Моля за помощ от работещи в турист. агенции и юристи - проблем с договор с ТА

  • 5 781
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
Bibi, аз лично съм на мнение, че т.нар. криза ще разкаже играта на некоректните.

Успех и много нерви ти желая, ти си твърда, ще успееш.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На КЗП не разчитай...
По-скоро си вземи паричките и бягай в друга ТА. Примерно при елку-елена  Grinning

# 32
  • Мнения: 4 785
Не тази вечер, Жозефина! що се отнася за Българските хотели си много, много права и ви съветвам да правите точно това. Особено, ако си планирате почивката по-рано с няколко разговора със селс-мениджър може да получите такива хубави цени, че... Това е цаката в България - директен разговор за резервация със селс- мениджър, като винаги директно питате за отстъпка (примерно за това, че резервирате рано и т.н. - 90% си я получавате тази отстъпка). Тур-агенциите (българските специално, не всички - но голяма част) са некоректни и не знам какво правят на пазара изобщо.

 Ще ви разкажа един случай, но няма да спомена самата агенция - идват семейство българи, резервирали през агенция за хотела. Настаняват ги и на другата сутрин ми звънят от рецепция - Ела, че има проблем. Отивам аз - те хората гледат цени на рецепция (за свободно настаняване, те са по-високи от цени на направена резервация) и се оказва, че са заплатили повече. Което не е възможно. Звънят те на агенцията (настояваха те да говорят първи) - от там заявяват хотела е пуснал такава оферта! Невъзможно почти, селса вика ние такива цени не сме имали и хем ги бяхме увеличили за въпросния сезон, хем те още по-високи натресли  #Crazy Ровим 1 ден по архиви, намираме и факса и мейлите и всички документи  с оферти към агенцията - естествено те самосиндикално са си ги променили и най-нагло заявяват - ами грешката сигурно е на някой служител, те вече са платили тази цена, къв им е проблема?!?! То беше разлика 150 лв., доколкото помня - но с тия 150 лв. могат да направят каквото си посикат, но не и да плащат цена, която не е реална. 3 дена сме спорили по телефона за да върнат тези пари, накрая ни заявиха, че нямало да работят с нашия хотел, защото сме им извивали ръцете - ама то наша си е политиката за цената - тази цена дето те предлагат ни отблъсква потенциални клиенти - с удоволствие спряхме да работим с тях! Stop

# 33
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
•ºt®eisyº• , не е точно така. За случая при вас няма как да споря, има и такива колеги. Но по принцип туроператорите получават поне с 10% по- ниски цени от тези на рецепция, че понякога и повече. Друг е въпросът дали агенцията ще продава на по-ниска или по-висока цена от тази на рецепция, обикновенно това заляга в договора с хотела.
Ще дам пример хотел в София продава на рецепция на цена 160 евро, цената която пуска към туроператора е 65 евро, от тук нататъка си е решение на туроператора, как продава.
Отстъпка от цените могат и туроператорите да направят, но ще се съгласят на това, ако сте поне 10 души и става въпрос за сериозни суми.
Абе, много е относително. Въпрос на фирмена политика.
Колкото до отстъпките директно към хотела, най-много да ви я свалят на нивото на туроператорските цени, т.е. все тая дали е директно към хотела или към туроператора.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за това, поне в Бг е добре да се мине двоен тегел.
Питаш и в ТА, питаш и на рецепция.

# 35
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
за това, поне в Бг е добре да се мине двоен тегел.
Питаш и в ТА, питаш и на рецепция.
Wink то и аз го правя, за да сверявам цените понякога.

bibi, я го кажи и този хотел, че да видим цените. Стана ми интересно.

# 36
  • Мнения: 5 370
за това, поне в Бг е добре да се мине двоен тегел.
Питаш и в ТА, питаш и на рецепция.
Абсолютно.
Аз за едни хотели в Банско питах и ТА, и писах мейли на самите хотели.

# 37
  • Мнения: 4 785
elku - elena - говоря не за цени на рецепция, а за цени подадени от селс-мениджъра ни директно, той може да продаде стаята и за 20 лв., ако има желание (продавали сме апартамент от 160 лв. на 80... Crazy, просто защото имахме свободни апартаменти, докато в агенцията цената си стои да кажем 140, например, и то при настаняване без резервация  Peace). Цени на рецепция са за хора, които са на свободно настаняване и т.н., иначе цените подадени към ТА задължително са с отстъпки и естествено, че са по-ниски от цена рецепция  Peace Иначе така е - питаш в ТА, после звъниш и на селс-а и си избираш кое ти изнася повече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт