да пътувам ли

  • 2 938
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 031
През цялата ми бременност си пътувах всяка седмица по 200 км. Откакто съм влезнала в 9-ти месец съм си седнала на д-то, защото очакваме момента. Нито съм си докарала разкритие нито имам някакви оплаквания Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 186
Щом имаш лекарско разрешение- пътувай. Аз също имах пътувания на големи разстояния и не съм имала проблем. Само пиех превантивно допълнително Магнерот и Но- Шпа към обичайната доза. Гинекологът ми твърди, че най- безопасно е да се пътува с влак, но вече има и много хубави рейсове, с които се пътува комфортно и не друса. Ако сте с кола пък можеш да се разположиш удобно, да си пуснеш седалката и да спирате по- честичко за почивка по пътя.
На плажа се пази повече и избягвай горещините и прегряването. По- кротко го давай. Peace

# 17
  • Мнения: 51
Не се притеснявай нито да пътуваш, нито да ходиш на плаж щом си с безпроблемна бременност. Аз пътувах 500км за 1 ден в края на 8 месец, а към средата на 9 месец ходих на плаж. Само избягвай големите жеги като си на плажа и стой повече под чадъра  newsm10

# 18
  • Мнения: 7 640
в морето не бих се натопила по-нагоре от колената.

# 19
  • Мнения: 51
Да, забравих да кажа, че ако водата не е много топла не е желателно да се къпеш. Влез до коленете и накрай някой да те понаоръска хубаво, колкото да ти мине мерака за къпане в морето  smile3503

# 20
  • Мнения: 2 241
Консултирай се с лекаря си и, ако се чувстваш добре, няма проблем да пътуваш.

Аз и през бременността продължих да ходя в командировки в чужбина, не ми е ставало лошо в самолета, така че всичко беше нормално. Естествено първо питах лекаря си дали може.

Последно ходих в шестия месец, после вече не ми се ходеше Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 556
По принцип няма проблем, но аз лично съм бъзлива на тема бременности и не бих пътувала.

Ако отидеш, много внимавай с храната и си мий непрекъснато ръцете, защото тази година всичките ми познати пипнаха на морето някакъв гаден вирус с разстройство и повръщане, дано е зачезнал вече. Успех:)

# 22
  • София
  • Мнения: 4 966
По принцип няма проблем, но аз лично съм бъзлива на тема бременности и не бих пътувала.

Ако отидеш, много внимавай с храната и си мий непрекъснато ръцете, защото тази година всичките ми познати пипнаха на морето някакъв гаден вирус с разстройство и повръщане, дано е зачезнал вече. Успех:)

Да,ама не е изчезнал.Аз се върнах преди няколко дни от морето.И там последния ден ме хвана същия вирус,а нали съм бременна и е по сложно лекуването.Няма хапчета,та до днес...вече 5 дни след това още не съм се възстановила..Но обикалях там болниците,бяхме се панирали с мъжа..Та въпреки че си прекарах супер,си казах втори път не рискувам и ще си седя в София.Но това си е до късмет...

Общи условия

Активация на акаунт