Прекалено дълга лятна ваканция

  • 5 451
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Ами и при нас има почивчици, къде по-големи, къде по-малки.
Започваме на 15 септември.
Около 22 септември се почива 3-4 дена.
На 1 ноември се събират отново 3-4 дена, в зависимост кой ден от седмицата е.
На 17 декември се излиза до 4-6 януари в Коледна ваканция.
Края на срока - началото на февруари - 4 дена.
Учи се 2 месеца - февруари и март и идва
Пролетна ваканция - 1 - 11 април.
После идва според зависи Великденска ваканция - 3 дена.
После около Гергьовден - 3-4, понякога и повече дни.
После 24 май - 2-3-4 дена.
И ... ами не може да се каже, че се учи непрекъснато без почивки. Вярно е, че някои от почивките са от 3-4 дена, но пак са си почивки.

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 ЗлаВещица - разчета е такъв, да.
Официалните ваканции на учениците са 2-3. Другото е покрай общонационални празници. Демек - всички тогава почиват.
А виж как е по света... Ученическата ваканция си е така, така, така... Не става дума за националните празници и почивките покрай тях.

# 47
  • Мнения: 3 479
Зла Вещица, 2008 г 1 ноември е бил в събота, а тази година е в неделя. Къде е почивката през ноември? Ако не ме лъже паметта около това време има 2 дни за първокласниците.

Неслучайно и ние предпочитаме да ползваме по-големи отпуски през лятото.
Ние и дълги зимни обичаме и ме е много яд, че февруари месец се пада да имат само седмица ваканция  Rolling Eyes С удоволствие бих им уплътнила 2 седмици в планината на ски  Grinning

Ние и на една седмица не можем да се радваме. Единствената възможност едно семейство с ученик да отиде на ски е по празниците, но тогава цените са двойни. Ако пък имаш две деца, работата става още по-невъзможна.

При нас се завършва на 30 юни и се започва на 1 септември. За сметка на това на всеки 2 месеца има по 2 седмици ваканция. Децата си почиват по-равномерно и виждам, че се отразява положително. Навремето 1-3 клас ми се виждаше дълга ваканцията 3 1/2 месеца, а после до Нова Година - нищо! Иначе като обща годишна дължина на ваканциите си трябват 3-4 месеца.

Ей това имах предвид, но май не съм обяснила добре.
Въобще не е необходимо да се стига до пренатоварване на децата, за да имат нужда от предълга лятна почивка. Нека си учат равномерно и да няма стрес.

# 48
  • Мнения: 7 263

Ние и дълги зимни обичаме и ме е много яд, че февруари месец се пада да имат само седмица ваканция  Rolling Eyes С удоволствие бих им уплътнила 2 седмици в планината на ски  Grinning

Ние и на една седмица не можем да се радваме. Единствената възможност едно семейство с ученик да отиде на ски е по празниците, но тогава цените са двойни. Ако пък имаш две деца, работата става още по-невъзможна.

При нас се завършва на 30 юни и се започва на 1 септември. За сметка на това на всеки 2 месеца има по 2 седмици ваканция. Децата си почиват по-равномерно и виждам, че се отразява положително. Навремето 1-3 клас ми се виждаше дълга ваканцията 3 1/2 месеца, а после до Нова Година - нищо! Иначе като обща годишна дължина на ваканциите си трябват 3-4 месеца.

Ей това имах предвид, но май не съм обяснила добре.
Въобще не е необходимо да се стига до пренатоварване на децата, за да имат нужда от предълга лятна почивка. Нека си учат равномерно и да няма стрес.

Да виж така поднесено съм по-съгласна и бих приела тези аргументи.
Защото искам да мога да заведа децата си на ски за 10-тина дни, без да се налага да отсъстват от училище. А също така искам да имаме и подобаваща лятна почивка.
И също така наистина виждам повече разум в регулярни 2-седмични паузи, няколко пъти годишно, вместо разпокъсани 1-2 дни и то не за всички класове. Защото най-гадното е когато едното дете почива, а другото е на училище.

# 49
  • Мнения: 8 999
На всички ученици предстои лятна ваканция.
Мили дами,искам да ви попитам не ви ли се струва,че лятната ваканция е прекалено дълга?
Аз лично не бих имала нищо против децата да започват училище на 1-ви септември.
В много държави няма толкова дълга ваканция.Те прекъсват обучение лятото за много по-малко време.От друга страна имат кратки ваканции през учебната година,но и ние имаме такива.
Гледам,че сега всички родители търсят градски летни лагери и други занимания за децата ,за да запълнят голямата празнина.
Вие какво мислите?

На мен самата ваканцията ми идва екстра! Като бях ученичка също ми беше добре. И на децата ми не им се струва прекалено дълга. Мразя зимата и бих убила човек, ако ми отнеме от лятната почивка и ме задължи да си стоя вкъщи през студеното време. Цяла година живеем за трите месеца лято, сигурно ще ми е страшно тегаво, когато децата пораснат и учебната година им продължава до 15ти или 30ти юни.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
А виж как е по света... Ученическата ваканция си е така, така, така... Не става дума за националните празници и почивките покрай тях.

Шани, ами и нашата ваканция си е така, така, така, но има и бонусчета, които ни дават да си поемем дъх Simple Smile

Галя, давах примерен график, не точна сметка.
А, и забравих дървени и грипни ваканции, които честичко се случва да се дадат.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Защото искам да мога да заведа децата си на ски за 10-тина дни, без да се налага да отсъстват от училище. А също така искам да имаме и подобаваща лятна почивка.
И също така наистина виждам повече разум в регулярни 2-седмични паузи, няколко пъти годишно, вместо разпокъсани 1-2 дни и то не за всички класове. Защото най-гадното е когато едното дете почива, а другото е на училище.

да, да.
И във ваканцията имаме значителни пропуски и недомислици.
При това за 3-те месеца децата тотално всичко забравят и после до началото-средата на октомври не могат да влязат в час...  Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Не може едно дете, което е учило стабилно през годината да забрави всичко за три месеца. Да, забравянето е част от ученето, но се забравят неща, които или не са усвоени добре, или не са нужни. Ако детето се е научило добре да решава един тип задачи няма да ги забрави през лятото. Ако се е научило да чете и да пише, няма да го забрави през ваканцията. Може да има леко отстъпление в материала, но нали затова в началото на годината се прави преговор, за да се освежи паментта за най-важните неща!

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Ами има някои и след зимната ваканция са забравили доста неща, други и след лятната си помнят всичко Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3 804
Не може едно дете, което е учило стабилно през годината да забрави всичко за три месеца. Да, забравянето е част от ученето, но се забравят неща, които или не са усвоени добре, или не са нужни. Ако детето се е научило добре да решава един тип задачи няма да ги забрави през лятото. Ако се е научило да чете и да пише, няма да го забрави през ваканцията. Може да има леко отстъпление в материала, но нали затова в началото на годината се прави преговор, за да се освежи паментта за най-важните неща!

Напълно съм съгласна с теб-поради натоварената програма през годината ,не хващам големите да четът и пишат на бг ,освен ако не им се налага-занимавам ги само през лятото.От лято до лято не са забравили нито да четат ,нито да пишат на бг.

# 55
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Единствената възможност едно семейство с ученик да отиде на ски е по празниците, но тогава цените са двойни. Ако пък имаш две деца, работата става още по-невъзможна.
Злоупотребата с цените на почивките по време на празници и ученически ваканции е в пълна сила по цял свят. Тук цените стват двойни, по време на ваканция, а седмица преди и след ваканцията са с една трета по-скъпи. Когато синът беше в начално училище просто го изтеглях от училище веднъж годишно за седмица или две. В гимназията е трудно да се направи подобно нещо, но пак зимата го дръпнахме 2 дни преди ваканцията и излъгахме, че не се чувствал добре  Rolling Eyes

На мен самата ваканцията ми идва екстра! Като бях ученичка също ми беше добре. И на децата ми не им се струва прекалено дълга. Мразя зимата и бих убила човек, ако ми отнеме от лятната почивка и ме задължи да си стоя вкъщи през студеното време. Цяла година живеем за трите месеца лято, сигурно ще ми е страшно тегаво, когато децата пораснат и учебната година им продължава до 15ти или 30ти юни.
Лятната ваканция никога не ми се е струвала голяма, но зимната винаги не ми е стигала. Обожавах да играя в снега, а по-късно се отворих и на ските. Убивам човек, ако не ми осигурят прилична зимна ваканция, дори и да е свързано с това да се пропуснат занятия в училище  Laughing

# 56
  • Мнения: 7 214
И също така наистина виждам повече разум в регулярни 2-седмични паузи, няколко пъти годишно, вместо разпокъсани 1-2 дни и то не за всички класове. Защото най-гадното е когато едното дете почива, а другото е на училище.

И аз съм ЗА това.

Искам да попитам дамите,които живеят в чужбина и всички други,които имат информация разбира се:
В другите държави има ли толкова много национални празници като у нас?

3-ти март, 1-ви май, 6-ти май, 6-ти септември, 22-ри септември.Пропуснах ли някой?
Изключвам Коледа, Великден и 24-ти май,който  е само за ученици.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
24 май е национален празник за всички. 1 ноември е само за ученици. На 6 септември все още учебната година не е започнала.

# 58
  • Мнения: 7 214
24 май е национален празник за всички.

Леле,от толкова много празници се обърках.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Защо пък да си нямаме толкова национални празници? В крайна сменка не са пък чааак толкова много. А и всичките са свързани с важен повод. Не са просто така измислени.

По темата-ваканцията си ок. Това с регулярната почивка на 2 седмици не е лоша идея, но няма да стане никога. А и учениците имат навика да се отпускат след почивка и им трябват поне 2 дни за влизане в релси...

Общи условия

Активация на акаунт