От какви хора се възхищавате?

  • 2 977
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Не мога да обобщя на какъв тип хора се възхищавам. Но има такива хора - и на все от тях се възхищавам за различни неща.

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Възхищавам се НА
Възхитена съм ОТ
 Peace

Възхищавам се на всички, които са по-добри в нещо от мен. Възхищавам се на силните, на добрите, на работливите, на богатите (работещи, а не мутри), на търпеливите, на образованите, на природно интелигентните, на красивите (но красиви и отвътре), на смелите, на търпеливите, на оптимистите, на силните духом и пр.

# 17
  • Мнения: 3 268
Кака хубаво си го казала!Напълно се съгласявам с теб и аз Hug

# 18
  • Мнения: 2 448
На таланта не се възхищавам, за това човек няма заслуги, мога само да се любувам на нечии творби.
Възхищавам се на хора, които успяват да се съхранят в нещастието без да се озлобят, а всъщност имат право. На тези, които са по силни от мен. На борците, на тези, които не се отказват.

# 19
  • Мнения: 3 268
Това,че талантът е дар Божи,значи ли че не трябва да му се възхищавам.То тогава нямаше да ходят хората нито на концерти,нито на изложби.Какво да им гледаме и слушаме.

# 20
  • Мнения: 2 448
Ами не, не разбирам защо трябва да се възхитя на някой за нещо , което му е подарено.
Както казах, мога да се любувам на творбите. Нали уж и самите творци така се изживяват като инструменти проводници на изкуството, а не за самата слава.

# 21
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хах, няма такъв талант, който да се е събудил един ден и да е нарисувал Мона Лиза или написал Травиата - таланта значи че можеш да правиш нещо по добре от някой друг, но за да го направиш реално се изискват толкова много усилия от страна на "таланта" - няма такъв случай да имаш талант да правиш нещо на 100% идеално - ако не се развиваш в тази насока, ако не работиш за това, ако ще Моцарт да си, все тая, нищо няма да стане от теб.

# 22
  • Мнения: 24
Аз се възхищавам на Арнолд Шварценегер  и на Херман Хесе Peace

# 23
  • Мнения: 2 070
от хора, които успяват да живеят в хармония със себе си

# 24
  • Мнения: 502
     Темата за талантливите хора е много интересна.
  Знае се,че повечето от тях са особняци,така да го кажем. Микеланджело,Ван Гог,Хемингуей,Достоевски,Моцарт....Приживе те са били аутсайдери,неразбрани,дори отритнати. Талантът или гениалността,така може да се нарече,не винаги биват разбрани от обикновените хора. В този смисъл възхищението наистина идва после,когато опознаеш творчеството на този човек,който в ежедневието си ти се е струвал странен,различен....

# 25
  • Мнения: 2 448
    В този смисъл възхищението наистина идва после,когато опознаеш творчеството на този човек,който в ежедневието си ти се е струвал странен,различен....

А възможно е и дори да не дойде. Това, че си харесал творбите на някого, не означава че ще му се възхитиш какъв е бил като личност.

# 26
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
От добри хора. Добротата е най-ценното качество у човек според мен.
И аз така. Най-много се възхищавам от добротата. Дали защото напоследък е на изчезване...

# 27
  • Мнения: 7 947
От силни  Peace
Не в смисъл мускулести!

# 28
  • Мнения: 502
    В този смисъл възхищението наистина идва после,когато опознаеш творчеството на този човек,който в ежедневието си ти се е струвал странен,различен....

А възможно е и дори да не дойде. Това, че си харесал творбите на някого, не означава че ще му се възхитиш какъв е бил като личност.
Да,сега ще споделя един пример.
 Наскоро четох дълга статия за Айнщайн и неговата първа съпруга Милева,сръбкиня. От това,което пишеше в статията,а тя беше биографична,ореолът на гения сякаш изчезна. Той може да е бил гениален физик и математик,но е изоставил първородната си дъщеря в сръбско сиропиталище,а след това е изоставил и съпругата си,с още два невръстни сина,пак от него.

# 29
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Възхищавам се на добрите хора. Добротата, добронамереността, позитивното отношение към живота и хората са качества, които много ценя.

Общи условия

Активация на акаунт