2-ри юни

  • 2 891
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
Аз тази година даже не чух сирените. Confused В къщи съм цял ден, преди малко се обадих на мъжо да го питам кога ще ги пускат, за да не съм с бебето навън по това време, да не се стресне, а той каза, че вече били минали.
Иначе винаги спирам и запазвам минутка мълчание. Но и на мен ми е правило впечатление, че много малко хора спират.

# 16
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Това за майките и мен ме изуми, цяла върволица от майки с колички си вървяха по алеите без дори  да забавят ход. Та нали ние сме тези които възпитаваме следващото поколение, жалко!

# 17
  • Мнения: 4 292
С всяка изминала година все по-малко хора отдават почит в този ден. Аз днес обясних на синът ми кой е бил Ботев и защо трябва да го помним.

# 18
  • Мнения: X
Винаги стоя права и мирно, когато свирят сирените. И днес го направих, сама вкъщи. Стоя си мирно и се моля да почиват в мир всички онези, които са сторили героизма или глупостта /зависи от гледната точка/ да си дадат живота за това да бъдат българите свободни и щастливи хора. Преставям си колко ощетена щях да бъда или дали въобще щях да бъда ако тези хора не бяха направили избора, който са направили.

# 19
  • Мнения: 9 990
Да, и тук в Сф ми се строи, че са кратки. Аз излязох на терасата и стоях през цялото време права, като сутринта обясних на Ели надълго и нашироко защо днес ще чуе сирени и не трябва да се плаши, докато е на градина и как трябва да стои мирна и права, за да почете паметта на Христо Ботев и загиналите четници. Аз пък напълно одобрявам този начин за почитане на хората, дали своя принос днес НИЕ да сме свободни. И наша е задачата да обясняваме на децата ни защо се случва това, а не да се оплакваме как се стряскат.

Е много хубаво, много съм смотана...аз забравих да предупредя децата  ooooh!...дано учителките им са им разказали, пък аз ще се поправя.Въпреки, че съм разказвала миналата година-със сигурност не помни/ голямата/ малката е малка още...
В офиса с колежката станахме, навън също бяха спрели хората.

# 20
  • Мнения: 4 433
Бяхме навън и чухме сирената,спряхме се.Но имаше и такива,които си вървяха.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 458
Стояхме с внука на балкона, той стоеше опънат като струна и неразбиращ какво става, защото майка му го измъкна сънен от леглото.После му обясних защо свирят сирените, но той каза, че го е страх, защото приличало на линейки.Аз уж ги чаках, всеки ден от известно време се чуват сирени, но толкова силно изви,че се стреснах.Този път имаше само един човек навън и стоя прав през цялото време.

# 22
  • Мнения: 4 841
Винаги стоя права и мирно, когато свирят сирените. И днес го направих, сама вкъщи. Стоя си мирно и се моля да почиват в мир всички онези, които са сторили героизма или глупостта /зависи от гледната точка/ да си дадат живота за това да бъдат българите свободни и щастливи хора. Преставям си колко ощетена щях да бъда или дали въобще щях да бъда ако тези хора не бяха направили избора, който са направили.

 Peace Много вярно казано.

# 23
  • Мнения: 24 467
Пък аз се присетих тази година кой ли ще пусне такава тема?
Както и тази, така и предходната година не видях човек, който да не спря, колите- също, поне от позицията, в която се намирах аз. Ако някой не го направи никога не бих го съдила, обаче. Нито почит, нито уважение се "дължат" и не всеки има възможност да отдава такива по общоприетия начин или е задължен да разбира нещата така.

# 24
  • Мнения: 9 990
Абсолютно.Аз  четейки, попаднах на това, че майката е предупредила и разказала на децата, и се възмутих от себе си, че аз не го направих.Инак и от моята позиция не видях не спряли хора.

# 25
  • Мнения: 2 590
В моя квартал сирените бяха доста силни.

Аз тази година даже не чух сирените. Confused В къщи съм цял ден, преди малко се обадих на мъжо да го питам кога ще ги пускат, за да не съм с бебето навън по това време, да не се стресне, а той каза, че вече били минали.
Иначе винаги спирам и запазвам минутка мълчание. Но и на мен ми е правило впечатление, че много малко хора спират.
Всяка година ги пускат точно в 12.00h. При нас продължиха 2 минути, бях в къщи, станах. Улицата беше пуста , никой не премина и не мога да изкажа наблюдение дали и хората са сторили същото.

# 26
  • Мнения: 1 749
Станах ,въпреки,че си бях вкъщи.Детенцето ми е още малко,за да разбере.Двамата ,които седяха на беседката пред блока се поколебаха,но станаха.Е,нямаха търпение да си седнат обратно.....Трите минути им се сториха много.Тук,в Сф,в моя квартал ,сирените си бяха нормални,както всяка година и продължиха 3 мин.
Поздравявам всички,които са уважили хората,за които се пускат сирените!

# 27
  • София
  • Мнения: 504
И при нас сирената беше 3 минути. Аз бях вкъщи и стоях права докато спре, но детето се разплака... "Около мен нямаше никакви хора и незнам как са реагирали.

# 28
  • Мнения: 2 590
Хм, може и аз да не съм погледнала часовника  хубаво. newsm78  Може и 3 мин. да са били, но със сигурност си бяха нормални като всяка година и започнаха в 12.

# 29
  • Мнения: 654
Някой е казал:Не народ ,а мърша.
Това показахме днес, като не отделихме минута време да сведем глави.



Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

 

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.

 


1875

Общи условия

Активация на акаунт