Пак за секциото......

  • 6 705
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам!   bouquet

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 14:16 от Деянова

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
На третия час станах,
на 25 час закърмих,на 4 ден ме изписаха и от тогава си гледам сама домакинството и децата.За спорт не мисля на този етап.Там всичко е индивидуално и задължително консул. с гинеколог.
Чувствам се прекрасно във физически и емоционален аспект.

# 2
  • Мнения: 26
Станах вечерта след секциото, на третия ден бях абсолютен кукуряк. Изписаха ме на петия ден сутринта, от тогава все едно че не съм оперирана, грижа се сама за бебето и как му, спомощта на таткото, разбира се, но физически се чувствам все едно че не съм родила. Що се отнася до кърмата, след секциото обикновено слиза по-късно, но все пак всичко е инидивидуално. Моята лекарка каза, че за фитнеса ще трябва да изчакам четири месеца след операцията, след това няма проблем. Иначе, по-леки упражнения може почти веднага.
Успех и леко раждане Grinning

# 3
  • Мнения: 8 999
Станах след 24 часа, веднага ми дадоха бебето да го кърмя. Първият ден беше само коластра, на следващия вече имах обилна кърма. Изписаха ме на петия ден, вече нямах никакви проблеми с движението.
С първото дете беше добре, въпреки, че бях сама по цял ден вкъщи. Никой, освен мъжът ми, не ми е помагал. С второто дете вече беше малко по-сложно /също родено със секцио/, защото, както сама се сещаш, врътката около две деца е малко по-напрегната, отколкото с едно. Мъжът ми си взе един месец отпуска. След второто секцио се възстанових дори още по-бързо.
За спорт - никога не съм спортувала активно, та не съм се замисляла кога е можело да го правя. Но след второто раждане бях в следната ситуация - в края на първия месец вече бях по цял ден сама с двете деца. Живеем на третия етаж, без асансьор. Свалях и качвах количката, заедно с бебето в нея, влачех и по-голямото си дете, пазарувах, чистех къщата ... Казано накратко - всеки ден имах яка физическа дейност, която със сигурност се равнява на една средно тежка тренировка. Зависи и с какъв спорт се занимаваш.

# 4
  • Мнения: 651
Момичета вие сте супер!
Абе ЖЕНАТА СИ Е ЖЕНА!Вдъхнахте ми кураж...да видим какво ще каже док.

# 5
  • Мнения: 1 305
Станах 1 ден след секциото.
Ами се не ми остава време за спорт  Embarassed
На втория ден след операцията.
Много добре.
Аз бях много скептично настроена да родя чрез секцио но така се наложи и не съжалявам, бързо се възстанових и най важното аз и детето сме добре.
Пожелавам ти леко раждане и бързо да се възстановяване   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 008
1.Възстанових се за 5 дни
2.Не обичам да спортувам,не съм започвала
3.Денят след раждането имах кърма
4.Сега (2години след) се чувствам перфектно

# 7
  • Мнения: X
И двата пъти станах на 20-ия час. Първия път имах коластра още преди секциото, втория в деня на секциото тръгна. Кърма на третия ден.
И двата пъти се гледахме сами, само таткото си остана за по две седмици вкъщи, втория път много по-бързо се възстанових, в момента се чувствам така, все едно никога не съм била бременна и не съм раждала.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 След точно една година не съм се възстановила все още Laughing

  Можех да карам велоергометър на третия месец след секциото.От други движения ме болеше корема.

  Коластрата дойде на втория ден, кърма на третия, но хубаво потече на петия.

   Не се чувствам добре, операцията доста често ме боли, но лекарите казват, че всичко е о.к. и е нормално да боли силно 2г. Tired

   

# 9
  • Мнения: 1 155
Станах на следващия ден, защото 24 часа ме държаха в реанимация.
Със спорт не съм се занимавала, нямам време и съм малко мързел.
Изписаха ме на 5-тия ден.
Възстанових се много бързо.
Кърмата ми дойде на 2-рия ден, привечер. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
Станах на 25-тия час, след още 24 нямах и помен от болка т.е. тичах по коридорите на болницата.
Лек спорт започнах след 3 пълни месеца, дотогава свалих всички излишни килограми.
Кърмата ми слезе на 26-27 час и бебка засука добре.
Чувствам се повече от чудесно и спомена от раждането ми е прекрасен  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 9 436
Колко време след секцио се възстановихте?-нужна ми бе 1 седмица
Кога започнахте със спорта?-когато се почувствах готова
Кога Ви слезе кърмата?-на следващия ден след секциото
Как се чувствате сега?-много добре,все едно не са ме рязали

Нормално е да се интересуваш и да те е страх,но не всичко ,което ти описваме тук ще се случи и на теб.Всичко е до организъм.

# 12
  • Мнения: 1 046
Отговорите ми се припокрива т с тези на другите момичета, единствено спорта почнах след като спрях да кърмя, т.е. след 6-7 месеца. Почнах с пилатес, като и гинеколога и физиотерапевта при който бях ме убедиха, че най-добрата превантивна мярка против евентуални сраствания са точно този тип упражнения.
А иначе гинеколожката ми каза поне 4-6 месеца след операцията за активен спорт.

# 13
  • Мнения: 85
аз станах от леглото след няколко часа след операцията
на другия ден вече си ходех нормално
кърмата ми слезе на втория ден след операцията
все още не спортувам но нямам и нужда
върнах си килограмите 2 месеца след раждането
в момента се чувствам отлично
белега ми се заличава

# 14
  • Мнения: 568
Зависи какво имаш предвид възстановяване.За 24 часа е невъзможно,това че те раздвижват не е възстановяване.
Аз станах след едно денонощие -ужасно боли.
Започнах да си кърмя детето още тогава,кърмата ми слезе по същия начин както при нормалното раждане с разликата ,че тогава започнах да кърмя на 6-ия час.
За спорта е различно при всеки,аз още не съм започнала.
Добре се чувствам,още след изписването забравих болката и операцията.
Задължително ли е секциото при теб?
Като минала по двата пътя ти препоръчвам естествения,но щом се налага и другия се преживява.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Колко време след секцио се възстановихте?

Станах 24ч. след операцията. На 5-тия ден ме изписаха и бях като чисто нова  Laughing . На 7-мия ден ми махнаха конеца и забравих че съм била оперирана  Laughing

Кога започнахте със спорта?

7 месеца след секциото, но може и по рано - консултация с лекар



На следващия ден


Перфектно  Hug

# 16
  • Мнения: 5 790
Колко време след секцио се възстановихте? - След една седмица носех количката с бебето по стълбите.
Кога започнахте със спорта? - Не съм спортувала, мързи ме.
Кога Ви слезе кърмата? - На следващия ден.
Как се чувствате сега? - Прекрасно. Ако ще раждам пак, пак така ще родя.

# 17
  • София
  • Мнения: 368
Станах 8 часа след операцията,същия ден носех торби по стълбите, на 5ия ден ни изписаха с беба и като започнаха грижите покрай нея изобщо забравих за операцията.
Консултирай се с лекаря си, индивидуално е, зависи как се чустваш!
На втория ден след секиото ми слезе коластрата.
Чуствам се чудесно, имам си една прекрасна, малка калпазанка, която ме прави безкрайно щастлива!
Леко раждане, прекрасно бебе и бързо възстановяване ти желая!

# 18
  • София
  • Мнения: 5 755
Колко време след секцио се възстановихте? - първото - около 7мия ден вече ходех все едно не съм оперирана, втория път по-рано
Кога започнахте със спорта? - не спортувам  Blush
Кога Ви слезе кърмата? - първия път по-късно - на третия ден може би, сега по-рано
Как се чувствате сега? - добре  Simple Smile
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 374
Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
1.На 6-7 ден вече си ходех нормално,а 1 седмица по-късно си вдигах и количката по стълбите.
2.На другия ден.
3.Не спортувам.
4.Чувствах се чудесно на първата седмица след операцията.

# 20
  • Мнения: 651
Благодаря на всички,които се включиха.Имам чувството,че много зависи кой и как ти е направено секциото.Сега за 1ви път чета положителни неща за него.Всичко е толкова индивидуално.То болка винаги амай.Едната е преди,а другата след.Боли си....затова раждат жените,а не мъжете  Whistling

# 21
  • Мнения: 245
Колко време след секцио се възстановихте?    -4 месеца
Кога започнахте със спорта? - не съм спортувала
Кога Ви слезе кърмата? -на 2-ия ден
Как се чувствате сега?- сега супер, но като родих това за мен беше най-големия кошмар, който някога ми се беше случвал. Такива адски болки, 1-то раждане ми е било нормално, с 18часа постепенно увеличаващи контракции, то е приказка пред секциото. До 4-ия ден ходех прегърбена, ад. Не мога да го опиша, не знам дали е в следствие от това, че съм загубила много кръв и ми преливат 2 банки, не знам. Дано на никой да не му се случва такова секцио. Белега от операцията е незабележим, но много болка изтърпях.

# 22
  • Мнения: 2 334
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам!   bouquet

Възстанових се буквално за един ден.
Един месец след операцията започнах с коремните преси.
24 часа след операцията ми беше слезнала кърмата.
Много добре се чувствам и след операцията се чувствах добре-не ме е боляло хич.
Успех  Hug

# 23
  • Мнения: 1 080
Колко време след секцио се възстановихте? - на 4-тия ден почнах да ставам нормално от леглото и да ходя без да съм преведена и да ме боли много (е, пак понаболява, ама няма как)
Кога започнахте със спорта? - к'во е това    Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Кога Ви слезе кърмата? - на 4-тата сутрин от операцията
Как се чувствате сега? - супер съм си. Белега не си личи и всичко ми е супер, не чувствам какъвто и да е дискомфорт някакъв.
 Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 2 521
1.Възстанових се 1 месец по-късно.В смисъл-да ставам и сядам без болки,придърпване и дискомфорт.
2.Аз съм от мързеливите май Mr. Greenи не спортувам особенно редовно.
3.Кърмата слезе на 3-ия ден.
4.Сега вече се чувствам перфектно Simple Smile
Това важи и за двете секциота.

# 25
  • Мнения: 4 555
По първия въпрос, какво разбираш под възстановяване?
Станах след 10 часа, изписаха ме след 4 дни, малко преждевременно (за моя радост), защото нямаше места в болницата.
Упражнения за възвръщане на формата започнах след един месец. След 6 месеца се върнах на тренировки по бойни изкуства, въпреки, че докторката ми твърдеше, че мога да го направя още след втория-третия месец. Не бях толкова смела, а и не исках да се показвам в залата с всичките си излишни килограми, така че като ги свалих, тогава се върнах.
Кърмата ми дойде след 48 часа.
Болки имах само първите две седмици, а сега вече и белегът ми е зарастнал и не си личи.

# 26
  • Мнения: 1 354
Ами аз още на 2 ия ден станах и ходих, е малко ме болеше, но се движих и след 3 ия ден вече бях ок.
Чак сега започнах да правя коремни преси и да въртя колело  newsm39
Коластрата ми потече на 1 сутрин след операцията и на следващата вече имах мляко breastfeeding
А сега как се чувствам- ами прекрасно, все едно не са ме рязали, а с това прекрасно същество- НАЙ ЩАСТЛИВАТА ЖЕНА. Kissing Heart Two Hearts

# 27
  • Мнения: 1 546
Раздвижиха ме  10 часа след операцията. Ставах и се движих сама след още 7 часа. Коластра имах почти веднага след секциото, кърма...мммм...може би след един ден. newsm78

Не спортувам. Whistling

Сега не се чуствам много добре, че само търча след дъщеря ми Mr. Green Но това няма никаква връзка със секциото.  Laughing

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

 Безброй пъти повече, да.Имай предвид, че родих нормално без никаква упойка и имах много шевове.

# 29
  • Мнения: 466
Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
1.На 6-7 ден вече си ходех нормално,а 1 седмица по-късно си вдигах и количката по стълбите.
2.На другия ден.
3.Не спортувам.
4.Чувствах се чудесно на първата седмица след операцията.


Евала направо , аз една седмица след секциото си бях като бито и недотрепано куче  Mr. Green почнах и температура да пот държам висока - щях да направя мастит ,че калпазанина не искаше да цица и не се бях изцеждала качествено .
Иначе кърма качествено имах след 5-6 дни.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 344
възстанових се напълно 1 месец след секциото!
Не спортувам!
Кърмата тръгна на 3-тия ден!
Сега се чувствам напълно нормално!

# 31
  • Мнения: 651
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?

В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам! 

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Колко време след секцио се възстановихте? - ами на третия ден ходех спокойно и само леко придърпване ми напомняше за операцията 
Кога започнахте със спорта? - все още не съм, но заради мързел
Кога Ви слезе кърмата? - на третия ден
Как се чувствате сега? - чудесно Peace, така е  от 5 ден на операцията

# 33
  • Мнения: 568
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

Ами болката е несравнима и бързо се забравя.Втория път ми направиха секцио след като изживях всичката болка до пълно разкритие и ми дойде в повече ,и тази от операцията.Болка има и при едното и при другото- има ли значение колко пункта повече е при едното.Пак казвам преживяла съм и двете  и предпочитам естественото .На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?Разказите на околните са много подвеждащи ,за толкова индивидуално нещо.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
 
Цитат
На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?


Не бих казала никога това. Аз смятам, че  няма нищо по нормално от естественото раждане .Понякога обаче , секциото е единствения начин   Peace(говорим за секцио по мед .показания)

# 35
  • Мнения: 356
Колко време след секцио се възстановихте? - зависи какво разбираш под възстановяване.На следващата сутрин след секциото станах от леглото.Болки нямах,защото ни обезболяваха.След час раздвижване се чуствах прекрасно и от тогава не ме е боляло.Корема ми се прибра напълно след месец.
Кога започнахте със спорта? - не спортувам
Кога Ви слезе кърмата? - не съм кърмила.На другото момиче до мен,което също беше секцио още същата вечер.
Как се чувствате сега? - все едно никога не съм била оперирана.Белега е почти избледнял,не ме боли,само имам на места леко втвърдяване по самия белег,но виждам,че и това се оправя.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 755
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

Ами болката е несравнима и бързо се забравя.Втория път ми направиха секцио след като изживях всичката болка до пълно разкритие и ми дойде в повече ,и тази от операцията.Болка има и при едното и при другото- има ли значение колко пункта повече е при едното.Пак казвам преживяла съм и двете  и предпочитам естественото .На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?Разказите на околните са много подвеждащи ,за толкова индивидуално нещо.
не съм казала, че това е по-добрият вариант Hug , но не съм пробвала друг и не знам, винаги нормалното раждане ми се е струвало по-страшно. А "подвеждащи" разкази има и за двата типа раждане.

# 37
  • Мнения: 568
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

Ами болката е несравнима и бързо се забравя.Втория път ми направиха секцио след като изживях всичката болка до пълно разкритие и ми дойде в повече ,и тази от операцията.Болка има и при едното и при другото- има ли значение колко пункта повече е при едното.Пак казвам преживяла съм и двете  и предпочитам естественото .На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?Разказите на околните са много подвеждащи ,за толкова индивидуално нещо.
не съм казала, че това е по-добрият вариант Hug , но не съм пробвала друг и не знам, винаги нормалното раждане ми се е струвало по-страшно. А "подвеждащи" разкази има и за двата типа раждане.


Аз не визирах теб,че си го казала.Споделих какво на мен ми е интересно.
Да има подвеждащи разкази и за двата вида раждане,но според теб думата "нормално" какво означава?Не че секциото е ненормално,но се замисли над това.Говорим по принцип,а не в случаите ,когато има медицински причини.Повярвай много момичета смятат ,че секциото е по добрия вариант.

# 38
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Станах на 18-я час въпреки че исках по-рано но не ми разрешиха!
На 25-я час кърмих .
Много бързо се възстанових и бързо ми се прибра корема на втората седмица изглеждах все едно съм преяла а не че съм била бременна!
За спорт ме мързи на този етап само дълги разходки с количката!
Чувствам се перфектно  newsm10

# 39
  • Мнения: 542
станах след 24 часа и веднага ми дадоха бебка да я кърмя!на 3 ден вече се чувствах добре!кърма имах на 2 ден след операцията,но то си е индивидуално!в къщи се оправях сама не съм викала никой да ми помага,макар че имах 3 годишна доведена дъщеря и още не бяхме свикнали една с друга!а за спорт знам че след 4 месец може!

# 40
  • Мнения: 399
Колко време след секцио се възстановихте? - Първото ми секцио беше в 15ч,второто в 11ч и двата пъти станах на следващата сутрин.След няколко дни тропах Тракийското на Нова година  bowuu (и двамата са родени по Коледа).След второто се възстанових по-бързо. Peace
Кога Ви слезе кърмата? - Родени са в понеделник,а в сряда на обяд ми ги дадоха и си ги закърмих веднага т.е. около 48ч след операцията. Rolling Eyes
Кога започнахте със спорта? ...и през ум не ми минава. Embarassed
Как се чувствате сега? -Прекрасно се чувствам и съм готова за трето секцио,ако е рекъл Господ! Mr. Green
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото - Варна,АГ,каката при А.Попова,малкия при Г.Георгиев. Peace

Успех! Hug

# 41
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Колко време след секцио се възстановихте?
- Ако питаш кога съм станала - секциото ми беше в 22 часа, на другия ден ме раздвижиха в 11 часа. Отне ми около седмица докато започна да се движа нормално, без да ме боли. Менструацията ми дойде на 9тата седмица след раждането и операцията зверски ме болеше около половин година когато ми дойдеше.
Кога започнахте със спорта?
- Ако йогата се брои за спорт - още щом се прибрах от болницата започнах специални упражнения, които да не ме натоварват прекалено.
Кога Ви слезе кърмата?
- Някъде 48 часа след операцията, може и повече да са били, не си спомням добре.
Как се чувствате сега?
- Физически - отлично
- Психически - още ми е тегаво. Секциото ми не беше по желание.
Малко неща биха ме склонили на второ секцио!
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?
- Болница "Токуда", София. Бях при д-р Герганова. Като цяло съм доволна. Но си имам едно наум...

# 42
  • София
  • Мнения: 30 139
1) станах към 20-я час, възстановяването ми беше около 2 седм (говоря, да не чувствам болка);
2) спортът още не съм започнала, смятам да изчакам още някой друг месец;
3) бебо го закърмих към 30-я час, но кърма на струйка ми "слезе" чак след първия месец, голяма мъка Sad
4) супер
5) Окръжна болница Варна д-р Скочев

# 43
  • Мнения: 991
Аз още не мога да кажа, че съм се възстановила. При напрягане ме болят коремните мускули, а също и като не съм се движила дълго време (след сън например).
Спорт не знам кога ще започна, но започвам физиотерапия. Срязаните коремни мускули са доста отслабнали и не могат да си вършат добре работата да ме държат изправена. Цялото напрежение отива на гърба и оттам имам неприятности с кръста.
Кърма така и не слезе. Не знам дали това има връзка със секциото.
С изключение на проблемите с кръста, добре се чувствам.

# 44
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
1. станах 1 ден след секциото. сигурна съм, че може и по-рано, но практиката в болницата беше такава. Въпреки, че бях с кръвозагуба, като разбрах че сама трябва да взема синът си, припках по коридорите все едно не съм оперирана. Единствено още 2-3 дни имах проблем със ставането от леглото, но пък гледах да не лягам много и така го избягвах.
2. не съм спортувала - нямах време, защото не съм спирала работа...
3. кърма имах 2 дни след секциото, но малко и така и не се увеличи въпреки опитите ми. смятам обаче, че секциото не е причина. Счетоводител съм и точно тогава беше период на годишно приключване....
4. Прекрасно се чувствам и живот и здраве през октомври пак ще раждам секцио.
5. гр.София, раждах в Тина Киркова и пак там ще раждам. Екипът беше Д-р. Стаменов, Д-р. Григорова, анестезиолог Д-р. Игов. За съжаление не помня имената на акушерките... а те бяха страхотни!
Успех!


# 45
  • Мнения: 1 045
Раздвижиха ме 24ч след операцията.2-3 дни  ме болеше много,седмица след операцията си вършех всичко сама,а месец след това бях забравила че съм оперирана.Коластрата ми беше тръгнала месеци преди да родя,така че веднага след операцията имах много кърма.Спортувах докато бях бременна ,но след като родих го ударих на мързел. Чувствам се добре и се замислям за второ дете.Пак бих родила така,въпреки че първия път беше по спешност.

# 46
  • София
  • Мнения: 374
Колко време след секцио се възстановихте? - Напълно - след 2 месеца, болеше ме само първите 3-4 дни, но след свалянето на конците раната ми леко се отвори - та ми бяха нужди два месеца да зарасне - ужас просто  ooooh!
Кога започнахте със спорта? - след първия месец започнах със дълги разходки - за дрег спорт все още не успявам да намеря време.
Кога Ви слезе кърмата? - Кърмата ми слезе на третия ден след операцията.
Как се чувствате сега? - в момента се чувствам супер - вече почти 4 месеца минаха все пак. Не усещам никакви дърпания и т.н.
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото? - раждах в майчин дом -София - оперира ме доц. Николов.

# 47
  • Мнения: 137
Здравейте. Аз съм от Варна, но ми се налага да родя със секцио и то в София. До преди 10 дена бях убедена, че ще раждам нормално и в моя си град, но...
Искам да благодаря на всички ви за мненията, досега изпитвах ужас само от думата секцио. Благодарение на вас понатрупах малко сили.
Искам конкретно да ви питам за АГ Майчин Дом - София.
Какви са условията?

# 48
  • Мнения: 651
Колко време Ви вървяха лохи след секциото?

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Искам конкретно да ви питам за АГ Майчин Дом - София.
Какви са условията?

Според моите наблюдения там е ужасно, особено откъм условия. Има тема във форума за Майчин Дом.

Колко време Ви вървяха лохи след секциото?

40-45 дни

# 50
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам!   bouquet

1. Два месеца. Уточнявам - тогава вече не усещах никаква, дори най-лека болка, а само придърпване.
2. Не съм започвала.
3. На шестия ден, но много малко. С 300 зора изцеждах по 20 грама от двете гърди.
4. Прекрасно.
5. Окръжна болница - София. Д-р Красимира Жекова.

# 51
  • Мнения: 11 003
Колко време след секцио се възстановихте? - Щом ме раздвижиха на следващия ден, започнах да се обслужвам сама и да се къпя, без да усещам болка и дискомфорт. Единствено сутрин след ставане усещах леко придърпване, но след 3-4 дена изчезна и то.

Кога започнахте със спорта? - 1 месец след секциото

Кога Ви слезе кърмата? - 1 ден след секциото

Как се чувствате сега? - Чудесно Simple Smile

В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото? - в гр. Габрово, д-р Анчева

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Колко време Ви вървяха лохи след секциото?

около 50 дни някъде

# 53
  • Мнения: 651
Колко време Ви вървяха лохи след секциото?

около 50 дни някъде

 #Crazy много бе!Нали уж след секцио са по-малко?

# 54
  • Мнения: 2 521
Колко време Ви вървяха лохи след секциото?

около 50 дни някъде

 #Crazy много бе!Нали уж след секцио са по-малко?
Не винаги е така.И двете ми са секцио,но с първото вървяха около 20 дни,а с второто се точеха цели 40 дни Thinking

# 55
  • Мнения: 2 090
Колко време след секцио се възстановихте?Първия път една седмица след секциото се чувствах вече много добре,но 2-3 месеца усещах придърпване при някои движения.Втория път още на 3-я ден се чувствах добре,и нямам никакво последващо придърпване и болка.
Кога започнахте със спорта-Първия път около 6 месеца след раждането,и сега още изчаквам.
Кога Ви слезе кърмата?Коластрата на 3-я ден(тогава ми дадоха и бебчето и двата пъти),кърмата няколко дни по-късно.
Как се чувствате сега?Перфектно Flutter,все едно не съм раждала.
Лохиите при мен се изчистиха за около 20 дни

# 56
  • Мнения: 93
момичета не съм много по темата,но имам един въпрос(може да ви се стори глупав),но...при секциото или при нормалното раждане се губи повече кръв или е относително newsm78 Peace

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 11:23 от `KiSs

# 57
  • Мнения: 3 092
Мацки , извинете ме че се намесвам в темата ,  но не мисля че кърмата има нещо общо с начина на раждане ... Simple Smile
Деянова , успех  както и да родиш! Simple Smile

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
момичета не съм много по темата,но имам един въпрос(може да ви се стори глупав),но...при секциото или при нормалното раждане се губи повече кръв или е относително newsm78 Peace


Ами знам, че при секциото се губи повече кръв.

# 59
  • Мнения: 651
момичета не съм много по темата,но имам един въпрос(може да ви се стори глупав),но...при секциото или при нормалното раждане се губи повече кръв или е относително newsm78 Peace
относително

# 60
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам!   bouquet
1.Сравнително бързо се възтанових -за няколко седмици напълно.Станах след около 10 часа след операцията и се раздвижих.
2.Нямах време за спорт
3.не ми слезе
4.Много добре, нямам проблем с операцията.

# 61
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
момичета не съм много по темата,но имам един въпрос(може да ви се стори глупав),но...при секциото или при нормалното раждане се губи повече кръв или е относително newsm78 Peace

Ако говорим за раждания протекли съвсем нормално и без усложнения, при секциото се губи повече кръв. Иначе е доста относително, ако има усложнения.

# 62
  • Мнения: 90
1.Много бързо,за една седмица и вече почти не усещах напрежение в корема.
2. На 40-тия ден започнах с коремните,по малко.
3. На другия ден.
4. Е,вече доста време мина,но си спомням,че не съм имала никакви оплаквания.
5. Селена-Пловдив,при д-р Топалова Peace

# 63
  • Мнения: 651
Да Ви питам какви изследвания Ви правиха преди секциото?

# 64
  • Мнения: 3 453


   На следващият ден по обяд вече ходех се разхождах из болницата.
   Не съм спортувала, само разходки.
   Нямах кърма.
   Чувствам се чудесно в момента, така се чувствах и като се раздвижих и след раздвежването още в болницата.Никакви болки и опъване нямах.Само първия ден ме придърпваше.
    Във ВМИ Пловдив, Учикова Peace

# 65
  • Мнения: 362
При секцио по спешност-няма време за изследвания(при мен беше така),а при планирано такова-не знам.Другите момичета ще пишат Peace

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Консултация с интернист .Останалите изследвания бяха , тези които ми казаха да направя от ЖК .

# 67
  • Мнения: 781
Станах на 12 час без чужда помощ. Бебка я взех на следващия ден и беше непрестанно при мен. И кърмата ми слезе след 24 часа. Болка не съм изпитала. И на мен не ми се вярва ама е истина. По скоро усещах сърбеж. Изписаха ни на 5 ден. Операцията ми я прави доктор Киров от Света София-Тина Киркова. Свали ми конците преди изписването. Вече си правя и коремни преси

# 68
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Да Ви питам какви изследвания Ви правиха преди секциото?
секциото ми не беше планирано, но за всеки случай в началото на 9-ти месец ми направиха консултация с кардиолог + кардоиграма, пълна кръвна картина и определяне на кръвна група.Тези изследвания точно за такива случай, ако се наложи секцио по спешност. Това е за болница Лозенез преди 10 години, сега незнам как процедират.

# 69
  • Мнения: 2 011


Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?



1.Много бързо,след седмица не се замислях,че съм оперирана.
2.Не съм спортувала.
3.Един ден след операцията.
4.Чудесно.  Grinning
5."Селена" Пловдив,д-р Топалова

Да Ви питам какви изследвания Ви правиха преди секциото?

Нищо по-специално.Освен разговор с анестезиолога.

# 70
  • Мнения: 3 641
И аз тук да ви следя, че и при мен се очертава секцио Hug
Много ме интересува въпроса със спортуването и не само де..... Simple Smile
Изследвания пред планувано секцио:
-Мисля,че се пуска ПКК, време на съсирване на кръвта и др.
-Тест на упойката за алергична реакция

# 71
  • Мнения: 332
На мене ще ми пускат ПКК и всичките му там пълни изследвания, кръвна група, тест на упойката за алергична реакция, кардиограма задължително, вечерта преди операцията ще изпия нещо ( и аз не знам какво) за изчистване, на сутринта катетър, следва упойката, и после ........каквото сабя покаже, ще пиша ако съм родила преди теб. Hug

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 18:21 от lorka86

# 72
  • Мнения: 651
  bouquet
Ето ме на след секциото! Пак така ще раждам!
Всичко мина супер!След изписването си се грижих за мъника без проблем!Лохи ми течаха само 7 дни.Конци нямах!А сега и белега започва да изчезва!  Peace
Всичко това благодарение на д-р Илия Амалиев от ВМИ (Пещерско) Пловдив!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
  bouquet
Ето ме на след секциото! Пак така ще раждам!
Всичко мина супер!След изписването си се грижих за мъника без проблем!Лохи ми течаха само 7 дни.Конци нямах!А сега и белега започва да изчезва!  Peace
Всичко това благодарение на д-р Илия Амалиев от ВМИ (Пещерско) Пловдив!
Браво, радвам се че всичко е минало добре. Честит син!  bouquet

# 74
  • Мнения: 137
И аз да се похваля  Wink
1. 3-4 дена след секциото болката изчезна , а когато ни изписаха все едно не бях оперирана  Heart Eyes
2. ами аз и преди това не съм спортувала  Rolling Eyes
3. слезе на 3тия ден или поне тогава ми дадоха детето и то засука веднага  Hug
4. АГ - Варна , д-р Танев ( изключително доволна останах от отношението на всички в болницата )

# 75
  • Мнения: 647
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам!   bouquet

За няма и 3 дни се чувствах все едно не бях оперирана.
По принцип не съм превърженичка на спорта, но ходя много пеш, не се спирам. Започнах от 16-я ден след секциото, защото все пак навън беше люта зима и температурите - 20 градуса.  Hug
Кърмата ми слезе на 3-4 ден след секциото в огромно количество.
Сега пак съм бременна - 3 г. и половина след първото ми секцио. Нищо не усещам, дори опъване, каквото чувствах първата бременност, вероятно от разтягането на матката, сега нямам такива оплаквания. Първата бременност пиех но-шпа почти от втория месец, а сега - в края на 4-я още нищо не ми се налага да пия. Хем на мен освен секциото ми махаха и 7.5 см. миомен възел, който се падаше там, където режат при секциото и разрезът на матката е доста по-голям.
Секциото ми беше в АГ "Св. Мина" - Пловдив, по-известна като "Весела" - общинска болница, оперира ме д-р Минев само с епидурална упойка. Той вече е един от собствениците на частна клиника Селена - Пловдив.  Peace

# 76
  • Мнения: 647
Да Ви питам какви изследвания Ви правиха преди секциото?

Пълна кръвна къртина, време на съсирване на кръвта, освен тези, които се правят в края на 8-я месец, кардиограма и консултация с интернист в деня на секциото.  Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 12 554
Да Ви питам какви изследвания Ви правиха преди секциото?

Пълна кръвна къртина, време на съсирване на кръвта, освен тези, които се правят в края на 8-я месец, кардиограма и консултация с интернист в деня на секциото.  Peace

плюс консултация с анестезиолог и тест за упойки.

# 78
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Aнели, лохии не е добре да са толкова за кратко. По-добре направи консултация с лекар.

# 79
  • София
  • Мнения: 17 592
След няколко часа станах и се заразхождах, по начало не си падам по спорта, но пък си правих разместване на мебелите, после на големи мебели в мазето - да речем дни след свалянето на конците (доктора щеше да ме убие като чу, ама...  Whistling) Кърменето не ми хареса като усещане, но ако бях искала... не помня, да речем на другия ден (без никакви стимулации).

# 80
  • Мнения: 806
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам!   bouquet

Станах 10 часа след, възстанових се напълно след 2 седмици.
Започнах да спортувам след 2 месеца.
Кърмата слезе час след раждането.
Сега се чувствам прекрасно.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Aнели, лохии не е добре да са толкова за кратко. По-добре направи консултация с лекар.

DIana, лохиите са били толкова при Деянова. Мен за жалост или радост ме държаха 52 дни . Просто цитирах поста и , за да честитя появата на рожбата и Hug Hug Hug

# 82
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Aнели, лохии не е добре да са толкова за кратко. По-добре направи консултация с лекар.

DIana, лохиите са били толкова при Деянова. Мен за жалост или радост ме държаха 52 дни . Просто цитирах поста и , за да честитя появата на рожбата и Hug Hug Hug
извинявам се тогава - много съм разсеяна  bouquet
но при който и да са е добре да попита гинеколога си Peace

# 83
  • Мнения: 651
Diana когато бях при него да ми махне единия конец му казах.Не беше изненадан.
Края на август съм на контрола.Имах и други зацапвания,но не и сериозни течове.
Проблеми нямам.
Защо да не е нормално?Ако са те изчистили много добре при секциото...

# 84
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
  bouquet
Ето ме на след секциото! Пак така ще раждам!
Всичко мина супер!След изписването си се грижих за мъника без проблем!Лохи ми течаха само 7 дни.Конци нямах!А сега и белега започва да изчезва!  Peace
Всичко това благодарение на д-р Илия Амалиев от ВМИ (Пещерско) Пловдив!

Честито миличка!   bouquet Бъдете живи и здрави и се радвайте един на друг!

А за лохиите вярвай, че пак ще дойдат. Аз също така на 7-8ден ми спряха и на 20ден се подновиха до към 40ден.  Confused

# 85
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
станах на следващия ден след операцията можех да вървя но ме болеше
на 5 ден вече вървях нормално
на 7ден ме изписаха 
след това се възстановявах вкъщи  гледам си детето но не върша никаква домакинска работа
майка ми помага
сега след10 дни още ме боли

# 86
  • до Него
  • Мнения: 91
имамм две операции вече; и двата пъти се възстанових много бързо; на следващия ден вече ми дадоха бебето да го слагам на гърдите си" кърмата ми дойде на 3-я ден; първо секцио - Тина Киркова, д-р Георгиев / много е готин /; второ секцио: Токуда , д-р Лазарова / също е много точна / . Препоръчвам Токуда твърдо, въпреки че в Тина Киркова си платих за единичен vip не съм доволна . В Токуда бях нормална стая / 4 човека /, но се грижиха перфектно за мен и беба.

# 87
  • Мнения: 998
Може ли да се възползвам от темата и да задам още въпроси:
Винаги ли секциото се прави преди термин?
Колко дни стояхте в болницата за секцио?

# 88
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Може ли да се възползвам от темата и да задам още въпроси:
Винаги ли секциото се прави преди термин?
Колко дни стояхте в болницата за секцио?


Прави се преди термин, за да не започне естествено раждане преди секциото - доста по-трудно и опасно е да се оперира при контрахираща матка. Пък и доколкото знам (да ме поправят по-вещите, ако греша), ако бебето слезе в родовия канал - вече не може да се прави секцио.

В болницата стоях 5 дни.

# 89
  • Мнения: 3 066
Моето секцио беше 3 дни преди термин,стоях 5 дена ,възстанових се бързо,но до месец и половина усещах болка при напъни !Къпех си детето от 5 ден сама и не съм ползвала помощ от никого,освен от съпруга ми с когото се редувахме да я храним(той поемаше сутрешното,а аз нощното хранене)!Чистих си,готвех ,и всичко останало! Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 12 554
Може ли да се възползвам от темата и да задам още въпроси:
Винаги ли секциото се прави преди термин?
Колко дни стояхте в болницата за секцио?


Зависи от състоянието на бебето и твоето състояние.
Моето секцио беше 12 дена преди термин, защото Калоян беше достатъчно зрял и голям и нямаше нужда да стои повече вътре, да не говорим, че кръвното ми беше на едни висоти и не се повлияваше от лекарства.

Стоях в болницата шест дена.

# 91
  • Мнения: 998
Благодаря ви за отговорите ,момичета Hug

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Може ли да се възползвам от темата и да задам още въпроси:
Винаги ли секциото се прави преди термин?
Колко дни стояхте в болницата за секцио?

Стояхме в болницата 5 дни , на 6 ни изписаха .
Оперираха ме 7 дни преди термин ,защото бебето беше зряло и едро(роди се 4030 грама), водите бяха намаляли и станали мътни.Отлагането можеше да доведе до проблем.

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 21:52 от AnMary

# 93
  • Мнения: 318
Колко време след секцио се възстановихте? - Възстанових се много бързо,много е важно да се движих колкото можеш повече,още на 2-ря ден детето си беше при мен и ми беше стимул за по-бързо възстановяване  Peace
Кога започнахте със спорта? - при всеки е индивидуално,но мисля,че поне година трябва да мине за коремни преси Rolling Eyes
Кога Ви слезе кърмата?- е там имахме малко проблем,че на детето ми и даваха от шише и тя така свикна и се изцеждах  до 6-тя месец  Crazy
Как се чувствате сега? ПЕРФЕКТНООООО   Hug

# 94
  • Мнения: 52
Колко време след секцио се възстановихте? За около месец и вече бях във форма.
Кога започнахте със спорта? За съжаление с малкия нямам време за никаквъ спорт, макар че отглеждането му е цял спорт.
Кога Ви слезе кърмата? Почти веднага.
Как се чувствате сега? Перфектно.
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото? В МБАЛ "Братан Шукеров" Смолян, д-р Лалов и д-р Пищалова.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 508
На третия ден бях ОК, след 2 седмици си изчистих къщата, след месец въобще бях забравила.
Не спортувам. Joy Embarassed
На втория ден.
Перфектно, все едно нищо не се е случвало.
Майчин дом - София, проф. Чернев.

# 96
  • София
  • Мнения: 158
... на сутринта катетър, следва упойката...
EmbarassedТова нещо - катетър... не може ли без него? И защо преди упойката? Не ми се струва "нищо работа" да ти тикнат тръбичка в пикалцето...  Rolling Eyes

# 97
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз помолих да ми го сложат след упойката - нищо не усетих! Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 158
Аз помолих да ми го сложат след упойката - нищо не усетих! Simple Smile
И аз ще помоля така...

# 99
  • Мнения: 137
Никой не ме е питал кога да ми сложат катетъра. Сложиха го веднага щом ме хвана упоиката (бях със спинална) . И при махането нищо не усетих, а вече нямаше и следа от упоика.

# 100
  • Мнения: 306
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

Напълно се възстанових 1 месец след секциото. Но още от изписването от болницата (на 5-ия ден) бях напълно в състояние да се грижа за бебето. Т.е. нямах проблеми да си я къпя, преобувам и т.н.
Не съм спортувала и преди и след раждането   Mr. Green
Имах коластра още първия ден. Но млякото ми слезе някъде на третия.
Сега (след гоина и седем месеца) се чувствам чудесно.
В 1-ва АГ "Света София" в гр. София. Секциото ми го направи Тодор Йотов.

# 101
  • Мнения: 306
Само забравих да ти напиша, че проблеми с кърменето не съм имала. Малката си засука много хубаво (мен това ми беше най-голямото притеснение) и съм я кърмила до 1 год. и 3м.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен ми сложиха катетърапреди упойката.Не е болезнено , просто  неприятно ,но е трае секунди . Самото изваждане май е се усеща и е болезнено, но кратко.

# 103
  • Мнения: 466
Аз не да те плаша или успокоявам, но :
Имам две операции. При първото секцио, направено ми в Бургас, възстановяването беше 3-4 месеца, придружено с неописуеми болки в първите седмици, а да не споменавам моментите, непосредствено след самата операция. Едвам преживях болката, бях решила, че повече деца няма да имам.
Второто секцио - няма да обяснявам с какво свито сърце легнах на масата, като знаех какви адски болки ме очакват, но  уви крепеше ме мисълта за бебето - то да е добре. Като излязох от упойката започнах да чакам пак със свито сърце неописуемите болки от първия път. Е те така и не дойдоха, за миг не ме е заболяло нищо. Даже при раздвижването почти нямаше болка. Резултата беше, че на 3 - тия ден си ходех съвсем нормално и без болка.

Извод: работата не е до организъм, а до обезболяващи и до ръцете на доктора, който ти прави операцията. Кво са ме правили първия път не знам, ама беше кошмар за мен, а втория - песен.

# 104
  • Мнения: 52
На мен също ми сложиха катетъра преди упойката, беше наистина неприятно изживяване, но траеше секунди, както и махането му.

Общи условия

Активация на акаунт