Кръвно налягане по време на бременност

  • 22 539
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде там
  • Мнения: 110
аз имах същото кръвно и си мислех че не е кой знае колко страшно до последно.Восмия месец обаче ми започнаха контракциите, надуваха ми се глезните, бебето спря да расте в един момент и се наложи да лежа в патология.Родих в първта седмица на 9 мес но ако не беше тръгнало само да излиза искаха да го вадят секцио. Така че внимавай въпреки че аз ядех напълно безсолно, не пиех газирано, пиех допегит и пак...всичко е до организъм

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
Моето кръвно е високо и бях под спец. наблюдение.
Ако вдигаш кръвно си обърни внимание, защото не е шега (особено по време на бременност).

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Моето пък е много ниско мен ако питаш посъветвай се с лекар.

# 48
  • Мнения: 2 013
Аз винаги съм била с ниско кръвно,а през бременноста ми се качи.Не съм имала проблеми от това.

# 49
  • Мнения: 142
и моето се качи, по вина на лекаря ми обаче, беше жега, бях на преглед и като го измери беше някъде  с твоите показатели и като ми каза да внимавам да го следя и т.н. се шашнах много, после на всеки преглед като видех апарата за кръвно и го вдигах, каза че било синдрома на бялата престилка. После като се пооспокоих с времето и си дойде пак в нормата  ooooh!, леко бременеене  Peace

# 50
  • Мнения: 49
Направо не мога да повярвам, че лекар може да, каже че кръвно 160/100  по време на бременност е нормално при положение, че преди това е било много по-ниско.Не искам да всявам паника, но аз два пъти лежах в болница за ради 140/95...Не знам дали имате други симптоми като отичане и албумин в урината, но ако имате някои от тях най-добре отидете на друг гинеколог.Диагнозата заради, която аз лежах(тази свързаната с високото кръвно и другите неща, които споменах) е прееклампсия. Ако искате потърсете повече информация.Ето малко и от мен:
Проблемна бременностПрееклампсията
от Веселина Колешева-Димитрова
7940 прегледа 1 коментара Сподели във Facebook
1 2 3 4 5 Оценка: 5 Прееклампсията е много сериозно състояние, което се проявява по време на бременността и след периода на раждане. То засяга и майката, и бебето. Това е бързо прогресиращо състояние, което се характеризира с повишено кръвно налягане, наличие на белтък в урината, отоци (най-вече в областта на лицето, ръцете и краката), рязко повишаване на теглото, главоболие. Налага много внимателно наблюдение от специалисти на майката и на бебето.
Ранното проследяване на симптомите и изследванията са изключително важни за ранното овладяване на това състояние, което носи риск за живота и на майката и на плода.

Симптоми:
 - високо кръвно налягане– над 140/90mmHg
 - бързото увеличаване на тегло ( >1,5-2 кг / седмично )
 - нарушения в съня;
 - отоци в крайниците и лицето;
 - повишен белтък (албумин) в урината (протеинурия);
 - силно главоболие;
 -промяна в начина на виждане – замъгленост, двойни образи, временна загуба на зрението, чувствителност към светлина;
 - гадене и повръщане;
 - болки и чувствителност в горната част на корема.

Имай предвид, че не всички жени с отоци и/или рязко повишаване на теглото страдат от преклампсия и не всички жени с прееклампсия имат явно изразени отоци и/или рязко покачване на теглото. Някои от симптомите често се считат за нормални, съпътстващи бременността, затова е важно да не се пропускат консултации, където с изследвания може да се установи наличието на заболяването.
 
Тук има и още:
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_775_0.html

# 51
  • Мнения: 49
Поради тази диагноза искаха да ми правят секцио в седми месец.Попитах дали е наложително и отговора беше, че ако кръвното се качи над 140/95 е задължително, защото ще има голям риск, както за мен така и за бебето ми.При неследена прееклампсия може да се стигне до последващото състояние - еклампсия, а това от своя страна води до гърчове при бременната и дори може да доведе до кома.Тогава се опитват да спасят майката, а бебето се оставя на второ място.Това ми обясниха и 6 - те гинеколога, при които съм ходила за съвет.Слава богу, благодарение на това, че ме наблюдаваха старателно и пиех лекарства за кръвно(хлофазолин, който има и деоретичен ефект) износих бременността си и родих нормално 3 дни преди термина, здраво и износено бебе.В болницата ми казаха че много рядко се случвало бременни с моята диагноза да родят нормално и то почти на термина, без усложнение.Но аз спазвах и стриктна диета.Не консумирах нищо, което качва кръвното като например: сладко, мазно, солено, пържено, цитрусови плодове, не пиех повече от 2 литра вода(по принцип пия 4-5литра), нищо с кофеин и газирано.Много трудно беше, но мина и определено си струваше, а най-важното е благопулучният изход нали така?!

# 52
  • Мнения: 11 003
Моето кръвно е ниско - около 90/60, 100/70, но през бременността беше още по-ниско. Понякога доближавах границите.

# 53
  • Мнения: 164
Винаги преди ислед бременноста ми беше и е ниско, даже през бременнстта стана по-ниско

# 54
  • Мнения: 1 131
И моето кръвно от ниско стана 130/90.Обясниха ми,че е от килограмите и по-заседналия начин на живот.Но понякога ми се е случвало-отивам на консултация и от паника,че съм в болницата кръвното високо.Седим говорим с доки за нещо интересно,пак го мери-нормално.Възможно е да се вдига от самия стрес ,че си на консултация.

# 55
  • Мнения: 1 087
И двата пъти бях с високо кръвно. Към края ставаше 160/100. Бях под специално лекарско наблюдение и си полежавах често в болницата. Накрая ми предизвикаха второто раждане 1 седмица преди термин. И двата пъти всичко мина без проблем и сега съм с нормално  - 120/80.

# 56
  • Мнения: 58
Аз пък съм хипертоничка от преди да забременея. В първите няколко седмици спрях лекарствата за високо кръвно които пиех,защото не бяха препоръчителни, а направо опасни за бременни. Тогава стигаше до 160/110. Започнах да пия допегит,  спазвах строг хранителен  режим- без сол, без мазнини, пържено, газирано, сладкиши, освен това изядох около тон зеленчуци за 9 месеца. Резултатът беше, че след 5-ия месец кръвното ми стана 120/80, че и 110/70 и така остана до  раждането-3 дни след термин а бебето се роди цели 3850 грама.

# 57
  • Мнения: 324
здравейте мили мами,доста бързо напредвате.моят въпрос е от друг характер.бременна съм в 5-я м.
и от началото на бременността ми се качи кръвното налягане от 120/80 на 130-135/90 .Това проблем ли е?
Не е чак толкова фрапиращо, но за бременна е малко множко. И двете бременности изкарах с кръвно над 140/90. Не ми се отразяваше здравословно по никакъв начин и докато не ми го измереше гинеколога ми не знаех, че е толкова високо. Пиех Dopegit само за да не вредя на бебо с високото си кръвно. След ражданията всичко се нормализираше.

Общи условия

Активация на акаунт