да кръстиш детето на себе си

  • 3 910
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
нещо общо с майката, иначе тя какво е, крава за разплод?
smile3532Дай тогава да не раждаме, че току виж някой ни помислил за крави за разплод,ако пък не са и кръстени на нас... smile3505
От това че детето ми не носи моето собствено име не ми е по-малко мило и свидно, newsm10

# 16
  • Мнения: 104
Аз пък бих си кръстила детето на себе си, ако съвсем нищо друго не успея да измисля, харесвам си името много и не го възприемам като нарцисизъм изобщо. Щом може да се кръсти на бащата, защо не и на майката - и лично аз не я приемам тази работа с продължаването на името при мъжете, ние да не сме от английската аристокрация, че чак пък такова име да се продължава...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 238
нещо общо с майката, иначе тя какво е, крава за разплод?
smile3532Дай тогава да не раждаме, че току виж някой ни помислил за крави за разплод,ако пък не са и кръстени на нас... smile3505
От това че детето ми не носи моето собствено име не ми е по-малко мило и свидно, newsm10

Въобще не съм казала нещо подобно. Случайно да прочете малко по-нагоре? Казах точно обратното и то съвсем ясно, смятам - абсолютно против съм да се кръщават децата на родителите.
Цитат
По темата - не ми харесва тази "мода" или каквото е там, да се кръщават децата като родителите си.
Но ми звучи безумно мнението, че било по-добре ако се кръсти на бащата. И също така ясно обясних защо. Ако някой смята, че трябва да си кръсти детето на своето име, по-големи и оправдани претенции може да има майката. Точка.

# 18
  • София
  • Мнения: 137
Да, кръсти го на себе си. Най-важното е името да ви харесва. Аз познавам двойка, където детето е кръстено на майка му. Няма нищо лошо. Подкрепям  Peace

# 19
  • Мнения: 251
Хайде всеки да си кръщава детето, кои както намери за добре  Hug Hug Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Естествено Hug

# 21
  • Мнения: 429
Изобщо не съм далече от идеята децата да се кръщават на родителите си.  Wink

Важното е името да харесва и на двамата родители! Даже в много случаи е доста по-добре да е на родителя отколкото да е някакво "модерно" и изкълчено име!

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
На моята приятелка двамата сина носят имената на родителите си-големият на баща си,а малкият на майка си.
Мислех да кръстя втората си дъщеря Слава,обаче се отказах,защото не ми се обясняваше,че не съм я кръстила на себе си Crazy

# 23
  • Мнения: 111
Ами кръсти го щом наистина ти харесва   Hug

# 24
  • Мнения: 165
Що пък да не си го кръсти на себе си?Всеки сам си преценя както намира за добре! Hug

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щях... ако 2-рото ми дете беше момиче, щеше да е кръстено на мен.
Но не точно с моето 4-ри буквено име, а с лека вариация, от 5 букви. И да, щях да казвам, че е кръстено на мен  bowuu
Не виждам нищо лошо в това, децата да са с имената на родителите си.
Но ми е смешно  Laughing, когато цялата рода експлоатира едно име (както е в родата на мъжО... там всеки е Даниел или Даниела. При това - съвсем умишлено и целенасочено...  ooooh!).

# 26
  • Мнения: 288
И за мен е много тъпо .Звучи много егоцентрично . Не забравяй , че давайки име , ти правиш един вид пожелание на детето си - името може да бъде пожелателно (Живка , Здравена , Бойка и т.н )  или индиректно да бъде като някой си . Ето защо да го кръстиш на себе си ми звучи много глупаво .

# 27
  • Мнения: 125
Нито на себе си бих кръстила дете, нито на баща му. Нито пък на баба, леля, свако и т.н. Детето е нова, отделна и различна личност и държа името му да не се повтаря 5-6 пъти из родата.
За сметка на това пък избрах за сина си едно доста популярно име Embarassed Без да искам. Харесва ми, просто.

# 28
  • Мнения: 4 555
държа името му да не се повтаря 5-6 пъти из родата.
Преди да прочета последното ти изречение си помислих, че ако не се повтаря 5-6 пъти из родата, ще се повтаря 5-6 пъти в класа  Wink Просто така се получава. И при мен включително. Който не кръщава на баби, избира супер популярно за момента име. Много интересна закономерност.

# 29
  • Мнения: 4 555
Не забравяй , че давайки име , ти правиш един вид пожелание на детето си -  индиректно да бъде като някой си . Ето защо да го кръстиш на себе си ми звучи много глупаво .
Значи да е кръстено на някой друг с пожеланието да е като него е умно, а същото нещо, но на себе си - глупаво. Това предполагам важи само ако майката е глупава. Поне така излиза от логиката ти.

Общи условия

Активация на акаунт