С малки деца на кафе??

  • 7 694
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 433
Ходя.Всяка сутрин сме си на кафенце.В едно и също даже Mr. Green То си е в градинка и има пързалка и люлка.

А като беше на годинка,с количката ходих.

# 16
  • Мнения: 11 607
Какво кафе, какви 5 лева......Само ако спяха......В будно състояние - абсурд! То няма да е кафе, а наказание.....То по принцип и сега рядко сядам на кафе, общо взето май сме все по градинките главно.......

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Зависи от заведението.
В "наше село" има две кафенета с детски площадки. В едното ми е много спокойно, защото има пластмасова къщичка в която малкият влиза и излиза до безкрай, отваря, затваря врати и прозорци. Миниятюрна бебешка пързалка, на която нещо се кълчоти. И клатеща се количка, на която само слиза и се качва и натиска копчетата. Пространството не е голямо и като седна на 1-ви ред маси, мога с един скок да се озова до него.
Другото кафене е за по-големи деца. Там има висока затворена пързалка и опасни люлки, но пък огромен пясъчник. Там не спи ли или не играе ли в пясъка, просто няма как да седна.

Та в общи линии и ресторантите така си избираме, според децата.

# 18
  • Мнения: 6 441
Ако заведението е на открито-да.
Сега се заиграва,по-лесно се укротява и не се лишавам от това неделно удоволствие.

# 19
  • Мнения: 9 973
ходим на кафе с градина,иначе е кошмарр

# 20
  • вкъщи
  • Мнения: 704
ходя в някои заведения има дестка площадка

# 21
  • Мнения: 7 821
Ако има детски кът или някаква площадка - да, иначе - не, всъщност с 1годишно не съм ходила изобщо, но към 2 започнахме. То какво кафе ще е за мен, като му ходя по петите?
Винаги съм се поставяла на мястото на децата, според мен за тях е мъчение да прекарат много време на един стол. Не им го причинявах. И сега, въпреки, че са по-големи предпочитам заведения с място за игра или не стоим дълго.

# 22
  • Мнения: X
ходя в някои заведения има дестка площадка
Peace И аз така, за да са доволни всички, ако за единия ще е удоволствие а за другия кошмар - не, защото не искам да причинявам това на съществото което обичам.

# 23
  • Мнения: 1 181
Като беше по-малък бях спряла да ходя на закрито кафе. Нямаше начин просто. Лятото - да, навън, че да има къде да шляпа. То и сега е трудно да седнем някъде в затворено барче. Седи седнал точно 5 минути, докато изпие сока, след това е ужас.

# 24
  • Мнения: 9 814
С дете на една година и при мен беше мисия невъзможна да отида на кафе, особено на закрито.
Като мина две години нещата се поукротиха, но пък за сметка на това са малко заведенията, в които не се пуши.
За това остана кафе само в летния сезон или когато времето позволява това да стане навън.

# 25
  • Мнения: 4 292
Да, ходим в открити заведения, които имат свой детски кът. Откакто се роди малката гледам да посещавам по-тихи места, но се съобразявам да има къде да си играе и синът ми. Не се чувствам гузна. 4-5 додини не знаех какво е това да седна спокойно да изпия едно кафе някъде. Сега вече синът ми е по-голям, а дъщеря ми пък е още малка и мисля да се възпозвам докато все още мога.
В задимени помещения абсурд да ги вкарам и двамата.

# 26
  • Мнения: 24 467
С деца във възрастта 1-3 години не ходя на заведения изобщо, ако ще и да са с детски кът. На други хора никога не съм разчитала, нервно ми е и пак ще ги гледам непрекъснато. Не мога да се отпусна, постоянно съм около тях и просто няма никакъв смисъл да се измъчвам по този начин. Дори и да съм с кафе, примерно от ресторанта на закуска в хотела, в който ни е почивката, водя децата на съответния детски кът и си пия кафето в пластмасовата чаша при тях, не сядам. Знам, че съм нервничка в повече, но това е непоправимо и предпочитам да не си създавам допълнителни поводи за вдигане на адреналина.
Изчаквам да мине периода и ходя на такива места без децата. Другият начин- с приятелка, също с малки деца, като сме на смени, със съпруга ми, с него пак така, на смени или пак двете/двамата си пием кафетата прави до децата.
Малкият беше на година, когато се научи да си отваря прозорците, на две- когато се научи да отключва брави. Когато нещо не го достига автоматично примъква стол, табуретка или каквото има наблизо. Не рискувам пък с него въобще, даже на гости с това шило рядко ходя.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 09:16 от Judy

# 27
  • Мнения: 2 090
Когато беше на една годинка сина ми сядах на кафе,все пак беше още в количката тогава Wink.

Няколко месеца по-късно това вече не можеше да се случи Laughing

А сега,когато той е вече на 3 годинки,а и сме с бебе:
Да, ходим в открити заведения, които имат свой детски кът. Откакто се роди малката гледам да посещавам по-тихи места, но се съобразявам да има къде да си играе и синът ми. Не се чувствам гузна.
В задимени помещения абсурд да ги вкарам и двамата.
Това все едно е излязло от моята уста Peace

# 28
  • Мнения: 9 990
Казала си-едногодишни деца.С едногодишни съм ходила.Много и навсякъде!Виж, с 3-годишно е по-трудно. Mr. GreenМоите на 1 година спяха и ядяха само.Защо да не пия кафе или да не хапна една пица, не е задължително, докато спят в количката аз да гледам в една точка в градинката, в която нито се пързалят, нито се люлеят. Laughing

# 29
  • Мнения: 24 467
Моите в количката след 4 месеца не спяха, а на година щъкаха и белосваха на поразия, малкото- повечко, аз затова постъпвах по описания вече начин.  Grinning Иначе преди да проходят беше по- спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт