Време дойде да се ражда Юнското дете! Тема №72

  • 13 285
  • 293
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 199
Иве, Честит рожден ден!!!
Най-лекото раждане ти желая и после всичко да бъде точно както си си мечтала!!!!


Честито на новите майчета! Да са ви живи и здрави бебчетата!!

Мил радвам се заедно с теб.  Hug Хайде по бързо да идва събота.

Аз нещо се настроих че може и да пренося. Такова чувство имам. Но не се шашкам, както казах от моите познати и приятелки повече са преносилите с по няколко дни, седмица даже. Поне да спра да се психясвам, всеки път като стана през нощта и да си пипам чаршафа дали е мокър.
Между другото да кажа, че според мен към края на седмицата ще има бебевалеж, защото е пълнолуние. Тогава доказано от статистиката родилните са пълни.

Моят болничен е от 23 април и само за април са ми изплатили. Хайде дано утре и за май, както каза Гъди.

# 136
  • София
  • Мнения: 29
Еххх , очевидно днес аз няма да имам повод за празник  smile3506, а така се надявах!
Ходих на консултация, правиха ми запис и няма никакви  контракции. Оттук нататък ще ме следят  7 дена ,като всеки ден ще ходя на запис и след това ако няма включване ще ми предизвикат раждане.
Макар че аз си мисля , че във всеки един момент може да почнат контракции, нали?
И аз погледнах в НОИ, на мен болничния ми е от 19 април до днес, и виждам че са ми изчислили и за април и за май и утре ще пристигнат по сметката.

Живи и здрави нови бебчета!

# 137
  • Мнения: 69
На вас са ви преведени от април, аз нямам нищо, болничният ми е от 24 април..  newsm78  уфф, знам ли вече  ooooh!

# 138
  • Мнения: 46
Момичета, къде в страницата на НОи си правите тези справки, аз като цъкна на справката за соц.осигуровки и ми дава " Page Load Error" или "Secure Connection Failed", дали проблема е в моя "телевизор"  newsm78

# 139
  • Germany
  • Мнения: 7 934
[Като стана въпрос за болничните, много внимавайте, дали на 45-дневния болничен и този, който ще ви издадат от болницата в която ще родите са ви еднакви датите на термина, защото ако има разминаване от НОИ не искат да плащат нищо  Crossing Arms

Di сигурна ли за това? На мен ми се разминават и да знам дали спешно да искам нов.

# 140
  • Мнения: 143
Супер и на мен ми пише че утре ще ми преведат болничния за май месец newsm44 newsm68 newsm44

Мона провери дали ти е пуснат болничния Peace и моята работодателка ми забавя леко болничните но примерно ако ги пусне на 21 число на 26-28 са ми го привели Peace
А иначе ако имаш парола за НОИ можеш през сайта им да си проверяваш дали е пуснат  PeaceDI трябва да пише справка за обезщетение към НОИ

# 141
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Не, 2рият не е пуснат, но сега проверих, че е с термин 6ти, а предният е с термин 3ти / така се падаше по удобно/. И сега ще се опитам спешно да го сменя до утре, че в петък счетоводството подава към НОИ и после ще ме замотаят...

# 142
  • Мнения: 46
Moni, сигурна съм  Peace Ако можеш да си смениш някой от болничните, така че двата да са ти с еднакъв термин-действай!

# 143
  • Мнения: 61
Честита радост на Щастлива Бубичка,Мирослинка,Мимси77 и КакаДжена!!!

 

Честита рожден ден,Гъделичкова!!!Да нямат край сбъднатите ти мечти !!!

# 144
  • Мнения: 9 814
Честита дъщеричка на Щастлива Бубичка!

Аз добре поспах от към 13 часа та до сега  smile3507 Сега ми се спи още толкова ама хайде...

Moni, сигурна съм  Peace Ако можеш да си смениш някой от болничните, така че двата да са ти с еднакъв термин-действай!

Мммм да, така е не трябва да има никакво разминаване в термините в различните болнични, иначе парички няма.
Моят болничен е от 8 май и едва ли мога да очаквам пари преди началото на юни.

lsb, стискам палци големият ден да е утре! Peace

# 145
  • Мнения: 270
Честита бонбонка на мама Бубичка:)   love001 newsm51 Да са живи и здравички и много да се слушкат взаимно!
Аз също се чух с нея, малко е измореничка, но иначе е много щастлива, всичко е минало нормално:)) ще чакаме скоро да ги изпишат и после снимчици - както си му е реда Laughing


mil - много се радвам за вас и че малката госпожичка само след броени дни ще си е с Вас!  Heart Eyes

# 146
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Moni, сигурна съм  Peace Ако можеш да си смениш някой от болничните, така че двата да са ти с еднакъв термин-действай!
Благодаря! Сега ще търся лекарката ми и ще се мъча да сменя последния.

# 147
  • Мнения: 187
Имаме си още бебчета! newsm44 Страхотно!!! За дане пропусна някой искам да честитя на всички едновременно! Пожелавам ви само прекрасни и щастливи моменти! Най-послушните бебоци!
Към 14:30 реших да се включа в дискусиите, но тъкмо ви изчетах какво сте писали и като заподнча да вали един град! 15 минути без да спре! Беше голям колкото орех!!! Навсякъде побеля от леда!! #Crazy Никога до сега не бях виждала подобно нещо! След градушката пък като се изля един дъжд! Ужасен порой! Светкавици, гръмотевици....а бе всичко на куп! Преди малко спря и изгря слънце! Хората взеха да слизат да си огледат колите и имаше някой други, който се ядосваха, явно са останали следи! Иначе аз си гледах цветята на балкона безпомощно и се молях по-скоро да спре, ама не би! Поушмули ги, но все пак се надявам да не е било много трагично!
Иначе за болничните: нашата счетоводителка каза, че моля от 2-ри май най-вероятно до края на седмицата ще бъде преведен! Ако ли пък не то най-късно началото на другата! предния път каза до петък и наистина в петък следобяд бяха в картата! Не знам как разбира кога ще ги получа, но се оказа права! Аз трябва все пак да си проверя картата де!
Иначе дойде дърводелеца и обсъдихме моите идеи! Той също даде няколко доста добри и накрая стигнахме до консенсус, сега чакам да се обади и да каже кое колко ще ни струва за да прециним какво да поръчваме най-напред! Иначе се впечатли от идеите ми, най му хареса библиотеката! Само дето трябва да измисли от какъв материал да я направи, защото хем трябва да е много дебело дърво, хем определен цват!  newsm78 Аз лично идея си нямам, но му се доверявам 100%, и как не- кухнята ми е просто приказна! По-добра е отколкото си я представях!
Иначе сега си чакам матрака да пристигне! А в събота ще си вземем кошарката!

# 148
  • На високо
  • Мнения: 824
Честито на всички мами родили своите така желани бебчета! Всички да са здрави и много щастие занапред! Hug
Гъди, честит Рожден ден и от мен! Да си много обичана и безкрайно щастлива с Жоро и малкия Боян! newsm59
Днес и моят мъж е рожденник, нека да ми е жив и здрав и все така най-добрият татко!(Нали хич ме няма с изкарването на разни картинки, не мога да ви "почерпя" подобаващо)
Почти не насмогвам с четенето, пък какво остава за писането. Толкова много бебенца вече си имаме и все повече ще стават. Аз чакам 19-ти - тогава ще се гушнем с мъничето, освен ако не ме изненада по-рано. Нощем все така имам болезнени контракции и не мога да спя. Отново пуснахме каката на ясла от понеделник и сега поне денем имам възможност да помързелувам.
Терзаят ме мисли как ще справим с евентуалната ревност на Александра, тя и без това често изпада в разни истерии. Снощи след яслата такъв спектакъл ни изнесе.... smile3511 Успокоявам се, че не сме само ние с две дечица и че ще се справим с каквото и да ни дойде до главата. Но толкова ми е мъчно понякога за "голямото" ми момиченце, че си и поплаквам.  smile3518Не знам как ще боря следродилната депресия, като май нагазвам в предродилната...
Иначе в петък сама реших да си взема час за запис на тонове в един частен кабинет, не че тук в Бургас е практика да се прави, но поне така да се успокоявам, че с бебка няма проблеми. Може би ще отида и поне още веднъж до заветната дата 19.06.
Петя, на моята Александра също и давахме БиоГая, след като излезе от болницата именно за подсилване на имунитета. Дано помагат и при колики тези капки, както пишат.
А току що тук хубав дъжд преваля. Даже и малко градушка имаше в бонус. Но интересно почти не гърмя, а доста се беше стъмнило. Сега пак изгря слънце. Дано вече не е толкова задушно, че едва се дишаше.  Обичам си го лятото, каквото и да е времето. Лек ден на всички и особено на тези, за които днес ще е важният ден!

# 149
  • Мнения: 98
Здравейте момичета!Понеже съм с контракции от три вечери а и от вчера започна някакво изтичане преди малко бях в приемния кабинет на" Тина Киркова".Прегледаха ме и съм с три см. разкритие от пробата за води не са сигурни че са води,правиха запис на бебето,но тоновете бяха по- височки и довечера в 19:00 трябва пак да отида.Докато чаках пред кабинета се видяхме с ФЕНИКС тя изглеждаше много добре.Каза че  родила нормално ,бебоците са добре били са в кувиоз само един ден иочаква до 2-3 дни да ги изпишат.Сега се връщам на зад да чета.Гъди честит рожден ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт