Прекалено дълга лятна ваканция

  • 5 467
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 154
Защо пък да си нямаме толкова национални празници? В крайна сменка не са пък чааак толкова много. А и всичките са свързани с важен повод. Не са просто така измислени.

Не знам дали са чааак толкова много,но като се слеят с почивните дни се получава 4,5 дори по 6 дена почивка.Вижда ми се ммого при положение,че имаме и ваканции.
За това искам да си сверя часовника с другите държави.
Та въпросът е:Имат ли другите държави толкова национални празници колкото нашите?
а не:Много ли са ни националните празници?

# 61
  • Мнения: 21 455
 Всъщност България има само един национален празник - 3 март. Всички останали са официални празници.  Wink

# 62
  • Мнения: 7 154
Всъщност България има само един национален празник - 3 март. Всички останали са официални празници.  Wink

Не споря!А и не правя разлика.Почивни дни са.
Напиши в Чичко Гугъл Национални празници в България.
Не знам защо винаги ще се намери някой във форума,който се хваща за определена дума,а не пише по същество.

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Не не е дълга ваканцията на децата.В училище са толкова ангажирани и заети  уроци ,че ИМАТ НУЖДА ОТ ДЪЛГА ПОЧИВКА .

# 64
  • Мнения: 21 455
Всъщност България има само един национален празник - 3 март. Всички останали са официални празници.  Wink

Не споря!А и не правя разлика.Почивни дни са.
Напиши в Чичко Гугъл Национални празници в България.
Не знам защо винаги ще се намери някой във форума,който се хваща за определена дума,а не пише по същество.
" Чичко Гугъл" съвсем не е критерий за достоверност не само по този въпрос, а и по редица други. Ако наистина ще се формализираме дотолкова, кой за какво се хваща....Темата е " Прекалено дълга лятна ваканция", а не " Почивните дни у нас и зад граница".
Та по темата. Не виждам как започването на първи септември ще помогне на децата ни. Четиринадесет дни не са чак толкова много, че да облегчат натоварената програма в прогимназията и средните училища, а ако и шести септември се падне в работен ден....
 Що се отнася до по-малките - моят син беше второкласник и класът им на практика приключи с ученето и изпитването някъде около 24 май. Нито са бързали, нито нещо е останало ненаучено. Единственият вариант е да им " вкарат" допълнителен материал в учебниците, но пък тогава много родители ще недоволствуват именно от тази промяна( включително и аз).
Имала съм " честта" да започвам училище на първи септември, както и да уча в събота. На някои мои връстници може и да им е харесвало това(лично аз силно се съмнявам), но на мен ми беше изключително неприятно.
И още нещо. Защо все гледаме да се сравняваме с останалите страни? Нека, ако търсим вариант за промяна в продължителността на лятната ваканция, това да става на база специфичните условия в България,а не защото видите ли Еди-къде-си почиват само през юли и август. Peace

# 65
  • Мнения: 8 999
Всъщност, сега като се замисля, май може лятната ваканция лекинко да се "ореже", но пък през учебната година учебната седмица да е 4-дневна.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, те, тогава родителите ще пропищят! Обаче с удоволствие бих направила срядата почивен ден за децата  Grinning

# 67
  • Мнения: 67
Всъщност, сега като се замисля, май може лятната ваканция лекинко да се "ореже", но пък през учебната година учебната седмица да е 4-дневна.
във Франция началните курсове имат 3 дни почивка за седмицата,ако нищо не се е променило от тогава де Mr. Green

# 68
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В края на учебната година моето първолаче вече едва креташе, караше го по инерция. Все му се спеше, разсейваше се, ревеше и се тръшкаше за глупости. Беше ми жално за детето. Sad Не мисля, че почивката му е много, и на майка и едно време не и се струваше никак много. И сега давам задачи /но не в такива количсетва/ и четем книги. Peace

# 69
  • Мнения: 7 154
Ок! Щом ще спорим...

...Темата е " Прекалено дълга лятна ваканция", а не " Почивните дни у нас и зад граница"...

Ако следиш и други теми,а не се ограничаваш само с тази и  "Второкласници" ,би трябвало да знаеш,че много ЧЕСТО  участниците в дадена тема излизат извън нея по ред причини,основната която е повечето мнения и страници както е в момента!Колкото и да се стараем да сме по темата разговора неминуемо се измества!

По-горе някои споменаха,че предпочитат по-кратки ваканции от по няколко дена.Такива се получават у нас, когато има ОФИЦИАЛНИ празници и един НАЦИОНАЛЕН.
И понеже се включиха много дами от чужбина,реших да ги попитам как е положението при тях с ОФИЦИАЛНИТЕ празници.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 17:55 от ana_

# 70
  • Мнения: 7 154
dideva,и  понеже по-...... отстъпва,нека това бъда аз.

# 71
  • Мнения: 21 455
Хайде да не се впрягаме толкова и да не се мерим кой е по- по- най-.... Grinning

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 22:11 от dideva

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ей сега ще ви опляскам и двете. Не се драчете така. И наистина не се хващайте за думата кой празник официален , кой национален.

Никак не са в повече тези въпросни официално-национални празници на децата. Знаете ли как се усеща, че е петък, винаги са по-щури и уморени. Та на въпроса пак, много си е ок лятната ваканцияяя...в България.

А пък авторката, ако иска да получава само мнения на мами от чужбина, да пише в чужбинската тема.  Peace Hug

# 73
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами петъка е тежък и за нас /родителите/ и за яслите , и за градините.
А ние уж сме свикнали след години работа, а децата преди училище поне не учат...
Всяка ваканция и дълъг уикенд се чакат ентусиазирано Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт