Какво да правя с купищата жълти стотинки???

  • 40 874
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Може да ви се строи смешно, но вече имаме цяла чанта със жълти стотинки по 1,2 и 5. Какво да ги правим???  #Crazy

Седят си така в магазина.... а все пак са си пари. /Сигурно са поне 30/40 лева.

Питах в банката, казаха че не приемали. Питах в аптеката и там си имали достатъчно.... Оказва се, че жълтите стотинки са неизползваеми.... никой не ги иска.  #Cussing out



# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
По супермаркети и подобни не ги ли искат?

# 2
  • Мнения: 24
Плати си някоя комунална сметка с тях!  Peace ...Напоследък е модерно.

# 3
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Плати си с тях тока. Там не могат да ти ги откажат, нали са пари...  Grinning

# 4
  • Мнения: 4 841

Питах в банката, казаха че не приемали.


Зависи в коя банка си питала. БНБ приема (и заменя) всичко.

# 5
  • Мнения: 161
Плати си с тях тока. Там не могат да ти ги откажат, нали са пари...  Grinning

 Laughing  Да, разбира се - как не се сетих. Утре с чантата жълти стотинки пред енергото...  Crazy Страшна сензация ще стане.  Whistling

# 6
  • Мнения: 46 437
... БНБ приема (и заменя) всичко.

 Peace
До 100 лв. е без такса.

# 7
  • Мнения: 161
... БНБ приема (и заменя) всичко.

 Peace
До 100 лв. е без такса.

Благодаря.  Peace

# 8
  • Мнения: 274
Ако децата ти играят свара, обикновено им трябват дребни и ще ти ги обменят.  Peace

# 9
  • Мнения: 194
Преди няколко години имах такива премеждия и аз.

Една служителка в ДСК се запъна яко и не искаше да ги вземе смотлата.

Бяха 50 лв...накрая склони, но ми тегли една дебела ....комисионна Mr. Green

# 10
  • Мнения: 161
Ако децата ти играят свара, обикновено им трябват дребни и ще ти ги обменят.  Peace

Да играят какво...  newsm78


К-А-М аз ще ги преброя и ще им ги занеса готови сортирани - после ще им е по-лесно с броенето. Разбирам, че си е играчка да ги броят... представям си някой да дойде в моя магазин с торба стотинки, при това жълти...  Crazy Разбирам ги от една страна , затова ще ги улесня доколкото мога , стига да пожелаят да ги заменят.  Tired

# 11
  • Мнения: 593
Питах в банката, казаха че не приемали.  

 Shocked  Shocked  Shocked

# 12
  • Мнения: 599
При мен са много вървежни и все нямам да връщам.
А като искам дребни(жълти) все казват, че нямат, а е така като тебе си ги събират вкъщи и се чудят какво да ги правят.
Носете и жълти стотинки в протмонетата и давайте точно пари, така няма да ви мсе събират, а ние няма да се чудим как да ви връщаме ресто.

# 13
  • Мнения: 274
Свара (или сварка) - хазартна игра с карти, популярна сред деца и младежи.

# 14
  • Мнения: 161
При мен са много вървежни и все нямам да връщам.
А като искам дребни(жълти) все казват, че нямат, а е така като тебе си ги събират вкъщи и се чудят какво да ги правят.
Носете и жълти стотинки в протмонетата и давайте точно пари, така няма да ви мсе събират, а ние няма да се чудим как да ви връщаме ресто.

 Laughing Да ти ги пратя ли по пощата?  Flutter Обещавам, че после ще имаш да връщаш поне два/три месеца.  Money

Марадона благодаря за разяснението. От теб винаги има какво да се научи!   bouquet

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Носете и жълти стотинки в протмонетата и давайте точно пари, така няма да ви мсе събират, а ние няма да се чудим как да ви връщаме ресто.

тъй процедирам.  bowuu

Иначе  -  БНБ.

# 16
  • Мнения: 194

Така гледах и аз. Обиколих четири банки преди да ми ги вземат в ДСК и то с хиляди уговорки Crazy

И аз ги бях преброила и сортирала, но... ooooh!

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Винаги носи в джобовете си от тях. Навсякъде трябват - в магазина, в аптеката, на ксероксите ... В аптеките никога не са ми отказвали да обменят 2-3 лв. от тях.
Така за седмица можеш да ги разкараш всичките. Когато пазаруваш, ще са ти подръка и няма да се налага да ти връщат "жълтици".
Най-лесно ще е да си го изкараш на енергото или толофикация и да викнеш БТВ, но и това вече не е интересно.

# 18
  • Мнения: 212
Аз така си събирах по 1 и по 2 ст....в един момент ми потрябваха пари. Събрах ги,преброих ги,оказаха се 50лв,отидох във супермаркета до нас и ми ги обмениха Wink
Така че това е най-лесния начин,на тях винаги им трябват...
Или в Макдоналдс Peace

# 19
  • Мнения: X
Да,повечето хранителни магазини не отказват да сменят стотинките.
И моето дете така си ги отделяше,да не му дрънкали икато събере малко повече,ги носи в супера или в друг хран. магазин и си ги сменя.

# 20
  • Мнения: 1 712
В търговските банки не обменят монети и банкноти.
Единствената банка в която можеш да обмениш стари или повредени банкноти и монети е БНБ.
Аз често обменям там монетите от касичките на децата.

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
В търговските банки не обменят монети и банкноти.
Единствената банка в която можеш да обмениш стари или повредени банкноти и монети е БНБ.
Аз често обменям там монетите от касичките на децата.

Не е така. Точно БНБ ми отказа обмяна на банкнота с нарушена цялост. БНБ не контактувала с граждани, а само с банки - това им беше обяснението на пловдивското подразделение. Обиколих 4 банки и единствената, която прие банкнотата и я смени, беше ОББ. Комисионната за това е 10% от стойността на банкнотата, която се сменя. В случая при мен ставаше въпрос за 50 лв. и ми удържаха 5 лв.

# 22
  • Мнения: 78
Яснооооооо, ще се ходи до БНБ  ooooh!
И аз имам голямо количество, а каква е комисионната
ако ти ги обменят в друга банка?

# 23
  • Мнения: 2 388
Темата ми се струва подходяща да задам един въпрос, изпълнен с неясноти, за което предварително се извинявам.

Миналата година някой ми беше казал, че в определена банка можеш да си занесеш жълтите стотинки. Вземат ти ги, без проблем и ги превеждат по сметка за нещо си ( разбирайте за нуждаещи се ).

Тук пишат много хора. Дали случайно някой не е попадал на такава информация?

# 24
  • Мнения: 1 712
Яснооооооо, ще се ходи до БНБ  ooooh!
И аз имам голямо количество, а каква е комисионната
ако ти ги обменят в друга банка?
Не е заради комисионната просто в другите банки не обменят.
Ето сайта на БНБ в раздел БАНКНОТИ И МОНЕТИ пише подробности.

# 25
  • Мнения: 577
Не ги брой,само ги раздели по 1,по 2,по 5.В нашия супер маркет ги вземат и ги теглят  Laughing  Wink Те си знаят 100гр. примерно колко бройки са.

# 26
  • Мнения: 5
БНБ е решението на твоя проблем, но ти препоръчвам да си сортираш монетките ( колкото и досадно да е ). Мисля, че взимаха и комисионна в размерот 10% от стойността на банкнотата

# 27
  • Мнения: 3 315
БНБ не работи вече с граждани. Попитай в банка , където имат машина за броене на монети. Става за минути. Иначе или няма да ги приемат, или ще трябва да чакаш докато ги преброят на ръка.

# 28
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Петте стотинки вървят на автоматите за кафе, безалкохолно, сладки неща и подобни.

# 29
  • Мнения: 17 402
НЕ ги събирам- харча ги. Давам точно пари, преди да ме помолят, че вече не щат някои.

# 30
  • Мнения: 2 584
Темата ми се струва подходяща да задам един въпрос, изпълнен с неясноти, за което предварително се извинявам.

Миналата година някой ми беше казал, че в определена банка можеш да си занесеш жълтите стотинки. Вземат ти ги, без проблем и ги превеждат по сметка за нещо си ( разбирайте за нуждаещи се ).

Тук пишат много хора. Дали случайно някой не е попадал на такава информация?
http://www.stotinkite.com/about.php

# 31
  • Мнения: 1 712
БНБ не работи вече с граждани. Попитай в банка , където имат машина за броене на монети. Става за минути. Иначе или няма да ги приемат, или ще трябва да чакаш докато ги преброят на ръка.
Глупости аз лично обмених стотинки онзи ден-О3.06.2009 в БНБ.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Каквото искаш, само не ги носи в джобовете, че не е никак класно Naughty

# 33
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Плати си с тях тока. Там не могат да ти ги откажат, нали са пари...  Grinning

остроумие и чудо Confused

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Направи си гредан с жълтици

# 35
  • Мнения: 2 241
В БНБ имат машинка, в която ги пускат, тя ги брои и ги отделя, дори всичките да са накуп. След това ти ги дават парите на едро  Peace

# 36
  • Мнения: 17 402
Абе, хората по 10лв не харесват, вий за жълти стотинки говорите. Имам пример, ама може да се разпознай Mr. Green

# 37
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Миналата седмица изпразних касичката на Кристиян пълна до горе с жълти ст-ки. Бяха 5,5 лв. Сортирах ги и ги отброих по лев и ги пласирах половината в МкДоналдс, а другата половина я бях приготвила за пощата (на касите, където се плащат сметките), но по пътя ни срещна един дядо акордеонист, дето вече е много стар и не може да свири по улиците с акордеона и му ги дадохме на него.
Гледам да не събирам жълти стотинки, освен една малка торбичка, която ползваме за покер с приятели. Нося си ги в портфейла и ги пласирам ежедневно.

# 38
  • Мнения: 1 712
В БНБ имат машинка, в която ги пускат, тя ги брои и ги отделя, дори всичките да са накуп. След това ти ги дават парите на едро  Peace
Напротив трябва да са разделени по 1,2,5,10 и т.н. иначе не става.

# 39
  • Мнения: 2 241
В БНБ имат машинка, в която ги пускат, тя ги брои и ги отделя, дори всичките да са накуп. След това ти ги дават парите на едро  Peace
Напротив трябва да са разделени по 1,2,5,10 и т.н. иначе не става.

Лично съм виждала, че става!

# 40
  • Мнения: 1 517
Ако имаш време за разходки можеш да ги пласираш на няколко места по малко.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
БНБ замених стотинки за левове, но предварително в къщи отделих стотинките по групи 1ст в един плик, 2ст в друг и т.н
Взеха ми такса към 2лв и малко, но бяха към 400лв. Може би сумата вдига таксата

# 42
  • Мнения: 3 268
Наскоро отворих една касичка от детството на сина ми.Той естествено отдавна беше похарчил белите стотинки,а жълтите бяха станали зелени .Две шепи изхвърлих,за нищо не ставаха.Бяха около 10 лв.

# 43
  • Мнения: 937
Дай ми ги!

# 44
  • Мнения: 573
И аз си мислех за Mc Donalds,мисля ,че няма да ти откажат  там...............

# 45
  • Мнения: 2 388
Много ти благодаря!
Тази седмица ще отида да видя, как стоят нещата в ДСК.

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Наскоро отворих една касичка от детството на сина ми.Той естествено отдавна беше похарчил белите стотинки,а жълтите бяха станали зелени .Две шепи изхвърлих,за нищо не ставаха.Бяха около 10 лв.

 Shocked без коментар

# 47
  • Мнения: 2 241
Темата ми се струва подходяща да задам един въпрос, изпълнен с неясноти, за което предварително се извинявам.

Миналата година някой ми беше казал, че в определена банка можеш да си занесеш жълтите стотинки. Вземат ти ги, без проблем и ги превеждат по сметка за нещо си ( разбирайте за нуждаещи се ).

Тук пишат много хора. Дали случайно някой не е попадал на такава информация?
http://www.stotinkite.com/about.php

Това наистина е много хубава инициатива  Peace

# 48
# 49
  • Перник
  • Мнения: 396

Точно щях да пусна същия линк Laughing

# 50
  • Мнения: 508
Преди няколко години имах такива премеждия и аз.

Една служителка в ДСК се запъна яко и не искаше да ги вземе смотлата.

Бяха 50 лв...накрая склони, но ми тегли една дебела ....комисионна Mr. Green

Беzсрамие Close Не се ценят парите или?
Тук в Германия си вzимам касичката, нося я в банката и обменят в банкноти. И броят сами.

# 51
  • Мнения: 484
В нашия град няма клон на БНБ.
Нося ги в ОББ защото това е една от малкото банки дето имат машина за броене на монети,но ми взимат комисионна от 5 или 6 %
 

# 52
  • Мнения: 1 702
В нашия град няма клон на БНБ.
Нося ги в ОББ защото това е една от малкото банки дето имат машина за броене на монети,но ми взимат комисионна от 5 или 6 %
 
5% е комисионната,а би трябвало всяка банка да приема монети за обмен с комисионна!Проблемът е,че повечето нямат броячни машини и броят монетите на ръка,което ще рече,че трябва да спрат работата с клиенти(които пък се изнервят от това,че трябва да чакат) и да броят монети,затова отказват.

# 53
  • Мнения: 1 312
А на мен ми е интересно къде приемат евроцентове и има ли голяма комисионна замяната им?
В банки съм питала-стказват да ги приемат, дори и когато съм имала плащане.

# 54
  • Мнения: 2 514
И аз имам навика да си пускам жълтите стотинки в една кутийка.Преди около месец батко ме накра да ги преброя -  7лв само по 1 и 2 стотинки Laughing Взе ги и ми ги смени при една от касиерките им Peace Аз после си ги поисках, естествено Mr. Green Комисионна не съм му давала  Whistling Mr. Green

# 55
  • Мнения: 8 242
А защо чакате да ви се съберат толкова  newsm78
Аз си ги ползвам наравно с всички стотинки.. и никога нямам повече от 20тина стотинки в жълти..

# 56
  • Мнения: 1 131
Ами,освен аз да ви ги уедря  Joy.Моят син се е вманиачил на тема "жълти стотинки".Скоро ги броихме-около 40 лв бяха.И ние сега се чудим какво да ги правим.

# 57
  • Мнения: 4 585
Някакъв пич си купил плазма със стотинки, двеста и няколко кила монети.
Тего, те - http://dnes.dir.bg/2009/06/07/news4572029.html

# 58
  • Мнения: 161
Някакъв пич си купил плазма със стотинки, двеста и няколко кила монети.
Тего, те - http://dnes.dir.bg/2009/06/07/news4572029.html

 Crazy  Горките касиерки.  #Crazy

За плазмен телевизор - м'чи трябва да събера няколко чувала май докато ги събера.  Joy

# 59
  • Мнения: 0
иди във която и да е верига хипермаркети  да ти ги уедрят. искрено ще ти се зарадват. има глад за жълти

# 60
  • Мнения: 2 107
Защо си допуснала толкова монети от този вид?Глупаво е да се събират монети в шише,пликове,форми за лед и др.Това не е спестовност за мен.Не се сърди на продавачите - времето струва пари ,а не стотинки събирани по немарливост!

# 61
  • Мнения: 161
Защо си допуснала толкова монети от този вид?Глупаво е да се събират монети в шише,пликове,форми за лед и др.Това не е спестовност за мен.Не се сърди на продавачите - времето струва пари ,а не стотинки събирани по немарливост!

Я! Незнаех, че стотинки могат да се събират и във форми от лед.  Sick

# 62
  • София
  • Мнения: 6 010
Някакъв пич си купил плазма със стотинки, двеста и няколко кила монети.
Тего, те - http://dnes.dir.bg/2009/06/07/news4572029.html

Днес баща ми ми разказа за точно този случай, човекът ни е съсед. А мен много ме хвана яд, защото миналата седмица си бях приготвила точно 24 ст. за 3 копия на един документ в ксерокса наблизко. Монетите бяха 2 х 5ст., 5 х 2 ст. и 4 х 1ст. и жената в ксерокса отказа да ми приеме, защото нямало на кой да ги пробута после така. Там едно ксерокопие на страница е 8 ст., което значи, че винаги ще има на кого да върне ресто от тези стотинки... Трябваше да се върна да взема други пари, защото тази "учтива" продавачка не поиска да ми даде копията, които вече беше направила и въобще нямаше и да се върна, ако документа не беше важен...  ooooh! А мислех да си поръчам печати от въпросното място, но ме загубиха като клиент, както и поне 100 лева оборот...

# 63
  • Мнения: 804
На твое място ще си платя тока с тях,е ще добавя малко,че 40лв. няма да ми стигнат,но и това е вариант.Както съм набрала на ЕОН.  Sick

# 64
  • Мнения: 8
можеш да ни почерпиш Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 6 010
Сестра ми ми разказа, че с компанията й били в някакво кафе и сервитьорката им се държала ужасно, те са на по 18-19 години и не получили никакво уважение. Сметката им била точно 50 лева. Естествено не оставили бакшиш, а даже 2 от момчетата отишли да развалят парите в някакъв магазин наблизко и се върнали с 50 х 1лв. Аз не го одобравям много, но все пак са си платили.

# 66
  • Мнения: 3 880
И на мен ми е странно zаЩо сте ги събирали толкова време, но всеки с хобито си Wink. На мен като ми върнат жълти центове си ги държа в портмомето и на следваЩото паzаруване ги намествам. Така не ми връЩат нови и количеството се zадържа в нормалните граници Simple Smile
Може да ги сортираШ на по левче и като купуваШ някъде неЩо да ги пробутваШ едно по едно, zа 2_3 седмици Ще ги ополzотвориШ Wink

# 67
  • Мнения: 9 392
Цитат
Може да ви се строи смешно, но вече имаме цяла чанта със жълти стотинки по 1,2 и 5. Какво да ги правим???  #Crazy

Седят си така в магазина.... а все пак са си пари. /Сигурно са поне 30/40 лева.

Питах в банката, казаха че не приемали. Питах в аптеката и там си имали достатъчно.... Оказва се, че жълтите стотинки са неизползваеми.... никой не ги иска.  #Cussing out
По телевизията дадоха репортаж как мъж си купил плазма за 1899 лева с монети от 1,2 и 5 ст.
Ти също можеш да отидеш и да си купиш някой ел.уред. Grinning

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 00:38 от КрИсТаЛ

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Няма банка, която да ви откаже да внесете сума по личната си сметка, на каквито и да е купюри или монети... Ако ще и милион монети по 1 стотинка да са...
Като тук не става въпрос за "обмяна", а за внасяне по банкова сметка...

Един съвет... Не ги теглете веднага... Имат пълното право да ви "изплатят" тегленето със същите парични знаци... Mr. Green

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 6 010

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink

Много добра идея!

# 70
  • Мнения: 44

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink

Много добра идея!

Подкрепям! Пък и все ще се намери място, където да се котират.

За мен, винаги е било чудно, защо след като жълтите стотинки са в обръщение, не се приемат така, както останалите пари.
Често ми се е случвало да ми се извиняват за това, че ми връщат в жълти стотинки или пък по-едри метални парички.
Защо бе хора, нали и това са пари. На мен скоро в църква ми отказаха да ми продадат свещи точно заради жълти стотинки??? Останах без думи!

# 71
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
И аз имам 30 лв. на по 1, 2, 5, 10 и 20 ст. и ще си ги внеса по дебитната карта, сестрата на приятеля ми работи в Пощенска банка и сме се разбрали, аз да ги разделя да е по-лесно да брои, пък тя ще ми ги внесе  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 959
Мама Сладурана, писах ти на лични, но и в темата ще сложа линк. Ето аз къде си ги събирам и давам  Peace
http://www.stotinkite.com/   bouquet

# 73
  • Мнения: 562
Може да ви се строи смешно, но вече имаме цяла чанта със жълти стотинки по 1,2 и 5. Какво да ги правим???  #Crazy

Седят си така в магазина.... а все пак са си пари. /Сигурно са поне 30/40 лева.

Питах в банката, казаха че не приемали. Питах в аптеката и там си имали достатъчно.... Оказва се, че жълтите стотинки са неизползваеми.... никой не ги иска.  #Cussing out






Дай ги на мен - аз ги искам!!!  smile3521

П. С. На мен едба бабка веднъж ми направи забележка, че й давам 10 лв за 1-2 билета (нямах дребни - иначе давам).  Shocked  Е - взех си парите и я оставих без този приход от мен, колкото и малък да беше.  Crossing Arms  А между другото за първи път чувам, че няма къде да се дадат тези стотинки - обикновено в магазините "умират" за тях и благодарят. Даже сами продавачки са ми предлагали, ако видят, че имам "излишни" стотинки да ми ги уедрят.  Thinking  Така че за мен е странно, че не ги искат ... А това за банката - звучи ми нелогично.  newsm78  По-скоро си попаднала на мързеливи "банкери", на които не им се върши работата им.  Naughty  Съвсем спокойно може да се подаде жалба до директора на банката.  Peace  Да видиш само колко бързо ще ги вземат!  Laughing

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 12:43 от Pavlina Nikolova

# 74
  • Мнения: 562
И аз имам 30 лв. на по 1, 2, 5, 10 и 20 ст. и ще си ги внеса по дебитната карта, сестрата на приятеля ми работи в Пощенска банка и сме се разбрали, аз да ги разделя да е по-лесно да брои, пък тя ще ми ги внесе  Sunglasses

Чудесно!!!  Grinning

# 75
  • Мнения: 940
Само БНБ ми ги приемат без такси. Има си специално гишета, на които има машини за броене на монети. Другите банки изпитват ужас като те видят и си измислят какво ли не, само и само да те върнат. А и някои искат и такса.

# 76
Събирам ги по 10-тина лева и ги уедрявам в магазина.

# 77
  • Мнения: 8 242
Много ми е интересно.. този, дето е събрал 2000 лв в жълти стотинки.. Малко се замислих Simple Smile
Като ги е "събрал" за 1 година.. значи всеки божи ден задължително!! е имал 5,50 лв ресто в жълти стотинки.. Колко пъти на ден е пазарил.. за какви суми? Че да му връщат толкова много и то жълти.. Едва ли реално се връщат по повче от 2-3 до 10тина стотинки.. в жълти.. Което значи, че е правил поне 50-100 покупки на ден  Crazy Айде бе  Mr. Green
Всяка покупка да му е била по левче.. - 100 лв/ден.. ВСЕКИ ден..
А ако за всяка покупка са му нужни поне 2мин. - ВСЕКИ ден в пазаруване му отиват 2-3 часа ПЛЪТНО.. това без придвижването до всяко от 50-100те места, където би пазарувал..
Т.е. този човек разполага мин. 3000 лв/мес.. А ако работи за толкова - едва ли би събирал жълти стотинки, за да си купи ТВ за 2000 лв..

При положение, че работи в строителна фирма.. Никак не ми се връзва..  Mr. Green

Ама явно от село човека.. и искал да го пишат по новините  Crazy

# 78
  • Мнения: 411
дай ги на детето да си купува сами4ко бонбонки,така запо4нахме с малката да се у4и да смята с дребни стотинки,за да не я лъжат и за съжаление оЩе не смея да и дам по голяма сума ако не са то4но.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 010
duhi_puhi, човекът е събрал парите благодарение на роднини и приятели. Мисля, че го пишеше по вестниците. Освен това живее на долната улица под нас, "гражданин си е" кореняк софиянец и си е напълно нормален.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 19:26 от White_tulip

# 80
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi, човекът е събрал парите благодарение на роднини и приятели. Мисля, че го пишеше по вестниците. Освен това живее на долната улица под нас, "гражданин си е" кореняк софианец и си е напълно нормален.
Ох.. ама да е софиЯнец и да е от село е невъзможно, така ли  Laughing
Страшно геройство е извършил, във всеки случай  Crazy

# 81
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за поправката.
Не мисля, че има смисъл да се спори по този въпрос, просто исках да направя пояснение.
Също така не мисля, че хората трябва да се съдят на базата на такива постъпки, но това си е мое мнение.
За да кажа нещо и по темата - един семеен приятел се похвали как в някаква касичка събрал 300 лева на монети от 1 лев и 50 ст. за една година, каза, че въобще не ги усетил кога са се събрали толкова много и му дошли много добре в настоящия момент.  Laughing

# 82
  • Мнения: 8 242
1 лв е едно... 1 ст. е съвсем друго  Wink

# 83
  • Мнения: 262
Има доста нелюбезни продавачи,сервитъори и кондуктори и изобщо много недоволни от света и себе си хора.Все ще намериш на кого да платиш нещо с тези жълти стотинки. Laughing
Аз поне това бих направила Laughing.Случвало ми се е да ми върнат ресто с мнооого жълти стотинки,ако имам ходене пак там скоро им ги връщам да си ги имат Mr. Green

# 84
  • Мнения: 5
Аз бих забавила някоя сметка която са ми отказали да погася заради жълтите стотинки,с които съм искала да платя.Тогава пак ще отида със същите жълти стотинки да платя тази сметка и ако тогава пак ми откажат ще извикам Господари на ефира.Вече има такива случаи-пък и в крайна сметка-жълти,жълти ама пари а пък и ако са последни-тогава........

# 85
  • Мнения: X
Отскоро работя в един магазин-цените са кръгли,но често клиентите оставят жълти стотинки,та се събират доста.Събираме ги в чаши/за около ден и нещо-два се пълни висока пластмасова чашка/ и понеже са значително количество питах шефа какво ги прави-оказа,се,че в Пловдив никъде/ в банките/ не ги искат...защото нямали машина за броенето им...той бил носил преди време в една от банките,понеже там все пак са благоволили да ги приемат,но с уговорката,че са сортирани,преброени и описани....и да се върнел след няколко часа/през които уж щели да ги преброят/.....е,след няколко часа му казали,че са толкова,колкото той е заявил/нищо,че и той не ги е броил точно....теглил ги е на кантара/........но явно не са повторили упражнението.......
Единственото място което в момента можело да се обменят ,било "Била",но пак става въпрос за ограничени количества......
Иначе и аз му предложих да си плати тока с тях......ама ЕВН са ми слабост. Mr. Green

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Отскоро работя в един магазин-цените са кръгли,но често клиентите оставят жълти стотинки,та се събират доста.Събираме ги в чаши/за около ден и нещо-два се пълни висока пластмасова чашка/ и понеже са значително количество питах шефа какво ги прави-оказа,се,че в Пловдив никъде/ в банките/ не ги искат...защото нямали машина за броенето им...

Пак ще се повторя... Ами просто не ги обменяйте... ВНЕСЕТЕ си ги по сметката... Mr. Green

Няма банка, която да ви откаже да внесете сума по личната си сметка, на каквито и да е купюри или монети... Ако ще и милион монети по 1 стотинка да са...
Като тук не става въпрос за "обмяна", а за внасяне по банкова сметка...

# 87
  • Мнения: 2 014
Никога не чакам да станат купища. Пласирам ги в хранителни магазини, когато пазарувам. Например един хляб при нас е 95 стотинки. Давам точно, дори и жълти стотинки.

# 88
  • Мнения: 262
Сетих се нещо друго.
Майка ми е бивш пощенски служител,беше на кабините.Винаги имат нужда от жълти стотинки.Майка ми е казвала как има хора който чакат и 2 стотинки ресто и как си е ровила в чантата и портмонето за да върне рестото newsm78.
Една шепа занеси в пощата Peace

# 89
  • Мнения: 1 615
http://www.stotinkite.com/

Моето дете трупа с огромен хъс и с гордост ги предава Simple Smile
Извинете, ако друг вече го е предложил. Нямам време да изчета 6 стр. Simple Smile
Гуш и успех!

# 90
  • Мнения: 262
http://www.stotinkite.com/

Моето дете трупа с огромен хъс и с гордост ги предава Simple Smile
Извинете, ако друг вече го е предложил. Нямам време да изчета 6 стр. Simple Smile
Гуш и успех!


Дет не искаш да четеш,аз щи кажа! Laughing

Отказват да и ги вземат нявсякъде #Cussing out

# 91
  • Мнения: 353
За този с плазмата казаха в репортажа, че са му помагали и приятели за да ги събере такава сума, поне това чух аз

# 92
  • Мнения: 1 615
Е, отказват в ДСК - щото са смотаняци Simple Smile
Дъщеря ми даже я снимаха на Никулден и грамота й дадоха Simple Smile
Да бяхте отишли пред Народния театър на 1-и юни - нямаше да ги откажат Simple Smile
Ние вероятно ще се целим пак в Никулден - тя пак трупа усърдно Simple Smile

# 93
  • Мнения: 66
занеси ги в някоя банка - там имат броячни машини

# 94
  • Мнения: 803
Преди няколко месеца, дадохме в банка ДСК около 2000 лв. на стотинки.
И като се изкиприл на гишето със сака, мъжът ми де, че на мен ми беше твърде тежък, чиновничките го гледали ей така: Shocked Shocked Shocked
Обаче ни взеха доста тлъста комисионна за броенето. Mr. Green
Но ние сме си виновни де, събирахме стотинки като невидели няколко години... Twisted Evil

# 95
  • Мнения: 0
иди в данъчното там може и да имат нужда.

# 96
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Олеее, като ви чета, ще взема да кажа на щерката да набляга на белите стотинки  Laughing
Защото тя в момента има събрани доста жълти стотинки-не сме броили точно колко, но..

# 97
  • Мнения: 63
Здравейте момичета имам един малко страничен въпрос и не е точно по темата, за което се извинявам на мама сладурана.

Днес с майка ми почиствахме килера и случайно разровихме един кашон със стари дрехи. Оказа се, че в един панталон на баща ми са останали рубли, но нямам идея дали все още са в обмен. Та въпросът ми е точно такъв - в обмен ли са тези банкноти или вече не са.?  На банкнотите пише 1997. Ето ги и тях 


Иначе по темата ... и аз имам около 5 лева по 1,2 и 5 стотинки и ще гледам скоро да ги разкарам.  Grinning

# 98
  • Мнения: 34
При мен са много вървежни и все нямам да връщам.
А като искам дребни(жълти) все казват, че нямат, а е така като тебе си ги събират вкъщи и се чудят какво да ги правят.
Носете и жълти стотинки в протмонетата и давайте точно пари, така няма да ви мсе събират, а ние няма да се чудим как да ви връщаме ресто.
#Cussing out Понякога в суперите и по 5 и по10 "нямат" да връщат. Да ги... крадлите, да им се върне дано

# 99
  • Мнения: 317
Аз си обмених жълти монети преди две седмици в БНБ- не ми взеха комисионна за броенето .

# 100
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Може да ви се строи смешно, но вече имаме цяла чанта със жълти стотинки по 1,2 и 5. Какво да ги правим???  #Crazy






Не прочетох всички отговори,но аз ги нося в Пикадили сортирани хо 100бр.

# 101
  • Мнения: 262
Олеее, като ви чета, ще взема да кажа на щерката да набляга на белите стотинки  Laughing
Защото тя в момента има събрани доста жълти стотинки-не сме броили точно колко, но..

Малкия е на 4 и половина,и скоро му обяснявах че с жълти и дъвка неможе си купи.От сега го ориентирам какви да си иска от бабите и какви да не взима(освен ако не ги намери на пътя де-късмет са уж) Laughing

Общи условия

Активация на акаунт