???домашно приготвен сок

  • 5 352
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
не давай сокове още

# 16
  • Мнения: 128
Давах веднага.Приготвях малки количества.Почнах да давам на около 7м.
А захар неслагаш ли ?

# 17
  • Мнения: 886
Аз никога не съм слагала захар в сока. Ползват се само много добре узрели плодове, така че не се и налага. Hug

# 18
  • Мнения: 169
Деси, ти на каква вазраст саветваш да се почне  даването на сокове?
аз сега давам ама само от круша и круша с ябалка - купени , защото малката трубно се изхожда и да и помогна донякаква степен с тях. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 15 379
Деси, ти на каква вазраст саветваш да се почне  даването на сокове?
аз сега давам ама само от круша и круша с ябалка - купени , защото малката трубно се изхожда и да и помогна донякаква степен с тях. Rolling Eyes
Не съм Деси, но да ти кажа Wink. По принцип сокове е най-добре да се предложат след годинката, бебето ти според мен е още много малко за сок, но пък е достатъчно голямо, за да приема пресни плодове - ябълка, круша, банан, манго и пр. пресни плодове, подходящи за възрастта му. Щом има проблеми с изхождането, спокойно можеш да предложиш прясна круша - измита, обелена и пасирана. Поне при моето дете действа/ше безотказно Peace.

# 20
  • Мнения: 169
Sourcherry, благодаря ти за изчерпателния отговор.  още утре ще пробвам да и дам пасиран плод и ако го приеме добре ще спра даването на сока. и без това пресния плод  е по добар варянт във всички скучай, поне според мен.

# 21
  • Мнения: 764
Прясно изцедени сокове започнах да давам малко по-късно - към 8-9 м. Но тъй като синът ми също акаше трудно още преди да го захраня нормално, по съвет на лекарката, давах на гладно няколко лъжички прясно смляна круша. Действаше безотказно и не предизвикваше колики (синът ми беше на 3 м. тогава).
Бих била предпазлива със соковете от цитрусовите плодове (както и с ягодите, понеже сега им е сезона) - дадох малко преди годинката и синът ми получи обриви - оказа се от етерчините масла на портокалите и мандарините. Не казвам, че това винаги се случва, но все пак трябва да се има едно наум.

# 22
  • Мнения: 1 217
Като малък не пиеше вода,а само сокове-направо ме разори.
Като стана на годинка почнах с фрешовете.
Редувам сок от цитруси и сок от ябълки и моркови и друго каквото има в хладилника.
Пие такива сокове вече  близо година и половина.
Малчо обожава да пие сок и аз му го правя с удоволствие.

# 23
  • Мнения: 1 217
Забравих да кажа,че давам сока 2 часа след закуската.

# 24
  • Мнения: 3
Аз искам да попитам мога ли да давам на 7 месечно бебе череши? newsm78

# 25
  • Мнения: 2 013
Давам от морков.Настъргвам си го и го изстисквам с марля или тензух.Правя само за момента. Peace

# 26
  • Мнения: 2 334
давате ли домашно приготвени сокове? ако да от какво? колко време могат да стоят? на каква вазраст почнахте да ги давате? newsm78
аз направих от череши, но не знам колко време може да стои, затова питам. Rolling Eyes
ако има подобна тема моля да ме изжините ,че се повтарям.

Домашните соково са най хубави.Можеш да даваш от всякакви плодове които има в сезона.Започнах да давам сок след първата годинка.Знам че прясно изцедения сок трябва да се консумира до 30 мин. защото иначе се губели витамините  Peace

# 27
  • Мнения: 37
Аз също предпочитам домашните сокчета, започнах да ги давам на малкия към годинката. Харесват му портокаловия, мандарина, ябълка, вчера му правих ябълка с пъпеш, защото не поиска да опита пъпеша като плод  Mr. Green. Иначе му давам плодовете които му харесват да  ги яде ситно нарязани, а понякога и с кисело мляко за следобедна закуска. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 7 032
Всеки ден давам сок от цитруси, а през няколко дни давам и сок от моркови. Пие ги веднага след приготвянето.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Давам веднага след като го направя. Най-много обича моркови и ябълка. Може и само моркови, моркови и круша, череши и ябълка и още много варианти. Той вода не пие, но ела да видиш кво прави със соковете Crazy

Общи условия

Активация на акаунт