Аз съм другата

  • 14 277
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 660
Ох, пет пъти започвам да пиша и все не намирам думи да обясня колко пошло ми изглежда да се мисли, че ако едно семейство си има проблеми, вратата за всички незадоволени жени е отворена. И какво ако си имат проблеми? Кое семейство няма?
А пък дали от връзката с любовницата ще се роди дете - аз какво да направя? Да не съм го правила аз скришно в някоя хотелска стая? Като са го направили да си го гледат. Нито ще го познавам, нито ще му слагам не знам какви си алени букви, нито пък ще му стана добрата леличка, щото видите ли да не ме обвинят в нещо...

# 46
  • Мнения: 7 325
Аз съм бивша първа и настояща втора. Със съпругът ми се запознахме доста след като той и бившата му живееха по отделно, а моят бивш след като разбра че вече нямаме шанс като семейство заживя с друга. Никога не съм се чувствала крадец или окрадена. Винаги съм казвала, че хората се събират защото се харесват, в един момент може да се случи нещо и те да престанат да се харесват тогава всеки има правото да продължи пътя си и да открие щастието с друг. Това обаче трябва да стане по цивилизования начин защото не може да се гради щастие върху нечие нещастие. Не казвам че ние четиримата си живеем прекрасно и задружно, напротив, отношенията ни са много обтегнати, но причината не е - Тя иска да си Го върне - или моят Бивш  иска същото- нещата са различни и не им е мястото тука.

# 47
  • Мнения: 515
Аз уважавам моята друга бе Joy,да не мислите ,че се живее лесно с мъж като бившия ,но успява жената ,даже детенце си имат .Никога не съм искала да бъда добрата леличка ,никога и децата ми не са били братчето и сестричето му,просто се търпим взаймно и се правим ,че ни няма в този град.
Дали има  или няма пръст в нашата семейна история вече не ме интересува.Всеки си е подредил живота ,какво знае тя за мен или аз за нея не ни интересува.Държим се като цивилизовани хора,аз гледам двете му прекрасни деца и тя гледа другото прекрасно дете,а ТОЙ си гледа живота.
Незнам какво и е казал за нас ,надявам се да не я лъгал много ,но така като гледам как я държи далекичко от мен съм сигурна ,че аз съм жената която му е пийнала соса ,а тя е спасителката .
Не искам да я обвиня ,че тя е причината за нашата раздяла .......но определено има пръст в нея ,но сега от позицията на времето ще кажа ............много добре стана !!!!!
Не ми беше лесно да чета глупавите и СМСи ,не ми беше приятно да знам ,че е при нея докато децата ми страдаха ,не ми беше лесно да спася брака си и да съм готова на всичко за да го върна при нас,но .......съм простила .Да си го чува и да си живурка с него,важното е ,че аз вече съм далеко от всичко това.

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз съм бивша първа и настояща втора. Със съпругът ми се запознахме доста след като той и бившата му живееха по отделно, а моят бивш след като разбра че вече нямаме шанс като семейство заживя с друга. Никога не съм се чувствала крадец или окрадена. Винаги съм казвала, че хората се събират защото се харесват, в един момент може да се случи нещо и те да престанат да се харесват тогава всеки има правото да продължи пътя си и да открие щастието с друг. Това обаче трябва да стане по цивилизования начин защото не може да се гради щастие върху нечие нещастие. Не казвам че ние четиримата си живеем прекрасно и задружно, напротив, отношенията ни са много обтегнати, но причината не е - Тя иска да си Го върне - или моят Бивш  иска същото- нещата са различни и не им е мястото тука.

тук е написано добре - нещата трябва да станат ЦИВИЛИЗОВАНО
не скрито да се търкаляме с тоя и оня щото имаме проблеми
като имаме проблеми - има РАЗВОД който е ДОСТЪПЕН за всички!
ако мъжа е толкова онеправдан и толкова видиш ли влюбен - що не се разведе?????
или просто не държи на ДРУГАТА или просто е мухльо!
а ДРУГАТА като е убедена ква сила има и кви неща му предлага - що не се ожени тя за него?
какъв е проблема в това бе хора???? що ще опреавдаме една голяма ЛЪЖА и ЗАБЛУДА с любов и прекрасни чувства???
розите не растат върху лайна, да ме прощавате!
торта е също лайна ама облагородени....
в истинските лайна НИЩО не расте!
и ако някой мисли, че може да направи нещо хубаво върху разнебитени основи на нещо чуждо при това...не става
НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ ВСЕКИ ДА СИ ХОДИ ПО ПЪТЯ...ама не и да се търкаля тук таме с този и онзи и да парадира, че виждаш ли бил ПРИНУДЕН от обстоятелставата!
няма такива обстоятелства....не и при дълга връзка с другата.....
за един път...вески може да кръшне, но систематично да се лъже и да се казва, че нямаш друг начин...не сме в арабския свят...че дори и там има развод...

# 49
  • Мнения: 7 325
Има хора ( познавам такива ) чиито смисъл на живота е в тайни авантюрки, заигравки и креватни истории с различни. На въпроса ми защо ти е нужно това и струва ли си да се застрашава семеиството с подобна глупост отговора е - Ами скучно ми е - Тези хора са много изобретателни и сценариите които сътворяват са достойни за Холивуд. За да има такива артисти има и такива които им се връзват има и драми.  Ако ние хорат ( не деля мъже І жени ) разберем, че не бива да причиняваме на другия това което не искаме той да причини на нас мисля че ще живеем много по лесно. Може да звучи малко като клише, но когато един брак се гради върху взаимно уважение, толерантност и зачитане на чувствата никой не би могъл да се набърка в него.   

# 50
  • Мнения: 239
I.Hr  newsm10  Ами като има и будали и к***ви/ к***вари, които да им се връзват за креватните истории, може и да стане номера. Като им е скучно да не са се обвързвали, та цял живот да им е интересно или им е интересно само когато се крият и лъжат. Аз лично никога не бих била втора - много долно ми се струва, освен ако не се убедя че и първата желае раздяла и нещата вярно не вървят добре.

# 51
  • Мнения: 2 327
Ох, пет пъти започвам да пиша и все не намирам думи да обясня колко пошло ми изглежда да се мисли, че ако едно семейство си има проблеми, вратата за всички незадоволени жени е отворена. И какво ако си имат проблеми? Кое семейство няма?

Всички семейства имат проблеми, ама членовете на семейството трябва да искат да търсят решение вътре, а не вън. В крайна сметка по-рядък е случая в който някоя решава да омая женен мъж, в повечето случаи те сами си го търсят. Пък ако сама е решила с ясно съзнание, едва ли ще пуска теми колко я боли, а ще се опитва да го разведе или пък ще се наслаждава на авантюрата си, според вкуса.
Ако мъжа/жената не може сам да си държи гащите вдигнати никой не може да помогне.

Защото са жалки същества. Защо ли не я вземе някой свободен мъж?????? Явно защото по такива дето другата се нарече - не си падат.
И какво значи (Аз съм другата), що за грандомания и величие. Покажи снимка, да те видим.Ама се криеш, нали?


Жалко е само човек да изпитва толквоа злоба...  Както е грозно любовницата да обяснява каква е жената, така и обратната страна е глупаво и смешно да обяснява колко е грозна любовницата. Все пак един мъж ви е харесал Simple Smile
А другата си означава просто другата, къде я видя тая грандомания не разбрах...

# 52
  • Мнения: 239
Здравейте, може би ще разлая кучетата...но ми се ще да ви разкажа нещо.Далеч съм от мисълта да хвърлям сол в раните ви...но и мен ме боли!
Аз съм тази в която се влюби женен мъж / и макар бракът му да не беше дълъг, много преди мен беше изпразнен от смисъл/.
Аз съм и тази , която го заобича без да иска нищо в замяна.
Аз съм тази,която му даде живот без да ограби неговия.
Е, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!


Не разбирам за какво те боли като си постъпила толкова благородно??? Трябва да си много радостна и горда от себе си.
Ами то няма как да е иначе: как няма да се влюби в една безропотна слугиня, която само дава, дава, дава и нищо не иска в замяна, пък даже и не му е ограбила живота - ама ти си умна и за невъзможни неща не мечтаеш - то и да искаш няма кой да ти пусне да взимаш нещо и да ограбваш нечий живот. Ми то му е много угодно на готованкото с теб, как няма доброволно да се отнеме то жена си и да отиде при една такава подметколизка като теб? Ама щом и на теб ти е угодно да си по-ниска от тревата ок, внимавай само един ден да не ти омръзне и да се надигнеш, че може да ти отсекат и на тебе главичката - само преклонена главичка сабя не сече.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 957
, кажете ми мили момичета защо тогава аз да съм лошата, виновната и кучката която го е отнела.
Въпросът ми е отправен към вас...преодолели или преодоляващи раздялата заради к****, като мен.
Защо аз съм ви виновна? Защо не прогледнахте навреме? Защо не открихте началото на края , преди да се появя аз!

А, няма такова нещо, Другата, дишай спокойно. Аз преди да успея да си помисля дори за нея и милото ме светна за наш'та Друга - тя нямала нищо общо, даже много се притеснявала от моето наличие и това на дъщеря ми, толкова много, че той трябвало да я светне колко много съм зла и как въобще не го разбирам, малтретирам го направо - физически и психически! И понеже от лошотия явно не можех да мисля, не съм видяла  началото на края, даже второ дете правихме, докато той разяснявал на Другата как бракът ни е изчерпан от смисъл (Господ има - забременя тя, не аз!). Тъй че, хич даже не я обвинявах, милата. То и на нея не ще да й е било леко - трябваше да се измъква бързо от собствения си брак (също така лишен от смисъл), от собствения си зъл съпруг, на когото беше родила две деца. Как да й остане ред да мисли за мен и моето дете?
След това пък трябваше да се справям с всичко сама и пак не ми остана време да обвинявам Другата.
Така че - успокой се, на жената на милия ти едвали й е точно до тебе!

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 13:17 от Rexy

# 54
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace

# 55
Цитат
Защото са жалки същества. Защо ли не я вземе някой свободен мъж?????? Явно защото по такива дето другата се нарече - не си падат.
И какво значи (Аз съм другата), що за грандомания и величие. Покажи снимка, да те видим.Ама се криеш, нали?


Цитат
Жалко е само човек да изпитва толквоа злоба...  Както е грозно любовницата да обяснява каква е жената, така и обратната страна е глупаво и смешно да обяснява колко е грозна любовницата. Все пак един мъж ви е харесал Simple Smile
А другата си означава просто другата, къде я видя тая грандомания не разбрах...
[/quote][/quote]
Каква злоба????Жалки са. Да. И то много жалки. Особено когато се хвалят с това , че са развалили или развалят семейства. Това е долно, и просташко. Такива жени достойнство нямат. Единственият им интерес е материален. Днеска е с него, утре ще е с някой друг , последиците от което е още едно разбито семейство.Това и казах, че свободни мъже такива не ги търсят, за стабилна връзка или за създаване на семейство.
Цитат
Все пак един мъж ви е харесал
- що пък за израз е това. Какво значи харесал. С жена си е създал семейство, деца, дом и др. А другата само за в леглото - задоволяване на мъжкия каприз. Благодаря. Ама по никакъв начин не мога и не желая да се сравнявам с нея или най малко някой да ме поставя на едно ниво, защото не сме. И едва ли някога ще падна до толкова, че да се хваля колко или кое семейство съм разбила.
Грандоманията е в заглавието.

# 56
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace

Нещо май, пак послъга. Като не си сама вечер и си с него, защо тогава си пуснала поста в
Цитат
Понеделник, 01 Юни 2009, 21:07
. Ами извинявай, ама по този вечерен час си пием ракията на масата защото сме били двамата. А пък ти май гледаш да убиваш време, защото скучаеш и си в очакване дали ще звънне или няма, докато е при жена си.
Що се отнася до вината. Потърси я ти първо в себе си. Ти що се бъркаш в живота на хората????
А за кафето , благодаря. С характеристиките които сама си си ги направила, едва ли някой ще има желанието да пйне кайвенце с теб.
За снимките - ами нали си велика, че ТРЕТА като тебе няма. Дай да те видим. Па белкем поне фасадата да ти е добре, ако не акъла...

# 57
  • София
  • Мнения: 17 278
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.

Ами поздравления.
Само си имай едно наум. Човекът явно е такъв, че възникнат ли проблеми във връзката не работи по посока оправянето им, а по посока търсене на решение навън.
Само ти си знаеш защо това те удовлетворява, аз на твое място просто бих си отваряла очите на седем след някоя друга година.
Приятелски го казвам, няма злоба в думите ми.

# 58
  • Мнения: 1 507
Другата ,
Направи ми впечатление, че ти говориш в множествено число - за теб и всички останали, които са лоши, виновни и т.н. Защитаваш ги и те боли за тях - хубаво, въпреки че на мен подобен алтруизъм ми идва малко в повече. Както и да е, идеята ми е, че да говориш за "вас" и "нас" като за отделни биологични единици е най-малкото нелепо. Хора сме всички, въпреки че нерядко не си личи.

А за търсенето на вина първо в себе си ще ти кажа само следното - онази приказка, че в къщата на обесения за въже не се говори, тук не е в сила. Можеш да си сигурна, че преди да се превърнем в самотни родители, сме преминали през периоди на анализ, самоанализ, че и опити за предричане на бъдещето ако щеш. И, да, обвинявали сме се, че и в повечето случаи е имало кой да подхранва обвиненията ни и да ни отправя нови. Ако не вярваш - колкото искаш теми като доказателство ще намериш.

Повече не смятам да взимам отношение към написаното от теб. Струва ми се безсмислено.
Остани си със здраве.

# 59
  • Мнения: 1 196
Кого заблуждаваш? Ти си ПОРЕДНАТА, а не другата.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт