Как протича едно нормално раждане

  • 10 131
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте на всички!
Аз съм в 9-тия месец и съм в очакване всеки момент, понеже коремчето ми е паднало долу ниско. Интересно ми е как се започва всичко, при някои пада тапата, при други изтичат водите и т.н. Много ще се радвам ако мамите, които са минали вече през това споделят преживяванията си преди да тръгнат към болницата, а и след това - за самото раждане:)

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Няколко реда по-надолу има чудесна тема по тоя въпрос - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355917.0

# 2
  • Мнения: 805
Е, то преживяванията преди болницата са от типа: Почва ли се или на мен само така ми се струва..? Засичаш си контракциите и тн. На мен тапата ми падна и след 8 дни чак родих.
Стоях в къщи и подреждах до последно...

# 3
  • Мнения: 3 804
При мен първите 2 започнаха с падане на тапата и контракции,третото с болки и контракции.

# 4
  • Мнения: 52
При мен всичко стана много бързо.Тапата ми падна със сутрешният тоалет /няколко дни преди това имах по-обилно течение/ а първите болки започнаха сутринта към 6,00.И аз като другите момичета си мислех ,че едва ли ще раждам-просто това е някакво неразположение дължащо се на неудобно легло/бяхме на гости с преспиване за Великден/.Може би защото се бях подготвила за много по-болезнени контракции почти през целия ден си мислех,че ще отминат и си вършех обичайните неща.Съществените контракции по-силни и продължителни станаха около 17,30-18,00 и тогава се замислих дали да не отида все пак до болницата Wink.Приеха ме в 19,00 и след като оформихме документите направиха преглед за разкритие ,което беше 6 см,направиха преглед на видеозон и ме включиха на система.Във 20,55 мин вече гушках бебка.Водите ми спукаха в пред-родилна зала.Всичко ще мине благополучно и при теб-не се тревожи излишно.Радвай се на последните мигове от бременността.Пожелавам ти леко раждане и здраво и красиво бебче!

# 5
  • Мнения: 1 085
Похапнах сладко, сладко на обяд и полегнах да гледам "Господин за един ден", но не го догледах  Mr. Green Почувствах, че нещо ми стана топличко в интимната област и като се пипнах - мокро. Дотъркалях се до банята и установих, че водите ми изтичат. Уплаших се - бях в последният ден от 8 месец. Мобилизирах се, стегнах багажа, взех душ и повиках милото да помогне с бръсненето. Помня, че ръцете му трепереха, явно много го беше шубе. Приеха ме в родилното.
За раждането няма да разказвам, че не протече никак добре и не искам да те плаша.

# 6
  • Мнения: 4 872
аз мога да ти разкажа как протича едно нормално предизвикано раждане  Laughing
приемат ме в болницата без никакви признаци за раждане 11 дни преди термина с 1 см разкритие. на следващия ден рано рано сутринта пристигат моите лекари (бях си избрала екип от 2 лекари- мъж и жена) и започва преглед за разкритие на който доктора ми казва че ми се подава  тапата и малко ще побутне околоплодния мехур  Crazy за да може да се спука защото съм щяла да родя до ден- два. след обяд същия ден падна прочутата запушалка и единствените ми признаци за раждане бяха  леко изтръпване на краката и стегнат корем. звъня аз на доктора и той идва, правят ми клизма и ме местят в предродилна зала. там ми включват система , която трябвало да ми 'разреди' контракциите и леко полеко започват болчиците (наричам ги така защото не бяха кой знае колко болезнени).спукаха ми мехура и от там нататък периодично болчици, прегледи за разкритие, тонове на бебчето и няколко инжекции с някакви уж обезболяващи. след около 2 часа ми прибавиха и окситоцина към системата и зачестиха болките/контракциите. след като се постигна желаното разкритие ме преместиха набързо в родилна зала (преместиха е силно казано защото фактически трябва да станеш почти сама с помощта на някоя друга акушерка и в моя случай Докторката и да си отидеш до магарето). и там с 2-3 напъна излиза бебенцето и след това се ражда и плацентата. като за край някой друг шев и радостта да гушкаш малкото създание  Heart Eyes
това е . желая ти леко раждане и живо и здраво детенце.   bouquet и спокойно боли но не е толкова страшно   Hug

# 7
  • Мнения: 195
При мен стана бързо в 7часа падна тапата,бях чувала че щом падне до24часа ще се ражда.Отидох в болницата без болки прегледаха ме бях с 8см.разкритие нещо нечувано на 10се ражда.Докторът ми включи система и ми спука водата.В 10часа родих моят син 3.150,51см терминът ми беше на 2август,а аз родих на 12юли.Вначалото на 9ти месец.При всеки болката е различна не може да се прави сравнение.При мен беше не много силна почти като при месечния цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт