Изчезна самолет на Air France

  • 38 480
  • 771
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 992
гледам френската тв сега, интервюта, репортажи Sad
Казват, че най-вероятно е ударен от гръм и че за момента нито Ер Франс, нито летищото в Рио дават информация от каква националност са пътниците и имената им Cry Казват и че до няколко часа ще се разбере мястото и ще търсят останки.

# 16
  • Мнения: 6
Аз викам технологиите да се ползват в името на хората, за доброто на хората, не за глупости. И ми е много интересно, след като съществува системата GPS тя не може ли да си прикачи към всички самолети? Когато става дума за сигурността и живота на хората, средствата за дадена техника са без значение!
Атлантическия океан е голям, не се знае точно къде са паднали и ще има бая търсене. С GPS щяха да ги локализират набързичко. А и не забравайте че из океаните бродят акули. Wink И да има оцелели, ще стане тя една........ Cry Cry Cry

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
невъзможно е(уффффаааа  Cry ) да се изгуби поради непокритие на океана от радари,
Напротив, ето и човекът по СНН е обяснил, че има пространства над океана, в които няма еър контрол. Не знаех.

Мъж ми каза, че черната кутия излъчвала радио сигнал, по който ще ги открият  Sad

# 18
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
 Sad

# 19
  • Мнения: 5 710
aз нищо не разбирам,но как така го губят?
не го ли следят непрекъснато на мониторите си ( като по филмите).
и ако започне да губи височина не се ли вижда веднага ...

# 20
  • Мнения: 451
гледам френската тв сега, интервюта, репортажи Sad
Казват, че най-вероятно е ударен от гръм и че за момента нито Ер Франс, нито летищото в Рио дават информация от каква националност са пътниците и имената им Cry Казват и че до няколко часа ще се разбере мястото и ще търсят останки.
Air France's manager in Rio de Janeiro, Jorge Assuncao, told reporters that the two biggest groups of nationalities aboard were Brazilian and French.
Other passengers were American, Angolan, Argentine, Belgian, British, Chinese, Filipino, German, Irish, Italian, Moroccan, Norwegian, Spanish and Slovakian.

# 21
  • Мнения: 7 837
И ми е много интересно, след като съществува системата GPS тя не може ли да си прикачи към всички самолети?

Освен черната кутия, самолетите имат и допълнителни локатори, които излъчват сигнал. Военните вече търсят. Щатите са предложили помощ, както и други.

Нещо много сериозно е станало, щом дори пилотът не се е обадил за помощ, а са получили единствено автоматични сигнали, че нещо не е наред с електрониката и налягането. Може и да не казват всичко...
Все още има надежда, дано намерят оцелели...

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ужасно Sad

Понякога стават необясними случайности и щастливи развръзки, да мислим за това! Sad
Дано Praynig

# 23
  • Мнения: 3 425
Може и да не казват всичко...


Това е 100% сигурно  Peace Цялата истина никога не излиза на бял свят  Peace , а журналистите нека си пълнят новините и предаванията,то какво по-хубаво за тях .... Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
aз нищо не разбирам,но как така го губят?
не го ли следят непрекъснато на мониторите си ( като по филмите).
и ако започне да губи височина не се ли вижда веднага ...

И аз така си мислех, но се оказа, че това е само над сушата. Над океана имало зони, в които няма радарно покритие, бели петна. Точно в такава зона са влезли и не са излезли Sad

То е ясно, че ще ги намерят по този сигнал, който излъчват черните кутии, но...ужасно е, аз съм потресена!

Много злополуки напоследък с този тип самолети Confused Не всички фатални, слава Богу, но...Не знам. Страшно е.

# 25
  • Мнения: 6
И ми е много интересно, след като съществува системата GPS тя не може ли да си прикачи към всички самолети?

Освен черната кутия, самолетите имат и допълнителни локатори, които излъчват сигнал. Военните вече търсят. Щатите са предложили помощ, както и други.

Нещо много сериозно е станало, щом дори пилотът не се е обадил за помощ, а са получили единствено автоматични сигнали, че нещо не е наред с електрониката и налягането. Може и да не казват всичко...
Все още има надежда, дано намерят оцелели...

Олеле, не смея да си помисля тогава. Дано не се окаже терористичен акт щото тогава....На французите само това им липсваше. Cry Cry Cry Cry Cry Sad Sad Sad Sad Sad

# 26
  • Мнения: 7 837
Е, чак пък терористичен акт, едва ли...
Просто, около Кейп Верде островите, се зараждат силните тропически бури, сезонът вече започна. А една тропическа буря, няма нищо общо с останалите, много по-интензивна и непредвидима е, а и може да се развие с голяма сила и на височина 50 000 фута, където е и бил самолета.
Допреди малко, експерти обясняваха, как само гръм, трудно би довел до падане на самолет, но силна тропическа буря, може.

# 27
  • Мнения: 256
Аз пък юли пътувам с такъв самолет http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1280923, с Бритиш, от Хийтроу, презокеански. Каквото ми е писано, това. А иначе и с тези ербъси съм пътувала, казаха, че това е първия случай на катастрофа с Ербъс 330.

Кейси, предполагам, че е техническа грешка, не 50 хил. м, а 15.

# 28
  • Мнения: 7 837
Да, моя грешка, поправих го, нали ни говорят в различни мерни единици тук.

# 29
  • Мнения: 2 185
Ужас, голяма трагедия, сега научавам  Sad .

Дано, дано има оцелели  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт