КОКТЕЙЛНИ ХАПКИ-МИНИ ХАМБУРГЕРИ

  • 4 112
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 503
Коктейлни хапки-мини хамбургeри
 


1/2 литър. прясно мляко
1/2 литър вода
1 с.л сол
1 с.л захар
3 с.л олио
1 кубче мая
брашно за меко тесто
галета и маргарин / 250гр./за заливката

--------------------------------------------------------------------------------
 
         
 
   bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet
 



  С посочените продукти се замесва меко тесто.Оформят се топчета колкото орех.Тавата съвсем леко се намазва.Нареждат се на разстояние.Втасват 20-30 мин.Маргарина/може да е смес от маргарин и олио/ се загрява и се прибавят 3-4 с.л галета.С тази смес с по/1 ч.л/поизстинала се заливат хапките.Пекат се повече на горна фурна.
Още топли се разрязват през средата,но не до края и се слагат саламче, парченце краставица ,кръгче от по малък домат, кашкавал.

Така оформени тези хапки ноподобяват мини хамбургери и са подходящи за партита.
Излизат много бройки.

 

# 1
  • Мнения: 1 798
Ива,интересна рецепта  bouquet

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Записвам си рецептата  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 777
Ех ,ако имаше и една снимка. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 503
Ех, ако имаше ама нямам за съжаление.Хапките ги правих за абитуриентската на дъщеря ми.Но толкова ми беше притеснено ,че забравих да ги снимам.Заснети са само с камерата. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 608
Ех, ако имаше ама нямам за съжаление.Хапките ги правих за абитуриентската на дъщеря ми.Но толкова ми беше притеснено ,че забравих да ги снимам.Заснети са само с камерата. Simple Smile
Нищо не се притеснявай, описала си подробно рецептата. След седмица синът ми ще има рожден ден и ще ги приготвя. Hug

# 6
  • Мнения: 626
Звучи много вкусно , а предполагам че не е много трудоемко. Ще чакам снимкчици .

# 7
  • Мнения: 1 437
Хубава рецепта. Но ИВА защо е необходимо за всяка твоя рецепта да пускаш отделна тема ?
Нали затова има " любими рецепти"

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Хубава рецепта. Но ИВА защо е необходимо за всяка твоя рецепта да пускаш отделна тема ?
Нали затова има " любими рецепти"
И аз това се замислих  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 2 671
Не всички потребители следят всички теми в "любими рецепти", а тази е много свежа и се радвам, че я видях  Peace

# 10
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не всички потребители следят всички теми в "любими рецепти", а тази е много свежа и се радвам, че я видях  Peace
Ти задаваш ли си въпроса :ако всички започнем да пускаме всяка една рецепта в отделна тема,какво ще стане във форума?

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ти задаваш ли си въпроса :ако всички започнем да пускаме всяка една рецепта в отделна тема,какво ще стане във форума?

Мисля, че не е работа на потребителите да си задават такива въпроси Wink
за това си има админи, има си и правила.
след като не е забранено, е разрешено  Peace

какво толкова да се пусне рецептата, как да я намеря иначе в любими?


# 12
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Права си. Peace
А как тогава ще намериш тази тема след известно време?
Аз ги намирам по лесно в любими  Wink

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
с търсачката Wink

# 14
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Точно това имам предвид - с търсачката излизат и рецептите в любими  Wink

Общи условия

Активация на акаунт