ е злата.
Успех  Hug

# 13
  • Sf
  • Мнения: 978
Има си собствен живот брат ти и повече ангажименти. Остави ги на мира, други приятели нямаш ли?

# 14
  • Мнения: 2 757
Брат ти е заслепен. Надявай се един ден да прогледа. Според мен не бива да му се натрапваш. Не му досаждай като ти показва, че не иска да те вижда. Защо насилваш нещата и се самонавиваш, че той винаги трябва да ти е най близкия човек. Знам, че ти е гадно. Но се стегни и приеми нещата каквито са. Намери си др приятели и това е. Току виж си започнала да му липсваш и пак т епотърси. Ако не го направи, значи не му трябваш и няма смисъл да се буташ където си нежелана.

Общи условия

Активация на акаунт