ПЪРВИ за втори във Ваканция

  • 19 484
  • 325
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 129
Ваканция е - не може да ги виним. Само още седмица да издържи и ще го пусна да играе свободно. Искам да го наградим и с ходене до морето.

# 31
  • Мнения: 861
Привет и от мен.
И ние сме се отдали на пълна почивка. Он днес дребния е при баба си, така че и аз съм във ваканция  Laughing

# 32
  • Мнения: 558
liani , много благодаря!  bouquet
 

# 33
  • Мнения: 686
Най-накрая и ние вече се броим за второкласници.Вчера мина тържеството с раздаването на свидетелствата.Имаме си и списък с 8 книжки и задачка за направа на читателски дневник.Весело лято на всички дечица 1swing football

# 34
  • Варна
  • Мнения: 159
Ние днес тръгнахме да търсим "Домът на сойката" в природен парк Златни пясъци. Сойката не намерихме, но колко местенца за игри и закътани полянки сме си заплюли... Simple Smile
Ако някой знае как да стигна до въпросната сойка ( детския кът в парка ), ще съм му много благодарна да ми даде подробни указания  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 3 610
Честит рожден ден на празнуващите на патерица Hug
Ние се прибрахме от вилата-беше супер готино и зареждащо-въздух,слънце,рекичка.Бесъчоците бесняха от сутрин до мрак.Росен едва ли ще забрави да пише,защото вечно нещо си драска,решава си кръстословици и тем подобни.Чете,почти е свършил Пипи и мисля после да му дам нещо индианско newsm78дали не са малки още за тях?Виж за математика хич не се и сеща,но има време,тази дълга ваканция току виж му се дорешавали и задачи Mr. Green

# 36
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Може ли да споделите повече за читателските дневници. Какво пишат в тях? На Мия не са им казали, но смятам да я накарам да си направи.

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 320
Привет! Моята почивка от Вероника приключи. Беше за 2 седмици на "бабин дом", но от днес и аз съм там, т.е. на "мамин дом". Laughing Цяло лято ще си почиваме от София. Тук е голяма свобода: като си отвори очите, едвам успява да закуси и беж да я няма - колело, ролери, всякакви игри с много приятелки. Вечерта пък, баба и успяла да я научи, да се прибере към 7 да хапне и после пак на вън игра до 10 часа. После заспива докато помирише възглавницата. Малката пък пощуря тук, обръщат и внимание много каки , баба и дядо също, свободно пълзи из всички стаи и пипа навсякъде - на кратко : свобода и за двете, непостижима в София.
Аз пък смятам да се възползвам максимално от тяхната свобода.  Simple Smile
Иначе с книгите сме до никъде - похвали се, че е прочела "Хензел и Гретел". Ума ми не побира как ще се справи с Пипи... Thinking

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 1 783
"Първи за втори" казвахме като деца.

# 41
  • Мнения: 7 831
"Първи за втори" казвахме като деца.
  Hug така да бъде!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 783
За първи път съм съавтор в заглавие  Blush.

Оказа се, че Кирил е прочел отдавна книгите от летния списък, с изключение на една. Сега е на вълна история и ханове. Мозъкът ми се набръчка отново, опитвайки се да извади на повърхността отдавна забутани неща. А той пита ли, пита... Добре, че навремето историята ми беше хоби, щото ако се беше развълнувал от астрономия, закъсвахме го.

# 43
  • Мнения: 21 436
Може ли да споделите повече за читателските дневници. Какво пишат в тях? На Мия не са им казали, но смятам да я накарам да си направи.
Има и много добре оформени читателски дневници, които се продават в книжарниците. Нашият е на издателство " Фют"и  не само е много красив, но и добре структуриран. Не е подходящ, обаче, ако имате намерение да го попълвате след всяка прочетена приказка или разказ, а е по-скоро за по-дълги произведения, например такива като " Ян Бибиян", " Вълшебникът от Оз", " Пипи Дългото чорапче= и др.( т.е. детски повести и романи)  Peace

# 44
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
През пролетната ваканция описвахме прочетените приказки - заглавие, автор и няколко изречения за съдържанието. Мисля и сега така да го направим, макар да го няма като задачка. В тетрадка с тесни и широки редове. Може и по някоя илюстрация да сложим тук-там.

Общи условия

Активация на акаунт