пеницилинова алергия при децата

  • 1 147
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
здравейте,
Искам да попитам има ли майки с алергични малки деца към пеницилина и какво давате ако детето се разболее от болест която се лекува с антибиотик от пениц. група. Ние направихме обрив и даваме противоалерген сега, но всъшност сме още болни а не можем да вземаме антибиотик.
Предписаха ни диета- без белтъчини... Има ли някакъв ефект при вас? спряхте ли се от детското заведение?
Мерси!

# 1
  • Мнения: 1 085
Синът ми е алергичен към пеницилин и към много други неща. Доста от алергиите ги поизрастна. Ходи на ДГ. Ако има нещо в менюто, което не може да яде, му нося сандвич. Лекуваме се само с хомеопатия, бабини лекове и продуктите на Аквасорс. Ако неистово много се наложи да пие антибиотик, лекарите са ми казвали, че може да приема макролитици. Диетата е най - ефективното лечение.
Не те съветвам да даваш антихистамини, те не лукеват, а само подтискат имунната система, детето боледува често и става един порочен кръг. Най - добре намери класически хомеопат. Спри всички ваксини.

# 2
  • Мнения: 135
мерси корсет

# 3
  • Мнения: 284
И двете ми деца са с много алергии,включително към пеницилин.Могат да пият макролидни АБ.Аз също много се притеснявам за децата.
Corset,би ли споделила за каква дита става въпрос-принципно,или по време на боледуване?
Когато са болни,винаги намалявам драстично млечните белтъчини.

# 4
  • Мнения: 1 085
И двете ми деца са с много алергии,включително към пеницилин.Могат да пият макролидни АБ.Аз също много се притеснявам за децата.
Corset,би ли споделила за каква дита става въпрос-принципно,или по време на боледуване?
Когато са болни,винаги намалявам драстично млечните белтъчини.

Всъщност синът ми направи тази алергия на 7 месеца, оттогава не е пил абсолютно никакви лекарства, само хомеопатични. Сега е 5 годишен. Като беше на 2 г. направи алергичен ринит от полените. И в момента също е със запушен нос. Даваме хомеопатично лекарство, което тушира нещата. И да, когато боледува в най - острата фаза не давам белтъчна храна, но това е нещо което следва да се прави и при неалергичните деца, за да се облекчи имунната система и за да се справи по - лесно с вирусът. Може да се живее и без лекарства, досега винаги сме се справяли, а той боледува често.

Диета се назначава от алерголог след тестване. Храните към които е алергично детето се спират за посочен от алерголога период и после постепенно се въвеждат. Алерголога дава указания и за козметиката. Предписва и антихистимани, КОИТО ОБАЧЕ АЗ НЕ ДАВАМ. В по - горният пост писах защо.

# 5
  • Мнения: 284
Corset,аз също не давам лекарства.Стефи беше и с хранителни алергии,които преозоляхме,остана само към яйца.

# 6
  • Мнения: 1 085
Corset,аз също не давам лекарства.Стефи беше и с хранителни алергии,които преозоляхме,остана само към яйца.

И моето момче все още не може да се справи с яйцата.

Пожелавам ви по - бързо да израстете алергиите!

# 7
  • Мнения: 801
Аз съм с пеницилинова алергия, просто ми изписват друг АБ. Има безброй антибиотици, които покриват действието на пеницилина. А и в детската градина са основно вирусни инфектите, за тях не ти трябва АБ.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 05:36 от rila11

Общи условия

Активация на акаунт