Пуешко бонфиле?

  • 862
  • 4
  •   1
Отговори
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Имате ли идея дали обработката му е повече от това на пилешкото newsm78?Имам един огромен пакет във фризера и единствената причина да не го приготвя досега е,че си мисля че ще ми отнеме много време.Ще се радвам да споделите и рецепти Heart Eyes

# 1
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Едва ли, а пък ако имаш и тенджера под налягане, съвсем без проблем. Аз имам впечатление от пуешките бутчета - почти няма разлика от пилешките. Така, че смело напред newsm55

# 2
Имате ли идея дали обработката му е повече от това на пилешкото newsm78?Имам един огромен пакет във фризера и единствената причина да не го приготвя досега е,че си мисля че ще ми отнеме много време.Ще се радвам да споделите и рецепти Heart Eyes

Става много хубаво и ако се смели на кайма и се смеси със свинска кайма или смелиш двете меса заедно.

# 3
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Виж за кайма не бях се сещала newsm78.Тъкмо е сухо месо и като се смеси със свинско ще стана добре,мисля.Мерси за идеята Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 278
Не, съвсем не отнема повече време от пилешкото. Не повече от 5-10 минути в обикновената тенджера.
Аз го обожавам. Тук в Хърватска има страхотни пуешки разфасовки - охладени. Крилата са божествени, а има и едно комплектче за супа - фантастично. Продават и кайма  Simple Smile

Аз вчера правих пуешко филе. Сварих го с настърган джинджифил, скилидки чесън и малко бял пипер. Накрая му добавих и малко прясно мляко. Стана чудесно.
И печено във фурната много ми харесва  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт