Бебе, което не обича адаптирано

  • 2 954
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Едно въпросче за киселото мляко, след 10-ия месец или по-късно или пък мога да я изненадам още сега?
Най-рано след 10 навършени месеца. Изненадай я с нова играчка Wink

# 16
  • Мнения: 6 243
Зъхи, може просто да не е била гладна. Виж утре, вдругиден и тогава се притеснявай. Може пък да й трябва време да свикне на момичето.

(малко офф: аз използвам за гриса и киселите на Ирина един Нестоген, ама той нещо няма реноме на супер качествен, май. бил за третия свят, ала - бала. Аз го взех, щото слагам по 1 лъжица от дъжд на вятър, а не е скъп).

# 17
  • Мнения: 3 161
Aко вместо кърмене даваш каша - цедиш и слагаш в кашата. Ако те мързи - правиш с вода и после даваш млякото отделно. Не става ли? Така или иначе, ако не намалиш сама кърменията, тя си поема нужното мляко за деня, нищо че не е в кашата.

# 18
  • Мнения: 590
Зъхи, а в родилния даваха ли на Ема добавка и каква?

Ели яде в кашите само Нутрилон - такова и даваха в родилния дом. Фризолак не поиска да вкуси. За Нана моя приятелка фармацевт твърди че, много гадно миришело newsm78

# 19
  • Мнения: 6 206
Моят син отказва адаптирано мляко в чист вид
В пюрета и каши го преглъща някак си, но ако е предимно мляко забрави
На година и два месеца е
Вече давам прясно Президент и него го пие ОК, около 40-50 мл
Слагала съм Аптмил, защото ме е мързяло да се цедя
Слагай по малко и постепенно увеличавай, ще го приеме

# 20
  • Мнения: 2 807
Зъхи, купи друго адаптирано мляко на детенце, НАН-ХА е горчив, и аз не бих го пила  Sick

Да не би да  е предразположено към алергии, та си взела хипоалергенно ?
Ако не - взимай смело друго  Wink

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не че ще ти дам смислен съвет, но мога да те успокоя (и аз), че не сте само вие така. Пробвах да дам адаптирано мляко на 10 месеца, смених 4 марки, макс. едно смукване и толкоз. А, и кисело мляко не яде под никаква форма. Кашите с прясно мляко обикновено аз ги доизяждам. По-нататък, малко по малко, почнах да слагам адаптирано в кашите и вече, ако е до 50-70 г, ги яде.
Може би трябва по мъничко да слагаш, за да свикне с вкуса.
Иначе, не съм се цедила много за каши. Правех ги безмлечни, с плодове - стават вкусни, а млякото - колкото изсуче.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 662
Специално НАН ХА е горчив, пробвала съм го.
Сега добавям Аптамил и няма проблеми. Пък и по евтино излиза от НАН ХА.

# 23
  • Мнения: 698
Купих НАН ХА (хипоалергенно)...

То е такъв гнус, че хич не се учудвам. За първи път като помирисах НАН, щях да повърна.  Sick  Защо не изчакаш ден-два и после да пробваш друга марка?

# 24
  • Мнения: 219
Ама ти да не й заместваш кърмене с тази каша и така да я отбиваш !?! Признавай бързо  Simple Smile Иначе като е Пухче  (както ти се притесняваш ( си е по-добре  безмлечни каши да папка, ако я кърмиш преди това де.

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ама ти да не й заместваш кърмене с тази каша и така да я отбиваш !?! Признавай бързо  Simple Smile Иначе като е Пухче  (както ти се притесняваш ( си е по-добре  безмлечни каши да папка, ако я кърмиш преди това де.

Признавам!  Blush
Първо давам кашата, после кърмя, ако иска, но най-често не иска. Затова гледах да я правя с кърма, но не мога да изцедя толкова много. С вода ще опитам, макар че съм почтии убедена, че е гнус голяма!  Sick

# 26
  • Мнения: 2 655
Ами много хубаво.
Виж колко е умно и се вслушай в него. Laughing Laughing Laughing
Захраних АЛИ с оризова каша. По съвсем малко. Изцеждах само кърма и добавях вода за разреждане. Така ме посъветваха.
Тя харесваше само единият вид каша /най-скъпата/, а по евтиничките не ги кусваше. И сега яде най-скъпите каши, защото попара не правя-не обича.
Смени млякото,
а и нали се кърмите? Hug

# 27
  • Мнения: 4 629
С вода ще опитам, макар че съм почтии убедена, че е гнус голяма!  Sick

С вода кашата наистина е голям буламаш, ама сина ми я ядеше  Shocked Мен ме мързи да изцеждам кърма  Embarassed, а бебо направи алергия към формулата. За това му правех кашите с вода. Сега вече като хапва плодове му я правя така:

1 банан (или ябълка, круша, праскова...)
малко вода
каша
-всичко това го пюрирам в кухненския робот и готово  Hug

Ако искаш опитай така да правиш кашите с плод и вода - сигурно ще й харесат на бебета ти

Последна редакция: пт, 26 авг 2005, 21:57 от Bambi

# 28
  • Мнения: 3 379
Все по-симпатично ми става твойто бебе!  Wink

А защо държиш с адаптирано, като имаш неадаптирано?

Ама си гадна!  Mr. Green
Ами не ми стига изцеденото за безмлечната каша, няма с водица да й я бъркам. Имах замразена кърма, ама е вече на половин година и не ми се рискува.  Rolling Eyes А пък смятам да вземе и да й идва на акъла да се отбива вече, ама-ха!  Crossing Arms

Зъхи, по-лесно е да купуваш млечна каша, отколкото да правиш такава безумно сложна комбинация - безмлечна каша, кърма и адаптирано. Ако ще даваш адаптирано, по-добре купувай млечна каша с адаптирано. Гого ги яде, но отказа ОМНЕО в кисел (за първи път пробвам да му дам адаптирано мляко изобщо). Явно го усеща и не ще и това си е.

# 29
  • Мнения: 219
Ти знаеш какво ще кажа ...... Grinning, ама .............. иииий пък ти не ти ли стана вече приятно тва пусто кърмене  Thinking Виж, че на детето му се услажда, има време да я отказваш. Още мънинко, а ?
Така ще е по-лесно и за двете ви - ти няма да цедиш, тя ще си хапва..... айде, де, вслушай се в нея - тя знае най-добре  Sunglasses. Ще я научим да не ти рови по блузката някак  Wink. Моята буба не го прави примерно. Е, освен ако не се разхождам гола в полезрението й - тогава вече показва, че знае кое от къде е  Laughing
Или пък за известно време ще се движиш само сред кърмачки - упс, това беше контрааргумент  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт