Рейки - тема 2

  • 74 302
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 957
Цитат
почти винаги. Но не искам вече да опитвам да разгадавам видения или сънища.  От една страна, мозъкът може да си ги разгадава изборно. От друга, ако си помисля, че видението означава това и това - аз насочвам мисълта и енергията си да работят в тази насока.  Така мисля аз.
Благодаря ти tonimar Hug Hug за споделеното и аз мисля да спра да се опитвам да ги разгадавам защото понякога толкова се обърквам TiredИ малко в страни от темата кагато бях малка и майка ми и баща ми се караха в хола аз им изпращах любов и се молех на бог да спрат да се карат,не знам дали си въобразявах,но те наистина спираха.И "лекувах"на сестра ми главоболието като я карах да легне,а аз си държах ръцете на няколко сантиметра от главата и известно време и после правех едни странни движения над цялото и тяло.В повечето случаи ми казваше че съм я "излекувала"а когато ми кажеше че още я боли глава много се ядосвах Joyче не съм успяла.
Хубав неделен ден ви желая Hug
 Heart EyesМир,Любов и Светлина Heart Eyes

# 136
  • Мнения: 620
Passiflora  , аз имам и то вече са реални неща. Скоро си правих рейки на себе си и някое време се появи бабата на мой познат да ми се оплаче че никой не се е сетил за нея от близките и. Аз продължих да си правя без да и обръщам внимание, защото зная, че тя е починала и не ми се занимава с това...тя обаче беше доста настоятелна. Случайно срещнах това момче и го попитах скоро дали са правили  помен на баба му и той се стресна....каза ти откъде знаеш да тя почина на 7 юли...

# 137
  • Мнения: 624
Благодаря на всички за отговорите ви!   Heart Eyes
Няколко пъти сеансите ми са били изпълнени с видение, но не им обръщах особено внимание. Но преди няколко дни като си правих Рейки и имах видение, за което съм сигурна, че е нещо като спомен от предходен живот. Цяло денонощие след това се чувствах съвсем различна като характер и настроение, такава каквато съм била тогава.

tonimar, за сънищата си вече съм намерила начин да разкодирам по-важни съдържания, но при Рейки виденията ми са секундни (с някои изключения) и направо ме засипват някой път. Все още не мога да се ориентирам в обстановката  Laughing А нали знаеш "Няма случайни неща!"

humanis, това което споделяш е много странно, не знаех, че по време на Рейки човек е отворен към други "светове" (не знам каква друга дума да използвам). Това е нещо съвсем ново и неочаквано за мен, което научавам.

# 138
  • Мнения: 620
Passiflora , аз тръгнах по пътя на Рейки след като изгубих много скъп човек. От тогава тези ми общувания са си нормални, но преди да зная за рейки си мислех  каво ли не..

# 139
  • Мнения: 468
humanis, това което споделяш е много странно, не знаех, че по време на Рейки човек е отворен към други "светове" (не знам каква друга дума да използвам). Това е нещо съвсем ново и неочаквано за мен, което научавам.

Какво е Рейки?
Рей е божествен, изначален, озарение, мъдрост
Ки е енергия, сила, светлина

Рейки е онази енергия, онова съзнание, което е всичко и е нищо и е Пустота и не е...

И след като е всичко....то "другите" светове са отново тук и няма къде другаде да бъдат.  Grinning  Въпрос на гледна точка...

След като има "друг" значи няма сингулярност, няма единство...
След като няма единство, значи има граници, който отграничават едните неща, от другите неща...
Има граница там където две сили равни по големина и обратни по посока се срещнат. Никоя от тях не може да надделее над другата...
След като никоя не може да надделее над другата, значи няма движение....
След като няма движение, няма живот....

Там където прокараме граница, там водим война....

Всеки един симптом - физически, емоционален, психологически, показва само къде човек има граница...

Рейки не познава граници. Съществуват единствено тези граници, които човек сам си поставим, в които вярва.....

Пожелавам ЧоКу Рей*  Grinning


______________________________________
*ЧоКуРей от санскрит - Бог тук в този момент

# 140
  • Мнения: 730
Чо Ку Рей, Чо Ку Рей....... Grinning

# 141
  • Мнения: 957
Мисля, че продължително време от началото на работата ми с Рейки, аз изсилвах нещата. Дотолкова исках Рейки да подейства (сякаш в противен случай е невъзможно), че насочвах силно мисълта си към протичащата енергия и повтарях символите често, за да активирам още и още.... Нагледният резултат беше, че сестра ми от "Ох, колко е приятно и топло" в един момент започна да вика "Махни се оттук, ще ми изгориш коляното!" Mr. Green Това беше видимият резултат. А другият - аз сама чрез концентриране, мисъл и желание пречех на нормалния процес на даване на Рейки.

Знам, че има хора, които при сеанс от дистанция, си представят визуално човека, към който изпращат енергията, или дори в момента на сеанса го гледат на снимка, опитват се да го усетят до себе си. Мисълта, концентрацията и визуализацията за мен са грешни и пречат за нормалното протичане на Рейки. Докато се дава Рейки е най-добре да сме като в медитация - с празен ум или поне доколкото успеем да го изпразним. Grinning Така идват усещанията. Ако някой е с различен опит - ще ми е интересно.

# 142
  • Мнения: 364
Мисля, че продължително време от началото на работата ми с Рейки, аз изсилвах нещата. Дотолкова исках Рейки да подейства (сякаш в противен случай е невъзможно), че насочвах силно мисълта си към протичащата енергия и повтарях символите често, за да активирам още и още.... Нагледният резултат беше, че сестра ми от "Ох, колко е приятно и топло" в един момент започна да вика "Махни се оттук, ще ми изгориш коляното!" Mr. Green Това беше видимият резултат. А другият - аз сама чрез концентриране, мисъл и желание пречех на нормалния процес на даване на Рейки.

Знам, че има хора, които при сеанс от дистанция, си представят визуално човека, към който изпращат енергията, или дори в момента на сеанса го гледат на снимка, опитват се да го усетят до себе си. Мисълта, концентрацията и визуализацията за мен са грешни и пречат за нормалното протичане на Рейки. Докато се дава Рейки е най-добре да сме като в медитация - с празен ум или поне доколкото успеем да го изпразним. Grinning Така идват усещанията. Ако някой е с различен опит - ще ми е интересно.


tonimar     Hug

До "махни се! париш!" се стига винаги - някой по-скоро, друг с повече "работа". И ако лятото е "махни се!", през  зимата става "Дай малко топло".  И това не е в резултат на твоите напъни, а в резултат на практиката "колкото повече, толкова повече". Не мисля, че с  концентриране, мисъл и желание си пречила. Идеята ти за пречене е плод на пустия контрол    Mr. Green. За пореден път - няма правилно и грешно, и правила няма.  Дали ще се концентрираме и визуализираме е без значенние за протичането на Енергията, единствено значение има намерението. От там нататък е според човека - и пращащия, и приемащия.  Добрата новина е, че Рейки не се влияе от човещинките   Wink.
Усещанията (за мен) идват също независимо от моите напъни или ненапъни - понякога идват, друг път - не, независимо как точно правя сеанс.


Passiflora     Hug


N A M A S T E !    Two Hearts

# 143
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
  newsm09 Тони, аз откога си мечтая да загрявам като LPG  и да си стопя целулита...... ама явно си поставям граници на мисълта и се разминавам с гладката кожа....



Намасте  Hug

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 21:42 от Арбанашка кокона

# 144
  • Мнения: 9
По принцип наистина няма правилно, няма грешно. За всеки човек е различно, зависи от много неща включително и от нагласата на човек. Затова най-правилния метод е всеки да следи собствените си усещания и да не се мъчи да копира другите.Защото по този начин наистина възпрепятства естествения ход на нещата, което е най важното във всяка една система за духовно развитие.Така че вместо да се опитваме да бъдем копие на някой друг ,нека да се върнем към себе си и да следваме собствената си уникалност ,всички сме различни и това му е хубавото.Има една история, може би да е истинска, може и да не е не знам ,но това няма значение важното е поуката  .  Имало един много известен учител по чигун, който имал много ученици .Много от тях били посредствени ,но имало един ,който бил невероятно добър всичко го правил отлично, ако го гледаш от далеч не можело да се направи разлика между неговото изпълнение и това на учителя му. Минавали годени той ставал все по добър и по-добър, но никога не получавал и най малка похвала от учителя си .Учителят му хвалел всички други и то щедро ,но за този ученик не казвал нито думичка, нито добро ,нито лошо.Един ден на ученика му писнало и поискал сметка на учителя си .
-Ти защо всички други хвалиш а за мен една хубава дума не казваш ,а аз се трудя денонощно всичко правя, както ти го правиш защо правиш това с мен  Учителя го погледнал и му казал това е проблема ,че искаш да бадеш мен, вместо да си самия себе си и да покажеш себе си.
   Затова нека бъдем себе си да се учим един от друг, но преди всичко от самите себе си Simple Smile Simple Smile Simple Smile
.Желая на всички много свобода и мъдрост.

# 145
  • Мнения: 30
  bouquet Привет на всички,
Много време не бях влизала във форума, но тази вечер изчетох всичко.
Колеги, работете спокойно с Рейки и продължавайте да се самоусъвършрнствувате, няма нищо страшно. Лично аз за няколко месеца взех трите нива на традиционоата Рейки, четирите нива на Рейки на Парите, Рейки Рог на Изобилето и Рейки Лъч на Правдата. Няма нищо страшно с изчистващите периоди, ако се почуствате леко дискомфортно, подавате си рейки с намерение и ОК. Земната вибрация е толкова повишена, че вече е съвсем естествено за ден два да бъдете инициалирате и трите нива - това отдавна го правят навън. Друг е въпросът относно финансовата страна - таксата навън за тях е направо символична, а не като тук. Познавам още много други които вече поради тази причина предпочетоха чуждите мастери. А що се отнася за усвояването на материала - дават ни го в изобилие придружавайки съответните техники с примери / така по лесно се усвоява/. Другото което ми направи впечатление е зависта и подсъзнателната злоба и на нашите мастери - поне на няколко пъти прочетох и тук за такава.
Нека този форум наистина се превърне в място където можем да споделяме свойте изживявяния, да напътстваме хората които по една или друга причина не са увладяли техники от които се нуждаят, да си препоръчваме подходяща литература и чужди сайтове от които може да се почерпи огромна информация.
Ето какво се случи неотдавна с мен: Бяхме с моя близка в Сърница и трябваше да отида до Благоевград. За по пряко да не обикалям, местните жители ми обясниха един много пряк път през Родопите /пряк за тях коларси път/. И понеже съм с подходящо возило спокойно поех, но след два часа се оказах в планинският капан - където и да погледнех все коларси пътища се пресичат, а наоколо няма "жива душа". избрах си по отъпканият и карам, ама стигнах до ............... обърнах се и поех по друг - същата ситуация, а на всичкото отгоре затрещя и заваля пороен дъжд. Единственото което бе да вляза в канал и с намерение да се оставя енергията да ме води, а трябваше да пропътувам 40-50 км. до първото Разложко село докато стъпя на нормален път или да се връщам назад - ама къде беше назад не можех да се ориентирам. Един път направих изчистване на съществуващата ситуация и второто - с намерение и да поема правилният път. Сега вече дори забравих, само си спомням, че се отпуснах енергията да ме води  и наистина след няколкочасово пътуване / имаше места където поройщата бяха отнесли пътя и "на магия" минавах по склоновете/ стигнах заветното селце в което дори не повярваха как оцеляхме. За моята близка това беше най голямото доказателство за съществуването на РЕЙКИ ЕНЕРГИЯТА.
През краткото време от първата ми настройка имам много подобни необясними за другите. Най важното е винаги да бъдем благодарни и показваме своята благодарност на Рейки Енергията, на нашите духовни учители и водачи и най вече на нашият Визш Аз.
Моята препоръка към всички които желаят своето самоусъвършенстване е - да свалят внигите от Спиралата и Изворите. Там има за всеки според необходимото му. "Енергиина медицина" на Дона Итън, Поръчки до вселената и много, много други. Лично аз по цели нощи се ровя из чуждите сайтове, превеждам чета, правя си записки и това което не ми е на дневен план, съхранявам в папка.
Ако някой желае може да ми пише л.с., но аз не се занимавам инициации. Рейки Енергиите за мен са много ценностни в стремежите си да бъда полезна не само за мен, а най вече на другите
които имат нужда
МИР, СВЕТЛИНА И ЛЮБОВ

# 146
  • Мнения: 30
При Рейки Енергиите не съществуват строго определени правила при тяхното използване. Свободно може да експериментирате всички техники. Лично аз работя с намерения и дистанционно. Дори за себе си когато подавам цялостна енергия използвам дистамнионният метод, като визуализирам себе си. Интересното при мен е движението на ръцете ми. Дори при полагане на ръце, пак го има. Отначало малко недвоумявах, но вече свикнах и знам, че когато те се успокоят и заемат изходната позиция, тогава човека, обекта или др. са вече заредени със съответната енергия. Когато се чувствам изморена, което не е рядкост при мен, винави СХК и ЧКР в короната ми чакра. Сутрин след ставане, същите символи в аурата ми и закотвям. С ДайКоМио в съчетание със съмволите от другите Енергии правя много експерименти, но него не го коментирам от др. съображения.
Когато подавайки енергия  ми се наложи да прекъсна процеса, изказвам намерението тя да тече дотогава докато .... или определям до............/време/, закотвям ако е за по дълъг период. Винаги преди всеки сеанс първо прявя сеанс на изчистване от негативни енергии, благодаря и тогава пак моля за ............енергия и започвам процеса.
Когато написаното желанието ми е изпълнено, преди да го изгоря винаги първо пиша  благодаря и въобще имали върху нещи видимо написани символи - горя.
 

# 147
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз малко ви загубих дирите.
Хлапетата хванах вируси, от тези с темп. за по един ден. И 1вата ми мисъл като видях червено на термометъра беше "спешното".
Винаги забравяй рейки  Embarassed

Дияна обича да й давам рейки. Понякога даже й казвам, че е досадна Simple Smile В кръга на шегата.
Мама ми казва на Алекс да давам от разстояние.
На себе си винаги давам в легнало положение. И обикновено заспивам след това Simple Smile

Любов и светлина  Hug

# 148
  • Мнения: 730
Всеки от нас работи с енергията, според собствените си усещания, осъзнаването на реалността около себе си, личният мироглед. Най-важният момент е да се радваме и изживяваме всеки един момент от своя живот в пълна цялост. И ако се усмихнем на света около нас, и той ще ни отвърне с усмивка  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 737
Здравейте искам да питам 1-во ниво как е станало при вас. Аз имам уговорка с един мастер за началото на август. Може ли за една среща да стана първо ниво? Много неща който описвате ги "мога " и аз ( тъпо прозвуча ) това може ли да е така когато нямаш никакво ниво? А след нивото какво се променя? Ох още не съм напълно наясно с Рейки, въпреки че прочетах доста от нета. Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт