Коклюшовата компонента в ДТК ваксината

  • 1 931
  • 13
  •   1
Отговори
Синът ми е на 23 месеца и трябва да му направя реимунизация с ДТК.
Тъй като бяхме с алергия към белтъка  в първите имунизации получихме само ДТ прием. Вече сме на общо хранене , и алергия вече не проявяваме.
Въпросът ми към майки с подобен проблем е:
Правена ли е реимунизация с коклюшовата компонента и крие ли тя някакъв риск?
Каква е тази коклюшова ваксина дето се продавала по аптеките и била по безвредна?
Моля , дайте ми съвет ? Чуствам се объркана-ДТ или ДТК при реимунизациите?

# 1
  • Мнения: 1 428
Щом е алергичен най-добре е според мен да не го ваксинираш против коклюш,но все пак се консултирай с имунолог.

# 2
  • Мнения: 1 250
Здравей.

Дъщеря ми също има АБКМ, само че няма кожни прояви, само повръщане. Още си пазим диета, но си имаме всички ваксини. Нямаше проблем след ДТКто.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Мартин е с алергия, има направена само една ДТК, всички останали са му само ДТ. Щом вече сте поизрастнали алергията може и ДТК да сложите, но е хубавопеди това да приема малко противоалергични лекарства - обсъдете го с педиатъра.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
при всички положения ще Ви трябва съвет от добър педиатър. Това което аз установих аз е че на българския пазар само ваксината ИНФАРИКС е с убита коклюшна компонета, другите ваксини са със жив коклюш и съответно моето дете даде силна реакция на първата ваксина, която беше ТЕТРА АКТ ХИП. Наложи се да я сменим и да продължим с ИНФАРИКС.  При поставянето на ИНФАРИКС не сме имали никакви оплаквания, детето не я усеща, никаква температура, никакво неразположение.
Успех с ваксините!!

# 5
Благодаря на всички Ви .
Днес се консултирах с един доцент -детски педиатър.
За деца които са алергични или са били такива -лекарите са категорични само ДТ/явно искат да се застраховат/ в първите три имунизации.
За Инфанрикса- да съгласна съм , но тя е тривалентна , т.е ДТК.
На сина ми му са правени само ДТ първите три месеца , сега ни предстои  Първа реимунизация  с ДТ и за нас Първа имунизация с Коклюш.
Доцентката ми обясни ,че трябва да поставя АЦЕЛУЛАРНА ПРОТИВОКОКЛЮШОВА ВАКСИНА.
ОКАЗВА СЕ ,ЧЕ НЕ МОГО ДА НАМЕРЯ.
Аз съм от Банско и тук е  има пълно затъмнение по вапроса .
Лекарите нищо не знаят . Аптекарите също.
Сега звъня по София за да си намеря въпросната ваксина, която се оказва , че трябва да слагам 3 поредни пъти през 30 дена ,за да си изгради детето имунитет.
Та така в нашата държава всеки трябва сам да се спасява .
Взек да се чудя дали да направя само ДТ .................?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Благодаря на всички Ви .
Днес се консултирах с един доцент -детски педиатър.
За деца които са алергични или са били такива -лекарите са категорични само ДТ/явно искат да се застраховат/ в първите три имунизации.
За Инфанрикса- да съгласна съм , но тя е тривалентна , т.е ДТК.
На сина ми му са правени само ДТ първите три месеца , сега ни предстои  Първа реимунизация  с ДТ и за нас Първа имунизация с Коклюш.
Доцентката ми обясни ,че трябва да поставя АЦЕЛУЛАРНА ПРОТИВОКОКЛЮШОВА ВАКСИНА.
ОКАЗВА СЕ ,ЧЕ НЕ МОГО ДА НАМЕРЯ.
Аз съм от Банско и тук е  има пълно затъмнение по вапроса .



Лекарите нищо не знаят . Аптекарите също.
Сега звъня по София за да си намеря въпросната ваксина, която се оказва , че трябва да слагам 3 поредни пъти през 30 дена ,за да си изгради детето имунитет.
Та така в нашата държава всеки трябва сам да се спасява .
Взек да се чудя дали да направя само ДТ .................?

Извинявай, можеш ли да обясниш какво знаци АЦЕЛУЛАРНА.... само от любопитство питам Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 807
Значи за Инфарникс-а  да ти кажа - това е ДТК ваксина, но без клетъчната компонента на коклюша, т.е. имунитета ще си е и включително към коклюш.
След ваксината няма нито зачервявания, нито температура и/или други неразположения.

Може би са ти казали да търсиш тази "АЦЕЛУЛАРНА ПРОТИВОКОКЛЮШОВА ВАКСИНА", тъй като на детенце никога не е правена имунизация против коклюш  newsm78

Ако искаш мога да попитам в аптеките до нас, 2 на брой, за тази ваксина, която издирваш и да ти пиша...

# 8
  • Мнения: 8 505
Извинявай, можеш ли да обясниш какво знаци АЦЕЛУЛАРНА.... само от любопитство питам Simple Smile

Това означава безклетъчна.

# 9
Благодаря на всички Ви .
Днес се консултирах с един доцент -детски педиатър.
За деца които са алергични или са били такива -лекарите са категорични само ДТ/явно искат да се застраховат/ в първите три имунизации.
За Инфанрикса- да съгласна съм , но тя е тривалентна , т.е ДТК.
На сина ми му са правени само ДТ първите три месеца , сега ни предстои  Първа реимунизация  с ДТ и за нас Първа имунизация с Коклюш.
Доцентката ми обясни ,че трябва да поставя АЦЕЛУЛАРНА ПРОТИВОКОКЛЮШОВА ВАКСИНА.
ОКАЗВА СЕ ,ЧЕ НЕ МОГО ДА НАМЕРЯ.
Аз съм от Банско и тук е  има пълно затъмнение по вапроса .



Лекарите нищо не знаят . Аптекарите също.
Сега звъня по София за да си намеря въпросната ваксина, която се оказва , че трябва да слагам 3 поредни пъти през 30 дена ,за да си изгради детето имунитет.
Та така в нашата държава всеки трябва сам да се спасява .
Взек да се чудя дали да направя само ДТ .................?

Извинявай, можеш ли да обясниш какво знаци АЦЕЛУЛАРНА.... само от любопитство питам Simple Smile

именно Инфанрикс е ацелуларна ваксина, т.е НЕПЪЛНОКЛЕТЪЧНА. При евтините ваксини на касата коклюшната компонента е от цяла клетка. това е причината за по-силните странични реакции, алергия, температура...При непълноклетъчните ваксини точно тези странични реакции се избягват, но поради технологията им на производство те са доста по-скъпи. една доза е около 30 лв.

# 10
Инфанрикса е тривалентна ваксина и не ми върши работа ,защото ние имаме ДТ имунитет , ТРЯБВА  да намеря само Ацелуларна противококлюшова ваксина, която трябва да се постави 3 ПОРЕДНИ месеца през 30 дена , за да си изгради детето имунитет срещу въпросната болест и след 1 год. да направя реимунизация.
Инфанрикса не мога да инжектирам 3 месеца, нали?
Трябва ми само МОНОВАКСИНА , но в България май  на този етап няма .
Във всякакви ХЕИ-та и Институти по имунология и паразитология звънях- НЯМА.
А аз искам да направя тази имунизация.
Сигурна съм , че ще има и други майки с подобен проблем.
Моля , всички онези които могат или знаят как да намеря въпросната ВАКСИНА  да ми помогнат. БЛАГОДАРЯ!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Инфанрикса е тривалентна ваксина и не ми върши работа ,защото ние имаме ДТ имунитет , ТРЯБВА  да намеря само Ацелуларна противококлюшова ваксина, която трябва да се постави 3 ПОРЕДНИ месеца през 30 дена , за да си изгради детето имунитет срещу въпросната болест и след 1 год. да направя реимунизация.
Инфанрикса не мога да инжектирам 3 месеца, нали?
Трябва ми само МОНОВАКСИНА , но в България май  на този етап няма .
Във всякакви ХЕИ-та и Институти по имунология и паразитология звънях- НЯМА.
А аз искам да направя тази имунизация.
Сигурна съм , че ще има и други майки с подобен проблем.
Моля , всички онези които могат или знаят как да намеря въпросната ВАКСИНА  да ми помогнат. БЛАГОДАРЯ!

А сигурна ли си, че изобщо има такава моноваксина - аз колкото и да се рових за информация из нета не намерих нищо за ацелуларна моно ваксина срещу коклюш - като такава се спряга само комбинираната. Защо категорично отхвърляш ДТК-то? Щом вече отдавна сте нямали алергични прояви с малко предварителна подготовка би трябвало да няма реакция или поне да е по-лека.

P.S. поправка - намерих нещо: единствено се споменава за такава ваксина в Холандия, слага се на 4 год

# 12
Благодаря ти Мамче че си се поровила.
Категорично отхвърлям ДТК-то ,защото ако сега бия Инфарникса не мога да го повторя.
Ние нямаме имунитет срещу коклюш, разбираш ли, с Инфарникса мога само да го реимунизирам .
За да изградя имунитет срещу някаква болест/коклюш/ аз трябва първо да  имунизирам сина си 3 поредни месеца , както това се прави в първите месеци от раждането, а след година - реимунизирам , такава е последователността .
Ние сме сега почти на 2 год . и коклюшова ваксина не ни е правена. Не мога да имунизирам сина си 3 поредни пъти с Инфарникс.
Ако лекарите бяха малко по -отговорни  и информирани , трябваше да ми обяснат че мога да поставя въпросния Инфарникс когато правехме първите три имунизации и бяхме алергични и сега с еднократна доза да го реимунизирам.
Не знам дали ме разбра .
Вчера направих реимунизацията с Полиомиелит и ДТ .
А моноваксината ще продължа да търся и оставя за по- късен етап.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Благодаря ти Мамче че си се поровила.
...............

Няма защо  Wink - и на мен ми беше интересно. А всъщност искаш да кажеш, че за да добие имунитет детето трябва да има 3 сложени коклюша, така ли ( без значение дали ще са от Инфанрикса или ДТК-то)? Защото ако е така в нашия случай ще излезе, че Мартин няма имунитет срещу коклюш - той има поставена само една ваксина с ДТК, всики останали са само ДТ Thinking.Когато обсъждахме това с педиатърката тя каза, че е достатъчно и аз затова те посъветвах да сложите ДТК сега, когато така или иначе трябва да слагате ДТ. Хм, трябва пак да поровя...

Общи условия

Активация на акаунт