С Дюкан и без да гладуваме ориенталски танци без шкембе ще танцуваме -

  • 26 445
  • 501
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 405
Супер! Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 2
Ха! Втора страница!! Heart Eyes

кри newsm78 Много странно? Ами преди режима как ти беше холестерола? После по време на 2фаза? Аз мисля, че трябва да включваш вече гали и особенно нишестени. Купувай био, органични продукти. За галите - ядки, орехи бадеми, плодове, мед. За нишестени - свари си жито(органично по възможност). Организмът има свойството да извлича от житото това което му трябва, т.е. в него има всичко. Не случайно хлябът е в основата на вички храни. Но сега ядем хляб с прекалено много подобрители и боклуци. Така че гледай всичко да е био и органично, някъде от село и да нямат торове и пестициди - зеленчуци, плодове, ядки, домашен мед, домашно месо. Най- вече ябълки! Можеш да си вземеш и допълнително пектин от аптеката, много помага! Peace

А! Сетих се! имам една книга - Зоната, мисля, че е най-здравословния режим на хранене. Аз бях на него и после пак мисля да мина. Със сигурност води до задържане на резултати и мисля после да се съобразявам с него.

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 14:59 от @Eternity

# 17
  • Мнения: 5
Момичета, купих си пакетирана извара и е много странна на вкус. МИЛТЕКС. Някой пробвал ли я е newsm78

# 18
  • Мнения: 27
Здравейте на всички Hug
Втора страничка-2кг Точно толкова ми трябват за да си достигна линииката.
Да ви се оплача-току що сготвих някакъв зелен фасул замразен,но колкото и да го варих все едно,че ядеме дърво.
За вечеря съм решила да направя печени чушки с яйца и пилешко на мъжо ми,а на мен с телешка кайма.
Янич,завиждам ти за плажа.Как ми се иска да съм по близо до морето
Кри,при положение,че се храним почти без мазнини млекото едва ли би ти качило холестерола чак в такива граници.
Причината е някъде другаде,но може би Лилов ше ни помогне да я открием
На всички  Hug Hug Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 1 559
Пу запис. Laughing
Аз пак да си попитам..не ме бийте-за затруднено сваляне по бедрада(вуйна ми),по добре ли е 4/3...или да си продължава 5/5.  newsm78

# 20
  • Мнения: 0
Запис и от мен на втора страничка> Днес последен ден ПЗ, от утре 5П и да се надявам скоро да местя линийката, че тия 5 дни и грамче не съм мръднала Sad ама то ще да е от нерви и недоспиване. Сесията почна, първия изпит с 6 го взех на втори ме скъсаха и само се ядосвам, следващия е в петък.
Приятен ден на всички  Hug Hug Hug аз продължавам с химията  Laughing Laughing

# 21
  • Мнения: 33
На линия съм,още съм малко ошашавена,но.........
Имам минус,но не му се радвам оти е от главоболия.Довечера съм на купон,менюто направих аз и познайте какво е.........Дюканско Joyта довечера ще увеличим дюканките макар и за една вечер.
Вещи поздравления  Hug
отивам да дочета старата и ще дописвам после Hug
Пу запис. Laughing
Аз пак да си попитам..не ме бийте-за затруднено сваляне по бедрада(вуйна ми),по добре ли е 4/3...или да си продължава 5/5.  newsm78
Можеш да си помогнеш само с някакъв спорт.Въпреки че не можем да си променим структурата,явно си с  крушовидна форма на тялото.Аз  съм от този тип и избягвам да нося панталони.Шия си дрехите с оптическа измама JoyПравя си кройките подходящи за моята фигура.Опитай newsm10
Гардения,Янич,Пинкито,Ванеса йо,Мименсита,Луси,qelinda,Snow4eva благодаря ви Hug

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 15:40 от emili7497

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Пу запис. Laughing
Аз пак да си попитам..не ме бийте-за затруднено сваляне по бедрада(вуйна ми),по добре ли е 4/3...или да си продължава 5/5.  newsm78

Аз вчера щях да отговарям и така си и остана. 4/3 не е схема дадена от Дюкан, а измислена тук във форума. Като по-ефикасна от гледна точка на почивните дни - в къщи си, със семейството, да не се ограничаваш само с протеини, а да можеш тогава да включиш и зеленцуците.

# 23
  • Мнения: 1 559
Мерси Вещи Hug,значи ще и кажа,просто да си продължава 5/5..и резултаите рано или късно ще дойдат.

# 24
  • Мнения: 328
Хайде и аз на 2ра Peace
дано и на мен да ми е на късмет с ----
Гардения мила,мой роднини си правят всяка година около 300-400 компота  Crazy #Crazy за зимата,те много го обичат цялото семейство /дъртите и по младите/ и си ги изпиват най вече ooooh! Crazy,та дядото е със диабет и на него поне половината така му го правят със захарин,и до колкото имам спомен слагат от този на хапченцата и горе долу към 5-7хахченца слагат в буркана.Ако го правиш по нататък като се приберем от гостенството ни /с Теди сме в Стара Загора-на мойте родители на гости/ ще я питам моята роднина как точно го прави и ще ти кажа  Peace
За отчет - аз смъквам бавно и славно  Hug,и като се прибера ще дам по точен отчет че тука се меря на др. кантар и може да ме лъже  ooooh!,макар че не ми се иска да ме лъже Crazy
Много прегръдки на Всички ви  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug...............
И специални и на Вещи за нова и весела тема Hug  bouquet

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 15:56 от gachoni

# 25
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 164
Брей, заведох детенце на детски РД, пийнах кафе и що да видя - нова тема. Добре, че не сте я изписали  Laughing, та да се запиша и аз.
Успех с режима, всеки да свали колкото са му нужни, но в рамките на разумното.
Приятен ден!!!

# 26
  • Мнения: 52
Който е изпуснал да се запознае с Филюдката и не само с нея, ще има още един шанс.
Не остана време, срещата е утре 7 юни - 13 часа в "Цар Картоф" - на ъгъла на бул. "Хр.Ботев" и бул. "М.Луиза"
Новичките..идвайте  bouquet
Мойта трета, върви нормално...свалила съм 0.500 кг от "великденските" +2кг Blush
За всички много Hug Hug Hug
Криииspoko
Люси олекна ми ...няма да нося тиган Joy

# 27
  • Мнения: 0
Който е изпуснал да се запознае с Филюдката и не само с нея, ще има още един шанс.
Не остана време, срещата е утре 7 юни - 13 часа в "Цар Картоф" - на ъгъла на бул. "Хр.Ботев" и бул. "М.Луиза"
Новичките..идвайте  bouquet
Мойта трета, върви нормално...свалила съм 0.500 кг от великденските 2 Blush
За всички много Hug Hug Hug
Ако бях в софия с удоволствие ама... Sad чак в четвъртък ще съм там. Дано някой друг път да успея да дойда!

# 28
  • Мнения: 110
Оооууупс!ІІ-ра страничка-2 кг.Ха-ха-ха!!!КОТЕЕЕЕ,къде си???

# 29
  • Мнения: 0
Хоп, на 2-ра
Цитат
След месец идваме(аз съм варненка за тези които не знаят

И аз ще се прибирам във Варна- надявам се да съм там поне до средата на юли.

Цитат
Напоследък съм в голяма чуденка, холестеролът ми е 7, т. е. е много над нормата. Миналата година, като бях във втора и свалях активно, беше по-добър, макар че лошия холестерол ми беше леко завишен. Сега от една година не свалям, тоест според Дюкан не ям мазнини и не би трябвало да имам повишено количество мазнини в кръвта, а тя каква стана   ooooh!
Krikri
Когато си на този режим( и не само), пак ти се повишава нивото на мазнини в кръвта, само че те са от собствените ти мастни депа...Затова се яде повече и по възможност МАЗНА риба- за да се намали нивото на "лошия холестерол".
Копирам по-стар мои пост за мазнините
Цитат
Здравей!
Най-общо казано,при нашия режим, който е нисковъглехидратен, организмът ни започва да търси резервните си пътища за доставка на енергия- разгражда протеините и мазнините си. Дотук добре, но мазнините вече са складирани в мастната тъкан и, за да стигнат до черния дроб- мястото, където се превръщат в лесноусвояем източник на енергия, трябва да влязат в кръвта...Под формата на едни съединения с белтъци- наричат се липопротеини и сигурно си чувала, че има лош и добър холестерол- това се отнася всъщност за тези микроскопични съединения- дали ще преобладава един вид е генетично обусловено( а като ядем мазна риба повишаваме нивото на добрия холестерол). Така- стигаме до кръвта, която тече по кр. съдове- всичките тези мазнини в контакт със съдовете и повишен лош холестерол могат да доведат до образуване на т.нар. атеросклеротични плаки- места, където се отлагат част от мазнините, стават чупливи, пропускат по малко кръв и като при всяка рана, организмът ни се стреми да произведе съсирек, т.е. тромб. В зависимост от мястото това може да доведе до инфаркт, инсулт, тромбоза на крайник или орган...А мазнините дори не са стигнали до черния ни дроб.
Там, ако намесим и алкохола, които също се неутрализира в черния дроб, става мазало...
От една страна се конкурират помежду си за кислород, необходим за him. реакции, а от друга- след като все пак черният ни дроб се е справил с тези 2 нелеки задачи, веществото, което се отделя при разграждане на алкохола- ацеталдехид- излиза в кръвообращението и се конкурира с мазнините, които искат да се свържат с белтъците...Значи в този момент в кръвта ни циркулират ацеталдехид, които отделя вредни свободни радикали и допълнително уврежда стените на съдовете и мазнини, които само чакат да се лепнат на някое увредено място...Картината се допълва и от киселинността( pH), която се повишава, разградните продукти на мазнините- кетотела, и всички други метаболити, които атакуват бъбреците- повишава се загубата на вода, най-вече, което пък концентрира кръвта и пак е фактор за образуване на тромби...
Това не е цялата картина( отделно са уврежданията на самите бъбреци и черен дроб), но мисля, че е достатъчно. Дано съм ти била полезна. Успех.

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 16:44 от lilov11

Общи условия

Активация на акаунт