кошмарът- излизане навън

  • 5 475
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 509
То хубаво навън,ама и август ли ще го водиш по 5часа в жегите? newsm78.
И какво толкова за рахита Thinkingами децата,който са родени през зимата и на са били
по цял ден навън? Те са с рахит всички така ли? Нали даваме капки,незнам...ти си знаеш детето си е твое.Но при такова
слънце аз не бих миткала градинките по цял ден.
Като не иска детето,защо го насилваш?

# 46
  • София
  • Мнения: 292
Моето мнение е, че не винаги децата се чувстват комфортно да седят часове наред навън. Мисля, излизане 2 пъти на ден за по 1 час е достатъчно за толкова малко дете. Бебетата имат нужда от много гушкане, спокойствие и близък контакт с мама, което ако стоят дълго време навън в количка не може да се осъществи.

Моето дете и на 1 година не се чувства добре ако стои дълго време навън. Много се изморява не само физически, а и емоционално, става нервен, ревлив и моментално заспива щом се приберем у дома.

Води се по детето, щом не харесва дългите разходки, намали ги. За предпазване от рахит през летния сезон са достатъчни 10 минути на ден.

Ние сме точно обратни, откакто я свикнах да излиза сме по цял ден навън. Правя и по 2-3 храни. Спи с удоволствие в количката даже вкъщи. А сега тези хладни и дъждовни дни само мрънка в стаята, дебна да спре валежа за да излезем. Много обича да е навън.
А за жегите съм решила да открия някой прохладен парк в полите на витоша Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 705
Боже,и ние сме така,абсолютно същата история Grinning Направо ме е страх да изляза навън.Надявам се бързо да отмине този период.

# 48
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние пък поначало искаме да сме си навън,но вкъщи си спи най-добре.Откарва с часове,а навън едва изкрва 40;50 минути.

# 49
  • Мнения: 9 973
ще отмине,сигурна съм

# 50
  • Мнения: 4 513
Виждам, че темата е пусната на 01.06., но бих казала, че точно в тези жеги и аз ще пищя, ако ме мъкнат постоянно навън.  Peace
Пробвай да излизате в по-прохладните часове, след 19:00 и преди 9:00, може да му е по-приятно.

# 51
  • Мнения: 340
Да не го претопляш? Ако е облечен добреи завит има такава вероятност - в повечето случаи навън е по-топло от вътре(не днес).
Ние излизаме само с къс ръкав и много късо панталонче, без дрешки отдолу и боси краченца. И не го завивам. Ако го облека повече от това се сърди. На 4 месеца е и винаги гледам да е по-леко облечен от мен защото иначе лошо. До сега не се е разболявал.

# 52
  • Мнения: 188
Добре дошла в отбора! Laughing Crazy Дано при вас се оправят нещата,щото при нас стана по-зле Sick.Вече шести месец започва,сложихме и лятната количка уж да гледа и да се залисва,ама пак започва да се дере ако не я вдигна.Понякога си я оставям да реве,когато знам,че й се спи,но си е ужас.Дано мине скоро Crossing Arms

 Sad Милата, до болка ми е позната тази история. Така бяхме до 6-ия месец, бях изгубила надежди, чи някога ще се оправи и че ще мога да се разходя спокойно. Дори когато започна да седи не искаше в количка, докато не и купих само лятна, която се оказа много удобна за нея и за мен също ( не че в другата количка е имало тръни, но не искаше в нея, незнам защо, в тази седи много по стабилно). Е, вече е на 8 месеца и проблем няма, сега е кисела ако не я изведа навън. Хубавото е ,че всичко минава и отминава  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 30 139
сега излизаме сутрин или надвечер (прохладно да е), не го обличам (къс ръкав, къси гащи), но излизаме в заспало състояние, ама и това е ужас. Заспи ли трябва да го мятам в количката и да съм винаги готова- облечена, събрани бибки, памперс, шапка (слънчева и т.н.). Започна ли да събирам нещата след като заспи, значи ни остават 10мин навън. Тъкмо го сложа, обуя се, сваля количката, мина 3 крачки и започва да се разбужда. След 5мин се пъчи и иска да става.

Изведа ли го буден, спирам пред входа и по 20-30мин люлея да заспи (ако изобщо стане номера).

Единственото спасение е, да сме с мъжа ми. той го носи на ръце, аз бутам количката. Така обаче незалязлото още Слънце му пече право в лицето под шапката и ние само се въртим с мъжа ми, бебо да е с гръб и разходката се превръща в кошмар, а и мъжът ми неможе да напусне работа, за да го разхождаме 100 човека  Wink Да не говорим, че като съм сама го мъкна (7кг) на ръце и получих схващане в кръста  Sad

Не е за приказка нашето.

# 54
  • Мнения: 1 796
missence, при нас е същата работа, от един месец и повече излизаме с количка, прибираме се с кенгуру или на ръце, че е голяма жега, в количката се дере, в кенгуруто гука и вика, но от кеф.
През този месец и половина съм излизала най-много 5 пъти сама, или чакам мъжът ми да се върне от работа и тогава или сутрин излизам, пресрещам майка ми някъде и тя после ми помага.
А като си спомня колко хубаво си спинкаше в количката в началото, ама да е здрава, пък с всичко друго ще се справим Peace

# 55
  • Мнения: 288
 Hug Прегръщам ви,момичета!Знам какво е,така сме и ние.Но да са живи и здрави,ще порастнат,няма все да е така.  love001

# 56
  • Мнения: 362
И при нас до към 4-тия месец беше същата история Peace Само че,реването започваше още с обличането-ама то не беше реване,а направо дране ooooh!Дереше се още десетина минути навън и геройски изморен заспиваше.В момента,в който се събуди,се прибирахме,защото ставаше страшно-не иска да яде навън,плаче,няма успокояване.И така,моят малък човек почти нищо не виждаше от света навън-просто времето му минаваше в спане.Но и това преминава,както всичко останало.Сега е супер щастлив навън.

# 57
  • not found
  • Мнения: 581
И ние сме така  Hug На вън не ще и това е  Crazy Утешавам се с това , че все някой ден ще порастне  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 44 088
а на мен ми е много странно какво се случва ако това е второ дете....и така не иска да излиза, а майката няма как да си върже голямото в къщи и ням кой да помага???

# 59
  • София
  • Мнения: 39 758
а на мен ми е много странно какво се случва ако това е второ дете....и така не иска да излиза, а майката няма как да си върже голямото в къщи и ням кой да помага???
Ами определено няма да е лесно.
При нас има този момент когато малкото спи (в леглото си), а каката иска да излиза. Следобед щом дребното отвори очи и се казва "айде навън". Понякога Дияна уж без да иска буди Алекс. И после казва "той се събуди, хайде да излизаме" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт