Начини за скриване на кабели ?

  • 19 212
  • 59
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Мнения: 7 013
Интересна идейка. А от къде може да се купи това?

# 3
  • Мнения: 1 919
Интересна идейка. А от къде може да се купи това?

това с оградата - предполагам може да се изработи и от дърво - някой дърводелец сигурно, а от пластмаса някоя фирма която се занимава с ПВЦ

за 2та картинка виждала съм да се продават такива "конзоли" за скриване на кабели от ПВЦ са  Thinking

# 4
  • Мнения: 768
А кабели, минаващи върху латексова стена ?

# 5
  • Мнения: 1 919
А кабели, минаващи върху латексова стена ?

Как точно минават през средата ли хоризонтално или вертикално? Пусни някоя снимчица.

# 6
  • Мнения: 768
Те още не минават, но ще са вертикално за колонки 5+1

# 7
  • Мнения: 1 919
напиши в гугъл "скриване на кабел за тонколона" да не излезе, че правим реклама на фирмите излизат някакви  "приспособления" за прибиране на кабелите

# 8
  • Мнения: 18 542
Вкопаване в стената.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Мен ме интересува как да скрия ето тези кабели
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12151618

Това е откъм спалнята и само ние си го гледаме, но все пак ако има решение как да ги замаскирам ще е добре  Hug

# 10
  • Мнения: 768
Мислех за нещо изпробвано. А за вкопаване е късно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 832
продават се така наречените "кабелни канали", едни белички малки кутийки, ако могат така да се наречат, има ги в магазините за ел. материали и в Бриколаж, Практикер

# 12
  • Мнения: 768
продават се така наречените "кабелни канали", едни белички малки кутийки, ако могат така да се наречат, има ги в магазините за ел. материали и в Бриколаж, Практикер
Май точно това търсех, мерси.   bouquet

# 13
  • Мнения: 950
Ние взехме пвц первази  в които много удобно се прибират кабелите  а ако са на стена  от тези пвц тръбички има на повечето големи магазини и даже  за да не се набива много бялото ако е друг цвят стената ще е супер ако се боядиса и самата  тръба .

змейковица     според мен ако сложите  някакъв тапет ако ще и да е най изчистеният като стените или като секцията хем ще се скрият кабелите хем няма да се вижда /натрапчиво / съединението на секцията   Wink

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
sisa g , това е фазер, който съм боядисала с латекса от стените точно водена от тази мисъл...
И аз мислех за тапет, но там при съединението на секцията е издадено напред с няколко мм и няма да пасне хубаво тапета  newsm78
Сигурно ще вземем от споменатите ПВЦ тръбички, а другото ще го мъдря...

# 15
  • Мнения: 950
 newsm78   да видях ,че има някакво разминаване   а ако тапета на това по хлътналото място не му сложите лепило /да стои изпънато /   имам някакъв спомен че съм виждала някъде нещо подобно ама  не помня къде  Rolling Eyes 
Ако нещо  друго видя  или се сетя  ще ти кажа  Wink   

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

Сигурно ще вземем от споменатите ПВЦ тръбички, а другото ще го мъдря...
Аууу, тези са ужасно грозни. Мъжът ми скри в такива кабелите за контакта в банята и сега ми вадят очите.  Sick
Змейковице, ти имаш избор, сложи още едно парче фазер и оформи 2 ниши, хем ще ги ползваш за нещо, хем няма да се виждат кабеляците.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132

Сигурно ще вземем от споменатите ПВЦ тръбички, а другото ще го мъдря...
Аууу, тези са ужасно грозни. Мъжът ми скри в такива кабелите за контакта в банята и сега ми вадят очите.  Sick
Змейковице, ти имаш избор, сложи още едно парче фазер и оформи 2 ниши, хем ще ги ползваш за нещо, хем няма да се виждат кабеляците.

И това съм го мислила, ама мога да го постигна само стоя сноп кабели най-вдясно...
Другите идват към краката на мъжа ми, а неговите стърчат от леглото (малко е височък при легло 2 метра дълго пак стърчат  Crazy ooooh!) Та той няма да даде да слагам нещо, което да му "яде" от пространството, иначе няма да спи спокойно  Joy Сложна е работата  Flutter

# 18
  • Мнения: 39
Змейковица, ако позволиш, и аз имам една идея... Blush
Идеята ми е да купите парче фазер с размера на боядисаната зона или мааалко по-голямо и да го закрепите за гардероба с 4 винта в ъглите, но на малко разстояние от стената на гардероба. Да е изпъкнало. За целта на самите винтове се нанизват едни малки метални тръбички (1-2 см), така че да не позволяват на плосостта да се залепи на гардероба, а да остане на леко напред. Получават се нещо като крачета. Така кабелите имат място да минават отзад и няма значение разликата в нивото при напасването на гардеробите. На самия фазер можете да залепите тапет, плат, просто да го боядисате... каквото и да е, стига да не е тежко.
Надявам се, че ме разбра. Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Благодаря за идеята - мисля, че те разбрах, обаче...
Проблемът не е толкова фазера да скрия, колкото кабелите, които отиват надолу и се виждат между фазера и долните шкафове...  newsm78 Тези шкафове не се отварят от тази страна, но пък и не мога да сложа нищо обемно пред тях, поради гореспоменатата причина за ръста на съпружието Embarassed
Довечера ще снимам по-добре, за да се види

Ужас, превзех на потребителката темата  Embarassed

# 20
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 157
Змейковица, ако позволиш, и аз имам една идея... Blush
 За целта на самите винтове се нанизват едни малки метални тръбички (1-2 см), така че да не позволяват на плосостта да се залепи на гардероба, а да остане на леко напред. Получават се нещо като крачета. Така кабелите имат място да минават отзад и няма значение разликата в нивото при напасването на гардеробите.
Надявам се, че ме разбра. Simple Smile
Змейковица, Аз смятам, че идеята е именно за кабелите и е удачна! Ще се стесни 1-2 см и дебелината на фазера.
А на снимки ще се радвам - много ми харесва домът ви.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 276
В Пракрис продават ПВЦ первази. Монтират се с залепяне на стената или с едни метални скоби (поставят се с бормашина) и после перваза се щраква зад тях може да се скрият  кабелите (цветове много) подобно решение на картинка 2.
Цената ан скобите беше колкото на всички первази които взехме. но стигат за повече от 1 стая около 20 кв..

Змейковища, а не може ли да се вкарат по-ниско кабелите и вътре в шкафа д а се пробие за да стигне до ТВ.
Ако се направи еднa дупка долу в ъгъла, където е РСто и от там по хоризонтала тръгнат към ТВто newsm78

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Змейковища, а не може ли да се вкарат по-ниско кабелите и вътре в шкафа д а се пробие за да стигне до ТВ

Мне, от другата страна са чекмеджета и няма как да ги вкараме там... Това беше по-малкото зло - да се виждат откъм спалнята, а не откъм хола  Embarassed
Ако правлино съм те разбрала какво имаш предвид, де  Blush

# 23
  • София
  • Мнения: 8 276
аха. мислех си, ако закачени зад чекмеджетата

# 24
  • Мнения: 1 165
Аз нашите кабели мисля с това да ги крия http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020072
Понеже ТВ-то ни е на стойка на стената и отдолу се виждат кабелите

# 25
  • Мнения: 1 085
Най - простото и с бърз и чист монтаж решение е, една красива завеса от тавана да пода. По - модерна визия ще има с японска стена, но това много оскъпява.

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Най - простото и с бърз и чист монтаж решение е, една красива завеса от тавана да пода. По - модерна визия ще има с японска стена, но това много оскъпява.
Това за случая на Змейковица е страхотна идея! Ама и аз като авторката мисля да монтирам лцд-то на стената и кабеляците ще висят, няма как да се вградят в стената, все пак това не са тръби или кабел за контакти, утре може да сменя тв-то...  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 085
Най - простото и с бърз и чист монтаж решение е, една красива завеса от тавана да пода. По - модерна визия ще има с японска стена, но това много оскъпява.
Това за случая на Змейковица е страхотна идея! Ама и аз като авторката мисля да монтирам лцд-то на стената и кабеляците ще висят, няма как да се вградят в стената, все пак това не са тръби или кабел за контакти, утре може да сменя тв-то...  Thinking

Ако разполагаш с малко повече пространство от нея, могат да минат зад етажерка или издадено напред пано.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Тц, и завеса не става при мен - най-горният ред шкафове са отваряеми откъм спалнята  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 085
Тц, и завеса не става при мен - най-горният ред шкафове са отваряеми откъм спалнята  Rolling Eyes

Прикачи завесата под шкафовете.

# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

Ако разполагаш с малко повече пространство от нея, могат да минат зад етажерка или издадено напред пано.
Тц, няма, отдолу е чекмедже и специално е оставена гола стена за тв-то, няма място за пано, освен може би нещо тип японска стена или знам ли и аз какво, картон някъкъв  Thinking

# 31
  • Мнения: 1 085

Ако разполагаш с малко повече пространство от нея, могат да минат зад етажерка или издадено напред пано.
Тц, няма, отдолу е чекмедже и специално е оставена гола стена за тв-то, няма място за пано, освен може би нещо тип японска стена или знам ли и аз какво, картон някъкъв  Thinking

Може да се изпринти нещо върху канава.

# 32
  • Мнения: 950
змейковица    чак сега се загледах по внимателно  на тапетите с точки / а и не знаех че се отварят към вас шкафчета / Blush 

 А става ли ако сложите от тези лайсни на техномаркет   да скриете кабелите а от тапетите да  изрежеш само части и да ги сложиш на  фазера   Rolling Eyes   

А относно за Сиренце  наистина е добра идеята да се  направи  някакъв шаблон   Party   за да скрие  само дано пасне с интериора  и  Wink   

# 33
  • Мнения: 269
Добре де, ама ако завесата е подвижна, на корниз, нали може да се дърпа насам-натам, за да се отвори съответния шкаф  newsm78
Щото и на мен тази идея ми допадна най-много за случая Simple Smile
Или нщ като текстилни щори (навиващи се нагоре напр.), така че пак да не пречат на отварянето на шкафа. А ако се направи пък такава ролетна щора от винил - да си поръчаш сам винила с каквато картинка (пейзаж) или декор ти харесва и пасва на останалото...  newsm78

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
   
А относно за Сиренце  наистина е добра идеята да се  направи  някакъв шаблон   Party   за да скрие  само дано пасне с интериора  и  Wink   
Мда, обаче като гледам сама ще си го майсторя.  Е, поне да купим тв-то, че още не е набавено, а аз се тръшкам за кабелите.  Mr. Green После ще измисля нещо.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 276
Стига бе хора каква завеска Simple Smile едно време бабите прикриваха със сзавески рани неща

# 36
  • Мнения: 1 085
Стига бе хора каква завеска Simple Smile едно време бабите прикриваха със сзавески рани неща

 Laughing не четеш ли, че човека няма къде да си слага краката?

# 37
  • Мнения: 269
Ейй, ма ние само за супер модерни завески с впечатляващи декори говорим, не за такива на чайничета и пепитче  Simple Smile

Като тук напр. http://www.raumausstattung-fingerle.eu/tl_files/bilder/fenster/M … ur-Moderne-02.jpg

или пък тук http://www.homesolute.com/infos/presse/flaechenvorhaenge-als-raumschmuck/

# 38
  • София
  • Мнения: 8 276
ааа разбрах аз за японските щори, но няма как - няма място, а и до колкото си спомням шкафа е направен, така че да има 2 лица.

# 39
  • Мнения: 269
Ама нали пък тези щори (японските напр.) се местят насам-натам и така не могат ли да осигуряват място за отваряне на горните шкафове  newsm78
А ако са тип текстилни ролетни - ще могат да се навиват догоре и така пак няма да пречат ... Подозирам, че и без това в горните шкафове няма да има вещи от първа необходимост Simple Smile
Змейковице, хайде кажи нещо - ще стане ли така  Laughing, че се размечтах за тези текстилни платна....

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Тц, няма да стане с текстилни пана - секцията е много догоре и ще пречи за отварянето на шкафовете. В тези шкафове е спалното бельо и разни такива неща дето поне 1 път в седмицата изкарвам
А и няма да има къде да се закачат горе
Вариантът да почват от средата определено не ме кефи

Тя задачата е много трудна, защото помещенийцето, което сме оградили за спалня е доооста мъничко и ако сложа нещо шарено и ярко на тая секция май много ще затвори... Иначе имам наличен от тапета в хола, но ме е страх да не стане клаустрофобично... пък и да не ми омръзва все него да гледам  Joy

После като пооправя малко ще снимам

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Сложи някаква по-голяма снимка в рамка и ги скрий тия кабели. Едва ли ще ти омръзне да гледаш себе си, доволна от живота на снимка рано сутрин, или детето като бебе да речем. А мъжа ти да внимава с тез дълги крака да не събори снимките  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 8 932
Кабелни канали-има ги всякакви видове и могат да се боядисват с латекс. Бих ти казала и хубави марки, но ще е реклама. Има и алуминиеви, но са доста по-скъпи. По-тънко кабелче може да се скрие и под первазчето на пода. Има и заоблени модели, ако не ти харесват квадратните.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Eто по-ясни снимки да се види  Laughing

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12721956 - почват от тук  Peace

# 44
  • Мнения: 950
Ми подкрепям Сиренце с две ръце относно  картина /пейзаж или нещо по твой избор/ или снимки в рамки  разни  за да се събуждаш с приятни спомени и да се зареждаш емоционално от сутринта   Party    отдолу ще скриете кабелите  и ще стане
супер   Wink   

# 45
  • Мнения: 269
Струва ми се, че наистина с цел изравняване може да ползваш цели парчета фазер или гипсокартон, а отгоре - боя, тапет, снимки и всякакви приятни неща. Теоретично погледнато един огромен пейзаж в дълбочина ще създаде усещане за прозорец с изглед към пейзажа и ще придаде простор.
ей тук пример за илюстрация (върху твоята снимка):


Макар ако се ползва нщ като фототапет например, би могло той така да се разграфи/среже, че всъщност с него да бъдат облепени и отварящите се врати на шкафа, така че да няма накъсване на картинката и вратичките на шкафа да не се мотаят и загрозяват гледката Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 08:34 от mamanin

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
mamanin, много интересно  Hug
Ще го помислим още какво мога да направя - имам близък в рекламна агенция и той може да ми направи такава картинка  Peace

# 47
  • Мнения: 269
Ами да, рекламната агенция е добро решение - можеш да си избереш каквото искаш за мотив, може и да е снимка от място, което страшно харесваш и така. А между другото в рекламната агенция могат да ти го отпечатат направо на пвц фолио, така че да стане самозалепващо, а могат и да го залепят  Laughing (че си има специфика Simple Smile)

# 48
  • Мнения: 1 165
Вариянта, който mamain е предложила е супер.Мисля, че може да стане без никакъв проблем и май е най-удобното решение

# 49
  • София
  • Мнения: 8 276
змейковица, първо поздравления за проектанта на секцията  Simple Smile много добре ти се е получило ()
Всъщност отпред е много добре с това, че не се вижда нищо
Гледах отпред и от зад това:

Може да се ползва кабелен канал или нещо да се приспособи за тази цел. Нещо широко (от вратичките на ТВто до дупката на РСто) и плоско (да се получи с дебелината на вратичките) в хоризонтала като всичко тръгва от ръба на до стената. и да стига до другия край,  за да не стои като парче до някъде
Там където влизат кабелите на ТВто са отваряеми вратичките нали?

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Desem , проектанта на всичко съм аз, благодаря  Blush  Hug

Това, което си показала на снимката отзад - долу са неотваряеми - отварят се от предната страна (чекмеджета)

По моя проект не трябваше да има фазер, ами да си е плоскост това цялото, обаче майстора каза, че ще натежи много  Thinking тъй като ширината не е много голяма (40 см)

Това за парчето наистин е добра идея - да "изравня" височините и да скрия в кухината кабелите - фазерът няма да ме дразни толкова.  Thinking

Имам идея нашият приятел да ми направи шаблон на голям йероглиф и да го изрисувам на фазера - повече ще се връзва на стила на апартамента май  Blush

# 51
  • Мнения: 2 331
Не можах да се стърпя и да не споделя, че идеята с йероглифа е блестяща, според мен!!!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Не можах да се стърпя и да не споделя, че идеята с йероглифа е блестяща, според мен!!!

Оу, благодаря  Blush
Идеята ми е отдавна... Даже съм намерила доста йероглифи - повечето са свързани с любов, хармония, щастие  Laughing - струва ми се подходящо за спалня...
Пък и имаме спален комплект във тъмно-червено с черни йероглифи  Mr. Green

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12732119 - ето ги някои, въпросът е да намеря по-големи картинки, което се оказа доста трудно

# 53
  • София
  • Мнения: 8 276
Desem , проектанта на всичко съм аз, благодаря  Blush  Hug

....

Знам, знам  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 269
Не можах да се стърпя и да не споделя, че идеята с йероглифа е блестяща, според мен!!!

Оу, благодаря  Blush
Идеята ми е отдавна... Даже съм намерила доста йероглифи - повечето са свързани с любов, хармония, щастие  Laughing - струва ми се подходящо за спалня...
Пък и имаме спален комплект във тъмно-червено с черни йероглифи  Mr. Green

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12732119 - ето ги някои, въпросът е да намеря по-големи картинки, което се оказа доста трудно


В рекламните агенции знаят откъде да намират (крадат Simple Smile) по-големи картинки Simple Smile

# 55
  • Мнения: 59
аз бих си прибрала кабелите зад чекмеджетата, извикай майстора на мебелите и той ще направи леко скъсяване на 2см/2см. в задната част на чекмеджетата, а после си сложи, каквото ти харесва на стената, но не за да криеш нещо. Успех   bouquet

# 56
  • Мнения: 59

къде да намеря второто предложение

# 57
  • Мнения: 1 919
raqraq   ами ровейки се из нета тук го открих

http://www.nolina.bg/index.php?id=43


предполагам може да има и в практикер, брюколаж или във фирмите дето продават ПВЦ материали newsm78

# 58
  • Мнения: 59
мерси много ми е полезна идеята, точно избирам первази за едната стая и тези ми допаднаха   bouquet Ще попитам и ще кажа къде съм открила.

# 59
  • Мнения: 1 085
аз бих си прибрала кабелите зад чекмеджетата, извикай майстора на мебелите и той ще направи леко скъсяване на 2см/2см. в задната част на чекмеджетата, а после си сложи, каквото ти харесва на стената, но не за да криеш нещо. Успех   bouquet

Ей това предложение, най - ми се вижда читаво. Като ще е гарга, да е рошава! А декоративни пана върху латекса винаги можеш да си сложиш.

Общи условия

Активация на акаунт