Анкета за име на момче

  • 3 951
  • 73
  •   1
Отговори
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ето го и моят случай. Чакам второ момче, синът ми се казва Даниел Иван Д.... Иван не му е бащино име, второ име е. На бебето, обаче, сме решили да дадем бащино име, което започва с Б, фамилията с Д (за мен е важно бащино/второ име и фамилия, да звучат добре с първото име).
 
Отворена съм и към други предложения, дори приветствам, единственото предпочитание ми е към по-ясно произносими имена, детето ще живее в англоезична среда. Но искам да избегна най-масовите (каза тя с дете Даниел  Grinning)

Гласувайте, моля. Благодаря.

# 1
От личен опит - Боян е много, много хубаво име но не е никак подходящо за англо езична среда. Трудно го произнасят и веднага почват да питат каква народност си. А понякога това е досадно и неприятно.
На Константин всички българи ще му викат Коце, няма как да го избегнеш. На знам на теб дали ти харесва това умалително, но на мен никак.
Теодор като че ли най ми харесва, но и то е от масовите. Всъщност моят съвет е да избереш именно "масово" име. Те за това са популярни, защото са хубави. Избрери от тези които стават за целият свят, за детето така ще е най - добре.
Успех и лека бременност до края.

# 2
  • Мнения: 251
Ако избереш някое библейско име мисля, че няма да  имаш проблем в която и да си христианска страна- Тома(това е по повод една друга тема за име), Андрей, Петър, Матей, Йоан, Филип, Симеон,Яков -това са имената на апостолите...
Други универсални имена са- Александър, Мартин, Даниел Wink,Николай, Павел, Георги, Антон, Лука, Марко, Михаил, Гавр(а)ил, Марио...
Пиша ги на български но ти можеш да избереш и английския вариант...

# 3
  • София
  • Мнения: 44 080
От твойте - Андре.....но защо не Андрей?

Иначе мойте любими мъжки имена са Максим, Филип, Матей(Мат/ю), Мануел,Емилиан, Габриел, Йосиф, Йордан....

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 15:10 от Angel_Dust

# 4
  • Мнения: 804
Гласувах за Константин,харесва ми и е благозвучно име.Дори и в англоезична среда ще се научат да го произнасят,немога да разбера обаче, как може това да е критерий за име на дете,при положение,че името е за цял живот.Явно съм старомодна,но това е последното, с което ще се съобразя при избор на име за детето си.Успех!!!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 44 080
Lina dm - как да не е критерии, като ще расте именно в такава среда Wink

# 6
  • Мнения: 804
Ще расте сега,но докога?Ако се върне в Бг?Е,не се учудвам,все повече навлизат чужди имена и при нас.Явно аз съм по старомодна,не съм уж възрастна,но това си е мое мнение.Предпочитам български имена.Няма лошо,нали?Все пак успех на авторката и здраво детенце!!!  Hug

# 7
  • Мнения: 419
След като живеете в чужбина е добре името да е кратко и лесно за произнасяне, това от собствен опит,и моя съвет е като на ana12345 - някое популярно кратко име, което се произнася лесно Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 080
Е, за това е хубаво да се избира по-неутрално име, което ще е лесно произносимо и ясно и нормално звучащо и на двата езика.....
Щото пък може и там да му мине живота, да не се връща в БГ....може и да отиде на съвсем трето място.....колкото по-ясно и интернационално - по-добре.....

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Благодаря за гласовете и мненията!

Лина, живеем от 10 години в Щатите, децата (поне в близкото бъдеще), растат тук, за по-натам, естествено, никой не знае. Аз също харесвам български имена (дори и да не са съвсем български, като библейските, да са достатъчно "нормални" за България).

Част от предложените сме ги отхвърлили по други признаци (познати/близки с тези имена), но може би Тома ще добавим към списъка. 

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бубка, те всичките са хубави  Grinning (Андре не ме кефи само в този му изфренчен вариант).
Даниел и Самуил се връзват много хубаво звуково.

# 11
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мда, Андре го пофренчих, защото бащата не ще Андрей... А Андрю в никакъв случай. Но ми харесва Дани-Анди.

Даниел-Самуил, Дани-Сами, нали? Дани-Теди.... Константин няма умалително... ох, много трудна работа.

# 12
  • Мнения: 948
Да си кажа и аз  Mr. Green Гласувах за Самуил и Теодор, като Самуил ми харесва повече (Теди за голям мъж е малко несериозно, особено в Щатите).

Погледнах сега мъдрата си книга, Андре така изписано се смята за афро-американско (Др Дре Tired); препоръчват Андреас, като цитирам, "по-изтънчен вариант."

Други (от моя списък с имена, мислени и премислени): Adrian, Julian (прелест за лятно бебе), Gabriel, Max, Zachary. Последното е интересно, хем класика, Захари, хем на английски е Зак или Хари.

# 13
  • Мнения: 3 804
Гласувах за Андре,но предлагам и Адам-името е познато във почти всички страни .

# 14
  • Мнения: 6 992
Ей, Бубка, откри тоя подфорум  Hug
От тия - Самуил.

Общи условия

Активация на акаунт